Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GÜRCİSTAN TURU ( eski nüfus cüzdanı ve yeni ehliyetle girmek mümükün)

Motovento
    REKLAM ALANI
    turgayblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ,yamaha dragstar 250,xmax 250
    Arkadaşlar,yaz geldi gitmek isteyen arkadaşlar olabilir,güncel bilgi olarak sizlere aktarmak istedim.gürcistana vize yok,pasoport yok,kişi için eski nüfüs cüzdanı ve motor için yeni ehliyetle giriş yapabiliyorsunuz.bu nedenlerle gidilebilir.fakat netten sizde okursanız birçok olumsuz yazı var.tüm bunları bilerek,riskleri göze alarak yerinde görmeye gittik.sonuçta 3 gün ülkede kaldık ve hergün polisle muhattap olduk.sonuç olarak bir yerli birisi yanınızda olsun veya rehber eşliğinde turla gidin,yoksa gitmeyin ama genede tercih sizin.

https://www.facebook.com/turgay.blue...310637086/?t=0" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

veya aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://www.facebook.com/motosikletletur.net/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Geçen sene gittim, bu bayramda da tekrar gideceğim.Dediginiz olumsuzlukların hiçbirini yaşamadım.Ne polisle muhattap oldum ne de herhangi bir kişiyle.

Gürcistanda ilk yapmanız gereken şey Türklerden ve Türk mekanlarından uzak durmak olsun.Hatta türk olduğunuzu unutun.Türk kimseyle muhattap olmayın.Saçma sapan Aksaray mekanlarından bozma yerlerden uzak durun.

Uyanık ve temkinli olun ki bu her yer için geçerli.Keyfini çıkarın.

Motosikleti
    açıkcası polisin tavrı dışında bir olumsuzluk yaşamadık ama poti de polis size ev bulalım diye geldi hayır diyince arkada polis 4 motor yarım saat dolaştık gene gediler,hayır dedik gene dolaşıp benzin istasyonuna girdik gen takiple tabi.benzin istasyonunda bu sefer sivil polis gelip yardıma ihtiyacınız varmı diye.tabi bu kadar ısrar ve polisin illa hotel bulma gayreti normal değil.sonra yemek yedik çıkışta alkol kontrol yaptılar ertesi gün akşamüstü gene trafik polis evrak kontrol ve alokol kontrol dedi yok tehlikeli dedim ,yapmadan bıraktılar 3. günde videodaki gibi durdurulduk.ama batumda hiç sıkıntı yaşamadık polisler vardı,yan gözle bile bakmadılar.bizde mesala tüm olumsuzluklara rağmen bilerek gittik ve bunları yaşadık.halkında dediğiniz gibi bir problem yok.ve polisle bu kadar haşır neşir olmasaydık bir sıkıntı olmayacaktı.buraya aktardımki gidecekler neler olabiliyor veya olmuyor bilsinler diye,sizde sağolun gördüklerinizi yaşadıklarınızı aktarmışsınız,teşekkürler

Motosikleti
    Dominar 400
    amcaların derdi neymiş?
    karaca3 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu yıl Gürcistan da da trafik sigortası yaptırmak gerekiyor , min 15 günlük sigorta yaklaşık 50 tl , uygulama iki ay oldu başlayalı gümrük memurları sormayabiliyor ama polis yakalarsa yaklaşık 500 tl cezası var , ülkede trafik kazaları büyük problem bu yüzden polis hassas davranıyor , araçlarda da kamera mecburiyeti var..

Motosikleti
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amcaların derdi neymiş?
    50 şer lari 85 tl ceza yedik,1 ay ödeme süresi var,dolayısıyla sınırda birşey sormuyorlar.ödemek isterseniz benzin istasyonlarında bile kiosk var oradan ceza koduyla ödeyebiliyorsunuz.ödemezseniz faiz katlıyor ve bir dahaki girişinizde karşınıza çıkarıyorlarmış.bi dah gitmeyi düşünmediğim için ödemeyeceğim.poti deki amcaların derdini malesef orada birkaç kişiye sorduk onlarda anlam veremediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yıl Gürcistan da da trafik sigortası yaptırmak gerekiyor , min 15 günlük sigorta yaklaşık 50 tl , uygulama iki ay oldu başlayalı gümrük memurları sormayabiliyor ama polis yakalarsa yaklaşık 500 tl cezası var , ülkede trafik kazaları büyük problem bu yüzden polis hassas davranıyor , araçlarda da kamera mecburiyeti var..
    evet bizde öyle aldık.kontrollerde sigorta sordular.

Motosikleti
    giden arkadaşlarda görüşlerini yazarlarsa gidecek arkadaşlara rehber olacaktır.evet giden arkadaşlar yazılarınızı bekliyoruz.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    tavsiyelere uyuyorum ve gitmiyorum.

Motosikleti
    R25
    Fiyatlar nasıl yemek fiyatları otel fiyatları, mekanlar vs gezılecek yer varmı bunlardan bahsetseniz biraz. Benzin ne kadar, ülkeden çıkarken bişeyler alabiliyormuyuz vs..Bulgaristan a gidecektim pasaport vize felan vazgeçtim. Gürcistan istanbul 3000 km mesafe git gel ama en azından kimlikle giriliyor.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    2015 ve 2016 yıllarında gittim,defalarca polise adres sordum,ne kimlik nede pasaport sordular

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Oradaki polisler aç geziyor. Onların derdi senden para koparmak.

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar nasıl yemek fiyatları otel fiyatları, mekanlar vs gezılecek yer varmı bunlardan bahsetseniz biraz. Benzin ne kadar, ülkeden çıkarken bişeyler alabiliyormuyuz vs..Bulgaristan a gidecektim pasaport vize felan vazgeçtim. Gürcistan istanbul 3000 km mesafe git gel ama en azından kimlikle giriliyor.
    YEMEK FİYATLARI OLARAK BALIK ET UCUZ.MESALA BARBUNUN,KALKAN BALIĞININ KİLOSU 17 LİRA İDİ.(10 LARİ)OTEL FİYATLARINA BOOKİNG.COMDAN BAKALABİLİRSİNİZ.ORDAKİ AYNI FİYATLAR.benzin 3,5 lira idi

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2

Sorularınız olursa yanıtlarım.Nakliye konusunda da göndermek isterseniz Trabzona gönderip, oradanda buraya gönderebiliriz..
    aviregal ve turgayblue bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA RX115--VENTO100---XT600E--Cygnus L--GW250
    Trabzona gönderderme gönderme konu unu anltırmı ın na ıl yaptın

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Bende Batum’a kadar gitmeyi planlıyorum en rahat yurt dışına çıkılabilen ülke Gürcistan vize ve pasaport istemiyor Karadeniz turu sonunda son nokta olarak en azından Batum’a kadar gidip bir kaç gün kamp atılabilir.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amcaların derdi neymiş?
    Tamamen duygusal.

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Bu sene 18 ağustos - 10 eylül arası karadeniz turu yapıp Gürcistan'a bende gitmeyi düşünüyorum. Servis şoförümüz gittiğinde polisler adım adım omuzlarında kamerlarla takip etmiş. Trafik cezası kitlemek için takip etmişler. Dikkatli ol en ufak bir kural ihlalinde cezayı yapıştırıyolar diye tembihliyordu.

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı Selcuk.86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene 18 ağustos - 10 eylül arası karadeniz turu yapıp Gürcistan'a bende gitmeyi düşünüyorum. Servis şoförümüz gittiğinde polisler adım adım omuzlarında kamerlarla takip etmiş. Trafik cezası kitlemek için takip etmişler. Dikkatli ol en ufak bir kural ihlalinde cezayı yapıştırıyolar diye tembihliyordu.
    Trafik kurallarına uyduğumuz sürece bir sorun çıkacağını sanmıyorum ben de 6 Ağustos gibi İzmir’den çıkacağım bayram öncesi İzmir’de olmam gerekiyor.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kurallarına uyduğumuz sürece bir sorun çıkacağını sanmıyorum ben de 6 Ağustos gibi İzmir’den çıkacağım bayram öncesi İzmir’de olmam gerekiyor.
    Siz yinede temkinli davranın rusya bölgesindeki tüm ülkelerde trafik gerçekten korkunç. Gürcistanda trafik kurallarına uysanız bile ordaki araçlar uymuyor. Eski tamponsuz mercedes dolu ülke ve tr plakalara oldukça uyuz oluyorlar. Son 2 3 senedir durum baya düzeldi. Çünkü ülkeyi türkler geliştiriyor baya bir inşaat yapılıyor.. Mümkün olduğu kadar hayalet sürücüyü oynayın.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Çok ilginç geçen sene bende motosikletle Gürcistana gittim ülkeyi baştan başa geçtim. Tiflise kadar gittim, potiye de gittim bir tane polisle muhattap olmadan döndüm. Hatta devletin avrupa birliğine yaklaşmasına yorarak baya bir ilerleme kaydettiğine şahit oldum (daha önce ilk 2014te gitmiştim). Polislerin eski alışkanlıkları nüksetmiş olabilir. Bidaha gidip daha uzun kalmayı düşünüyorum çünkü çok sevdim.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler