Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bazen Kaçmak Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Son dönemde söz nişan derken baya yoğun günler geçiriyorum. Haftasonlarıda motorla çıkamıyordum. Turlara katılamadım.

Pazartesi günü yapacak birşey yoktu. Hazır boşluğu görünce bi uzaklaşayım dedim. Arkadaşım Çapan'ı aradım oda müsaitmiş hemen buluştuk. Nereye gideceğimiz belirsiz. Maksat yol olsun. Doğal ortam olsun biraz kafa dağıtalım. Yolda olmak güzel şey. Nereye gidildiğinin çokda bi önemi yok.

Hasandağına gidelim ordanda Selime Güzelyurt tarafına geçelim diye düşünüp yola düştük.

İlk önce Helvadere'ye gittik. Gölün kenarında abur cubur yedik. Sessiz sakin güzel yer.

Sonrada dağa doğru tırmanışa başladık. Her zaman gidilen bi Bozkurt düzlüğü denilen mesire alanı var. Hıdırellez şenlikleride orda olur. Yazları baya piknik yapan olur. Oraya doğru çıkıyorduk sonra otele doğru döndüm. Çapan'da zaten hiç ne oluyor diye düşünmeden devam etti peşimden. Yolu kazmışlar araç geçemesin diye. Ama biz motorla geçebildik. Yoldaki manzara çok güzel. Asfalt kalmamış yer yer. Patika gibi yollardan devam ettik.

Önce sen beni çek sonra ben seni çekiyim der gibi oldu.

Zamanında otel yapılmış Hasandağına. Yıllardır atıl vaziyette duruyor. Baya büyük bi yatırım çöp olmuş anlayacağınız. Dağın tepesine o kadar masraf edilmiş ama kullanılmıyor. Neyseki başında bekçi var ve harabeye dönmemiş.

Burda önceden bikaç araba vardı. Hele bir tane klasik woswos minübüs vardı. Ama tekerlekli değil paletli. Tank gibi birşey yapmışlar. Onuda görürüz diye umuyordum ama onu kaldırmışlar. Bi tek bu dodge kalmış.

Bu yazı dikkatimi çekti.

Bi tepeye taş döşemişler. Manzarası mükemmel. Sisli olduğu için fazla birşey gözükmüyor fotoğrafta. Aşağıdaki köyler öbek öbek gözüküyor. Karga ve şahin sesi var sadece. İnsanın içi huzur doluyor burda.

Hasandağınada birşey kalmamış. Special enduro olsa biraz zorlardık yukarılara çıkmayı.

Burayada köylüler yaylaya çıktığında gelip kalıyorlarmış.

Ordanda şenliklerin yeni yerine geçtik. Bozkurt düzlüğünden sonra burda yapmaya başlamışlar.

Çok farklı bi kuş gördüm rengarenk. Ama fotoğrafta belli olmadı. Rahatsız etmemek için yaklaşıp çekemedimde.

Bi kenarında harabe gördüm. Buranın ne olduğunu bilmiyorum. Sonrada köydeki dayılara sordum. Hanmış çok önceden. Sonra ağıl olarakda kullanmış köylüler. Baya eski bir yer. Kilise diyende oldu. Ama ben han olduğunada pek ihtimal vermedim. Dağın başında ne hanı. Yol üstüde değil.

Bol bol karda gördük.

Ordan geri dönüşe geçtik. İniş baya zor oldu. Çok dik yerlerde inmesi zor oluyor. Yer kaygan zaten. Frene basınca arka kayıp geliyor. Ön frenide fazla kullanamıyoruz dönerken teker kayıyor. Baya dikkatli indik. Manzara mikemmel tabi. Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.

Helvadere'de köy kahvesine geçtik. Motorla gezerken en sevdiğim şeylerden biri köy kahveleri. İlgi odağında oluyoruz. Çok kişide bilir zaten bu durumu. Çay içtik lafladık. Çayın parasınıda dayılar ödemiş hesap ödemeye gidince söylediler. Sağolsunlar.

Bi dahaki sefere dayıyıda artçı yapıp gidecekmişiz. Pekmez ondan olacak. Kar pekmez yapacakmışız tepede.

Hayat depoladık ve bi günüde böylelikle geçirdik.
    RoofRoof, MSMorkan, darkeagle ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Havalar ısındı mı biz motosiklet sürücüleri kendimizi dağa bayıra atıyoruz. Bende bu hafta sonu şöyle rutinim den kaçmaya niyetleniyorum. Şu KTM yi toparlama konunuzu baştan sona takip ettim. Umarım onca emeğinize değer ve sizde keyifle sürersiniz.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel gezi olmuş yüreğinize sağlık ,sezon açılıyor yavaş yavaş,selamlar

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar ısındı mı biz motosiklet sürücüleri kendimizi dağa bayıra atıyoruz. Bende bu hafta sonu şöyle rutinim den kaçmaya niyetleniyorum. Şu KTM yi toparlama konunuzu baştan sona takip ettim. Umarım onca emeğinize değer ve sizde keyifle sürersiniz.
    Şehrin gürültüsünden kolayca kaçabiliyoruz. O dağ başındaki sessizliğin huzuru çok başka. Şu an için motordan çok memnunum ve baya marka fanatikliği başladı. :D Gücünede alışınca daha kolay sürmeye başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş yüreğinize sağlık ,sezon açılıyor yavaş yavaş,selamlar
    Teşekkürler. Bu sene bizim bu tarafta sezon kapanmadı diyebilirim. Yağış olmadığı her hafta çıktık nerdeyse. Tabi motorda sökük değilse. :D

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ben 1 haftadır motorsuzum ve evde boş boş oturuyorum, arada dışarı çıkıyorum cok iyi gezmişsiniz fotoğraflara baktıkça kıskandım

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 haftadır motorsuzum ve evde boş boş oturuyorum, arada dışarı çıkıyorum cok iyi gezmişsiniz fotoğraflara baktıkça kıskandım
    Tez zamanda kavuşursun inşallah. :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şöyle bi badi bulamadım kendime 😁

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi badi bulamadım kendime 😁
    Böylesini bulmak zor zaten. Hiç bişeye itiraz etmez ne önersem hadi gidelim der. Hatta bazen nereye gittiğimizide bilmez takılır gelir. :D

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulen aynı ben, böyle yol üstü her fotoğrafta elde cuvara.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen aynı ben, böyle yol üstü her fotoğrafta elde cuvara.
    Yarım saatte bi sigara molamız var Çapan ile beraber. O moladan hariç güzel bi manzara vs olursa ek molalar var. Zaten sigara molası hariç molamız yok. Asıl amaç o yani. :D :D
    MSMorkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)