Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Oltu Kalesi ve Rus Ortodoks Kilisesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    06Serhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ayar oluyorum böyle tarihi mekanların girişine beton parke taşı döşemelerine. bu beton taşı döşeyenlere döşetenlere iki çift laf söyliyeceğim ama haksız yere başım belaya girer diye boş ver diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:50 ----------

Ey ALLAHIM kendimi tutamayacağım isterse formdan atsınlar. Ulan hayvan oğlu hayvan ulan ayı oğlu ayı bilmem kaç yıllık tarihi yapıya (kaleye ) en adi en ucuz demir doğrama kapı yapmışsın. Şimdi ben kalkıp niye geleyim o dandik kapıyı görmeye o demir kapının on katı, kralı benim evimde var. Yapsana oraya ahşap zamanına uygun kapı. Zabıtanın kapıyı açtığı anda seyretmeyi kestim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayar oluyorum böyle tarihi mekanların girişine beton parke taşı döşemelerine. bu beton taşı döşeyenlere döşetenlere iki çift laf söyliyeceğim ama haksız yere başım belaya girer diye boş ver diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:50 ----------

Ey ALLAHIM kendimi tutamayacağım isterse formdan atsınlar. Ulan hayvan oğlu hayvan ulan ayı oğlu ayı bilmem kaç yıllık tarihi yapıya (kaleye ) en adi en ucuz demir doğrama kapı yapmışsın. Şimdi ben kalkıp niye geleyim o dandik kapıyı görmeye o demir kapının on katı, kralı benim evimde var. Yapsana oraya ahşap zamanına uygun kapı. Zabıtanın kapıyı açtığı anda seyretmeyi kestim.
    İnşallah her konuda, işini hakkıyla bilen, vicdan sahibi insanlar söz ve karar mercii olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Sünger Bob'u her gördüğümde babam aklıma gelir. Ona benzetmişti bi tanıdık, en boy bir diye..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ayhan bey oltu kaymakamlığının sitesinde kalenin yapılış tarihi M Ö III yazıyor. Şimdi tarihe meraklı bir alman veya fransız veya yerli türk turist olarak fliminizden kaleyi inceleyelim.
    30. saniye: beton yer döşemeleri sağda elektrik direği.
    57. saniye: yerde yine beton döşeme solda elektrik direği
    1.49 - 1.58 saniye: En dandiğinden demir kapı kale ğirişi
    2.17 saniye: ve devamı ne görüyoruz kalenin içi yerler beton parke döşeme
    2.21 saniye: kapını sol tarafı ciyak ciyak bağırıyor ben uydurmayın diye
    2.28 saniye: sol köşede demir çakma korkuluk
    2.38 saniye: ne görüyoruz sağda elektrik direği ve hopörlör ortada Türk bayrağı ( tamam vatan bölünmez şehitler ölmez ama burası 2300 yıllık kale ) solda bir sürü elektrik direği ve direkler arası teller
    2.56 - 2.59 saniye: ne görüyoruz 2300 yıllık kalede urartulardan kalma PİMAPEN pencereler ve solda yine demir korkuluklar
    3.05 saniye: solda demir korkuluklar ortada bayrak direği arkada elektrik direkği ve aydınlatma lambaları sene kaç M Ö III
    3.54 saniye: soldaki o pimapen kubbe ney
    4.00: soldaki kaynaklı demir L profiller ne ?
    4.20: Beton giriş
    4.25: Soldaki direkte hopörlör ortada ayyıldız ( şovenliği ne gerek var sene M Ö III ) sağda yine direkler ve onları bağlayan elektrik telleri

Şimdi sorarım bu yazdıklarım 2300 yıllık kaleye uyan şeyler mi?

Kısacası tarih katledilmiş. Bu katledilmiş tarihi esere hangi yerli veya yabancı turist gelip baksın.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan bey oltu kaymakamlığının sitesinde kalenin yapılış tarihi M Ö III yazıyor. Şimdi tarihe meraklı bir alman veya fransız veya yerli türk turist olarak fliminizden kaleyi inceleyelim.
    30. saniye: beton yer döşemeleri sağda elektrik direği.
    57. saniye: yerde yine beton döşeme solda elektrik direği
    1.49 - 1.58 saniye: En dandiğinden demir kapı kale ğirişi
    2.17 saniye: ve devamı ne görüyoruz kalenin içi yerler beton parke döşeme
    2.21 saniye: kapını sol tarafı ciyak ciyak bağırıyor ben uydurmayın diye
    2.28 saniye: sol köşede demir çakma korkuluk
    2.38 saniye: ne görüyoruz sağda elektrik direği ve hopörlör ortada Türk bayrağı ( tamam vatan bölünmez şehitler ölmez ama burası 2300 yıllık kale ) solda bir sürü elektrik direği ve direkler arası teller
    2.56 - 2.59 saniye: ne görüyoruz 2300 yıllık kalede urartulardan kalma PİMAPEN pencereler ve solda yine demir korkuluklar
    3.05 saniye: solda demir korkuluklar ortada bayrak direği arkada elektrik direkği ve aydınlatma lambaları sene kaç M Ö III
    3.54 saniye: soldaki o pimapen kubbe ney
    4.00: soldaki kaynaklı demir L profiller ne ?
    4.20: Beton giriş
    4.25: Soldaki direkte hopörlör ortada ayyıldız ( şovenliği ne gerek var sene M Ö III ) sağda yine direkler ve onları bağlayan elektrik telleri

Şimdi sorarım bu yazdıklarım 2300 yıllık kaleye uyan şeyler mi?

Kısacası tarih katledilmiş. Bu katledilmiş tarihi esere hangi yerli veya yabancı turist gelip baksın.
    1. Bence de aslına sadık kalınarak yenilenmeli ve sağlamlaştırılmalı.
    2. Yolu Oltu'dan geçip, ilgisini çekip görmek isteyenlerle (benim gibi) her şeye (tüm eğreti eklentilerine)rağmen tarihe yerinde tanıklık etmek isteyenler gelebilirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)