Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çınarcık-Esenköy-Armutlu 2 gün 1 gece kamplı 560 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Gezi yazısı yazmayalı ne kadar uzun zaman olmuş. Geçen yıl Mayıs ayında severek kullandığım Duke 200' ümü 2 kez kaza atlatmam sebebiyle satmıştım. Artık akıllanacağım deyip araba almıştım. Ancak dayanamadım. Arabayı satıp yine motosiklete dönüş yaptım. Hafta sonları yaptığım gezilerden sonuncusunu paylaşıyorum sizinle. Daha önce yaz aylarında defalarca çadırda kalmama rağmen bu gezide ilk defa soğuk bir mevsimde çadırda kaldım.İlginç bir deneyim oldu.
    Haydi başlayalım.

Cuma akşamdan daha önce almış olduğum telefon tutucu aparatını monte etmek ve motosikletin son kontrollerini yapmak için garaja indim. Lastik basınçlarını ve zincir gerginliğini kontrol ediyorum.

Telefon tutma aparatı çok şık görünmese de benim çok işime yaradı. Hemen arkasındaki usb şarj soketi de çok işimi gördü. Artık şarjımın bitmesinden korkum kalmadı.

Motosikletle işimi bitirdikten sonra sıra yanıma alacağım eşyaları toplamaya geldi. Onu da alsam mı ? Buna da gerek var mı? Derken azaltabildiğim kadar azalttım ve sonuç ortada. Buradaki bence en önemli olanlar yün içlikler ve battaniye idi

Minimalist olabilmeli insan. İlk gittiğim kampı hatırlıyorum da ne kadar çok eşya götürmüştüm. Yavaş yavaş öğrenmeye başladım bu işi.

Her gezi öncesi klasik kilometre göstergesi fotoğrafı:

Yükleme işlemi bu kadar. Motorum biraz ısınsın sonra yola çıkmaya hazırım.

İlk 40 km boyunca Bozüyük e ulaşana kadar yol dümdüz. Kulağımda hoş bir müzik eşliğinde keyfim yerinde.

Yanından defalarca geçip de içine hiç girmediğim Bozüyük SARAR Outlet' e uğruyorum. Bu da bir anı olsun.

Bozüyük-Bilecik arası bir kaç tane tünel var. Bu da onlardan bir tanesi.

Asfalt kalitesi güzel. Tatlı tatlı virajlar var.

Ve İznik sapağından giriyorum. Bu yoldan defalarca gitmeme rağmen her seferinde fotoğraflıyorum. Çok hoş. Yoğun değil ve dinlendirici.
    Doğa uyanmaya başlamış.

İznik' te karnımı doyuruyorum. İznik'te lokantalar mı pahalı yoksa her seferinde ben mi kazık yiyorum bilmiyorum . Şu masadakilere 16 lira ödüyorum.

Şimdi en sevdiğim yere gitme zamanı.

İznik.. Tam karşısı Orhangazi

Burası da bir başka sevdiğim yol. İznik-Orhangazi yolu

Orhangazi’ ye yaklaşırken sağda Keramet Kaplıcaları’ na giriyorum. Daha önce girmemiştim.

Orhangazi Çınarcık Çay Bahçesi’ ndeyim. Her geçişimde uğrarı. Tavsiye ederim.

Bu da yakıt tüketimim. 232 kilometrede 6,15 litre tüketmişim.. Bundan daha iyisi olamazdı herhalde

Arka planda görünen sisin böyle masum durduğuna bakmayın yolculuğun kalan kısmında ve geceleyin hiç peşimi bırakmayacak.

Sanırım burası Çınarcık’ tı

Havanın kararması yakındır. Kamp yapacak bir yerler arıyorum. Geceye kalmasaydım çifte şelale de çadırı çifte şelale de kuracaktım ama olmadı.

Doğa güzelleşmeye başladı

Kamp yapacağım yeri buldum.

Umarım bu su gece yükselmez..

Çadırı kurmadan önce bir video çektim. Yükledikten sonra eklerim.
    Atilla İlhan..

Su yakınına kurmamayı acı bir tecrübe ile öğrendim. Gece bu su olduğu gibi çadırı çiğ olarak düştü. Çok soğuktu. Akşam 9 gibi homurdanarak dolaşan bir hayvan dışında her şey yolundaydı.

Keyfim yerinde. Manzaram güzel.

Dün çadır ve uyku tulumunu valizin üstüne bağlamıştım. Çok hareket etmişlerdi. Bir de böyle deniyorum. Bu şekilde daha başarılı oldu.

Çifte Şelale’ ye doğru yola düşüyorum.

Keşke dün gece buraya gelseymişim.

Motoru bırakıp şelaleye doğru yürüyorum. Serin ve temiz hava uykumu açıyor.

2-3 km daha ilerleyip Dipsiz Göl’ e ulaşıyorum. Burası da kamp yapmak için çok güzel bir seçenek.

Artık Armutlu tarafına gitme zamanı

Baharda kim bilir ne kadar güzel olur buralar.

Esenköy.. Çok güzel

Yarım saat ayrılmadı yanımdan. Bir şehrin insanını tanımak istiyorsanız o şehrin sokak hayvanlarının sizden kaçıp kaçmadığına bakın.

;)

Şu sisten bir kurtulamadım..

Armutlu tarafları

Deniz kıyısındaki banklar hep hoşuma gitmiştir.

Silueti bozulmadan önce belki de son kez Gemlik’ e bakıyorum.

Bursa ve trafiği.. Bursa’ lı arkadaşlar kızacak ama Bursa’ ya girdiğiniz anlamak için tabelaya ihtiyacınız yok. Sürücü profilindeki kötüleşmeden anlayabilirsiniz. (Hızlı gitmek istiyorsanız sağ şeridi kullanın)

İnegöl’ e doğru yol alıyorum

Olmadan olmaz.

Bu da son düzlük

Çok keyif aldığım bir gezi oldu. Ben gezmekten çok keyif aldım. Umarım siz de okurken keyif alırsınız.
    Ben gezi yazılarını okumaktan çok keyif alıyorum. Lütfen siz de paylaşın.
    Yolda görüşmek üzere.
    kdiner, Tarık00, polo34 ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Erikli Yaylası'nda kamp yapmayalı çok oldu. Öyle özlemişim ki...

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    Sa Oğuz kardeşim, paylaşımın çok güzel olmuş.sanki kendim gezmişim gibi zevk aldım.Geçen yaz günü birlik yalova_armutlu_ çınarcık_armutlu_gemlik-otobandan yalova güzergahı yapmıştım bende.Güzel bir rota.
    Herkese tavsiye ederim

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Güzel gezi olmuş diline sağlık anlatımın için
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Detaylı, bol fotolu, güzel ve özenli hazırlanmış bir gezi paylaşımı olmuş. Bursa konusunda da sonuna kadar haklısın, trafiği çekilmez bir çile oldu, sürücüler de eskiye oranla aşırı saygısızlaştı.

Okurken hiç sıkılmadım, bu güzel paylaşımlarının devamını dilerim.

Çok güzel bir gezi olmuş. Hafta sonu bende İznik'teydim. Bi R25 ve benim spacy gittik. Motorunu kapan İznik'e gelmişti mübarek.

İzninizle bi kaç fotoğraf koyuyorum. Aynı yerlerde.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    kamp yaptiginiz yerin oradan tepelerden direkt armutluya inseydiniz keske.guzel manzarali dag yollari var o köylerde. her yaz fink atarim oralarda 😀

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    aaah aaah guzel memleketim Yalova. guzel gezi ve kamp olmus

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel olmuş,gerçekten çok güzel olmuş,kış ayları başladığından beri bende hiç geziye çıkmadım,ama nasipse bu yıl çok gezmeyi planlıyorum,özledim çok özledim gezmeyi,sizin bu geziniz çok iyi geldi bana,selamlar

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Önce kendim okudum sonrada yakın arkadaşım forumdaki kullanıcı adı ile Capan68'e adresi kopyaladım. Baksında canı çeksin.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    çok güzel görüntüler.elinize emeğinize sağlık diyelim.yaza bende bomba bir gezi yasısıyla geliyorum inşallah

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    gecen kurban bayramında kızımla orada kamp yapmıştık gece resmen donmuştuk bu mevsimde hayal bile edemiyorum
    askersss bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Forumda en sevdiğim kısım, gezi yazılarını okumak.
    Baharın yeni yeni kendisini göstermeye başladığı bugünlerde,içimizi ısıtan türde çok güzel bir gezi yazısı olmuş.
    Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    güzel gezi, tebrik ederim.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    oooo bizim buralar güzeldir bizim buralar tam motorla kamp yapmalık gezmelik

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    güzel bir gezi olmuş Rabbim kazadan korusun daha nice gezilere inş. resimler sunum muazzam olmuş teşekkürler.
    resimleri nasıl yüklediniz konu hakkında bilgi verirseniz bi kaçtane gezide ben paylaşmak isterim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)