Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şöyle bi turlayalım dedik.. Kırşehir gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bi süredir Çapan Gaziantep'te olduğundan gezemiyorduk. Forumdaki kullanıcı adı ile Capan68. Baya bi önceden konuşurken "nereye gidelim nereye gidelim" diye birbirimize sorarken demiştik bi ara Kırşehir'e gidelim diye. Maksat yolu biraz uzatmak. Şu zamanlar günübirlik geziler yaptığımız için fazla uzaklaşamıyoruz Aksaray'dan. Havalar biraz daha güzelleşince inşallah gece kamp yapabileceğimiz şekilde kaçacağız buralardan. Tabi evlenene kadar geçerli bu durum. Hazır bekarken tadını çıkaralım motorların.

Dün akşam beraberdik zaten. Havalar bu mevsimde erken karardığı için sabahda erkenden yola koyulalım dedik. Sabah 9da buluşalım diye sözleştik. Kim erken uyanırsa diğerini uyandıracak.

Tabi o iş öyle olmadı. Ben 8de uyanıp aramaya başladım ve 11 de ancak buluşabildik.

Biz hazırız motorlar hazır.

Ana yol yerine köy yollarından geçelim diye düşündük. Aksaray'dan Ortaköy ilçesine gideceğiz öncelikle. Yola çıktık 30-40 km geçmeden sigara molası verdik. Sigara molamız olmasa baya yol gideriz aslında.

Borucu köyü girişindeyiz. Bu taraf merkeze göre daha soğuk ve karlı olur genelde. Bellide oluyor zaten.

Çapan'ın motor Spada xfire 200. Normalde bu motorlar hız konusunda baya iyiler. Ama Çapan'ın motor 6. viteste bayılıyordu fazla hızlanamıyordu. Orda dururken gaz telini biraz kısaltalım dedim. Boşluğu alalım yani. Motor sıfır ama toplayan usta onu yapmamış. Gaz kolunda çok boşluk vardı. Hiç boşluk kalmayacak şekilde ayarladım ordayken. Normalde eskiden benim motor arıza yapardı onla uğraşırdık. Allah'a şükür artık arıza kalmadı. Böyle şeylerle uğraşıyoruz.

Motor o ayardan sonra dahada bi güzel gitmeye başladı. Normal seyir hızı olarak 120-130 ile rahatça gidiyordu. Hatta hafif eğimli yolda 158i gördü. Benim km saati bozuk bende Çapan'a soruyorum şurda kaçla gidiyorduk diye. Baya hızlanmışız eskiye göre. Eskiden gezilerimiz ortalama 80 km hız ile olurdu. Şimdi km saati çalışmayınca hızıda bu motorda hissetmeyince devir saatine göre gidiyorum. 5000 devir civarında gidiyorum ve oda 120 km hıza denkgeliyormuş Çapan'ın ölçümüne göre.

Ordanda devam ettik. Yol kenarında bi çeşmede yine mola verdik.

Çapan'ın artık enduro motor alma zamanı geldi. Zaten düşünüyorda. Ben uğraşmıyorum ordan çıkmayla. Zorlaya zorlaya çıktı.

Ortaköy'e yaklaşınca Balcı barajını gördük. Ordada durduk. Yazın daha güzel olur buralar. Şimdi çok rüzgar var.

Zaten yol boyu rüzgarla uğraştık. Giderken neyse arkamızdaydı. Ama gelirken karşıdan esiyordu. Bide belli olmuyor bazen sağdan soldan vuruyor. Motoru yolda tutmak zorlaşıyor.

Sonra Ortaköy'e vardık. Merkezde çay molası verdik. Çayımızı içtik hesabı ödeyip yola çıkacağız. Kahveciyi bulamıyoruz. Adamı bi 10-15 dk bekledik para vermek için. Cebimizdende demir 2 lira çıkmadı ki bardağa atıp gidelim.

Ordanda Kırşehir'e devam ettik. Kesikköprü'de durduk.

Sanatsal fotoğraf çekme çalışmaları.

Buda çok sanatsal oldu (!)

Tam toplandık gidiyoruz köprünün diğer ucunda iki motor gördük. Yanlarına gidip selam verdik. Motorcu motorcuyu görünce tabi çabuk kaynaştık. Sigara ikram etti arkadaşın biri. İçin sonra devam edersiniz diye. Bizde kıramadık artık. Bi mola daha verdik. Motorlar zamanının efsanesi. Hatta bana göre hala efsane. Tabi bende bunlarla haşır neşirim. Sohbet konumuz belli. Onlarda hava güzel olunca dolaşmaya çıkmışlar Kırşehir'den.

Ordanda vedalaşıp ayrıldık.

Nihayet Kırşehir'e ulaştık. Aslında orda yapılacak birşey yok zaten. Görülecek birşeyde yok açıkcası. Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etmek istiyorduk ama nasıl olduysa unutmuşuz. Ortaköy'de aklımıza geldi. İş işten geçmişti.

Cacabey medrese ve camisiymiş. Meydan gibi bi yer.

Ordada bi çay molası verdik.

Ordanda geri Ortaköy'e döndük. Ortaköy'de arkadaşım var. Yakın arkadaşım evlenince oraya yerleşti. Ailesinin işine devam etmek için. Gelmişken onuda aradım. Aramızda gelenek gibi birşey var. O Aksaray'a gelince ben yediririm içiririm ağırlarım. Ben Ortaköy'e gidincede o bana karşı öyle.

Sağolsun en iyi mekana götürdü yine. Ordan çıkışda yine çay. Bendeki bu çay bağımlılığı farklı bi durum. Konuyu okuyanda anlamıştır zaten.

Ordanda hava kararmadan çıktık. Aksaray'a ulaştık. Muhteşem bi gün oldu. Gezdik eğlendik yorulduk. Ama herşeye değdi.

sailor33, fz6_fazer, Angrypower ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ne güzel. Bir ben fotoğraf çekmekten haz etmiyorum sanırım
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel. Bir ben fotoğraf çekmekten haz etmiyorum sanırım
    Fotoğraf güzeldir. Alışmalısın.

Ben kameralı telefon aldığımdan beri sürekli fotoğraf çekerim. 2007'den beri arşiv tutuyorum ve binlerce fotoğraf var. Arada açar hatıraları yad ederim. Çok güzel oluyor.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    MT-07
    Hocam senin gezilerinin hayranıyım. Günübirlikler güzel de kamp yapmak bana göre değil. Medeniyetten uzaklaşınca bir kaşıntı tutuyor beni

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf güzeldir. Alışmalısın.

Ben kameralı telefon aldığımdan beri sürekli fotoğraf çekerim. 2007'den beri arşiv tutuyorum ve binlerce fotoğraf var. Arada açar hatıraları yad ederim. Çok güzel oluyor.
    Mutlaka güzeldir. Ama ne bilim gezi esnasında durupta fotoğraf çekmek pek sıcak gelmiyor.
    Aslında hani , lan burda çok güzel manzara var motoru durdurup bir güzel pozlayayım diyorum.... Amma virajlar var lastikler soğumasın deyip vaz cayıyorum
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    MZ ve CZ efsane duruyor.Senin gezilerine de hastayım böyle karlı havada iyi cesaret

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enfes. ktm mi aldın hacım sen?

Motosikleti
    Motoran 2011 125 cc
    Güzel gezi evvelki senede ben ayni yoldan ortaköy yapmıştım,tabiki yazın.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin gezilerinin hayranıyım. Günübirlikler güzel de kamp yapmak bana göre değil. Medeniyetten uzaklaşınca bir kaşıntı tutuyor beni
    Sağolasın. Zevk meselesi tabi. Ama bence biraz alışsan seversin. Motorla kamp bende hiç yapmadım. İki sene önce kamyonun kasaya çadır çekip karavana benzetmiştim. Bi hafta Akdeniz bölgesini gezdim mükemmel olmuştu. Ondan dolayı kamp istiyorum. Motorla daha eğlenceli olur gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka güzeldir. Ama ne bilim gezi esnasında durupta fotoğraf çekmek pek sıcak gelmiyor.
    Aslında hani , lan burda çok güzel manzara var motoru durdurup bir güzel pozlayayım diyorum.... Amma virajlar var lastikler soğumasın deyip vaz cayıyorum
    Viraj lastik filan ben anlamam onlardan. :D Tam olarak dediğin gibi yapıyoruz. Şura iyiymiş bi fotoğraf çekinelim diye duruyoruz. Hava güzelken ateş yakıp çay bile yapıyoruz. Sen sigarayı az içiyorsan ondan olabilir senin durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZ ve CZ efsane duruyor.Senin gezilerine de hastayım böyle karlı havada iyi cesaret
    Aynen çok temiz ikiside. Yağış olmayınca sorun olmuyor. Önyargı var kışın motora binilmez diye. Lahana gibi kat kat giyinince soğuk etkilemiyor. Yağış olmasın yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enfes. ktm mi aldın hacım sen?
    Sağolasın, evet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı mkamil68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi evvelki senede ben ayni yoldan ortaköy yapmıştım,tabiki yazın.
    Sağolasın. Beraberde gideriz inşallah. Aksaray motosiklet gezginlerine katılabilirsin. Buluşmalarımız oluyor sürekli. Mesela dün grubun 350 km turu vardı. Biz ayrı takıldık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)