Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hayat sürünce güzel :) tek kişi 5.000 km iç anadolu güneydoğu yolculuğu (fazer 600s2)

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    geçtiğimiz yaz ramazan bayramı tatilinde doğuya gideğim diye hiçbir arkadaşımın bana eşlik etmek istememesinden dolayı tek başına yola çıktığım doğu yolculuğumu sizlerle paylaşmak istedim anca fırsat bulabildim. resimleri yavaş yavaş açıklama yaparak yükleyeceğim.

yola çıkmadan planladığım rota kabataslak böyle olacaktı, lakin daha uzun bi yolculuk oldu eve döndüğümde. planladığımdan çok gezmişim

evimin önü fazeri yükledik yola hazırız.

saçı sakalı kestim akşamdan. depoyu fulledim eşyaları yükledim. sabah 05:30 ayaklandım. insan böyle günlerde çok çabuk keyifle uyanabiliyor. hatta gecesinde uykuya dalamıyor

klasik istanbul size kalsın ebn gidiyorum pozu

ilk molamı boluda verdim. sanırım biraz belim ağrıdı. bu nedenle fazerin zincirini yağlayıp beklemeye aldım. bende uzanarak çimlerde dinlenmek istedim.

yolda dominar 400 sahibi biri ile karşılaştık. nevşehire kadar birlikte sürelim dedik.

sonra arkadaşla yollarımız ayrıldı. hava kararmadan nevşehire varıp güneşin batışını seyretmek istiyorum
    yoldan güzel birkaç kare

ilk durağım nevşehir olacak varmak üzereyim. ve yorgunum.

ve sonunda nevşehire vardım. çok şükür. epey yorulmuşum. ilk günü 700 küsür km ile sonlandırıyorum.

küçük şirin bir cafe. hemen girişte sizi karşılıyor. önce bir çay içip biraz soluklanayım sonrada güneşin batışını izleyebileceğim yüksek biryere çıkmalıyım

tatlı bir yorgunluk ifadesi var yüzümde ,

yüksek bir yer buldum diye sevinirken. kalenin tamda kapanma saatine denk gelmişim. maalesef kaleye çıkamayacağım.

karanlık çöktü üzerimize. önce karnımı doyurup, sonrasın da çadır kuracak biryer bulmam lazım.

derken bir kebap salonu görüyorum. kimsecikler yok ama durdum.

sonra buranın sahibi mustafa abi ile tanıştım. yemekler enfes. sohpet muhabbet şahane.

mustafa abime çadırımı kurabileceğim biryer önerebilirmisin bana diye soruyorum. oda seni biz misafir edelim. boşver çadırı ne gerek var diyor anadolu insanı farkı, bende abicim saol ama ben çadır kurmak istiyorum dedim kendisine. oda tekrar ederek istersen dükkanın içinde koltuk var buradada kalabilirsin diyor. ve benim çadır kurma ısrarlarıma dayanamayıp gel bakayım sana çadır için yer göstereyim diyip beni dükkanının çatısına çıkarıyor sonrasında bana dükkanın anahtarınıda verip istersen çık dolaş döndüğünde gelir girersin dükkana. hatta karnın acıkırsa çekinme dolaptan istediğini al, duş almak istersende arkada banyomuz var diyor körün istediği bir göz allah verdi gözlük canım mustafa abi.

gece çadırımı kurdugum çatı katı çatı katında inzivaya çekildim

güzelce uyuyup sabah erkenden güneşin doğuşuna şahitlik etmek istiyorum.

güneşin doğuşu ve ufak dokunuşlar elininiz yanabilir aman dikkat. benden söylemesi

gece çadırımı krduğuum yer. mustafa abinin dükkanının çatısı ve güzel çadırım

çadırım ve ben öyle güzel uyudumki anlatamam. sabah birde alt katta mustafa abinin bana bahsettiği yerde duş aldım. miss

mustafa abim ile ramazan bayramının ilk günü hem bayramlaşıyoruz hemde kahvaltı yapıyoruz.

bir insanın kalbinin güzelliği bu kadar yansır yüzüne.

fazeri yükledim birazdan buradan üzülerekte olsa ayrılmak zorundayım. mustafa abim ile telefon numaralarımızı aldık. istanbula geldiğinde mutlaka misafir edeceğim kendisini. sözünü aldım başka yerde kalmayacak

ve artık yolcudur abbas. bağlasan durmaz. nevşehirden ayrılık vakti geldi çattı.

nevşehirin asfalt kalitesi çok iyi

havadayken pek bi havalardaydın. nolduuu havan sönmüş bakıyorum.

ben yoldayken mustafa abi mesaj atmış. benden sabah kahvaltı için para almayacağını tahmin ettiğim için. masaya tabağın altına birşeyler bıraktım. sanırım biraz rencide oldu. böyle olmasını istemezdim. paradan ziyade insan kazanmanın en güzel örneğidir mustafa abim...

istikamet kayseri. şakir abimi ziyarete gidiyorum. benim için çok değerli bir insandır kendisi.

kayseriye şakir abimin bağ evine varıyorum. güzel insan şakir abim.

şakir abimin babası. ben hayatımda böyle misafirperver insanlar görmedim duymadım...

şakir abimin oğlu, mert kardeşimle erciyese tırmanıyoruz. oksijen o kadar bol ki motorun çalışma stili değişti, rolanti seviyesini yükseltmem gerekti. benidmde ara ara başım dönüyordu. ama zamanla bünyem alıştı sanırım.

erciyese tırmandık lakin teleferik bayram dolayısı ile bugun çalışmayacakmış mış mış;;

şakir abim ve ailesini ziyaret ettim. kendilerini görmek bayramlaşmak beni onure etti. ve artık buradan ayrılık vakti geldi. malatyaya süreceğim akşama orada olmam lazım.

şakir abimin aslanları..

yolluklar hazırlanmış hernekadar tok oldugumu söylesemde yolda yersin al al diye ısrar ettiler. tabi o zaman karnım toktu. ama yolda öyle bir acıktımki ilk molada yedim sarmaları

istikamet malatya eski bir iş arkadaşımı ziyaret edeceğim. ve muhtemelen beni bırakmayacak onda kalacağım

malatyaya yaklaştım. hava kararmadan mehmet abime uğrayacağım.

ve sonunda malatya'ya vardım...

sofra hazırlandı mehmet abimle hem yemek hem sohpet. uzun zamandır görüşememiştik. konuşacak ne çok varmış meğer.

ve sabah oldu. buradan ayrılıp adıyamana nemruta çıkacağım.

Mehmet abimle eskiden iş arkadaşıydık. sonra kendisi memleketine yani malatyaya yerleşti. şimdi ayrılık vaktı, kendisine ve ailesine beni ağırladıkları için teşekkür ediyorum:

fazeri genel bir kontrol için istanbuldan hüseyin abimin beni yönlendirdiği ŞAH motor hüseyin abiye gidiyorum.

hüseyin abim

saolsun motorumun radyatör sıvısını değiştirdi. genel kontrollerini yaptı. daha sıcak şehirlere doğru ilerleyeceğim. bu nedenle radyatör sıvısı ona göre değiştirildi. bu arada saolsun benden hiçbir ücret almadı yaptıkları için. bir dost bir abi daha kazandım. kendisine hayırlı işler diliyorum ve teşekkür ediyorum.

istikamet adıyaman. nemrut dağı

adıyaman yol üzeri güzel manzaralar.

hava aşırı sıcak oldugundan sık mola veriyorum. ve su içiyorum sürekli

ismini hatırlayamadığım bir akarsu.

acelem olmasa suya girmek isterdim. lakin güneşin batışını nemrutta görmek istiyorum

manzanın güzelliği ve koyunlar...

istikamet nemrut

karadut köyünce osman amcam var. kendisi çok yakın bir arkadaşımın babası olur. es geçmek istemedim. bayramını kutlayıp nemruta doğru çıkacağım tekrar

osman amcanın ikram ettiği buz gibi köy ayranı. canım osman amcam

osman amcam saolsun yemeğe kalıp 1 gecede benim misafir olmamı istedi. lakin zaman kısıtlı kendisini kırmadan kalamayacağıma ikna edip yola koyuldum tekrar. nemruta son km'ler....
    nemruta vardım bu noktadan sonra araçları bırakıp özel minibüslere 2 lira ödeyerek yukarı çıkılıyor.

seyir terası

minibüsçü arkadaş neşeli araba full çekiyor çünkü her seferinde

minibüsle belli bir noktaya kadar çıkıp, sonrasında epey yüksek çok basamaklı merdiven yolculuğu ile başbaşa kalıyorsunuz
    sanırım 2000 basamak vardır. saymadım salladım

yorulmaya başladım

biraz dinlenelim

eşeklerle yukarı çıkılabiliyor. ben hayvana eziyet etmek istemedğim için yürüdüm. lütfen sizde yürüyün giderseniz.

ve zirvedeyim

güneş batacak ama daha var. güneşin batışını beklemeden inmeye karar verdim. anlık değişiyor duygularım. izlemek istemedim. size saçma gelebilir belki ama nemruta kadar çıkıp güneşin batışını izlemeden inen ilk kişi ben olabilirim

inişe geçiyoruz daha kolay olacak en azından.

inerken tanıştığım afrikalı ali kardeşim

nemruttan inerken yolda rasladıgım küçük arkadaş. kendisini yolun ortasından alıp kenara bıraktım.

köylerin içinden geçerek ilerliyorum. adıyaman menzile gideceğim ve bu geceyi misafirhanede geçireceğim insallah.

hayırdır kardeş ne işin var burada

menzilde 1 gece kaldım. burada nedense hiç fotograf çekmedim. yorgundum. acıkmıştım. birşeyler yedim ve uyudum. ahmet turan perker isimli abimizle biryerlerde karşılaştık hatta nc 750 x ile selamlaştık ama o durmadıgı için pek konuşamadık sanırım. okuyorsan al selamımı ahmet abiiiiii
    menzilden sabah gün doğarken ayrıldım. hava ve manzara çok güzel.

gece beni arayan menderes kardeşimin beni sabah kahvaltıya davet etmesi üzerine gergere evine gidiyorum kahvaltı sofrası hazırlanmış... saolsun kardeşim istanbuldan eski bir arkadaşımdır kendisi. son birkaç yıldır adıyamana köyüne yerleşti. ve bence hayatını yaşıyor nedenmi ? buyrun resimler.

yavru buzağı gel bi seveyim seni

tanıştırayım eşeko

menderes kardeşimin bahçesinde yok yok. herşeyini burada yetiştiriyorlar. hayvanlarıda var.

menderes kardeşim bana bahçeden yolluk hazırlıyor.

menderes kardeşime teşekkür ediyorum ve yola koyuluyorum... buradan siirte memleketime gideceğim. yolum uzun enerim bol, hava aşırı sıcak ama olsun

ilk bölüm sonu devamı gelecek
    tommygun, zaferce, Serdarpirim ve 22 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Film gibi etkileyici bir gezim imrendim dogrusu bekliyoruz devamini

Motosikleti
    street triple rs
    2. bölüm devam ediyoruz

adıyaman nissibin köprüsü
    manzara muhteşem

buradan diyarbakır üzerinden siirte memleketime geçeceğim

yolda mola verdim. tırcı arkadaşlar saolsunlar yemeğini paylaştılar benimle. bende menderesten aldıgım bahceden topladıklarımızı paylaştım.

yoldan güzel kareler

batmana vardım

hava o kadar sıcakki bazen bulduğum gölge bir yerde 1 saat kadar kestiriyorum ve kendime geliyorum.

yerim çok güzel. motorum gözümün önünde daha ne isterim

istikamet siirt

memleketim siit kurtalana varmak üzereyim

botan çayının akarsuyu

tabela diyorki siz buraya hoşgeldiniz....

veysel karani hz. ziyaret edip dua ediyorum

annemin köyüne baykana geçiyorum. dayımın selamını götüreceğim eski bir dostuna. sonrada kendi köyüme tütüne geçeceğim.

artık köyüme gidebilirim. kurtalan dağların arasında ilerliyorum. beni durduran askerler. nereye gittiğimi soruyorlar ? bende köyüme gideceğim dedim. hava kararmadan köyüne var mutlaka. karanlığa kalma, hatta mümkünse gitme sabah git dediler. ama ben gitmekte kararlıyım. bu arada bu bölge biraz riskli oldugu için uyarı aldım askerlerden. ama yoluma devam ettim. biraz kaderciyim ben. duamı eder çıkarım yola. allahın dediği olur. takdiri ilahi.

tamda burada telefonum çekmemeye başladı. sonra gps sinyalide gitti derken artık nereden gideceğime emin olmadan sürmeye devam ettim

ve sonunda varıyorum köyüme herkes şaşkın taa istanbullardan sen bu motorla nasıl gelirsin diye kızıyorlar bana köye ilk defa biri motoru ile gelmiş.şaşırmalarıda normal aslında
    köyüme vardım. 27 yaşımdayım ve ilk defa geliyorum köyüme. apdullah amcam

abdullah amcam ve oğlu ishak abimle köyümü geziyoruz. abdullah amcam ve ishak abime beni ağırladıkları için teşekkür ediyorum...

malesef insanların çoğu büyükşehirlere göçetmiş. köyde 5 hane anca yaşıyor.

ishak abim

apdullah amcamın evi

köyün okulu. malesef nufus az oldugu için hizmet verilmiyor.

şimdi tekrar siirt merkeze dönüyorum siirt öğretmen evinde kalacağım bu gece..

geceyi öğretmen evinde geçirmek için merkeze döndüm. köydekiler alındılar bana ama kaç gündür hep misafir oldum insanlara. tek başıma kalıp biraz dinlenmek ve kendimi dinlemek istiyordum. bu nedenle yalnız kalmak istedim. gece sadık abim saolsun beni ağırladı ve öğretmen evine kadar eşlik etti. sabahta istanbuldan bir abimin arkadaşı aradı beni. sen bizim mehmetin arkadaşıymışsın. bizi görmeden sakın gitme darılırız falan ): dedim tamam abi uğrarım.

bahsettiğim beni arayan abi muhammet abi hastanenin ecza deposunda çalışıyor. sabah kahvaltıyı birlikte yaptık ve birazdan tilloya gideceğiz.

motoru bıraktım araba ile yola koyulduk hava çok sıcak.

tillo yol üzeri manzaralar

tillo kalesinin en yüksek yeri.botan çayının eşsiz güzelliği karşısında oturdum ve seyre daldım...

yunus hocam ve muhammed abim.

tillo kalesi seyir terası

tillo için ilim irfan yuvası denir. gerçektende öyle. zamanında büyük büyük alimler çıkmış buradan.

muhammed abimin acil işyerine dönmesi gerektiği için arabısını bize veriyor. ve yunus hocamla devam ediyoruz

siirt deliklitaş

yüksek yerleri pek severim çok severim.

vakit öğle yemeği vaktidir. siirtin meşhur büryan kebabını yemek için sadık abim muhammed abim ve sadık abimin oğlu ile biraradayız. sadık abime ve muhammed abime teşekkür ediyorum. tok olmama rağmen beni yemeksiz göndermediler.

siirtin meşhur büryan kebabı.

vakit vedalaşma vaktidir. soldan sağa.
    muhammed abim. ben sadık abim ve oğlu, yunus hocam, ve ecir hocamı temsilen arkadaş ismini hatırlayamadığım için özür dilerim

yola çıkmak ilk defa bu kadar zor oldu. bür türlü kopamadım memleketimden ve bu güzel insanlardan.... ama gitmek zorundayım

haydi abbas...

istikamet hasankeyf

hasankeyf sular altında kalmadan görebildim şükür.

yukarılarda yine dinlenebileceğim bir gölgelik buldum. hava çok sıcak gölgede bile sıcak esiyor. burada 1 saatten fazla dinlendim. ve sonra etrafı gezdim.

birazda yukarıyı gezeyim. epey dinlendim sıvı takviyesi tamam hava yine aşşırı sıcak öyle böyle değil

güneş tepede kavuruyor adeta

hasankeyften ayrılıyorum. gidebildiğim kadar gideceğim. sonra bakarız nerede kalacağımıza. mardine soğru sürüyorum.
    yolda karşılaştığım arkadaşlar bizide çekermisin diyorlar neden olmasın.,

sizde beni çekin o halde

bende manzarayı çekeyim

yol üzerinde bir camii.

yoldan kareler. neresi oldugunu hatırlamıyorum

güneşin batışına yollarda tanıklık etmek çok güzel bir duygu

mardine varmak üzereyim ama havada kararmak üzere

ve sonunda eski mardindeyim. güzel bir akşam yemeği ve üzerine çay...

2.BÖLÜM SONU DEVAMI GELECEK
    nalpergok, abeciMotoru, cihan54 ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Maaşallah , belliki seviyorsun bu hayatı hocam 😁 Tekerine taş değmesin.
    engin_deniz ve Hakan VB bunu beğendiler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    2.bölümün fotoğraflarını göremeyen bir tek ben değilimdir umarım.

Tekerinize sağlık, çok güzel gezi.
    engin_deniz bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    işte budur ya işte bu !

Hocam eline,yüreğine,bileğine sağlık.

Aylardır beklediğim bir gezi raporuydu.Bazen sadece gezi raporu var mı acaba diye bakıyorum foruma.çok güzel gezmişsiniz bravo.Aynı tatda yapmayı bende istiyorum ama Hanım,çocuk derken gezi başlamadan bitiyor.Gerçi ss motosikletle bu kadar gezemem sanırım ama :D

Resimlerin bazıları görünmüyor bende de maalesef.
    mombohunter ve engin_deniz bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah , belliki seviyorsun bu hayatı hocam �� Tekerine taş değmesin.
    Sevmezsek çekilmez bu hayat saolun sizinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.bölümün fotoğraflarını göremeyen bir tek ben değilimdir umarım.

Tekerinize sağlık, çok güzel gezi.
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte budur ya işte bu !

Hocam eline,yüreğine,bileğine sağlık.

Aylardır beklediğim bir gezi raporuydu.Bazen sadece gezi raporu var mı acaba diye bakıyorum foruma.çok güzel gezmişsiniz bravo.Aynı tatda yapmayı bende istiyorum ama Hanım,çocuk derken gezi başlamadan bitiyor.Gerçi ss motosikletle bu kadar gezemem sanırım ama :D

Resimlerin bazıları görünmüyor bende de maalesef.
    resimler neden görünmez anlayamadım. linklermi kırıldı acaba. daha yazılacak ekleencek çok bölüm var hatta ben doğu turumdan sonra birde karadeniz gürcistan yaptım. onuda ilerleyen günlerde kaleme almayı düşünüyorum.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Ben hiç bir fotoğrafı göremiyorum malesef. Sadece ilk ikisi yarım yüklendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevmezsek çekilmez bu hayat saolun sizinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

resimler neden görünmez anlayamadım. linklermi kırıldı acaba. daha yazılacak ekleencek çok bölüm var hatta ben doğu turumdan sonra birde karadeniz gürcistan yaptım. onuda ilerleyen günlerde kaleme almayı düşünüyorum.

Hocam ne yap et bizimle paylaş
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimler yarım yarım yükleniyor sayfayı yeniledikçe geldi ben de bazı resimleri yine de göremedim
    ama gördüklerim bile yeterliydi güzel gezi olmuş

Motosikleti
    street triple rs
    3. BÖLÜM DEVAM EDELİM

mardinde gezilecek görülecek çok yer var. öğretmen evinde boşyer vardı ama nedense orada kalmak istemedim. aslında birazda resepsiyondaki arkadaştan gıcık oldum ve kalacak yermi yok bana engin boşver dedim ve çıktım nede olsa en kötü ihtimalle kamp için gerekli bütün herşeyim motorumun üzerinde hali hazırda bekliyordu. ki bu ihtimal bence en güzeli ama anneme söz vermiştim. daha az kamp daha çok otel

eski mardinde yemek yediğim yerdeki abi bana uygun bir otel önerdi. tam karşısındada çok eski bir camii oldugunu ve ziyaret etmemi tavsiye etti.

camii ve imamı ile alakalı güzelde bir anım oldu

vakit yatsı vaktiydi. cemaatle dağıldıktan sonra imam müezzin ve ben kalmıştık camiide. imama yaklaştım ve selamlaştık. elimde kaskım sırtımda çantam. bu geceyi müsaade ederseniz caminin girişinde kalarak geçirmek istediğimi. sabah namazından sonrada çıkacağımı belirttim.
    imam: kafası sağa sola salladı ve bana yasssaak dedi
    ben: neden yasak ?
    imam: yasak kalamazsın.
    ben: tamam kalmam zaten bu tavrınızdan sonra ama, hocam neden yasak ? bilmek istiyorum, çünkü daha önce ben birçok camiide kaldım. kimsede bana sizin yaptıgınız gibi yasak demedi
    imam: şimdi kardeşim. burası tarihi eski bi camii. burada herşey olabilir. hırsızlık olabilir. tatsız şeyler olabilir. bu nedenle olmaz yasak dedi.
    ben: hocam sizi anlamaya çalışıyorum ama, biz müslümanlar her fırsatta camii'lerin allahın evi oldugunu vurguluyoruz ? öyle değilmi ?
    imam: evet öyle
    ben: o halde buna kim karar veriyor. ben taa istanbuldan buralara gelmiş bir yolculuyum. paramda var. pekala bir otelde kalabilirim. çadırdada kalabilirim. ama bu camiide kalmak istedim. çünkü burası belki bir daha gelemeyeceğim göremeyeceğim bir yer. insiyatif kullanabilirdiniz hocam ama kullanmadınız. açıkçası beni kırdınız. ben müsaadenizle çıkayım. iyigeceler.

sonra ben çıktım ve camii girişinde motorumun yanına gitmiştimki, imam ve müezzin yanıma geldiler.
    imam: sen bize kırıldın. böyle göndermeyiz seni.
    ben: yok hocam kırgınlıgım geçti bile
    imam: yok yok sen kırıldın. biz seni dinleyince anladık. gel seni misafir edelim evimizde.
    ben: yok hocam saolun ben artık bi otele gideceğim. sabah görüşürüz inşallah
    imam: kibir yapma evlat ( yaş 50küsür var imam efendinin.) haklıyken haksız oluyorsun şimdi. sana bir hikaye anlatacağım iyice dinle beni.
    dinliyoruz ben imam ve müezzin 3lüsü

Şimdi nasreddin hoca birgün 2 dargını alıyor karşına ve ikisinede sırayla söz hakkı veriyor anlatın bakalaım hele diyor
    1. kişi anlatıyor hocada dinliyor. ve sonunda diyorki valla sen haklısın
    2. kişide anlatıyor hocada diliyor ve hoca yineliyor valla sende haklsıın
    bu konuşmayı dinleyen 3. kişide diyorki yahu hocam sen şakamısın ikisinede haklısın dedin. olurmu böyle iş. hoca bu arkadaşada diyorki callahi sende haklısın
    yani hoca bana demek istiyorki sende haklısın ama bende haklıyım

hoca: hadi şimdi haksız olma gel camiimizde kal. sana yerde ayarlayalim içeride.
    ben: peki hocam saolun

camiide birde türbe vardı. peygamber efendimiz. sav. postasının türbesi. hemen sağ tarafındaki boşultada bana verilen yastıkla. uyku tulumumu yere sererek uyudum

sabah namazından sonra çıktım ve biraz mardinin ara sokaklarında gezindim.

3. BÖLÜM SONU AKŞAM DEVAM EDERİM UMARIM.
    ESGEL, pardus81, mombohunter ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Güzel bir gezi olmuş anılarla dolu Devamını bekliyoruz..

Motosikleti
    street triple rs
    4. BÖLÜM KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM-- MARDİN SOKAKLARI VE KÖYLERİ.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

4. BÖLÜM KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM-- MARDİN SOKAKLARI VE KÖYLERİ.

sabah namazından sonra camiden çıkıyor ve mardinin tarihi ara sokaklarını aralıyorum. keyifle yürüyorum etrafta kimseler yok. herkes uyuyor fırıncılar dışında.

sabah kahvemi burada yudumluyorum

araya birde reklam koyalım motobikejeans önümüzdeki ay şubat fuarında standımıza bekliyoruz efenim . bilenler bilir motobikejeans markasının temeli bu forumda atıldı

darul zzaferan manastrı. malesef kapalıydı açılma saatini beklemek istemedim. bunun yerine yakınlardaki köylere sürüyorum

bilali habeşi köyü. zamanında bilali habeşi hz. bu köye gelip ezan okumuş köyün ismi buradan geliyormuş

sen hayırdır ?

ve artık mardinden çıkıyorum yavaş yavaş

ESGEL, tolgaersoz, ahmetunuver ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam maşallah, böyle gezi fotolarını görünce çok seviniyorum, kendime rotalar oluşturup planlar yapıyorum..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Aleyküm selam tekrardan. Zaten odur budur görüşemiyoruz 😂😂😂😂

Motosikleti
    street triple rs
    mardin köylerinden çıkmam öğleni buluyor. biryerlerde birşeyler atıştırıp yola koyuluyorum tekrar. hava sanırım şuana kadar en bunaltıcı seviyesine ulaştı. termometreler 50 derece üzerini gösteriyor. hissedilen 60 civarı fazer bu kadar sıcak şartlar altında iyi idare etti.şimdi istikamet urfa balıklıgöl

yolda sıcaklardan dolayı durup resim bile çekmek istemedim. bir baktımki urfadayım. hava sıcaklığı 57 derece idi
    ve urfada balıklıgöldeyim. termometreler 55 derece gösteriyor. bu nedenle çok kalamadım burada. artık deniz görmek istiyorum. iskenderuna süreceğim. akşam olmadan varmayı planlıyorum...

urfadan ayrılıyorum. çünkü artık deniz görmek ve biraz serinlemek istiyorum. belki iskenderuna doğru sürerim pek emin değilim ama. istikamet gaziantep. burada yemek yerim diye düşünüyorum acıkırsam

fırat nehri üzerinde durup resim çekiyorum

acıkmadım ayaktayım yola devam kararlıyım bugun deniz görmek istiyorum. iskenderuna sürüyorum. hava kararmadan orda olmalıyım. karanlıkta sürmüyorum, anneme söz verdim güneş battıgında kalacağım yer bile belli olacak diye

ve sonunda denize kavuşuyorum. iskenderun limanı görünüyor. bu akşam iskenderunda kalacağım. yüzümdeki aptal gülümsemeye dikkat amanos dağları eteklerinden sürerek varıyorum sahile.

biraz hız yaptığımı kaska bakınca anlayabilirsiniz. ortalamanın biraz üzerine çıkmıştım bugun. hız yapmayı pek sevmesemde.

burada epey dinleniyorum. şarjım bitmiş. karnım acıkmış. yorulmuşum yoldayken değilde oturunca anlıyor insan

sonra dedimki biraz yürüyeyim çevreyi. motorum ve eşyalarım duruyor nede olsa.

karanlık çöktü, öğretmenevinde boş yer yok. sahil canlı insanlar eğleniyor. benimde hemen bir otele gidesim yok açıkçası, canlı müzik yapan gençlere eşlik ediyorum

ani bir karar ile birlikte gece 00:30 gibi iskenderun sahilde çadırımı kuruyor ve uyuyorum sabah mersine gideceğim.

aslında insanların çok oldugu bir yerde çadırımı kurmazdım. lakin bazen böyle ani kararlar verip sonradan pişman olunabiliyormuş. sebebi ise maalesef. gece çadırıma hırsız girmesi ve telefonumu çalması. telefonumu geri aldım uykumun hafif olması kurtardı beni diyebilirim. aslında bu olay biraz uzun hikaye belki sonra yazarım detayları.velhasıl telefonum gitseydi kötü olurdu turum berbad olurdu. ama olmadı çok şükür.

tabi sabah apar topar çadırı toparlayıp mersine geçmek için yola koyuluyorum. mersinde istanbuldan levent hocam ve 2 arkadaşı var. hepsi farklı yollardan mersine gelmişler. benide arayıp davet ettiler. bende kahvaltıya yetişeceğimi söylemiştim zaten öylede oldu

güle güle iskenderun. bana unutamayacağım kötü bir anı yaşatmış olsanda

mola.

çay var içersen,
    yol var gidersen,
    ben var seversen

bir anda sis sardı her tarafı.

neyseki uzun sürmedi açıldı hava

ve mersindeyim motorumu hemen bahçeye alıyorum. levent hoca ve arkadaşları da buradalar. zaten ev levent hocanın biz misafiriz

1 masa da 4 gezgin levent hocanın evindeyiz, mersinin meşhur tantunisini yemeğe gideceğiz birazdan. ama öncesinde herkes bir tutam gezdiği yerlerden bahsediyor, sohpet muhabbet koyu.... olaylar olaylar

biz celalle denize girmek için evden ayrılıyoruz. levent hoca ve tolga da yaylaya levent hocanın ailesinin evine gidecekler. bizde denizde serinledikten sonra akşama doğr yola çıkıp onlara katılacağız.

dönüş yolunda nakit ihtiyacım oldugu için atm nin önüne motordan inmeden yanaşıyorum tabi o esnada celal gülüyor ve resmimi çekiyor

yaylaya vardık. bu geceyi burada geçirip sabah ben tolga ve celal yola çıkacağız konya üzerinden istanbula döneceğiz artık. yolumuz uzun ama 3 kişiyiz.

hazırlıklar yapılıyor motorlar son kez kontrol ediliyor.

ve yola çıkmak için hazırız. son bir foto

yakıt ikmali mola
    istikamet istanbul. sanırım önümüzde 1200 küsür km yol var.

mut karaman üzerinden dağların zirvesinde dolanarak ilerliyoruz.
    derken aksilik malesef celalin motoru arıza veriyor. neyseki kendisi bu işlerden anlıyor. motoru tamir etmesi 1 saat kadar sürüyor. sonrasında yola çıkıyoruz tekrar.

celali bıraktık motoru tamir edemedi. dedik ne halin varsa gör kardeş. kardeşliğimiz buraya kadarmış biz tolgayla koyulduk yola tekrar

az önce şaka yaptım biz yola çıktıgımız arkadaşımızı yolda bırakmayız tabi celal biraz yavaş sürüyordu o esnada bizde onu bekliyorduk

istikamet konya etli ekmek yenilecek o kadar yol yaptık tabi birde asıl ziyaret sebebimiz MEVLANA'yı ziyaret etmek.

konya herseferinde mutlaka uğrarım. güzel şehir. mevlanayı ziyaret edip. etli ekmek yiyeceğiz tolga ile. celal başka birşey yemek için kuyruk olan bir restauranta gidiyor adam midesine düşkün ben o kadar sırada bekleyemem valla kimse kusura bakmasın. karnım doysun yeter

favori resmim bu benim

yolda uykumun geldiğini farkedip sağa çektim. tolgaya uyukluyorum sürekli şerit değiştiriyorum farkında olmadan. sanırım devam edemeyeceğim diyorum. oda bana 10 km kadar dayanabilirsen ali abimizin benzin istasyonu var, orada biraz uyur dinlenirsin sonra devam ederiz yola diyor. bende kabul ediyorum tabi. ali abi gerçekten mükemmel adam. oda bizim gibi motorcu 1200gs sahibi. benzin istasyonun bir tarafına çadırını kurmuş orada yatıyormuş . bana çadırında uyumam içinde saolsun müsaade etti. 2 saat kadar uyuduktan sonra kendime geldim ve artık sürebilirdim istanbula kadar. ali abime buradanda bir teşekkür edelim. belki bir gün yolumuz yine oralara düşer.

motorları doyurduk. bende uykumu aldım, son düzlüğe girdik artık istanbula varmak için hazırız. pek resim çekemedim. gezi boyunca ilk kez gece sürüşü yaptım. gece 02:00 gibi evimdeydim sanırım.

ve sonun da başladığım noktadayım. kazasız, belasız, ve cezasız.

8 gün ve toplamda 5000 küsür km yol katetmişim. fazer beni mahçup etmedi o kadar toprak yola ve aşırı sıcaklara rağmen. burdan fazer imede bir teşekkür edeyim

sonuç olarak çok güzel bir geziyi geride bıraktım. tek başıma çıktıgım ilk uzun yolculugumdu. insanların beni oralara gitme tek başına tekin yerler değil diyerek vazgecirmeye çalışmalarına rağmen, ben yola koyuldum. ve çokta keyif alarak tek başıma gezdim gördüm, birsürü güzel insan tanıdım. tekrar aynı rotayı yapacağım. ama bu sefer rotayı biraz daha yurdumuzun dışına taşırarak iran&ırak üzerinden gezerek tekrar türkiyeye giriş yapacağım. ha bu arada fazer satıldı yakın bi arkadaşım satın aldı. bende yeni bir yol arkadaşı edindim kendime,
    önümüzdeki yolculuklara birlikte devam edeceğiz.

facebookta sayfamı beğenip gezilerimi oradanda takip edebilirsiniz. 'hayat sürünce güzel' yazdığınızda bulursunuz

hoşça kalın, ama sakın ha motorsuz kalmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam tekrardan. Zaten odur budur görüşemiyoruz ��������
    unutmamışsın ahmet abi abi istanbulda yaşayıpta sadece şehirdışında karşılaştığım en az 3 arkadaşım var ama biz istanbuldada görüşelim inşallah bir ara.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Maşallah çok güzel bir gezi olmuş, anlatımınız da çok keyifliydi, nice geziler dilerim..

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel bir gezi olmuş, anlatımınız da çok keyifliydi, nice geziler dilerim..
    teşekkür ederim. saolun.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Güzel bir gezi olmuş. Böyle geziler sizin gibi gençlere yakışıyor fakat bir çok fotoğrafı göremedim teknik bir arıza oldu galiba? ( ikinci bölümden iki fotoğraf var üçüncü bölümden hiç fotoğraf yok.)

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Telefonda Chrome çöktü 4-5 defa bu kadar çok foto falan kitledin Google'ı

Fotoğraf kar yüklenmiyor. Çoğunu daha önce gördüm zaten. İyi uğraşmışsın..

Allah kazasız belasız daha güzellerin nasip etsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)