Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Park Formula G Yarışı Fotoğrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bugün İstanbul Park'ta Formula G yarışı (güneş enerjisi ile çalışan elektrik arabaları yarışı) vardı. Arabaların hepsi üniversite öğrencileri tarafından tasarlanmış. Her zaman olduğu gibi bol bol fotoğraf ve video çektim, bazılarını sizlerle paylaşayım dedim. Adım forumun fotoğrafçısına çıkacak zaten yakında

İlk dört poz benden Paddock alanının duvarına çıkıp, tek kolumla tellere tutunup pistin üzerine sarkarak çektim fotoğrafları ve videoları. İyi seyirler...

Kardeşim Johny ve ben

Dayım, kerdeşim ve ben

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet çok keyifli bir gün ve oldukça eğlenceli bir yarıştı...Oradaki üniversiteli arkadaşların büyük emek ve vakit harcayarak yaptıkları makinalarla yarışırken takımların heyecenını görmek çok güzeldi...Fotolar icin sağol boy(dicem olmicak )

Oradaki keyfi şöyle bir fotoyla açıklayayım...Heralde hayatım boyunca bir daha hiçbirzaman İstanbul Park yada herhangi bir pistin Bariyerlerinde böyle sere serpe oturamam
    Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır...

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    ellerine sağlık boy ! bi an hayal gücümü çalıştırdım 5 sene sonra bunlar sarar valla ortalığı! öğrenci kardeşlerimizin de aklına fikrine gönlüne sağlık derler ' ya getirende gönderende sağ olsun.....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tek kelıme ıle harıka cok emegın gecmıs elelrıne saglık
    Yeni yine yeniden

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    boy sana ne diim ki ben, nerde bir organizasyon orda sen
    valla kutluyorum seni, boşver ne derse desinler sen bırakma fotoğraf makineni elinden valla, ben öyle yapıyorum
    çok güzel kareler yakalamışsın kardeşim, tekrar sağol valla...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Luxor
    boy sana ne diim ki ben, nerde bir organizasyon orda sen
    Hayat kısa. Değerlendirmek lazım herşeyi

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Kardeş ellerine sağlık gerçi bizim üniversite bişey yapamamış ama olsun
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    teşekkürler boy. İlk iki sırayı İstanbul Teknik Üniversitesi , 3. sırayı ise Yıldız Teknik Üniversitesi almış galiba.
    Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    resimler için tşkkrler..
    CBR 600F Honda,

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arac sakarya üniversitesinin teknık eğitim fakultesine ait..teknık egitime malzeme verdiğimiz için bu arac içinde malzeme verdik(nalburuz)..cok calıstılar bu arac için ama cok basıt birsey yuzunden(sanırım akulere giden kablo sarsıntıdan cıkmıs)16. oldular..yoksa ilk 5 kesin gireceklerdi..yarısın gidisatıda boyleymısıtı..unutmadan bu Arada bu aracları yapmak cok masraflı itü bu iş için 130,00 ytl harcamıs..bizimkıler cok cüzi bir butceyle yaptılar bu işi..acıkcası böyle organızasyonlarda butce cok önemlı..ben yınede tebrik ediyorum...
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Resimler çok güzel.paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @lubimaya54
    bizimkıler cok cüzi bir butceyle yaptılar bu işi..acıkcası böyle organızasyonlarda butce cok önemlı..ben yınede tebrik ediyorum...
    Bu iş tamamen paraya bakıyor. Ne kadar para var o kadar iyi bir araç yaparsın. Biz daha yarış bitmeden paddock alanına gidip Zonguldak ekibi ile çok uzun muhabbet ettik. Birçok parçayı çok uzun sürelerde temin edebilmişler, birçok parçayı da kendileri üretmişler. Mondail'in tekerlerklerini, aynalarını ve fren sistemini kullanmışlar. Fren yarış esnasında şiştiği için yarış dışı kaldılar. Çok iyi çocuklar ama İstanbul'daki üniversitelerin imkanları karşısında çok güçsüz kaldılar. Dayım onlara birkaç şey önerdi...

Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @lubimaya54

Bu iş tamamen paraya bakıyor. Ne kadar para var o kadar iyi bir araç yaparsın. Biz daha yarış bitmeden paddock alanına gidip Zonguldak ekibi ile çok uzun muhabbet ettik. Birçok parçayı çok uzun sürelerde temin edebilmişler, birçok parçayı da kendileri üretmişler. Mondail'in tekerlerklerini, aynalarını ve fren sistemini kullanmışlar. Fren yarış esnasında şiştiği için yarış dışı kaldılar. Çok iyi çocuklar ama İstanbul'daki üniversitelerin imkanları karşısında çok güçsüz kaldılar. Dayım onlara birkaç şey önerdi...

Zonguldak danim bende.. Kemal adinda bir arkadas vardi bu arabanin projesinde. uzuldum simdi yaris disi kaldiklarina :(

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @lubimaya54

@boy

İstanbul Teknik Üniversitesi duyduğuma göre 200 milyar ayırmış bu proje için.Nerden duyduğumu hatırlamıyorum maalesef.Rakam yanlış olabilir. İlk ikiyi İtü alırken Yıldız Teknik Üniversitesi hemen hemen hiç denilebilecek bir bütçeyle 3 . lüğü kazandı.Yani tamamen paraya bakan bir durum değilmiş demek ki.
    Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @tronic
    İlk ikiyi İtü alırken Yıldız Teknik Üniversitesi hemen hemen hiç denilebilecek bir bütçeyle 3 . lüğü kazandı.Yani tamamen paraya bakan bir durum değilmiş demek ki.
    İTÜ'nin 200 milyar, YTÜ'nin de hiç denebilecek bir bütçeyle katıldığını sanmıyorum. Para ve imkan en önemli iki kriter bu konuda da. Paran varsa daha kaliteli malzeme temin edersin ve daha iyi bir araç ortaya çıkartma şansın olur. Dolayısıyla da yarışı kazanma şansın artar.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Benim bildiğim kadarıyla yıldız teknik üniversitesi de hiç fena sayılamayacak bir bütçe ayırdı bu proje üzerine.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Ufkumuzu genişlettin arkadaşım,helal olsun valla benim hiç haberim bile olmadı

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın bu odtü lü arkadaşların arabası na biz burda CNC de işleyip kompozit malzemelerle ürettik...

Bu araçların hepsi çok ciddi paralara mal oluyor bunu biliyorum... Ama sponsorluk işi olayı götürüyor zaten... Biz bir kuruş para almadık kabuk üretiminden...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yarışa gelmek kısmet olmadı Tuttuğum takım sevgili Boğaziçi'li arkadaşlarımın İzmir'de sonuncu olmuşlardı, İstanbul'da da iddiaları yoktu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler