Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İran'da 40 Gün - 15.000 km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Güzel bir gezi olmuş İran benimde çok merak ettiğim bir ülke , websiteni inceledim yazılar geziler hepsi çok güzel.

Benim sorum şu : Bir daha gidecek olsan yine CRF 250 ile gider misin ? Başka 250'lik veya 400'lük alternatif bir motor var mı aklında ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim. Tekrar gideceğiz ve CRF olsun istemiyoruz. Ne olur, yerine ne geçer bilemiyorum ama, mantıklı bulduğum birkaç model aşağıda verdiğim linkte yeralıyor.

http://www.motorumla.net/kucuk-hacim...otosikletleri/
    www.motorumla.net

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    mükemmel fotoğraflar..ülkemizde olsaydı tam AVM yapılacak yerler olurdu

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    harika bir websitesi yapmışsınız. Tebrik ederim.. Ayrıca iran seyahat için çok doğru bir lokasyon...

bu arada video olarak seyahati izlemek isterseniz:

https://www.youtube.com/watch?v=puxXDLR8VJU

Alıntı haqan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mükemmel fotoğraflar..ülkemizde olsaydı tam AVM yapılacak yerler olurdu
    teşekkür ederim.

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika bir websitesi yapmışsınız. Tebrik ederim.. Ayrıca iran seyahat için çok doğru bir lokasyon...
    teşekkürler, iran gerçekten harika, ilk fırsatta tekrar gitmek istiyoruz.
    engin_deniz bunu beğendi.
    www.motorumla.net

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Efsane bi gezi olmuş çok begendim bende xt 600'ümle istiyorum böyle gezmeyi ama benim alet sanırım biraz fazla yakıyor

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhaba alp. senden ve ulaştan feyz alarak bende bu seyehata çıkacağım. yalnız sezon bitti sanrıım nisan sonu mayıs başı gibi çıkacağım yola artık şimdiden heyacanlanıyorum o coğrafyada motosikletim ile gezeğim günleri iple çekiyorum. 15 20 gün yeterli olurmu sence bu yolculuk için ?

Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efsane bi gezi olmuş çok begendim bende xt 600'ümle istiyorum böyle gezmeyi ama benim alet sanırım biraz fazla yakıyor
    Teşekkür ederim. İran'da benzin 0,95 TL'ydi en son. Pek sorun olmaz ülkeden çıkana kadar.

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba alp. senden ve ulaştan feyz alarak bende bu seyehata çıkacağım. yalnız sezon bitti sanrıım nisan sonu mayıs başı gibi çıkacağım yola artık şimdiden heyacanlanıyorum o coğrafyada motosikletim ile gezeğim günleri iple çekiyorum. 15 20 gün yeterli olurmu sence bu yolculuk için ?

https://i.hizliresim.com/pGGgAn.jpg
    Mart sonunda girmiştik İran'a, Doğubayazıt'tan geçtiğimiz gibi kış bitmişti. Hatta Ahvaz'a doğru sıcaktan dolayı devam edemedik, daha erken gelseymiş diye düşündük. 15-20 gün yetmeyebilir ama yine baya yer görebilirsin.
    www.motorumla.net

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Slm Alp,

Ne kadar geç görüyorum gezini Farkettim ki eskisi kadar foruma girmiyorum sanırım.
    Yaptığınız geziyi ve paylaşımı çok beğendim.Kendinize has fotoğrafların ve anlatımlarında tadı çok lezzetli
    Çok teşekkürler paylaşım için

Motosikleti
    CRF 250
    Kürdistan yazan yere kadar zevkle okumuştum oysa ki !!!!!

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Yürekten tebrik ederim.Muhteşemsiniz..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden rahatsız oldunuz bu durumdan ? sınrılarımızın dışında dahi olduğunu bilmek size neden rahatsızlık verdi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. İran'da benzin 0,95 TL'ydi en son. Pek sorun olmaz ülkeden çıkana kadar.

Mart sonunda girmiştik İran'a, Doğubayazıt'tan geçtiğimiz gibi kış bitmişti. Hatta Ahvaz'a doğru sıcaktan dolayı devam edemedik, daha erken gelseymiş diye düşündük. 15-20 gün yetmeyebilir ama yine baya yer görebilirsin.
    20 günü geçirebilirimde duruma göre. yanımda çadırımıda götüreceğim zaman zaman kamp yaparım. birde soracağım birşey daha var ? orada çöl varmı araştırmadım ama vardır gibime geliyor cahilliğime ver çölde deveye binmek hattamümkünse bir jeep kiralayıp safari yapmak isterim ? bu konuda herhangi bir tecrüben varmı ?

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Alp,

Ne kadar geç görüyorum gezini Farkettim ki eskisi kadar foruma girmiyorum sanırım.
    Yaptığınız geziyi ve paylaşımı çok beğendim.Kendinize has fotoğrafların ve anlatımlarında tadı çok lezzetli
    Çok teşekkürler paylaşım için
    Teşekkür ederim yorumun için.

Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı neyse onu yazdık.

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden rahatsız oldunuz bu durumdan ? sınrılarımızın dışında dahi olduğunu bilmek size neden rahatsızlık verdi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

20 günü geçirebilirimde duruma göre. yanımda çadırımıda götüreceğim zaman zaman kamp yaparım. birde soracağım birşey daha var ? orada çöl varmı araştırmadım ama vardır gibime geliyor cahilliğime ver çölde deveye binmek hattamümkünse bir jeep kiralayıp safari yapmak isterim ? bu konuda herhangi bir tecrüben varmı ?
    Çöl elbette var, ama motosiklet dışında bir araca binmedim. Mutlaka öyle turlar da vardır.
    Ahvaz'ın aşağıları ve Bam'dan Zahedan'a doğru kısımlarda güzel çöller var.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    cebime 50 bin lira koysalar iranı bi gez gel deseler adımımı atmam o hain arapların kıtasına.

Motosikleti
    CRF 250
    İranlılar Arap değildir. Artı her milletin iyi insanı kötü insanı vardır. Gelgelelim dönemin Arap halkı İngilizlerin oyununa gelip Osmanlıya yanlış yapmışlardır vesselam.

Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cebime 50 bin lira koysalar iranı bi gez gel deseler adımımı atmam o hain arapların kıtasına.
    Tam olarak kimi sevmediğini bile bilmiyorsun.
    Sana bir bilgi: İran'ın yarısına yakını Türk, büyük bir kısmı da Fars'tır.
    MSMorkan ve Angrypower bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Tam olarak kimi sevmediğini bile bilmiyorsun.
    Sana bir bilgi: İran'ın yarısına yakını Türk, büyük bir kısmı da Fars'tır.
    İranın yarısı azeri türkü , çok az kürt var ,acemler var ,az miktarda arap var bizden fazladır gerçi,
    Kıta desen arap ile alakası yok,
    1920 lere kadar hakimiyeti türklerede sadece mesep olarak farklı, Şah ismail türk tü,
    Medeniyet desen sen M.S 800 de kuru bir taş diker iken onların senin taş dikemenden 2000 sene önce sarayları hanları vardı... Hey allahım ..

Bu arada şu yer yüzünde benin en sevmediğim topluluk da onlardır .
    1639 da yapmış oldugumuz kasrı şirin anlaşmasından beri tarih te en uzun süre savaşmadıgımız topluluktur.
    Fili bir savaşımız yoktur, ama tarih boyunca iran rahat durmayıp rejim itracı için ülkemizi karıştırmıştır.
    Siyaset ile ilgilenenler bilir, şuanda ülkemiz iranlı ajanlar ile dolmuşdurumda ,
    Çok fazla yazmayım ama inşallah allah başlarına bela verirde bizle uğraşmasınlar.

Adamın birisi gelmiş hoca şu hikayi anlattım eksik kısımını düzeltesene demiş.

Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."

"Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC

hiç de değil, gayet sakin bir ülke. 30 milyondan fazla türk var, haliyle dil sorunu olmuyor
    Hocam bu konu genel olarak mı bölge bölge mi ?
    Yani şimdi diyelim ki tek başıma yazın geziye gidiyorum dil sorunu çekmeden gezebilir miyim ?

Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konu genel olarak mı bölge bölge mi ?
    Yani şimdi diyelim ki tek başıma yazın geziye gidiyorum dil sorunu çekmeden gezebilir miyim ?
    genelde kuzey bölgelerde yaşıyorlar, ama çalışmak için turistik şehirlere oldukça fazla göç var. neredeyse her turistik şehrinde anlaşabileceğin birilerini bulabilirsin.
    www.motorumla.net

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Muazzam anılar biriktiriyosunuz. Bende benzeri şeyler yaşamadan ölmek istemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)