Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

100 cc 4 Uludağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100

Gezimin videosu seyrederseniz memnun olurum yorumlarınızı beklerim.

https://youtu.be/ZanCsMytqus

1- Termometreler tavan yapmışken yüksek bir yere çıkıp serinleyeyim dedim. Eşyaları çıkarırken annem geldi klasik anne muhabbeti sen benim namaz kıldığım odaya ayakkabılarınla mı girdin. Biz dede klasik cevap yapar mıyım hiç öyle şey. Burası bizim bahçe odası yazın sıcak havalarda annem arkadaşları ile o çardağın altında oturur o odayı kullanır.

2- Yanımda götüreceğim eşyaları duvara diziyorum daha sular yok onları yoldan alacağım.

3- Başlangıç kilometrem.

4- Başlangıç yerim.

5- Dragos a totale uğruyorum yakıt almak için malum depo boşu 2.5 litre bir miktarda bidona da koyduruyorum. Benzinci etrafa bakarken sol ayağıma bezini döküyor ayakkabı eriyip yere yapıştı. Yarım saat bekledim benzin uçsun diye sonra motora binince sol ayağıma sanki iğne batırılmış gibi oldu kalan benzinde buharlaşırken bir gün başımıza bir iş alacağız ama hayırlısı

6- Benzincide oyalandığım için arayı kapatmak için acele ediyorum ve tuzlaya ulaştım.

7- Aynı hızla devam edip Gebze ye varıyorum.

8- Kazasız belasız Eskihisra geliyorum arabalı vapura binmek için.

9- Aralara denk geliyorum.

10- Burası arabalı vapurdan çıkış yeri.

11- Yalova ya ulaşıyorum şehir merkezine girmeden yola devam.

12- Orhangazi ye uğrayıp su alıyorum oldum olası Orhangazi yi sevmişimdir.

13- Yeni bir kasaba

14- Nihayet Bursa nın girişindeyim.

15- Ne kadarda büyükşehir olursa olsun girişi klasik Anadolu kasabası görüntüsü veriyor.

16- Şehrin içinden tırman maya başlıyorum. Şehrin yukarı dan bir görüntüsü.

17- Karşıdaki yamaca dikkat edin insanlar dik yamaca nasıl ev yapmış. Orman olmasa tepeyi
    Aşacaklarmış

18- Tırmanışa başladıktan 10 kilometre sonra bu tabelayı görüyorum.

19- Dağın yamacında bir mahalle hava o kadar serindi ki burada motorun piston bloğunu elledim acaba aşırı ısınmış mı diye ılık idi. ( not önce elimi yaklaştırdım ısı hissetmeyince elledim.)

20- Kapı muhteşem yerler taş ben çok beğendim. Motosiklet için giriş ücreti 8 lira

21- Girişten 1 – 2 kilometre sonra bu taş vardı ben kaplumbağaya benzettim. Müthiş etkilendim.

22- Dağın tepesinde televizyon vericisi kulesi.

23- Dağın tepesinde çeşmeden su dolduranlar. Oldum olası çeşmelerden su doldurmak beni cezbetmemiştir.

24- Dağın tepesine muhteşem güzel ve büyük oteller yapmışlar.

25- A karşıdan gördüğüm otel Ali abimin oteliymiş. Girip bir merhaba diyeyim hazır gelmişken diyorum. Resepsiyondaki bayana soruyorum Ali abim burada mı diye yok efem kim sorar diyor yeni bir dost dersin deyip çıkıyorum.

26- Dağın tepesi sisliydi.

27- Dağ başını duman almış gazlayalım arkadaşlar eşliğinde yola devam ettim. Ama hiç korkmadım korkmadım dedim ya.

28- Yolun sonu burası

29- Seyir terası yapmışlar acık havada buradan Bursa seyrediliyormuş. Öyle söylediler.

30- Benim gittiğimde manzara buydu.

31- Baktım sisten bir şey gözükmüyor geri açık bir alan bulup piknik yapayım dedim.

32- Hemen nevaleyi çıkardım patates de getirdim suda haşlar yerim diye.

33- İlk önce 1liraya satılan tek kişilik hazır çorbanın suyunu koldum.

34- 5 dakikada hazır oldu havada serin olduğu için ilaç niyetine gitti.

35- Çorbadan sonra patatesi suya koydum.

36- Malum haşlama işi uzun sürdüğü için sağa sola taş atarak oyalandım.

37- Serin havada sıcak patates de güzel gitti. Kırmızı biberi tuzla karıştırıp bandım biber biraz fazla geldi. O sırada yeni aldığım çaydanlığa cayın suyunu koydum.

38- Cay suyunun ısınmasını beklerken marketten aldığım hazır yaprak sarmasını da yedim. Resimde Mustafa Topaloğlu gibi çıkmışım.

39- Cayı marketten 1.25 liraya aldığım üzümlü kek ile içtim. Kekin etiketine özellikle baktım 220 grammış ekmekten ucuz.

40- Hava serin olduğu için yatıp biraz dinlenmeye cesaret edemedim. Dönüşe geçtim.

41- Buda Uludağın zirvesi.

42- Ne muhteşem oteller yapmışlar dağ başına.

43- Bu da dağ tarafından Bursa ya giriş.

44- Az ilerde tabela var şehir merkezi ve İstanbul diye. Ben İstanbul yönüne saptım ve kayboldum baya dolaştım şehirin diğer başına çıkmışım demek ki bir tabela atlamışım. Bana kalırsa şehir merkezi yönünü kullanmak gerekiyor.

45- Sonunda İstanbul yolunu buluyorum.

46- Yalova topçular iskelesine geliyorum dubaların arasında geçip ilk vapura kafadan biniyorum.

47- Nihayet evdeyim ve dönüş kilometrem. Toplamda yapılan 348 kilometre bunun yaklaşık 40 kilometresi Uludağa çıkış ayrıca Yalova dan da çıkışta Bursa ya varmadan da rampalar vardı motosikletim beni hiç üzmedi. Keçi gibi tırmandı.
    abeciMotoru, Emreerol, taglis ve 47 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Çok güzel bi gezi olmuş bende 200 kilometrelik bi dağ gezimi paylaşmayı düşünüyorum ama pek foto yok bi sonrakinde bol bol çekeyim de paylaşayım

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Uzun zamandır (110cc ile turlar yaptığım zamandan beri) sizin konuları çok beğenerek okuyorum. Güzel bir tur olmuş. Tebrikler.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    videoyu izleyin mutlaka şarkı harika video harika gezi harika eline sağlık abim
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Xtreme Enduro 250
    O dağ başındaki otellerin hepsi kayak oteli dağ başında olmalarının sebebi o.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    abi ne güzel gezmişsin ya. ellerine sağlık

Motosikleti
    Tracer700
    Videoda şarkı yerine kendin konuşup anlattsan sohbet eder gibi izleyenlerine çok daha güzel olurdu bence yinede emeklerine sağlık sayende bizde gezmiş oluyoruz gerçi ben bursadayım ama olsun

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Abi muhteşem olmuş. Seviyorum böyle gezileri, piknikte güzel olmuş afiyet olsun
    Kazasız belasız.

abi ellerine sağlık keşke sendeki yüreğin 3 de 1 i bende olsaydı.
    büyük zevk ile takip ediyorum seni...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çok samimi bir anlatımın var abi. nice güzel gezilere.

Motosikleti
    Honda CG 125, Honda NT 700
    En sevdiğim gezgin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bi gezi olmuş bende 200 kilometrelik bi dağ gezimi paylaşmayı düşünüyorum ama pek foto yok bi sonrakinde bol bol çekeyim de paylaşayım
    Bir yerden başlamalısın. Gezdikçe fotoğraf çektikçe daha mükemmel olacaktır eminim. Sizinde paylaşımlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır (110cc ile turlar yaptığım zamandan beri) sizin konuları çok beğenerek okuyorum. Güzel bir tur olmuş. Tebrikler.
    Sağ olun zaman ayırıp baktığınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu izleyin mutlaka şarkı harika video harika gezi harika eline sağlık abim
    Videoyu izleyip beğendiğiniz için teşekkür ederim.Şarkı ilk defa video ma ekledim beğenilme konusunu çok merak ediyordum onunda beğenilme beni çok memnun etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı EXtremeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dağ başındaki otellerin hepsi kayak oteli dağ başında olmalarının sebebi o.
    Sağ olun bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne güzel gezmişsin ya. ellerine sağlık
    Sizin gibi değerli arkadaşların daha önceki gezilerim de vermiş oldukları cesaret sayesin de olumlu yorumunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda şarkı yerine kendin konuşup anlattsan sohbet eder gibi izleyenlerine çok daha güzel olurdu bence yinede emeklerine sağlık sayende bizde gezmiş oluyoruz gerçi ben bursadayım ama olsun
    Hiç aklıma gelmemişti. Sizin yorumunuzdan sonra bu konuyu ciddi olarak düşündüm. Konuşmayı hazırla sonra bu nu görüntü ile eşleştir biraz benim için zor olacak gibi me geldi. Fikriniz için teşekkür ederim ama yinede bunu aklımın bir köşesine not edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi muhteşem olmuş. Seviyorum böyle gezileri, piknikte güzel olmuş afiyet olsun
    Kazasız belasız.
    Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı YALINALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ellerine sağlık keşke sendeki yüreğin 3 de 1 i bende olsaydı.
    büyük zevk ile takip ediyorum seni...
    Arkadaşım beni mahcup ediyorsun. Eminin siz benden daha yüreklisinizdir. Önemli olan olduğu kadar mantık sınırları içinde yüreğimizi kullanmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok samimi bir anlatımın var abi. nice güzel gezilere.
    Sağ ol kırmadan dökmeden dilimden geldiği kadar anlatmaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı noctalica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sevdiğim gezgin.
    Teşekkürü bir borç bilirim. Sağ olun sayenizde.
    bursalıali ve crxforever bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Çok iyi gezmişsin abi. Uludağ yolunda köpekler peşine takılmadı mı. Uludağın suyu gerçekten çok güzel. Birde yol kötü olmasa uludağın tepesinde göller yöresi vardı. Orda manzara müthiş ama yol sıkıntılı. Tekerine taş değmesin

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Çok güzel abicim.Bir gün beraber gezmek nasip olur inşallah.Orhangazi'deyim ben de

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    çok güzel resimler,şansınıza bakacakta sis varmış yoksa çok güzel manzararası vardır,eğer bir daha giderseniz bakacak tarafına değil de otellerden yukarı çıkarsanız yolu biraz bozuk olsada gidona sağlam yapışırsanız sıkıntı yaşamazsınız.orada genelde zirve diye yanlış bilinen bir tepe var oradan demirtaş barajını rahatlıkla görebilirsiniz.

yeni gezi konularınızı merakla bekliyoruz

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Müzikler güzel. Gezi güzel. Resimlerdeki açıklamalar ayrı bi güzel.

Forumda en ilgiyle takip ettiğim adamsın abi.

Tekerine taş değmesin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Helal olsun abi tam keyif adamisin....

Unu eleyip elegi asmak diye buna denir...

39.Resim efsane..ben bu filmi bir yerden hatirliyorum ama......nerden

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi nefis gezmissin yine. Gipta ettim.

Yolun Kocaeli Gölcük tarafina düşerse mutlaka beklerim.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İsmet bir daha bizim köye gelirsen haber ver birlikte gezelim. Harikuladeydi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Tebrikler güzel gezi olmuş abi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)