Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Temmuz Ayındaki Tek Yönlü Karadeniz Turu - Kış Günü Sıcak Fotoğraflar -

Motovento
    REKLAM ALANI
    Smdcvk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Herkese merhaba,
    Uzun süredir forumda misafir olarak dolaşıyorum, gezi konularını ve Fazer sayfalarını takip ediyorum. İlk defa konu açıyorum, hatalarımız yanlışımız olduysa şimdiden affola. Forumdan tanışmış olduğum arkadaşım, yoldaşım Mesut (m_arslan) ile Temmuz ayında yapmış olduğumuz Karadeniz turunu sizlerle paylaşmak, linkler kırılmazsa hatıra olarak burada canlı tutmak istiyorum Konu başlığında neden Tek Yönlü yazdığını konuyu takip ettiğinizde anlayacaksınız
    Öncelikle Mesut kardeşimle tanışmamızdan bahsedeyim: Geçen sene Mayıs ayında Cbr 250 almıştım, motorla alakalı bilgi edinmek için forumdaki ilgili sayfada gezerken Mesut ile tanıştık. Yaklaşık bir ay sonra Marmaris'e gittik tatile. Uzun zamandır düşlediğim Karadeniz turunu da 2016 yılındaki tatilimizde yapma teklifimi sağolsun Mesut kırmadı. Tabi Cbr'lar gitti yerlerine R25 ve Fazer gelmişti. Kaba taslak planımızı ve hazırlıklarımızı yaptık, yola koyulduk. İlgili açıklamalar fotoğrafların üzerinde olacak. 30 Temmuz 2016 Cumartesi gezi başlasın ufaktan.

Mesut'ların evinin önünde buluştuk, son kontroller ve Murat abi'nin (Mesut'un abisi) uğurlaması:

Yola çıkmaya hazırız:

Her tabelada fotoğrafımız olsun dedim. Mesut'un bu neşeli hali ileride yerini bezginliğe bırakacak

Ufak bir mola verdik, bulunduğumuz noktadan görüntüler:

Mesut'un annesinin hazırladığı yollukları götürürken (Ellerine sağlık)

2. Tabelamız

Sıradaki Tabela:

Amasradan kareler:

Birbirimizi çekerken:

Şehir merkezinde sıvı takviyesi

Mesut'un memleketinin il sınırlarına gelmiş bulunmaktayız:

İlk konaklama adresimiz Mesut'un abla (Nurten) ve eniştesinin (Recep) Cide'deki evleri oldu. Kendilerine müteşekkiriz:

Sabah oldu balkondan manzarayı çekelim:

Motorlar da duruyor, gönül rahatlığıyla kahvaltı yapabiliriz:

Abla ve eniştemizi motorcu yapmaya çalışıyoruz

Yola çıkmadan önce özçekimimizi de yapalım:

Buraları çekmeden olmaz ama telefon çekimiyle de o havayı tam aktaramıyoruz maalesef:

Kaptanımız navigasyonla cebelleşirken:

Ufak bir mola. Gözüm isteksizce rakamlara gidiyor

Mesut enerji dolu

Panoramik denemem:

Karizmanın vücut bulmuş hali:

Uzaktan böyle görünüyoruz:

Yakından böyle

Araçla ilgili "ayağını yerden kessin yeter" tabirini yanlış anlayan ben

Yeni tabelamız:

Yüzme molası verdiğimiz nokta ama maalesef tek yüzdüm:

2. Konaklama yerimize giderken ufak bir mola:

Başlarda bahsettiğim bezginlik

Sinop'taki kamp alanımıza geldik:

Akşam yemeği için netten bulduğumuz tavsiye edilen bir lokanta:

Nargileyi görüncü Mesut'un yorgunluğundan eser kalmadı:

Çadır kurma merasimi:

Bunlar da kendi halinde dinlensin

İlk defa kurduk ama oldu gibi:

Uyku tulumu ile birbirimize alışıyoruz

Ve tarihler 01.08.2016'yı gösteriyor:

Toparlanma vakti geldi. Buradan bir hısmımıza uğrayacağız Sinop / Dikmen / Kuzalan Köyü. Telefon açtım Sinop'ta olduğumu söylemeden naber, nasılsınızdan sonra sizin yollar nasıl soruma "iyi" diye cevap verince biz de geçerken bir uğrayalım dedik.

Yoldan emin olmak için navigasyona bakmaya çalışıyorum ama Gps sinyali yok maalesef:

Yol için "iyi" diyen Kasım Amcamıza birazdan veryansın edeceğim şimdi şu yolu bi geçmemiz lazım:

Motorda ilk iki düşmemi mıcırda yaptığım için düz yol bile olsa mıcırdan tırsıyorum bilinç altıma yerleşmiş, bu sebepten ötürü Mesut'tan yardım alıyorum. Baktım adam iyi gidiyor destek olmayı bıraktım, özçekim yapmaya başladım

Hava müthiş sıcak, üzerimizde montlar ve kask, ağır gidiyoruz serinlik sıfır ve son olarak motordan gelen sıcaklık. Anlatılmaz yaşanır

Köye vardığımızda telefon çekmiyordu (nadiren çekiyor) dolayısıyla kendisine ulaşmak da zahmetli oldu, evlerin önünden geçerken ismini bağırıyordum "Kasım amcaaa" diye. Eşi Saniye teyze benim sesimi duymuş, bizi gördüklerinde hem çok şaşırdılar hem de çok sevindiler. Yemek faslından sonra çay için kapıdayız.

Evlerinden gözüken komşunun mısır koçanları:

Ufak bir turlayalım:

Birazdan geçeceğimiz dönüş yolu. Ah Kasım amca ahhh

Kasım amcamız suçlu gibi bakıyor ama o bizim motorla geleceğimizi nerden bilsin arabalar içindi yaptığı yorum.

Köyden manzaralar:

Çeşmenin başına indik:

Her ne kadar eski köy evleri gibi olmasa da böyle şeyler beni cezbediyor:

Bu duraktan da ayrılık vakti geldi:

Dönüşte motor arıza ışığı yanınca işkillendim durduk:

Yolda ismi cismi belli olmayan bir yerden benzin aldım ondan mı ya da ne olabilir diye neti kurcalamaya başladım:

Her ne kadar böyle gözüksek de:

Benim durum bu:

Belki benzindendir neyse deyip devam ettik. Biri tabela mı dedi?

Ana memleketime ilk kez geliyorum:

Fadime ve Emine teyzelerim bize Çarşambayı gezdiriyor:

Çarşamba'daki Demokrasi Nöbetinden bir kare:

02.08.2016 Balkondan Çarşamba:

Meşhur Çarşamba Pidesi ve kahvaltı için dışarıdayız:

Bekliyoruz ve Mesut sıkılıyor :D

Usta geç gelecekmiş eve geçmeye karar verdik. Caddeden iki görüntü:

Balkondan devam edelim. Yeşil Irmağın güzelliğini temaşa ediyoruz:

Kahvaltı hazırlanırken:

Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu Barajlarını geziyoruz:

Mezarlık ve meşhur çivisiz inşaa edilen tarihi Göğceli Camii ziyaretimiz:

Ayrılık vakti geldi. Soldan sağa: Onur abim, Fadime teyzem, Hanife teyzem, ben (Samed), Emine teyzem, Deniz kardeşim ve Aydın eniştem:

Soldan sağa: Mesut...

Sıradaki tabela:

Boztepe'ye çıkmadan olmaz dediler:

Mesut da olmaz dedi

Ne oluyor orada

Uçuşa hazırlık var:

Gökyüzü ile Deniz adeta birleşmiş:

Bu rakımda simit keyfi:

Yine bir uçuş hazırlığı var:

Boztepe'den bakış:

Biz çekilmeden olmaz:

İnişe geçmemiz lazım ufaktan:

Görüntü fena:

Çifte özçekim

Adam keyifli:

Yeni konaklama adresimize geldik sayılır:

Mesut'un öğrenciyken kirada evlerinde kaldığı dünya tatlısı pir-i faniler. (Sıdıka Teyze ve Murat Dayı) Bizi misafir ettiler çok cana yakın insanlar. Rabbim tekrar görmeyi nasip eder inş.

Yine balkondan motorları kontrol etme faslı:

Balkondan manzara faslına da bir fotoğrafla katkı sağlayalım:

Mesut abimiz Giresun Kalesi'ni fethetmeye hazırlanıyor

Kaleden Giresun'a bakış:

Devrilmiş ağaç:

Su damlacıklarını ahenkli bir şekilde yakalamayı denedik anca bu kadar oldu:

Kale içinden devam edelim:

Kale'deki şehitlik. Ruhları Şad olsun.

Kaleden inişe geçtik:

Ve tekrar yollardayız:

Şu adama yanaşalım bakalım ne yapıyor:

Çekim varmış

Ve çekim sonuçları:

Yoldan görüntülerle devam edelim:

Trabzon'da mola vermişken Beylikdüzü Belediyesi'nin otobüsünü görünce bir kare çektim:

Son şehrimize gelmiş bulunmaktayız maalesef, yine mi bezginlik Mesut

Bu noktada benim makinanın arızası nüksetti, fırtınanın habercisi gibi

Stop etti falan bir şekilde çalıştırdık, korka korka SÜmela'ya sürüyoruz:

Bizdeki de şans ya, ömrümüzde belki bir defa geleceğiz o da tadilata denk geldi.

Şu güzellikleri izlerken uçurumdan düşeceğim diye korkmadım değil

Dönüşe geçelim.

Fotoğraf çekmeden nereye gidiyoruz ya.

Yine aynı anda özçekim

Fazer ve Sümela bir karede:

3'ü 1 arada ;)

Bu adam da hep beni çekim yaparken çekiyor:

Dönüşte Çaykara'ya uğradık akşam yemeğimizi yedik (Arkadaş Pide) yolda gelirken iki farklı noktada Uzungöl'e gittiğimizi söylediğimizde üzerine bastırarak oraya değil Sultan Murat yaylasına gitmemizi tavsiye ettiler. Biz de bir bildikleri vardır dedik o niyetle yola çıktık. Yayla'ya varmamıza çok az kalmıştı benim motor bu sefer tekrar çalışmamak üzere arıza verdi. Yokuş aşağı geri döndük yol üzerindeki Otel'de konaklarız dedik ama orada yer yokmuş yaklaşık 10km aşağıdaki oteli aradılar sağolsunlar orada yer varmış. Benim motoru burada bırakıp aşağı gittik konakladık. Sanırım burası Arnavutköy diye geçiyor. Oteldeki görevli Fatih abi ile beraber evine gittik, taşınabilir şarj aletini verdi sağolsun. Burada şirin Kızı Zeynep ile beraber Fatih abiyi bekliyoruz.

Kaldığımız otelden Sultan Murat yaylasına giden yol:

Motoru bıraktığımız otele geldik görüldüğü üzere gökyüzünün içerisinde gibiyiz.

Biraz şarj ettik aşağı dönüşe geçiyoruz.

Maalesef tekrar arıza ve ısrarla çalışmıyor ufak bir düzlük var orada ittirdim ve bu haldeyim

Tekrar Çaykara'dayız. Bugün burada konaklayacağız. Yorgunluk çayımızı içiyoruz, Mesut beni az sayılmayacak mesafede ayağınla ittiği için daha çok yorgun görüldüğü üzere. (Ayağına sağlık Mesut )

Bugün (04.08.2016) konaklayacağımız Belediye binasının üst katındaki odadan manzara bu şekilde:

Misafirperverliklerinden dolayı tekrar Arkadaş Pide'deyiz. Motor'un muhtemel arızasının konjektör ve/veya alternatör olduğunu öğrendik, Trabzon merkezdeki ustayla görüştük, araca yükleyip götürme, orada tamir olma, randıman alma, zaman kaybı gibi ihtimalleri hesaplayıp en mantıklısının otobüs ile İstanbul'a direk dönüş olduğuna karar verdik. Metin abi ve usta sağolsunlar çok yardımcı oldular, uyguna kalma yeri ve ertesi gün motorları yükleyebileceğimiz otobüs konusunda yardımcı oldular, şansımıza direk sefer varmış.

Sabah oldu ve yolculuğa hazırlık, Mesut otogara kadar son bir ittirdi bizi (05.08.2016)

Bu görüntü bize yakışmadı.

Neşeliymişim gibi çekiyorum

ama kederliyim Adamın keyfi yerinde çünkü onun ki sağlam

Son kontroller:

Motorlar aşağıda biz yukarıda yolculuğa hazırız, Saat 12 gibi yola çıktık.

Sabah 8 gibi Esenler'e indik, abimi bekliyoruz beni arabayla çekmesi için.

Yorgun savaşçı Mesut:

Mesut'la gezi ile alakalı son özçekimimizi de yapalım. Böylelikle Mesut ile 3. ve en uzun gezimiz bitmiş oluyor. Kazasız belasız (arızasız diyemiyorum maalesef) yuvamıza dönüyoruz.

Bu günleri de mi görecektik

Mesut'un kask kamerasından karma fotoğraflar:

Kendimizle bazen ayarında dalga geçebilmeliyiz bence:

Gitmiş olduğumuz güzergah yaklaşık olarak şu şekilde:

İncelemek isteyenler için linki:
    https://www.google.com.tr/maps/dir/4...40.6309121!3e0

Mesut'un geziyle alakalı kask kamerası ile çekip hazırladığı videolara buradan göz atabilirsinz:
    https://www.youtube.com/playlist?lis...sHPk_fs8vmVwVJ

Tadı damağımızda kalan bu geziyle ilgili bize fikir veren, tavsiyede bulunan, misafir eden, eşlik eden, yolda görüp muhabbet eden, selam veren, korna çalan, ilgilenen kim varsa burada görür veya görmez hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İlk fırsatta yarım kalan bu geziyi tamamlayı ümit ediyoruz daha detaylı bir şekilde. Ayrıca bu keyifli ve zahmetli yolculukta hem benim hem motorumun kahrını çeken, her arıza olduğunda otomatikman yükü 2 katına çıkan, usanmadan, bıkma belirtisi bile göstermeden yardım eden "ne halin varsa gör demeyen" maddi manevi yardım eden, güzel fotoğraflar çeken, videolar hazırlayan, benim gibi birinin huysuzluklarıyla uğraşan, herkesin böyle bir yol arkadaşına sahip olmayı isteyeceği, güzel insan, adam gibi adam Mesut kardeşime sonsuz teşekkürler. Bahtın da adın gibi olsun, beraber nice gezilere inşaAllah.

Dipnot: 12:35 gibi hazırlamaya başladığım bu gezi yazısı şu anda bitme aşamasında: 21:50 Ufak molaları düşersek yaklaşık 8,5 saat sürmüş. Bu tarz yazılar hazırlayıp bize ilham verenlerin de ellerine sağlık. Umarım beğenmişsinizdir. Bir yerlerde denk gelmek ümidiyle. Kalın sağlıcakla, tekeriniz düz bassın.
    tanertc, MoKo777, forzaBJK ve 23 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    elinize sağlık güzel gezi olmuş
    bu fazer alıp ta uğraşmayan bi insan bilmem hep bi sıkıntı çıkar
    bi arkadaş alternatör akü bi dünya şeyini değişti makina tam toparlandı başka bi arkadaşa sattı
    onda da kol çıkardı yani baya sıkıntılı bi makina

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Harika anlatım, memleket zaten hep müthiş, ama o toprak yoldan bu kadar urkmenize pek anlam veremedim.
    Sonuçta kazasız belasız evde olmanız ise eeennn güzeli..
    Şahsen devamını okumak isterim..
    Bu arada motorun ariza-tamir ve şimdiki durumu hakkında ve km ile yakıt litre bazında bilgiler verseniz harika olur.
    Tekeriniz düz bassin ;)

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam elinize sağlık on numara olmuş...
    Böyle gezi konuları okurken o kişiyle gezmiş gibi oluyorum
    İşten güçten fırsat bulup sesi yerinde bi yol yapmak nasip olmadı, hayırlısı deyip erteledim hep, darısı başımıza

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Ellerine sağlık kardeşim çok güzel anlatmışsın, ben bütün gün uyurken baya uğraşmışsın
    2 senede yaptığımız 3. uzun yol tecrübemizdi ama bunun tadı gerçekten başkaydı. Umarım herkesin bol bol zamanı ve durumu olur bu geziler için.
    Mıcırlı yol resimlerde görünenler dışında abartısız heralde 30 km bir dağ tırmanma inme durumu olduğundan, yer yer yolun görünenden daha çok bozulması, motorların ağırlığı (özellikle Fazerin yüklü ağırlığı ), yolları bilmememiz ve tabii tecrübe eksikliğide biraz uğraştırdı bizi )

Benim R25 ile ortalama yakıtım 4 lt civarıydı. Zaten motoru aldığım günden kullandığım güne kadarda (10000 kmde sattım) yol bilgisayarında 3.7 lt olarak değer gösteriyordu. Fazer değerlerini ve şu anki durumunu Samet yazar zaten )
    Cihan53 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    elinize saglik.guzel olmus

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Valla elinize sağlık süper bi paylaşım. Yaz gelsin ayağım düzelsin ilk işim.

Motosikleti
    cıks
    gezi için tebrikler, paylaşım için teşekkürler...güzel gezi olmuş

Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık güzel gezi olmuş
    bu fazer alıp ta uğraşmayan bi insan bilmem hep bi sıkıntı çıkar
    bi arkadaş alternatör akü bi dünya şeyini değişti makina tam toparlandı başka bi arkadaşa sattı
    onda da kol çıkardı yani baya sıkıntılı bi makina
    Teşekkür ederim. Fazer bende hastalık gibi birşey epey araştırdım ettim sonunda aldık her derdini kabullenerek ama gurbette sıkıntıya sokması hoşuma gitmedi Kol çıkarma olayını da ilk kez duydum, umarım o kadar ileri gitmez

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika anlatım, memleket zaten hep müthiş, ama o toprak yoldan bu kadar urkmenize pek anlam veremedim.
    Sonuçta kazasız belasız evde olmanız ise eeennn güzeli..
    Şahsen devamını okumak isterim..
    Bu arada motorun ariza-tamir ve şimdiki durumu hakkında ve km ile yakıt litre bazında bilgiler verseniz harika olur.
    Tekeriniz düz bassin ;)
    Çok teşekkürler. Mıcırla ilgili Mesut açıklama yapmış, ben de kısaca şöyle söyleyeyim: Bazı yerler var ki traktörle gidilecek gibi yoğun bir mıcır ve lastik kesecek boyutta ve keskinlikte taşlar vardı, araba için bile zahmetli kısımlar vardı.
    Devamı kısmet bakalım, birşeyler yaparsak yine paylaşmak isterim.
    Motorla ilgili olarak; şu an 67bin km'ye yaklaştı ortalama 5,5Lt/100km yakıyor, bir litrede yaklaşık 17km yapıyor.
    Sizlerin de tekeri düz bassın ;)

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam elinize sağlık on numara olmuş...
    Böyle gezi konuları okurken o kişiyle gezmiş gibi oluyorum
    İşten güçten fırsat bulup sesi yerinde bi yol yapmak nasip olmadı, hayırlısı deyip erteledim hep, darısı başımıza
    Beğenmenize çok sevindim, teşekkür ederim. Tez zamanda sizde arzu ettiğiniz geziyi gerçekleştirir burada bizimle paylaşırsınız umarım. İş iş nereye kadar biraz kendinize zaman ayırın Darısı başınıza.

Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık kardeşim çok güzel anlatmışsın, ben bütün gün uyurken baya uğraşmışsın
    2 senede yaptığımız 3. uzun yol tecrübemizdi ama bunun tadı gerçekten başkaydı. Umarım herkesin bol bol zamanı ve durumu olur bu geziler için.
    Mıcırlı yol resimlerde görünenler dışında abartısız heralde 30 km bir dağ tırmanma inme durumu olduğundan, yer yer yolun görünenden daha çok bozulması, motorların ağırlığı (özellikle Fazerin yüklü ağırlığı ), yolları bilmememiz ve tabii tecrübe eksikliğide biraz uğraştırdı bizi )

Benim R25 ile ortalama yakıtım 4 lt civarıydı. Zaten motoru aldığım günden kullandığım güne kadarda (10000 kmde sattım) yol bilgisayarında 3.7 lt olarak değer gösteriyordu. Fazer değerlerini ve şu anki durumunu Samet yazar zaten )
    Sağolasın kardeşim, beğenmene sevindim, yeni planları hazırlıkları yapmaya başla şimdiden he tabi kenara da bişeyler at

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize saglik.guzel olmus
    Teşekkürler, çok daha güzellerini yaşamanız dileğiyle.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla elinize sağlık süper bi paylaşım. Yaz gelsin ayağım düzelsin ilk işim.
    Çok teşekkürler sağolun, Çok Çok geçmiş olsun ufak bir kaza yaşadınız sanırım. Rabbim şifa versin tez zamanda. Tekeriniz düz bassın.

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi için tebrikler, paylaşım için teşekkürler...güzel gezi olmuş
    Beğenmenize çok sevindim, okuyup zaman ayırdığınız için biz teşekkür ederiz.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi gezi çok güzel. Hem karadeniz üstüne fazer üstüne de memleketim dikmene gitmişsiniz baya güzek olmuş. Ancak sanırım dikmene başka yollardan gittiniz. Gerze dikmen sahil yolundan dikmene geldikten sonra o köye çıkan yol o kadar da kötü değildi diye hatırlıyorum.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Ya arada ki hanım ablanın fotoğrafı var o subliminal mesaj mı acaba sadece ben mi gördüm? Yoksa bakmaya doyulamayan güzelliklerden biri mi

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel gezi olmuş,fazerin sıkıntısı nedir

Motosikleti
    TRACER 700
    Çok hoş bir gezi olmuş
    Soluk almadan okudum
    Paylaştığınız için teşekkürler bu soguk havada içimizi ısıttınız
    Teşekkürler
    Yazgelsede hep birlikte bir tur düzenlesek

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emeğinize sağlık.

Yalnız, arıza olayı gezinize sıkıntı katmış. Sorun neydi, sonuç ne oldu hocam?

Nice gezilerde inşallah.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Ellerinize sağlık motora binemediğim şu havalarda çok güzel geldi, binmiş, gezmiş kadar oldum.

Tek merak ettiğim, Shoei takan arkadaşın neden güneş gözlüğü taktığı kask içinde. Bilgidiğim kadarıyla GT-Air modeli ve dahili güneş vizörü zaten var kaskın. Bi buna takıldım.

Tekerinize taş değmesin.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet,gerçekten şu havalarda bu gezi raporu gayet içimizi ısıttı.hayallerle başlayan her gezinin daha sonra aksiliklerle kesilmesi tabii ki hoş değil ama elden ne gelir sonuçta makine bunlar.yola çıkmadan tüm bakımlarını yaptırdığınız halde,hiç ummadığınız bir sıkıntı çıkarabilir.yine de çok keyif aldığınız belli.olsun bu da bir anı.yıllardır okuduğum tüm gezilerde aldığım notlarla bir klasör oluştu bende,özellikle de karadeniz hakkında.yıllardır niyetlenirim ama NAKİT VE VAKİT'i bir türlü denkleştiremedim.biri olduğunda diğeri olmuyor maalesef.fırsat bulduğum anda bende karadenize niyetliyim,bakalım kısmet.paylaşım için çok teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Paylaşım için teşekkürler.Gezinin sonu biraz sıkıntılı olmuş ama yinede güzel.

Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gezi çok güzel. Hem karadeniz üstüne fazer üstüne de memleketim dikmene gitmişsiniz baya güzek olmuş. Ancak sanırım dikmene başka yollardan gittiniz. Gerze dikmen sahil yolundan dikmene geldikten sonra o köye çıkan yol o kadar da kötü değildi diye hatırlıyorum.
    Teşekkürler. Sinop merkezden Gerze Dikmen yaptık dediğin gibi, yukarı tırmanış vardı belli bi yere kadar güzel gidiyor sonra bozmaya başlıyor fotoğraflarda yoğun hali denk gelmemiş. Olsun farklı bir deneyim oldu bizim için

Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arada ki hanım ablanın fotoğrafı var o subliminal mesaj mı acaba sadece ben mi gördüm? Yoksa bakmaya doyulamayan güzelliklerden biri mi
    Bütün fotoğraflara baktım şu an öyle birşey göremedim, yazıyı ilk yayınladığımda bir fotoğrafın yerinde alakasız bir görsel vardı arkadadaşa soruyorum sen görüyor musun diye onda gözükmüyor ben de gözüküyor, daha sonra baktığımda normale dönmüştü bu da öyle birşey olabilir. Bilemedim sebebini.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş,fazerin sıkıntısı nedir
    Teşekkürler, konjektör maalesef.

Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoş bir gezi olmuş
    Soluk almadan okudum
    Paylaştığınız için teşekkürler bu soguk havada içimizi ısıttınız
    Teşekkürler
    Yazgelsede hep birlikte bir tur düzenlesek
    Rica ederim, beğenmenize sevindim. Ben de bir ara Tracer 700 düşünmeye başlamıştım, sanırım sizde var. Fazer'dan sonra anımsattığı için kafa ona gidiyor ister istemez. Güle güle kullanın.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık.

Yalnız, arıza olayı gezinize sıkıntı katmış. Sorun neydi, sonuç ne oldu hocam?

Nice gezilerde inşallah.
    Teşekkürler. Konjektör arızası, buraya gelince hallettik. Hep beraber güzel geziler yaşamak dileğiyle.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık motora binemediğim şu havalarda çok güzel geldi, binmiş, gezmiş kadar oldum.

Tek merak ettiğim, Shoei takan arkadaşın neden güneş gözlüğü taktığı kask içinde. Bilgidiğim kadarıyla GT-Air modeli ve dahili güneş vizörü zaten var kaskın. Bi buna takıldım.

Tekerinize taş değmesin.
    Teşekkürler, Shoei Qwest modeli bu hocam, gözlüksüz olanı öbürüne de baktım bunu tercih ettim, lazım olursa bu şekilde gözlük takarım diye

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet,gerçekten şu havalarda bu gezi raporu gayet içimizi ısıttı.hayallerle başlayan her gezinin daha sonra aksiliklerle kesilmesi tabii ki hoş değil ama elden ne gelir sonuçta makine bunlar.yola çıkmadan tüm bakımlarını yaptırdığınız halde,hiç ummadığınız bir sıkıntı çıkarabilir.yine de çok keyif aldığınız belli.olsun bu da bir anı.yıllardır okuduğum tüm gezilerde aldığım notlarla bir klasör oluştu bende,özellikle de karadeniz hakkında.yıllardır niyetlenirim ama NAKİT VE VAKİT'i bir türlü denkleştiremedim.biri olduğunda diğeri olmuyor maalesef.fırsat bulduğum anda bende karadenize niyetliyim,bakalım kısmet.paylaşım için çok teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    Aleykümselam. Evet maalesef sıfır motor bile alsak bir süpriz yapabiliyor, bunlara hazırlıklı olup tuzu biberi olduğunu düşünerek hareket edince fazla sıkıntı yapmıyoruz ucunda ölüm olmadıktan sonra O zaman tabi ufak bi stres oluyor ama dediğiniz gibi o zaman da keyif aldık şimdi de anlatırken güzel bir anı olarak paylaşıyoruz, iyiki de yapmışız. Umarım siz de en kısa zamanda arzu ettiğiniz geziyi gerçekleştirir burada bizlerle anılarınızı paylaşırsınız. Tekerinize taş değmesin. İstanbul'dan selamlar.

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler.Gezinin sonu biraz sıkıntılı olmuş ama yinede güzel.
    Rica ederim. Beğenmenize sevindim. Sıkıntısız geziler geçirmemiz dileğiyle ;)
    fz6_fazer bunu beğendi.

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Öncelikle her ikinize de teşekkürler, çok güzel bir gezi olmuş anladığım kadarıyla..

Yaylalar, tarihi yerler biraz eksik yani gitmemişsiniz sanırım ama okumak, fotoğraflara bakmak ve yazılarla bütünlemeniz baya güzeldi..

Ben de kısmet olursa bu yaz, Ankara çıkışlı Karadeniz Turu yapmak istiyorum Tenere ile..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gezinize sağlık, lakin motosikleti orada bi yerde onarım yaptırabilirdiniz, sonuçta oralarda da kullananlar mevcut.. Kazasız geçmesi sevindirici.

Nice gezilere.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tek merak ettiğim, Shoei takan arkadaşın neden güneş gözlüğü taktığı kask içinde. Bilgidiğim kadarıyla GT-Air modeli ve dahili güneş vizörü zaten var kaskın. Bi buna takıldım. .
    Kask GT Air değil sanki?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)