Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 cc 3 Naturköy

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100

1-Termometre 22 dereceyi gösterirken yeni bir gezi zamanı geldiğini hatırlatıyor. Çöpten aldığım kasayı atıp yeni sezon için manavdan yeni bir kasa aldım.

2- Motosikletimin bakımını yapıyorum. Benim yapacağım bakım bu kadar olur depoya benzin doldurmak.

3- Başlangıç kilometrem.

4- Başlangıç yerim baba ocağım.

5- Gülsuyu köprüsüne varıyorum. Hazır mısın yazısına hazırım diyorum.

6- Yeni bir il sınırına ulaşıyorum.

7- Dil ovası malun bir önceki gezimde ( 100 cc 2) tabelaları paylaşmıştım tekrara düşmemek için aradaki yerlerin tabelasını tekrar paylaşmıyorum.

8- Yörük kır düğününe denk geliyorum.

9- Bende aralarına katılıp iki kurdumu dökeyim diyorum.

10- Bazen halayın başı bazen halayın sonu kendi çapımda bir iki şey yapıyorum.

11- Beni gören başka motorcu arkadaş sağ olsun beni yalnız bırakmıyor. Sonradan dikkat ettim onunda tepesinde saç yok. Tepede saç olmayınca malum kafa daha çabuk üşüyor.

12- Bu tabelanın a yüzü arkadaki ağaç sayısına dikkat.

13- Bu da aynı tabelanın b yüzü arkadaki ağaç sayısına dikkat edin. Sonuç ta ya belediye bizi ya da biri belediyeyi iyi yemiş.

14- Ama kasıntı poz vermişim.

15- Derince ilçesinin çıkışında Shell e uğruyorum. Malum benzini Shell den almak lazım. 80 km yol yapmışım buraya kadar 7 liralık benzin alıyor. 2 liralık ta motora döküyor 10 lira veriyorum 1 lirayı da benden bir cay iç diye ben almıyorum. Kaç lira yaktı kafam karıştı anlayamadım.

16- Çok şükür İzmit teyim.

17- Ana yerim ben bunları

18- Kafadan ezbere gidiyorum.

19- Bir önceki resimde tabelanın arkasında esnaf vatandaşın dükkanı gözüküyor. Adres soruyorum youtube de var. Bana emeği geçiyor bende bu iyiliğin altında kalmayarak dükkanın resmini paylaşıp reklamını yapıyorum.

20- Yeni bir ile ulaşıyorum.

21- Sapanca dayım.

22- Naturköy e ulaşıyorum. Önündeki araçları görünce resmen şok oldum.

23- İçinde güzel bir şelale var.

24- Şelale ben olmadan da güzel gözüküyor.

25- 100 metre arayla iki kule arasına bu teleferiği yapmışlar millet kuyruk. Ben bir şey anlamadım anlayan bana da anlatsın.

26- Etraf ta çok Arap turist var idi.

27- Güzel bir gölet

28- Gölet ve vadi

29- Ziyaretçi çok olunca hazırlıklar malum bir nevi fabrikasyon.

30- Bu da ben.

31- Bunlarda yamaca kurulmuş otel odaları.

32- Şu güzelliğe bakın diyecek bir şey bulamıyorum.

33- Etraf çok kalabalık idi. Aşırı demek daha doğru.

34- Buda bu güzelliğin dış yüzü.

35- Etraf umduğumdan kalabalık olunca bende az ilerisi karşı tarafta ceviz lik sesiz sakin ıssız olan bir yere geçip nevaleyi çıkarıyorum. Nevale 1 liralık a 101 de satılan hazır makarna bir lira yirmi beş kuruşa satılan kek sallama cay ve limonata.

35- Oh gel keyfim gel yan gel yat. Çaktırmayın iki tane 35 nolu resim var.

36- Makarnanın suyunu koyuyorum.

37- Makarnayı götürürken cayın suyunu da koyuyorum.

38- Keki çayla götürüyorum.

39- Bu kadar yedikten sonra dağ tepe dolaşacak halimiz yok ya?

40- Şimdi magandalık zamanı o kadar olur.

41- Ben biraz tırsak olduğum için sapanla idare ediyorum. Fazlası yemez.

42- Buda sırma suyun fabrikası ilk defa su fabrikası görüyorum.

43- Buda sırma suyun yaptırdığı çeşme. Mermerleri yerinden sökülmüş. Dikkat edin lavabo gibi yerin yanında duruyor ayrıca çeşmeden su akmıyor. Geçenler ben dahil su içmek elini yüzünü yıkamak için duruyor sonuç hüsran ayıp yahu. Çeşmenin senesi dolmamış. İşte bazı şeyler inanmadan moda bu diye yapılınca böyle oluyor.

44- Artık dönüş zamanı yolcu yolunda gerek.

45- Benim motosiklet 60 km/saat yapıyor çok zorlasan 70 km/saat e çıkıyor onun için hız sınırı benim için fazla önemli değil.

46- O ne be ?

47- Bu kavşakta her tabelada var toplayıcı yol bilen varsa beri gelsin toplayıcı yol ne demek. Ben bilmiyorum.

48- İzmit in içinde lastik patladı. Yanımda sprey var idi onunla lastiği şişirdim. Tamirci aradım bulamayınca İstanbul a kadar idare etti. Şimdi tubeless lastik ile değiştirdim (iç lastikli idi) arka lastiği ön (2.25-17) için bulamadım. Arka 2.50-17 idi 2.75-17 oldu. Daha denemedim. Tamirci tavsiye etti en ufak fikrim yok bu konuda.

49- İzmit te ilk de fourportör gördüm. Üç tekerlekliye triportör diyorsak dört tekerlekli olana da fourportör denir her halde.

50- Sanayi şehri olan İzmit böylece teknoloji üssü olmaya da emin adımlarla ilerliyor. İzmit gururla sunar fourportör.

51- Dönüşte pişmaniye alıyorum.

52- Yolda koyun sürüsüne denk geliyorum. Onları bir müddet otlatıyorum. Böylece forum forum dolaşıp arkamdan bakmayın siz o kolpacıya iki koyunu bile güdemez diye konuşanlara mesaj vermiş oluyorum.

53- Ben istesem çobanı bile otlatırım ama neyse konumuz o değil uzatmayayım. Efendilik bende kalsın.

54- Kürkçü dükkanına geri dönüyorum.

55- Dönüş kilometrem. Toplamda yapılan 249 kilometre yorgun bir vücut dinlemiş bir kafa. Netice bir kahkaha bir pirzolaya eşittir misali hep beraber pirzolayı yedik güldük eğlendikse ne mutlu bize. Videoma da bakmayı unutmayın kalın sağlıcakla.

Gezimin kısa videosu nasıl seyahat edip, nasıl fotoğraf çektiğimi ve nasıl yolları bulduğumu gösteren kısa tanıtım.

https://youtu.be/wNcRWG88ygE
    MCV, ahmetunuver, bektanist ve 31 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Hocam harika bir gezi olmuş. O köydeki restoranlara çok gittim. Yeşilköy favorimdir. Ben dahil çoğu kişi motosikletini bahane edip uzun gezilerden kaçınırken 100 cc ile yapmanız harika. Ama çok dikkat edin. Eminim o hızlarda şehirler arası giderken çok temkinli olmanız gerektiğinin farkındasınızdır.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel,esprili anlatım ve resimler çok hoş.İnsan istediği zaman motor cc nin önemi olmadığının ıspatısınız.
    Paylaşım için teşekkürler

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Diyecek söz bulamadım. Tek cümle "helal bee" diyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Elinize saglik.Gezinizi cok da guzel anlatmişsiniz.40-41 nolu fotograflar favorim:-)

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Çok güzel gezi olmuş İsmet bey elinize sağlık, ben de cup motosiklet kullanıyorum,Tekirdağ'da oturuyorum, Trakya tarafına gelirseniz tanışmak isterim, facebook kullanmıyorsunuz heralde eklemek için baktım bulamadım...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam harika bir gezi olmuş. O köydeki restoranlara çok gittim. Yeşilköy favorimdir. Ben dahil çoğu kişi motosikletini bahane edip uzun gezilerden kaçınırken 100 cc ile yapmanız harika. Ama çok dikkat edin. Eminim o hızlarda şehirler arası giderken çok temkinli olmanız gerektiğinin farkındasınızdır.
    Okuyup beğendiğiniz için memnun oldum. Hız konusunda uyarınız için sağolun. Yolda gözüm devamlı sol aynada. Muhtemelen yoldaki en yavaş taşıt olduğum için her hangi bir araç gördüğümde yol veriyorum. Yol verme konusunda şansımı zorlamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel,esprili anlatım ve resimler çok hoş.İnsan istediği zaman motor cc nin önemi olmadığının ıspatısınız.
    Paylaşım için teşekkürler
    Bir yere yetişme gibi bir derdiniz yok zamanınız da var ise bence 100 cc de iş görüyor. Tabi tercih ve beklenti meselesi o da ayrı konu. Yorumunuz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyecek söz bulamadım. Tek cümle "helal bee" diyorum.
    Çok teşekkür ederim. Beğenip yorum yazdığınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı mehmetdogu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize saglik.Gezinizi cok da guzel anlatmişsiniz.40-41 nolu fotograflar favorim:-)
    Sağolun elimden geldiğince kendi çapımda bir şeyler yapmak istedim. 40 ve 41 nolu fotoğraflar için parola ne gelecekse cama gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı ahmetunuver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi olmuş İsmet bey elinize sağlık, ben de cup motosiklet kullanıyorum,Tekirdağ'da oturuyorum, Trakya tarafına gelirseniz tanışmak isterim, facebook kullanmıyorsunuz heralde eklemek için baktım bulamadım...
    Ahmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gezi için bir liste yaptım o listede Trakya bölgesi de var. Anadolu yakasında oturuyorum hiç boğaz köprüsünden motosiklet ile geçmedim tek korkum köprüden geçmek.Tekirdağ tarafına doğru gelirsem size de bir merhaba demek isterim. Facebook konusuna gelir isek büyük oğlum (ellerinden öper) bir sayfa benim için zamanında açmış fakat ben kullanmıyorum. Bir gün kullanmaya başlarsan o zaman facebook tada kısmetse görüşürüz.
    ahmetunuver bunu beğendi.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Harika bir gezi harika bir anlatım 10 sayfa olsa sıkılmadan okurdum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulen dayı, motosikletçi ruhlu olduğun kadar esprili de bir adamsın vesselam. Minimum bütçe ile maximum bir gezi raporu, helal olsun.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    bravo daha uzun ve güzel gezileri devamı nı bekliyoruz

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Ahmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gezi için bir liste yaptım o listede Trakya bölgesi de var. Anadolu yakasında oturuyorum hiç boğaz köprüsünden motosiklet ile geçmedim tek korkum köprüden geçmek.Tekirdağ tarafına doğru gelirsem size de bir merhaba demek isterim. Facebook konusuna gelir isek büyük oğlum (ellerinden öper) bir sayfa benim için zamanında açmış fakat ben kullanmıyorum. Bir gün kullanmaya başlarsan o zaman facebook tada kısmetse görüşürüz.[/QUOTE]

İsmet bey telefonumu özel mesajla gönderdim, trakya ya geleceğiniz zaman haber verin, ben sık sık kamp yapıyorum çok güzel yerler var.. Benim oğlum da Pendik Kurtköy de, torunu sevmeye giderken hep Sirkeci-Harem feribotla geçiyordum, köprü tehlikeli. Zaten artık motorla gitmiyorum, Kumburgaz dan sonra trafik çok yoğun.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi harika bir anlatım 10 sayfa olsa sıkılmadan okurdum.
    Olumlu görüşleriniz yeni geziler için bana güç veriyor. Enerjime enerji katıyor teşekkürü bir borç bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen dayı, motosikletçi ruhlu olduğun kadar esprili de bir adamsın vesselam. Minimum bütçe ile maximum bir gezi raporu, helal olsun.
    Ben de gezilere başlamadan önce maliyet konusunda her hangi bir fikrim yok idi. Az yakan bir motosiklet ve marketlerde uygun fiyatlı yiyecekler olduğunu sonradan öğrendim. Hem de maliyet açısından pahalı bir şey olmadığını gördüm ve fiyatları da vererek maliyetli bir şey olmadığını göstermek istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo daha uzun ve güzel gezileri devamı nı bekliyoruz
    Okuyup yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Bu sitede yapılan gezileri okuyup notlar alıyorum. Kendimce bir liste yaptım. Vakit buldukça bu gezileri yapmak ve sizinle paylaşmak isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı ahmetunuver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gezi için bir liste yaptım o listede Trakya bölgesi de var. Anadolu yakasında oturuyorum hiç boğaz köprüsünden motosiklet ile geçmedim tek korkum köprüden geçmek.Tekirdağ tarafına doğru gelirsem size de bir merhaba demek isterim. Facebook konusuna gelir isek büyük oğlum (ellerinden öper) bir sayfa benim için zamanında açmış fakat ben kullanmıyorum. Bir gün kullanmaya başlarsan o zaman facebook tada kısmetse görüşürüz.
    İsmet bey telefonumu özel mesajla gönderdim, trakya ya geleceğiniz zaman haber verin, ben sık sık kamp yapıyorum çok güzel yerler var.. Benim oğlum da Pendik Kurtköy de, torunu sevmeye giderken hep Sirkeci-Harem feribotla geçiyordum, köprü tehlikeli. Zaten artık motorla gitmiyorum, Kumburgaz dan sonra trafik çok yoğun.[/QUOTE]

Not: Ahmet beyle telefonda görüştüm. Uygun zamanda görüşmek üzere sözleştik arkadaşların bilgisine. Bu vesileyle Ahmet beye tekrar selamlarımı gönderiyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Müthişsin birader. Büyük keyifle okudum. Hele ki 39 numaralı fotoğraf beni koparttı. Yatmışın çimlere Kleopatra gibi

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Süper olmuş gezi 😁

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Abi senin gezilerine bayılıyorum ya. Sendeki cesaret koca koca endurocularda bile yok. Bravo valla. Fotoğraflar yorumlar süper. Hele ki her gezide yemekten sonra uyuman beni güldürüyor. Sıradaki gezi için takipteyim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    memleket sizin gibi motorcularla güzel agam, tam gaz gezmeye devam.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müthişsin birader. Büyük keyifle okudum. Hele ki 39 numaralı fotoğraf beni koparttı. Yatmışın çimlere Kleopatra gibi

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...xaVNsxcVyYqKJg
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Oburiks i taklit etmek istemiştim demekki becerememişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper olmuş gezi ��
    Hani uyar mı bilmiyorum ama az veren candan çok veren maldan diye bir söz var. Sizin yorumunuz candan olmuş (diğer arkadaşlar alınmasın onların yorumları da candan)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin gezilerine bayılıyorum ya. Sendeki cesaret koca koca endurocularda bile yok. Bravo valla. Fotoğraflar yorumlar süper. Hele ki her gezide yemekten sonra uyuman beni güldürüyor. Sıradaki gezi için takipteyim
    Bende ki belkide cahil cesaretidir. Uyuma işine gelince yola erken çıkıyorum. Motosikletin hızını 55 km/h ayarlıyorum. Dur fotoğraf çek dur adres sor ondan yolda uzun sürüyor. Cep telefonunda navigasyon var ama gezmeye çıkmışım kullanmam çünkü gideceğim yerde bekleyen yok kaybolursam başka yerleri gezmiş olurum maksat gezmek değil mi? Yemeyide yiyince mis gibi acık hava bir de yorulmuşum vur kafayı iki saat uyu diyorum kendime. Kal sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memleket sizin gibi motorcularla güzel agam, tam gaz gezmeye devam.
    Güzel yorumun için ne kadar teşekkür etsem az. Bir liste yaptım vakit bulursam sırayla gezicem (kısmetse). Birde tabi bazı izinleri almak lazım (evli arkadaşlar anladı.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Mükemmel bir gezi olmuş amcacım, bu enerjinizi neye borçlusunuz?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel bir gezi olmuş amcacım, bu enerjinizi neye borçlusunuz?
    Gezimi beğendiğinize memnun oldum. Enerjimi neye borçlu olduğumu izah edemeyeceğim yaratılış desek. Yada yapı olarak biraz tez canlıyım. Bir de boş durmayı sevmiyorum kendime devamlı meşguliyet konuları buluyorum bir şeylerle ilgileniyorum o olabilir.

Abir-i Sebil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem gezi hem anlatım süper

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)