Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha tenere xtz 660 ile Didim-Edirne

Motovento
    REKLAM ALANI

Her zaman karşıya geçtikten sonra yol çabuk biter gibi gelir bana..Bu güzergahı öğrenciyken 5 sene çektim.(edirne-ortaklar)ben sökeye gidiyordum ama ortaklarda iniyordum çünki benim yaşadığım şehire bu otobüsler gitmezdi..Ordan dolmuşla sökeye giderdim....Trakya üni.mimarlık fak.Git gel otobüslerle yollarda..Gece yolculuğu yapardık o zamanlar..hep gece yarısı otobüsle feribota binerdik..
    Geliboluyuda geçtikten sonra keşana çok az kalmıştı.Keşanda bir işkembe çorbası içmeyi yada bir köfte yerim diye düşündüm..Ama yolda çok yoruldum bir benzinlikte mola vermek zorunda kaldım yine molaları sıklaştırmaya başladım..orada su içmek için girdim markete..market fiyatları havaalanlarındaki fiyatları aratmıyor..bir su içecektim aslında..bir niğde gazozu bir de kraker tuzlu ikiside iyi gider dedim..Biraz daha uzattım molayı burada..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Kendi adımla bir yer adı olunca hoşuma gitti..Benli bir şehir..BURHAN-LI

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    hayat ne güzel değil mi...
    kuşlar, böcekler, çicekler falan...

Keşana geldim sonunda..orda birşeyler yiyecektim ama Edirnede Ciğere sakladım kendimi...çokda aç değildim yani..Ama hedefe çok az kalmıştı..ne varki uzunköprü daha sonra havza ve Edirne süper bitirmiş olacaktım turumun bir yarısını ama daha önümde biraz daha yol vardı..ve yine rüzgarlar benimleydi..artık sürüş şeklim gazı veriş vites atış hepsi farklılaşmıştı ..ilk yola çıktığım gibi yumuşak değildi..bilenler anlamıştır..sanat müziğiyle başladım diyelim teknomüziğe döndük şimdi gibi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Ben motosiklete yeni başladığım zamanlar..İnternette gezi yazıları motosiklet modelleri ile ilgili yorumları en inçe ayrıntısına kadar okurdum..o zamanlar celil özdemirdi sanıyorum..kendisini tanımam ne yazıyodu mübarek..şiir gibi..belki onun gezilerini okumuşsunuzdur..safranbolu müzekentten celil özdemir..onun motosiklet gezilerinin hepsini okudum..dahada yazmadı evlendi..iş güç herhalde..yine yazsa yine okurum..o kadar net yazmıştı ki sanki adamı kırkyıldır tanıyor ve samimi bir yazı yazıyordu..iki yıl önce karadeniz turunda safranboluya ailem ile gezi yaparken uğramayı düşündümde fırsat olmadı..yazıları gibi samimi bir karşılama olmaz falan diye geçirdim..o kardeşim Didime gelirse beklerim yalnız.ve yazılarınıda fırsat olursa yazsın..sizede tavsiye ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

hayat çok güzel doğruda ..çiçekler böcekler bana flu görünmeye başladı..ama o trakyanın yemyeşil hali baharı tarlaların güzelliği kendini belli ediyordu ve yollarda çok güzel ve uçsuz bucaksız görüş alanı var..hız limiti falan hak getire artık..allah ne verdiyse artık gaza yükleniyoruz..ve uzun köprüye geldim..orda da bir mola..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

[IMG][/IMG]

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ciğer yeme zamanı geldi galiba.
    DKN ve DİDİMli bunu beğendiler.

Evet ciğerin kokusunu duyar gibi oldum...Uzunköprüyüde geçtikten sonra yola devam..ancak çevre yolunun orada gerçekten rahatsız edici bir koku vardı..çöp atık alanımı vardı yoksa ergene nehrinin kokusumudur bilmiyorum ama bunu çözmek lazım bir şehir için kötü bir anı..Ben buralardan arabam ile genelde yazın geçtiğim için ayçiçek tarlalarını görüyordum hep..ama şimdi erkrn bir zamanda geçtiğim için ayçiçek tarlalarını göremiyorum..Havsa falan ferken edirneye bayağı yaklaştım..
    Sonunda Edirnedeyim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Benim bu yolculuğuma gezi diyemeyiz..Çünki ben sadece yol aldım..Motorumu denedim,kendimi denedim diyebiliriz..Motorumun yakıt sarfiyatıda 700 kmlik yol diye düşünürsek..2 defa benzin aldım ..82 tl ve 85 tl.. 700 km yol 167 tl benzin yakmış normaldir herhalde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

[IMG][/IMG]
    Edirne..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

ve Meşhur Edirne ciğeri zamanı tavsiye ederim..Edirnede ciğeri önceden kazım ustada yenir diyolardı...Bir gün bizde ciğer yiyelim demiştik..Fakat o esnada saatimin kordonu bozulmuştu onuda bir saat tamircisine gösterdik..Biraz sonra ugrayın hallolmuş olur dedi saatçi..Bizde ciğer yiyeceğiz demiştik tabii bu dediğim olay 6 sene önce falan..yedikten sonra uğrarız dedik..Saatçide nerde yiyeceksiniz ciğeri dedi..Bizde kazım usta varmış orda dedik..Yok dedi siz Ciğerci Aydında yiyin dedi..adı kazımın duyulmuş ama ciğerci Aydın daha iyi dedi..Bizde neresidir yeri dedik..Oda yeri tarif etti.Zaten önünde kuyruğu göreceksiniz dedi..Bende güldüm kendi kendime edirnede bu ciğerci bolluğunda kuyrukmu olur dedim içimden..Daha sonra yeri ararken şaka olsun diye bak bu kuyruk galiba bahsedilen ciğerci diye dedim..Gerçektende orasıymış ve önünde de kuyruk..Bekledik bizde orda yedik..Fakat bu sene Edirneli arkadaşlar heryerde aynı dedi ve kapalıçarşı arkasında bir yerde yedik buda fena değildi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

[IMG][/IMG]

ne güzel, gezinti olmuş...
    aceleniz zaten olmasın, basacaksanız piste...

Çanakkale de feribot olayı şöyle, özel olanlar birde diğer var, en sağdakine binerseniz (Alınteri yazanlar) Kilitbahire geçer, 10 dk. da, siz ona binmişsiniz, diğerleri Eceabata gider, dahauzun sürer, birde Lapsekiden kalkan var, o Geliboluya geçer...

dönerken dikkat edin, Geliboludada durum aynı, en sağdaki özel olan lapsekiye gider, devletinki Çanakkaleye... yarım saat sürer en uzunu budur, kışın hava fena ise bir dereceye kadar sadece Kilitbahir-Çanakkale çalışır, diğerleri mesafeden dolayı çalışmaz...

Not: Geliboldan binerseniz yada Lapsekiden haraç alırlar 5 tl. belediye işgal harcı, neyin harcıysa ha birde gişede bekleyen utanmazlar var, arabanın camını silip para alırlar, arabayla geçerken her seferinde tartışırız, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir bunlarda sadece bilet parası ödersiniz, ayrıca unutmaadan Çanakkaleden geçerken özelden geçerseniz gece 12 ye kadar aynı gün dönüş beleştir...

köprü yapılınca kurtulacakmıyız bunlardan, büyük ihtimal hayır, daha beter para verceğiz, üstelik parası bizden çıkacak maliyeti 2 senede çıkan ama 49 seneliğie birilerine verilen bizi soyacak şekilde ayarlanmış, devlet katkısı sıfır olan tıpkı diğer köprüler gibi....

ha unutmadan, acil ciğer lazım olursa Edirneye gelmeden Keşanda da yersiniz, Otogara gelince solda AVM var, oraya girince görürsünüz, bu arada o ciğeri pek sevmedim, herkesin zevki tabii ama Urfa da bulunduysanız adamların yaptığı çöp şişteki ciğeri ve lavaşı tırnaklı pideyi bir yiyin, Edirne de neymiş dersiniz, bir dahaki geziniz Urfaya doğru olsun bari, yolda nerelerde duracağınızı anlatırım, malum Enduro cu olmak demek başka şeydir
    DİDİMli bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha unutmadan, acil ciğer lazım olursa Edirneye gelmeden Keşanda da yersiniz, Otogara gelince solda AVM var, oraya girince görürsünüz, bu arada o ciğeri pek sevmedim, herkesin zevki tabii ama Urfa da bulunduysanız adamların yaptığı çöp şişteki ciğeri ve lavaşı tırnaklı pideyi bir yiyin, Edirne de neymiş dersiniz, bir dahaki geziniz Urfaya doğru olsun bari, yolda nerelerde duracağınızı anlatırım, malum Enduro cu olmak demek başka şeydir
    Bizim oranın ciğeri bir başkadır.
    Sabah ezanından önce başlar ta gece yarısına kadar.
    Sabah sıcak tırnaklının arasında tadı bambaşka oluyor.

Sayın Didimli güzel bir konu olmuş.
    DİDİMli ve DreamTheater bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Konu super olmuş
    Geliboluyu trakyayi ozledim.

Ciğer yiyesim geldi. Hanımı kandırıp gazlamak lazim.

Edirne Meriç köprüsünün bitiminde protokol evinde oturup bir kahve içtim...Ne güzel bir hava ve ne [IMG][/IMG] manzaraydı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Teşekkürler feribot bilgileri için...gişede bekleyenler olurdu hatırlıyorum bir kova kirli su ile camını zorla silip para bekleyenler..feribotta beklerkende silmişlerdi bir keresinde..sanki azaldı artık..tertemiz arabamın camını kirli suyla tekrar daha kötü yapmışlardı..
    bende ilk yedim hiç sevmedim edirne ciğerini ..öğrenciliğim boyunca 5 yıl ağzıma sürmedim..ama daha yakın zamanda bir tattım sonrada hoşuma gitti..bazı tatlar sonradan beğeniliyor herhalde..Boza da öyle gelmişti bana..Ben egede büyüdüm..Boza nedir bilmezdim yani adını duydum sadece.Eski bir anım aklıma geldi Edirnede yıl 1982 trakya üniversitesimimarlık fakültesini kazandım..Edirneye geldim,üniversitenin açılışıda 15 gün ertelendi.Benimle aynı bölümde okuyacak olan mersinli bir arkadaşla tanıştım.ve onunla arkadaş olduk.15 gün boyunca edirne kazan biz kepçe geziyoruz.yaşımız 17-18 genciz 2 kızın peşine takıldık..onlar bir pasaja girer biz arkalarından.onlar bir yere biz oraya,en son bir yere girdiler pastane gibi bir yer..bizde hemen arkadan girdik oturduk..onlar 2 büyük bardak birşey istediler..arkadaş dediki boza bu bizde alalım dedik..onlar hevesle içiyolar..bende bir tattım ki..hayatımda bu kadar kötü bir tat tatmamıştım..ekşi bozuk yoğurtmu desem,ekşi sütmü desem...bir yudumdan sonra içemedim..ondan yıllar sonra bozayı çok çok sevdim şimdi zevkle içerim..uzattık biraz ama...bozacıdaki arkadaşda beni edirneye davet eden yılların eskitemediği mersinli işte oda motorcu..beni bekliyordu motoruyla..35 yıllık arkadaşlık dile kolay..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

akşam yemeğini de Edirnede kıyıkta ALİ İLTE et lokantasında yedik.onun önünede motorlarımızı parkettik.serviste lezzette güzeldi,çok rahatlatıcı bir atmosferi vardı.dışarıda da motorlarımız...Mersinlinin motoru bmw R1200 R iki dostun motoru yan yana resimledim....[IMG][/IMG]
    DreamTheater bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)