Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2000 Km'lik Eğlenceli Serüven

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Herkese merhaba,
    4 mart 2017 cuma günü Konya dan bir arkadaşım, motosikletini antalya-manavgata bakıma götüreceğini ve bana da gelip gelemeyeceğimi sordu, tabi bende işsiz güçsüz evde yatıyorum haliyle gezecek yer arıyorum. Sonrasında tamam dedim ve yolculuk başladı.

Arkadaşım 1 gece Manavgat ta kalabileceğini söyledi ama bakımı yaptırdıktan sonra geri döndü tek kaldım, ama Antalya GGezgin Motorcular Klübü üyesi Ramazan kardeşim ve Erdal abimle irtibat halindeyiz. Onlar çalıştıkları için yanıma gelemediler ve bir sonraki gün Isparta tarafına doğru büyük bi gezi yapılacağını söylediler ve bana da katılım teklif ettiler, bende ok dedim o gün Side ye gittim, antik kenti ve Side müzesini tamamen gezdim.

Akşama doğru manavgata geçip Boğaz Otel Camping e çadırı kurdum. Gayet güzel bir yer, yem yeşil ağaçlar içinde, bir tarafı akarsu bir tarfı deniz. Hem kapısında güvenlik duruyor, sıcak su, duş, wc, restorant herşey var. Benim çok hoşuma gitti. (kişi başı 15 tl)

Çadırda konserve barbunyamı yedikten sonra, ayaklarımı uzatmışım ve sıcacık latte keyfi yapıyorum

Saat ilerliyor ve 23:00 civarında Antalya Gezgin Motorcular Kulübü üyesi olan Ramazan Gürel kardeşim beni ziyarete geliyor, çay çorba derken sabaha kadar süren muhabbetin ardından uykusuz bir şekilde çadırı topluyoruz ve Isparta turu için buluşma noktasına doğru hareket ediyoruz (saat 05:00)

Buluşma noktasında o kadar çok motor oluyor ki, ilk defa bu kadar kalablık bir motosiklet grubu içerisinde olduğum için heyecanlıyım o neşeli ve güzel insanlarla birlikte kahvaltı yapıyoruz ve yolculuk başlasın

Uzun bir yolculuğun sonunda Isparta Aksu zindan mağarasına varıyoruz. O da ne mağarayı kapatmışlar, artık tadilat mı var başka birşey mi bilmiyoruz. Neyse hemen orda sucuk ekmek partisi başlıyor ve Ramazan la Mehmet Usta bütün maharetlerini gösteriyorlar.

Dönüşe geçtiğimizde Eğirdir de bi yarım ada etrafında kortej geçişi yapıyoruz, ve Isparta dan ayrılıyoruz.

dönüş yolunda bir mola

Geziyi tamamladıktan sonra tekrar kamp yerime dönüp Manavgatta bir gece daha kalıyorum. O soğuk gecenin sabahında Ramazan Gürel beni arayıp kahvaltıya çağırıyor ve birşeyler atıştırıp biraz turladıktan sonra manvgattan ayrılıyorum. Konya ya geri mi dönsem yoksa yeni sulara yelken mi açsam karar veremedim. Uzun bir kararsızlık ardından Alanya ya doğru yola çıktım.

Alanyada biraz denizi izledikten sonra kaleyi dolaştım ve gün batımı fotoğraflarını çekmeye çalıştım.

kaleden indikten sonra, ünlü ybr li dünya gezgini "fz6_fazer" nickli İbrahim Yaman abiyle buluşup tanışıyoruz ve gece geç saatlere kadar muhabbet ettikten sonra uyku saati geliyor ve bana sahil kenarında güzel bi çadır yeri gösteriyor ve o geceyi de orda geçiriyorum. Etrafımda içki içen arbalar vardı, sağolsun jandarma devriye atarken oraya geldi ve içenleri gönderdi, sonrasında gecenin bi yarısı jandarmayla muhabbete oturduk sonrasında güzel bir sabah.

Yyandıktan sonra Damlataş Mağarasını gezip Mersin'e doğru yola çıkıyorum.

Mersin de daha önce tanıştığım bir arkadaşımda 2 gece kaldım, çok fazla resim çekmedim, resim çekecek bir ortam da oluşmadı. Sadece motor sürdük gezdik.

Mersin Marina

Mersin den sonra Tarsus'a geçtim ve ilk önce Ashab-ı Kehf mağarasını gezdim

Daha sonra Ashab-ı Kehf mağarasına çok yakın olan Taşkuyu Mağarasına geçiyorum ve resmen büyülendim. Yok böyle bir güzellik.

Taşkuyu Mağarasından ayrılıp otobana giriyorum ve Konya yolundayım Konya ilk defa otobanda motorla gidiyorum, nerdeyse uyuyacaktım bu nasıl bir düzlüktür, nasıl bir asfalttır. Yolda uykum açılsın diye durup bi fotoğraf çekeyim dedim sonra da petrole girdim bi yakıt aldım ve yola devam..

Otobandan çıkıp, Ereğli yi geçtikten sonra Karapınar ilçesinde Meke Krater Gölü tabelasını görüyorum ve fotoğraf çekmek için göle gidiyorum, gitmez olaydım. Gölün kenarında çamurda oynışıyordum, bi anda motor bataklığa denkgeldi ve motor battı. Ne kadar uğraşsam da çıkmadı. Etrafta içki içen ve içinde bayan olan arabalrdan yardım istedim, "üzerimiz batar" diyerek hiç kimse yardım etmedi, (buradan hepsini saygıyla anıyorum) ve saatler sonra kendim uğraşa uğraşa çıkarttım motoru.

Göl macerasından sonra Konya ya doğru yaklaşırken yol kenarında "yarımoğlu obruğu" tabelasını görüp hemen dalıyorum tarlaya. Çok ürkütücü bir görüntüsü var ve derinliği de çok çok fazla.

Biraz daha gidince Konya ya girdim zaten, geziyi böylece 9 mart 2017 akşamıyla tamamlamış oldum.
    Bu yolculukta yaklaşık 2000 km civarı yol yaptım ve ortalama km'de 3.2 litre yakıt tükettim. Yani motor tüketti.

Ayrıca sevgili motosikletime selamlar gönderiyorum ve kendisini sevdiğimi de burada tüm kameralar önünde söylemek istiyorum beni hiç üzmedi ve 20 000 km'dir yarı yolda bırakmadı sağolsun.
    Benim için unutulmaz bir gezi oldu ve ilerde torunlarıma anlatacağım yeni maceralar çıktı. Darısı yola çıkamayanların başına
    bektanist, Pisman, mertowski ve 37 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    harika bir gezi olmuş çok beğendiğimi belirtmek isterim. Taşkuyu mağarası da muhteşem ötesi. yalnız sizi kırmadan şunu da belirtmeden gecemiyeçeğim mondiala ayıp etmişsiniz bence.
    bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.

Niye ayıp etmiş?
    MANKU bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taşkuyu mağarası ilk keşfedildiği ay içerisinde gitmiştim. Ağzım açık gezdim herhalde mağaranın tamamını. Çok sonraları tekrar gittiğimde çok fazla yıpranma ve dezenformasyon görüp çok üzülmüştüm. Bizim insanımız "Şunu alayım eve götüreyim" ya da "Şuraya adımı yazayım" mantığında olduğu için maalesef.
    MANKU, bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Mersin'e yolunuz düşerse her zaman bekleriz ağabey.. Çok güzel bir gezi olmuş... İnşallah daha fazlası olur..
    MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    helal olsun mevlüt güzel gezmişsin daha Yaz gelmeden çoştun Yaz geldiğinde düşünemiyorum seni..)

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika bir gezi olmuş çok beğendiğimi belirtmek isterim. Taşkuyu mağarası da muhteşem ötesi. yalnız sizi kırmadan şunu da belirtmeden gecemiyeçeğim mondiala ayıp etmişsiniz bence.
    Beğenmenize sevindim, teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersin'e yolunuz düşerse her zaman bekleriz ağabey.. Çok güzel bir gezi olmuş... İnşallah daha fazlası olur..
    Teşekkür ederim, daha iyi geziler sizlere nasip olur inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun mevlüt güzel gezmişsin daha Yaz gelmeden çoştun Yaz geldiğinde düşünemiyorum seni..)
    Beğenmene sevindim abi, kendi çapımızda birşeyler yaptık işte. Evet yaza deli planlarım var.
    bursalıali bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel gezi olmuş,paylaşım için teşekkür ederim,yakıt ortalaması harika olmuş 3.2 litre,zamanla kısa turlarda kesmez,daha uzun kmler seni bekliyor,Isparta gezisine katılmayı çok istedim,hazırlıkları yaptım,hasta olunca gidemedim
    Sizinle doğru dürüst tam ilgilenemedim,kusura bakmayın,tekar yine beklerim,bu sefer daha iyi olacak
    Tekerin düz bassın,keyifli sürüşler dilerim
    içki içen ve içinde bayan olan arabalrdan yardım istedim, "üzerimiz batar" diyerek hiç kimse yardım etmedi, (buradan hepsini saygıyla anıyorum) ve saatler sonra kendim uğraşa uğraşa çıkarttım motoru.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    harika fotolar..motoru kumsala naısl soktun valla ben cesaret edemem..kolay kolay toprağ abil egirmem...

bu arada BMW logosuda yakışmış Mondiye..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mevlut fotoları görmesemde okuduklarım bana yetti . Daha nice nice kilometrelere, ağız tadıyla .
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş,paylaşım için teşekkür ederim,yakıt ortalaması harika olmuş 3.2 litre,zamanla kısa turlarda kesmez,daha uzun kmler seni bekliyor,Isparta gezisine katılmayı çok istedim,hazırlıkları yaptım,hasta olunca gidemedim
    Sizinle doğru dürüst tam ilgilenemedim,kusura bakmayın,tekar yine beklerim,bu sefer daha iyi olacak
    Tekerin düz bassın,keyifli sürüşler dilerim
    Abi beğenmene çok sevindim, beni orda karşılayıp ağırlaman bile büyük bi nezaketti. Onun için ayrıca teşekkür ederim. Isparta turuna gelmenizi isterdim güzel bi gezi oldu, ama sağlık daha önemli. Tekrar geçmiş olsun.
    Gercekten insan gezdikce, yeni yerler keşfettikce daha fazlasını istiyor. Bakalım bundan sonra teker nere döner.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika fotolar..motoru kumsala naısl soktun valla ben cesaret edemem..kolay kolay toprağ abil egirmem...

bu arada BMW logosuda yakışmış Mondiye..
    Deli cesareti diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevlut fotoları görmesemde okuduklarım bana yetti . Daha nice nice kilometrelere, ağız tadıyla .
    Çok teşekkür ederim Ali abi. Fotoları da görmen lazım ama
    fz6_fazer bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mevlut fotoları nasıl görebilirim?

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Herhangi birşey yapmaya gerek yok aslında. Normal ekranda (mobil veya masaüstü) gözükmesi gerekiyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    üstad harikasın..
    keşke buraya uğrayınca bize yazsaydın..
    ama ben yakında konya da olacağım ve konya'dan bir motorcu arkadaş lazımdı; sanırım buldum )
    özelden yazacağım, umarım irtibatlaşırız..
    MANKU bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam neden bmw logosu? sebebini öğrenebilir miyim?
    MANKU ve ilkeronat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad harikasın..
    keşke buraya uğrayınca bize yazsaydın..
    ama ben yakında konya da olacağım ve konya'dan bir motorcu arkadaş lazımdı; sanırım buldum )
    özelden yazacağım, umarım irtibatlaşırız..
    Konya ya gelince haber verin, başımın üzerinde yeriniz var. Elimden geldiğince, her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam neden bmw logosu? sebebini öğrenebilir miyim?
    sebepleri;

1- motor gerçekten bmw ye benziyor.
    2- trafikteki saygı 5 katına çıkıyor. Onun için özellikle arka çantaya da yapıştırdım. Arabalar sıkıştırıp öldürmeye çalışırken biraz daha durup düşünüyorlar.
    3- "abi bmw de ne güzel motor yapmış" diyerek insanlar geliyor, bu motor mondial dediğim zaman bi anda o insanlar U dönüşü yaparak mondial de çok dandik motor diyorlar. Hah işte tam o anda onların yüzüne bakıp gülümsüyorum. İşte bu durum çok hoşuma gittiği için bmw logoları duruyor.
    OZARSLAN bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece bir logo bile nelere kadir yahu. keşke bizimde böyle saygı duyulası bir markamız olsaydı.
    MANKU bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Süper gezi olmuş
    Görüyoruz ki japon olmuş çinli olmuş hintli olmuş hic fark etmez
    Bakimi yap yola devam
    adanalı ve MANKU bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Kardeş gerçekten güzel Bir gezi olmuş.su çamura saplanma da olmasaymis daha da keyifli olacakmış ama en azından Bir tecrübe kazanmış oldun.tebrikler.bu arada bende Haziran'da kismet olursa uzun Bir gezi planlıyorum, Konya'dan da gececegim.haberlesiriz.
    MANKU bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gezi olmuş
    Görüyoruz ki japon olmuş çinli olmuş hintli olmuş hic fark etmez
    Bakimi yap yola devam
    Teşekkürler, yeter ki insan kendini ve motosikletini tanısın, gidemeyeceği yol yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş gerçekten güzel Bir gezi olmuş.su çamura saplanma da olmasaymis daha da keyifli olacakmış ama en azından Bir tecrübe kazanmış oldun.tebrikler.bu arada bende Haziran'da kismet olursa uzun Bir gezi planlıyorum, Konya'dan da gececegim.haberlesiriz.
    Teşekkür ederim abi, beğenmene sevindim. Konya ya gelmeden haber ver, başımın üstünde yerin var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)