Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. Adana-Karataş Kış Kampı (20-22 Ocak 2017)

  Mondial E-xtreme Max 150
  Trendy 50
  Motosiklet Online
 1. #1
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  İki hafta önce 2. Adana Karataş Kış Kampı'nı gerçekleştirdik.

  Aslında bu kamp, geçen yıl olduğu gibi, 2016'nın son haftasonu gerçekleşecekken, erteleme nedeniyle (ilk kez bir kampı erteledik) 2017'nin ilk kampı oluverdi. Ama güzel de oldu.

  20 Ocak Cuma sabahı, bir gece önce yüklediğim (artık kamp malzemelerim sadece çantalara sığabiliyor. Sosislere ihtiyaç kalmadı) Küheylan'la hazırlığımızı tamamladık ve yola çıkmak üzere garajda buluştuk.  Giderken işyerime uğrama gafletinde bulununca öğle saatlerinde yola çıkabildim. Bu arada uzaktaki bulutlar Antakya'nın üzerine gelmişti.
  Yakıtımı aldım ve,  Yağmurda yola koyuldum. (İlerisi açık gibi)  Yanılmamışım. Dağı tırmanırken yağmur durdu.  Bir çırpıda Dörtyol semalarındaydım. Burada Yunus ve Murat'la buluşacağım.  Buluşma gerçekleşti. Tek çıktığım yola, üç kişi devam edeceğiz.  Az ötede Erzin Opet var. Alışmışız orada durmaya. İhtiyaç molası verdik.  Sonrasında Adana'ya doğru devam ettik.  Adana'dayız. Mehmet Çulcu ile buluşacağız.  Çok beklemedik, Çulcu göründü.  Hoşbeş faslı.  Çulcu da eski 1000 kullanıcısı. O da benim gibi, 10 yılda üç adet 1000 sahibi oldu. Sıcağı sıcağına Küheylan'ı inceliyor.  Ve Karataş'a doğru yola koyuluyoruz.

  Adana-Karataş 40 km. Bir çırpıda Karataş'tayız.  Vakit kaybetmeden alışverişimizi yaptık.  Bu arada Yücel de yolda. O dağlardan, tepelerden gelmeyi tercih etmiş. (Belki bir ayı bulurum diye düşünmüş. Boğmak için tabii. Ayıboğan ya...)  Nihayetinde, Karataş içindeki, sahilde yer alan ve gerekli izinlerimizi resmi olarak aldığımız, Milli Parklar'a ait kamp alanımıza intikal etmiş olduk.  Geçen yıl kamp yaptığımız nokta iyiydi. Direkt aynı noktaya konuşlandık.  Biraz kirlenmişiz.  Biz alışveriş yaparken Çulcu sağolsun odunumuzu temin etmiş.  Tam bu sıralar Mersin'den Aykut Alkan yetişti.  Bu dakikada yolda kullandığım Lumix'i çantaya atıp, durağan hallerde kullandığım 400D'yi çıkardım.  Çadırlarımızı kurduk.

  Ve soğuk olacağını tahmin ettiğimiz geceyi geçirmek üzere, akşamüstü kamp ateşimizi yaktık.

  Odunlar biraz yaş. Etraftan topladıklarımızla ateşi takviye ediyoruz.  Ateşi yakma gayreti ısıttı zaten. Yemek işimizi hallediyoruz.  Bekçimiz de var. (Şaka değil. Kamp boyu kampımızı bırakmadığı gibi, başka köpecikleri de yaklaştırmadı.)  Cuma akşam kamp alanında 4 kişiydik. Bunun da keyifi ayrı.  5 olduk. Nesli, biraz geç te olsa yetişti.

  Ve güzel sürpriz. İskenderun'dan arkadaşlarımız ziyaretimize geldiler.  Çadır kurulumuna yardım.  Ve sonrasında bolca, keyifli sohbetler...  Ziyaretçilerimiz müsaade istediler. Yolcu ediyoruz.  Aykut otelde kalacak. Ertesi sabah görüşmek üzere diyerekten Aykut'u da yolcu ediyoruz.  Kaldık 4 İlk gece. Normal.  Geç saatlere kadar,  Keyifli sohbetler sonrasında,  Çadırıma kaçtım. (Derece eksi'lere düştü)  Cumartesi sabah enfes bir manzaraya uyandım.
  Normalde gece uykum 5-6 saattir. Burada ilk gün 9 saat, ikinci gün 11 saat uyumuşum. Koruluğun temiz, denizin iyotlu havası rahatlattı sanırım.  Küheylan'la ilk kampım. Önce O'nu kontrol ediyorum.  Sonra etrafta kısa bir tur.
  Sağolsun ormancı arkadaşlar Murat'ın da girişimiyle bize iki tane piknik masası getirmişler.

  Bu arada, Husky Sawaj Ultra 2 çadırımla ilk kampım. Oldukça hafif bir çadır. (1,5 kğ) İki kişilik olarak satılsa da, eşyalarla birlikte tek kişi rahatlıkla barınabiliyor. (Eşyasız iki kişi kalabilir.)  Murat, kahvaltı için ekmek almaya gitmişti.

  Balıkçılar...  Günaydınlar...  Bu sabah ateşi Nesli yakacak. (Ne de olsa ormancı kızı)  Aykut tam zamanında.  Be*****ek gibi.

  İşşte bu kadarr...Nesli için iş değil zaten. Bundan sonra kamp ateşi Nesli'ye ait.  İçi dolu çaydanlık...
  Murat, sahildeki çaycıdan ödünç almış. Ne de iyi etmiş...  Sabah serinliğinde sıcak çay gibisi yok.  Haydi kahvaltıya...

  Enfes mi enfes...(Çok keyifliydi)

  Çulcu'lar geldi.

  Sevilay'ın ilk işi Küheylan'ı incelemek oluyor. Ne de olsa eski gözağrısı.

  Avukatımız bir idi, iki oldu. Çulcu'ların manevi kızları Çağla, ziyaretimize gelmiş.  Fulya ile Mehmet, Okay ile Mete...Aynı zamanda kamp alanına intikal ettiler.  -Az yüklemişsin Fulya...  Yeni gelenlere ''hoşgeldiniz'' seramonisi.  Ooo, Jack amca da gelmiş.

  Yücel, nihayet dağlardan inip kampa dahil oldu.

  Hadi çadırları kuralım.  Kahve mii ? Ele sağlık.  Hem de odun ateşinde...  Her geçen dakika keyifimiz katlanarak artıyor.  Adana'dan Murat...  İskenderun'dan Ercüment ailesiyle gelmiş kampa.  Erzin'den Hasan.

  potasyum, Cihan53, SAZMAN ve 8 diğerleri bunu beğendiler..


  MotoAVM Motosiklet Aksesuarları Satış Sitesi
  Yamaha Motosiklet Kampanyası
  Motomax
 2. #2
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  Adana'dan Çulcu'nun yeğeni Kaan da aramızda.

  Yücel'in çanakçı katırı misali XT 600'ü. İyi kahır çekiyor.  Oooh, hamaklar bile kuruldu.  Balık yemeye gideceğiz. Ercüment kampı bekleyecek. ''Bana güvenebilirsiniz'' diyor.  Cebinde meyve çakısı olan arkadaşlar bir adım öne çıkıyor. (Yücel'in meyve çakısına takılmayın. Normal)  Balıkçı Salim, kamp alanından 1,5 km. mesafede.

  Manzara güzel.

  Mustafa&Esra geldi.  Mezeler güzel.

  Balıkları da doyurucu ve oldukça enfes. Fiyatlar normal. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.

  Yemeğimizi yedik. Kamp alanına dönüş için hazırlanıyoruz.

  Ooo, İpekçi'ler gelmiş. Ben de yüzümdeki kaşıntıyı merak etmekteydim.  Adnan, Murat, Serhan...  Serdar...Herkes hoşgelmiş.

  Yaş odunları ateşin yanına dizdik. Kuruyanı sallıyoruz ortaya.  Özden'ler.

  Akşam için yakacak takviyesi yapmamız lazım. Araziye dağılıyoruz.

  Bu güzel olmuş.  Bu arada Yücel de boş durmamış. Yüklemiş katırı iyice.  Bu şekilde geldi kamp alanına.  Yakacaktan yana dert kalmadı.

  Yeni arkadaşlarımız var. Kaan'ın arkadaşı Ahmet'le tanışıyoruz.

  Bemmm...

  Güneşi yolcu ediyoruz.

  Güntekinler...Onlarsız kamp düşünemiyorum zaten.

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

  Murat Adana'ya dönecek. Yolcu ediyoruz.  Bu da çiçek sayılmaz mı ki ? (Tijen evde bunun hesabını sormuştur.)  Neyse ki baltamız elimizde.  Gülen yüzler...Keyifler yerinde.

  Ateşimiz de güzel.  Bu daha güzel...  Çocuklar arabaya...(Albenili bir yatak olmuş)  Yemek telaşı.  Tirbüşonsuz çıkmam. (İşe yaradı nihayet)  Afiyet.  Enfes kokulardan sonra...  Allah muhabbetinizi arttırsın. (Amin deyin)

  Orijinali bende. Satarım Serhan.

  Ghost Rider haltetmiş Ercüüü...

  Çayımız kaynamakta.  Tatlımız da var. Teşekkürler Sevoş.  Ortamdan...  Bir yandan hummalı yemek telaşı devam ediyor.

  İyi işe yaradı.  İlerleyen saatlerde keyif katsayımız arttı.  Soğuk havada ateşle uğraşmak keyifli.  Anı olacak bir kare.  Ateşimiz muhteşem.  Bazan dinginliği dinlemek gerek...  Efkârın fotografı.  Saatler geceyarısını geçti. Sayımız azaldı ama keyifimiz azalmadı. (Otelciler ve çocuklular alandan birer ikişer çekildi)
 3. #3
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150


  Şu ateş fotosu fena yakalandı. Adeta dansediyor. (Ateş dile geldi)

  Geceboyu kaynayan çaydanlık, hala kaynıyor. (Hiç bu kadar çay içmemiştim)  İnsanın içini ısıtıyor di mi ?  Hava eksi derecelerde olsa da, gökyüzü yıldız dolu.  Nesli'nin telefon müziğiyle coştuğu anlar.

  Ve saatler 01.00'i gösterirken Fuat geldi.  Tavalı'dan ilk icraat sucuklu yumurta.  Afiyet...

  Eh, artık yatma zamanı.  Pazar sabahı.
  Günaydınlar olsun.  Yine güzel bir sabah.  Toparlanmalar başlamış.  Sabah ateşi için.
  Helal Yücel.

  Pazar sabah ta gelen arkadaşlarımız var.  Gelen İskenderun'dan Volkan Işıldar.

  Birazdan yapacağımız mıntıka temizliğine hazırlık.  Ve kahvaltı hazırlığı.  Bekçimiz hala yanımızda.  Oteldeki arkadaşlar da geldiler.

  Tekrar toplandık gibi.

  Güzel fotograf.

  Ben de toparlanayım bari.  Deli kız...Megafon elinde sabah sabah...(Yunus'un motosikletinde bu donanım var)  Ovvv...Kahvaltı sofrası nefis.

  Sevgili Aykut'u yolcu ediyoruz.  Haydi hücuuummm...  Bakma öyle kedi gibi. Yaklaş.  Lumix tekrar devrede.  Gidenleri yolcu ediyoruz.  Yaklaşalım.  Güle güle gidin.

  Haydiin mıntıka temizliğine.  Eskiden kalan çöpleri de toplayarak,  Bir çuval çöp topladık.  Çöpümüz sağlamda. Bir konteyner bulana kadar Okay'ın misafiri olacak.  Mıntıka temizliğinden sonra közde kahveyi hakettik sanırım.

  Dikkatli gidin, 200'ü geçmeyin.  Duydun mu Mehmet, 200'ü geçmeyin. Ablana mukayyet ol.  Vedalaşmalar yoğunlaştı. Kampın sonuna yaklaşıyoruz.

  Güle güle. Pazartesi toplantıda görüşmek üzere.  Yolunuz açık olsun.  Son çadır Ali'ye ait. Toparlıyor.  Güle güle Nesli.  Etraftan son görüntüler.  Giderayak son çaylar.

  Son kalanlarla kamp hatırası.  Ve vedalaşma faslı.

  Kimse kalmadı. Kamp alanımız temiz. Çıkıyorum.  Aana Mıstık Usta Tesisleri. Tesadüf ekip orada.  Keyifli sohbetler orada da devam ediyor.

  Tekrar yoldayız.  Ali'den bana. (Teşekkürler)

  Dörtyol'dayız. Yunus, Murat ve Nesli ile burada tekrar vedalaşıyoruz.  Az ötede Mehmet'i görüyorum. Fotograf çekmek için durmuş. Yalınız gidiyor.  Derken Mustafa duruyor yanımızda.  Ve Fuat.  Mehmet'le birlikte Antakya'nın yolunu tutuyoruz.

  Konarak göçerek akşamüstü Antakya'ya giriyoruz.  Şehir girişinde Mehmet'ten ayrılıp  Evimin önünde seyahati sonlandırıyorum.  Bu güzel kampımızı güzel kılan değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bir sonraki kampta tekrar görüşmeyi, buluşmayı, birarada olmayı diliyorum.

  Sevgiyle...:heart:
  nzm75, zapalka, potasyum ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #4

  Üyelik
  15 Ağustos 2015
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  artık yok :/
  Abi güzel bi kamp olmuşta hiç gezmemişsiniz, hoş Adana'da pek gezecek yer yok ama olsun
  guven61 bunu beğendi.

 5. #5
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Abi güzel bi kamp olmuşta hiç gezmemişsiniz, hoş Adana'da pek gezecek yer yok ama olsun
  Kampa gitmiştik Tvs01 Yine de 500 km. yol yaptık.

  Teşekkürler.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

 6. #6
  fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Ağustos 2010
  Şehir
  alanya
  Motosikleti
  ybr 125 esd
  Bayılıyorum kamplı gezilere,bu arada sizide yakından takip ediyorum,süpersiniz,gezileriniz,insanı mest ediyor
  İlk başlarda pek kimsesikler yoktu,sonrdan çoğaldınız,fotoğraflara bakınca,gırgır şamata,zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmamışsınızdır
  Şanlısınız,yanınıza misafir olarak birde yaramaz gelmiş
  Çadırın içini ısıtmada ne kullandınız
  guven61 bunu beğendi.

 7. #7

  Üyelik
  20 Aralık 2016
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Gsx-R 1000(gixxer k9)
  Oh oh oh. Valla helal olsun. Ortam 10 nemora 5 yıldıs. Elinize sağlık bize de kamp savdasını aşıladığınız için. Mayıs Haziran bende yolcuyum zehiri, dozu accık aldım abi.

  Yaza İstanbul'dan çıkıp Akdeniz turu yapıcam yol arkadaşı arıyorum..
  guven61 bunu beğendi.

 8. #8
  engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  26 Mart 2012
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  tracer 900 - vstrom 650
  abicim yine yapmışşsınız yapacağınızı bi çırpıda okudum
  guven61 bunu beğendi.

 9. #9
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Bayılıyorum kamplı gezilere,bu arada sizide yakından takip ediyorum,süpersiniz,gezileriniz,insanı mest ediyor
  İlk başlarda pek kimsesikler yoktu,sonrdan çoğaldınız,fotoğraflara bakınca,gırgır şamata,zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmamışsınızdır
  Şanlısınız,yanınıza misafir olarak birde yaramaz gelmiş
  Çadırın içini ısıtmada ne kullandınız
  Teşekkürler Fz6
  Genelde kampın ilk günü ben ve birkaç arkadaş oluruz. Ağırlıklı olarak Cumartesi ve Pazar gelir arkadaşlar.
  Kamplar keyifli olunca dediğin gibi nasıl geçtiğini farkedemiyoruz. Bi bakmışız bitmiş.

  Aslında çadırda herhangi bir ısıtma aracı kullanılmaz. Zira her ısıtıcı araç oksijen tüketir.
  Ben herhangi birşey kullanmıyorum. (Aladağlar Kamplarımız dahil)
  Malzeme kaliteli olsun yeter.

  Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Oh oh oh. Valla helal olsun. Ortam 10 nemora 5 yıldıs. Elinize sağlık bize de kamp savdasını aşıladığınız için. Mayıs Haziran bende yolcuyum zehiri, dozu accık aldım abi.

  Yaza İstanbul'dan çıkıp Akdeniz turu yapıcam yol arkadaşı arıyorum..
  Teşekkürler Alonedark.
  Yol arkadaşı bulunur mutlaka. Anlaşabileceğin yol arkadaşı olursa tadından yenmez. Şimdiden keyifli yolculuklar.

  Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  abicim yine yapmışşsınız yapacağınızı bi çırpıda okudum
  Teşekkür ederim Engin.
  fz6_fazer bunu beğendi.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

 10. #10
  ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Mart 2015
  Şehir
  İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
  Motosikleti
  YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
  Adananın yeri bende hep başkadır askerliğimi orada yaptım karataşta yarısından çoğu geçti az geriye kalanınıda karataş a 18 km mesefade olan yüzbaşı jandarma karakolunda yaptım hala burnumda tüter yıllardır hep fırsat bulsamda gitsem diyorum ama kısmet olmuyor bu şekilde gördükçe özlemim diniyor çok güzel kamp olmuş ellerinize sağlık
  guven61 bunu beğendi.

 11. #11
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Adananın yeri bende hep başkadır askerliğimi orada yaptım karataşta yarısından çoğu geçti az geriye kalanınıda karataş a 18 km mesefade olan yüzbaşı jandarma karakolunda yaptım hala burnumda tüter yıllardır hep fırsat bulsamda gitsem diyorum ama kısmet olmuyor bu şekilde gördükçe özlemim diniyor çok güzel kamp olmuş ellerinize sağlık
  Teşekkürler Ayzek.
  Bir nebze olsun hasretini dindirebildiysem ne mutlu bana.
  ayzek bunu beğendi.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

 12. #12
  hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  03 Kasım 2016
  Çok şahane bir gezi olmuş. Ne güzel eğlenmişsiniz. Sosyal ortamınız fevkalâde.

  Tabi benim gibi asosyal insanlar için kalabalık demek, kaçma hissi demek, daral gelmesi demek

  Dilerim daha eğlenceli kamplar yaparsınız, neşeniz bol olsun.
  guven61 bunu beğendi.

 13. #13
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  F 700 GS, PCX 150
  Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Çok şahane bir gezi olmuş. Ne güzel eğlenmişsiniz. Sosyal ortamınız fevkalâde.

  Tabi benim gibi asosyal insanlar için kalabalık demek, kaçma hissi demek, daral gelmesi demek

  Dilerim daha eğlenceli kamplar yaparsınız, neşeniz bol olsun.
  Teşekkürler Hokahey.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

 14. #14
  Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Eylül 2012
  Şehir
  Denizli
  Motosikleti
  Piaggio x8
  Bir önceki kış kampınız benim için efsaneydi. Bu kampınızda güzelolmuş. Arkadaşlık, dostluk şahane ama arada bir önceki kış kampınızın fotoğraflarına bakar "işte budur" derim.
  guven61 bunu beğendi.

 15. #15
  murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Mart 2016
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  honda crf 250l rally
  Güven61 crf rally için kapora verdim demiştiniz vazmi geçtiniz yoksa ikinci motosiklet mi bu
  guven61 bunu beğendi.

 16. #16
  yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  28 Nisan 2009
  Şehir
  Yamalo - Nenets
  Motosikleti
  Versys 650 - Planet (78)
  Tabiiisi çok eğlendik :D

  Tekrardan eline sağlık başkanım
  cenkito ve guven61 bunu beğendiler.

 17. #17
  F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  25 Haziran 2010
  Şehir
  sakarya
  Motosikleti
  salcano panther 100 :)
  Abi iyi guzel kamp olmuş ama kış ı göremedim
  Akşam bi konu da ben patlatayim da kar kampi görsün arkadaşlar...
  guven61 bunu beğendi.

 18. #18
  nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Ekim 2015
  Şehir
  İZMİT
  Motosikleti
  SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
  Hocam çok uzun ancak uzun olduğu kadar keyifli bir paylaşım.
  insanı imrendiriyor.Neşeniz eksilmesin.
  guven61 bunu beğendi.
  geldikleri gibi giderler 1918

 19. #19
  balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  07 Şubat 2016
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  Suzuki VanVan
  Eğlenceli bir cem olmuş yalnız merak ettiğim bir şey var bunca insanı nasıl topluyorsun hayretle okuyor ve takip ediyorum abi. Maaşallah diyim de devamı gelsin. Aladağ kampınıza Kozandan katılmak istiyorum VanVanımla(küçük ayak uyduramazsın demezseniz), aranıza almak isterseniz ve derslerimi ayarlayabilirsem.
  guven61 bunu beğendi.

 20. #20

  Üyelik
  29 Mayıs 2014
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  cıks
  Yine süper bir kamp iyi eğlenceler
  guven61 bunu beğendi.


  Bajaj Dominar 400
  Benelli BN-251 Reklam Filmi
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)