Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tayland - Phuket'te Motor Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Geçtiğimiz ay gittiğim tayland gezisinde herkesin motosiklet kullandığını ve motosikletin en iyi ulaşım aracı olduğunu görünce ben de bir scooter kiralayıp phuketi gezme şansı yakaladım. Böyle bir gezi yapmışken de resimleri paylaşmadan geçmeyeyim dedim

Öncelikle ufak bazı bilgilere değinmek gerekirse:
    -Taylandda trafik soldan akıyor. Ben daha önceden kıbrısta bulunduğum ve araba kullandığım için pek sıkıntı çekmedim açıkçası. Yaşlısı, genci, kadını, çocuğu herkes motosiklet kullanıyor.
    -Bakkalından oteline herkes motosiklet kiralıyor. Motorların çoğunluğu japon cub ve scooterler (çoğunluğu da honda wave ve click). Çin malı hiç görmedim.
    -Motosiklet kiraları günlük 20-25 lira arası değişiyor. Benim kiraladığım honda click 50.000 kmde oldukça bakımsız, sağı solu paslı bir motordu fakat hala taş gibi çalışıyordu. Kimse motorunda km derdine düşmesin yani
    -Benzinin litresi yanlış hatırlamıyorsam 2.5 lira civarı olması lazım.
    -Havanın kapalı olduğuna bakmayın, yağış mevsimi henüz tam bitmemişti, arada yağmurlar yağıyor fakat hava 30 derece üzeri ve kapalı olması çok daha iyi çünkü açık olduğunda güneş altında durulmuyor, cayır cayır yanıyorsun.
    -Gelgit lerin ne kadar etkili olduğunu orada görmüş oldum. Sabahla akşam arasında kıyıda 20-30 metrelik
    fark oluyor, sabah burada yüzmüştüm, su nereye gitti diyorsun(aşağıdaki plaj resminde görebilirsiniz)

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Sorusu olan varsa memnuniyetle yanıtlarım. Daha önce kendi motorumla yaptığım Avrupa turuna ise şu linkten göz atabilirsiniz:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...rupa-turu.html

Kaplanlarla selfie isterseniz:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    paylaşım için teşekkürler, güzel gezi olmuştur

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidip yerleşip geri dönmesek mi ?
    Ellerinize sağlık, ama bütçe hakkında daha detaylı bilgi istiyoruz.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vav. Cok guzel.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip yerleşip geri dönmesek mi ?
    Ellerinize sağlık, ama bütçe hakkında daha detaylı bilgi istiyoruz.
    Bütçe işi karışık, biz 2 kişi Kuala Lumpur, Singapur ve Taylandın tamamını gezdik ve adam başı toplam 1200$ ödedik (450$'ı kampanyalı qatar airways bileti). Bizim para değer kaybetmeden önce herşey çok ucuzmuş fakat şu an bizden çok farkları yok. Bulabileceğiniz en ucuz şey masaj, adım başı masaj dükkanı var, 20-30 liraya masaj yaptırabiliyorsunuz. Yeme içme fiyatları turistik yerlerde istanbulun normal fiyatlarına yakın (pizza 20-30 lira, çeşitli balık tabakları 40-50 lira gibi) Ucuza kaçayım derseniz bir sürü sokak satıcıları var 5-10 liraya yemek alabileceğiniz ama ben temizliğe güvenemediğim için o işe hiç girmedim açıkçası.

Gidip yerleşme konusuna gelirsek, oraya yerleşmiş bikaç Türkle konuştum, otel işletiyorlar, restoran açmış yemek yapıyorlar, kendilerine yapacak iş bulmuşlar ve hayatlarından memnunlar. Sürekli sıcak, yağmurlu ve nemli bir ortamda yaşayabilirim diyorsanız neden olmasın Adalarda hayat deniz, kum, güneş ekseninde geçiyor..

Ayrıca şunu da ekleyeyim ki phuket rus akınına uğramış, heryerde rusça tabelalar, ruslara özel turlar, mağazalar var. Bizim alanyaya dönmüş neredeyse oralar da

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe işi karışık, biz 2 kişi Kuala Lumpur, Singapur ve Taylandın tamamını gezdik ve adam başı toplam 1200$ ödedik (450$'ı kampanyalı qatar airways bileti). Bizim para değer kaybetmeden önce herşey çok ucuzmuş fakat şu an bizden çok farkları yok. Bulabileceğiniz en ucuz şey masaj, adım başı masaj dükkanı var, 20-30 liraya masaj yaptırabiliyorsunuz. Yeme içme fiyatları turistik yerlerde istanbulun normal fiyatlarına yakın (pizza 20-30 lira, çeşitli balık tabakları 40-50 lira gibi) Ucuza kaçayım derseniz bir sürü sokak satıcıları var 5-10 liraya yemek alabileceğiniz ama ben temizliğe güvenemediğim için o işe hiç girmedim açıkçası.

Gidip yerleşme konusuna gelirsek, oraya yerleşmiş bikaç Türkle konuştum, otel işletiyorlar, restoran açmış yemek yapıyorlar, kendilerine yapacak iş bulmuşlar ve hayatlarından memnunlar. Sürekli sıcak, yağmurlu ve nemli bir ortamda yaşayabilirim diyorsanız neden olmasın Adalarda hayat deniz, kum, güneş ekseninde geçiyor..

Ayrıca şunu da ekleyeyim ki phuket rus akınına uğramış, heryerde rusça tabelalar, ruslara özel turlar, mağazalar var. Bizim alanyaya dönmüş neredeyse oralar da

Kısacası bu döviz kurları ile gitmek hayal.
    Ayrıca Rus turistleri de oraya kaptırdıysak bugün bile hayal iken iyice ütopya olacak zamanla demekki.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Benimde gitmek istediğim ülkelerden birisi Tayland. Çok güzel bir gezi olmuş elinize sağlık.

1200$ kişi başı demişsiniz. Kaç gün kaldınız ? Otel mi ? Hostel mi ? bunlarıda paylaşabilirseniz çok sevinirim. iki kişi 2500 $ desek nerdeyse 10.000 tl ye gelecek benim gezi o zaman Yaşasın dolar

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde gitmek istediğim ülkelerden birisi Tayland. Çok güzel bir gezi olmuş elinize sağlık.

1200$ kişi başı demişsiniz. Kaç gün kaldınız ? Otel mi ? Hostel mi ? bunlarıda paylaşabilirseniz çok sevinirim. iki kişi 2500 $ desek nerdeyse 10.000 tl ye gelecek benim gezi o zaman Yaşasın dolar
    Kuala Lumpur-Otel
    Singapur-Hostel (4 kişilik oda)
    Phuket-Guest House (Türk bi kardeşimizin işlettiği mekan, kesinlikle tavsiye ederim)
    Phi Phi Adası-Hostel (2 kişilik özel oda)
    Krabi-Otel
    Ko Phangan-Otel
    Bangkok-Guest House

Gezimizin rotası ve kaldığımız yerler bu şekilde. Bahsettiğim bütçeye uçak, feribot, taxi, kalma, yeme içme vs. tüm harcamalarımız dahil. (Gidiş kuala lumpur, dönüş bangkok uçak biletleri kampanyalı fiyattan alındı 450$)Başta yeme içme olmak üzere harcamalarımızı olabildiğince kısmaya çalıştık. Biraz daha rahat olsak bütçe rahat 1500$a çıkardı.
    berkcigdem bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuala Lumpur-Otel
    Singapur-Hostel (4 kişilik oda)
    Phuket-Guest House (Türk bi kardeşimizin işlettiği mekan, kesinlikle tavsiye ederim)
    Phi Phi Adası-Hostel (2 kişilik özel oda)
    Krabi-Otel
    Ko Phangan-Otel
    Bangkok-Guest House

Gezimizin rotası ve kaldığımız yerler bu şekilde. Bahsettiğim bütçeye uçak, feribot, taxi, kalma, yeme içme vs. tüm harcamalarımız dahil. (Gidiş kuala lumpur, dönüş bangkok uçak biletleri kampanyalı fiyattan alındı 450$)Başta yeme içme olmak üzere harcamalarımızı olabildiğince kısmaya çalıştık. Biraz daha rahat olsak bütçe rahat 1500$a çıkardı.
    demekki benim 3500 doları falan gözden çıkarmam gerekiyor teşekkürler cevap için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler