Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yolda aksiyon kamerası mevzusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Yaşım henüz 16 olmasına, motorum olmamasına rağmen daha şimdiden planladığım 4500-5000 km'lik bir Türkiye turu var. Motosiklet üstündeyken hem güvenlik amaçlı hem de gittiğim gezdiğim yerleri kayıt altına alabiliceğim bir aksiyon kamerası (gopro ya da sony action cam) da alacağım. Peki bu 5000 küsür km boyunca bu kayıt işleri nasıl olacak? Şarj olayını yedek bataryalar ve batarya şarj aleti ile halledebilirim ama hafıza konusunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Kemal Tuğrul Sümer ve Gökhan Eren'in gezi videolarını izledikçe de bu geziye olan isteğim artıyor. Dediğim gibi, yaşım henüz 16. Bu gezinin gerçekleşebilmesi için önümde en az 15-20 sene var onu da biliyorum. Ancak daha şimdiden ileride yapmak istediğim birçok şeyi planlıyorum. Şu hafıza meselesi ile ilgili yardımcı olursanız çoook sevinirim. İyi günler, iki tekeriniz de düz bassın .
    edit: Konuyu yanlış başlık altında açmışsam özür dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Dostum 64 GB'lık hafıza kartı(varsa daha yükseği) alacaksın. Mümkünse iki adet alırsın gittiğin her yeri çekebilirsin ben de bu durumdan muzdaribim. En fazla 40 dakikalık çekim yapabiliyorum. 1080p, 8GB bu kadar oluyor buna da şükür.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 terabyte nanosd kart ve güneş paneli destekli go pro hero 360-V alırsın. İstersen evrensel WiFi desteği sayesinde çekimleri direkt olarak cloud a da yükleyebilirsin. Muhtemelen entegre kask kamerası ile de bu dediklerimi yapabilirsin.
    zaferce, starvays, Lucas ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 terabyte nanosd kart ve güneş paneli destekli go pro hero 360-V alırsın. İstersen evrensel WiFi desteği sayesinde çekimleri direkt olarak cloud a da yükleyebilirsin. Muhtemelen entegre kask kamerası ile de bu dediklerimi yapabilirsin.
    Ya Türkiye de yaşamıyorsunuz yada ortalama Türkiye şartlarında yaşamıyorsunuz...Evrensel wifi Türkiye de nerelerde çekecek ve kac para verecez? Kaç gb cloud aylık kac dolar alacak benden dolar 4 tl oldu da nerdeyse? Güneş panelli go pro wtf?12 tb nanosd kart var mi ki? Bence siz dünya şartlarinda bile yaşamıyorsunuz.. yada ben çok cahilim, herşey mümkün tabi 15 20 yil sonrasını öngörüpde yorum yazmış olabilirsiniz,
    Günümüz şartlarında
    Max 1 tb siparis verebilirsiniz yakin zamanda 2 tb lar çıkacak diye okumuştum.
    1 tb size bayağı bayağı yeter hafiza konusunda zaten küçücük bişey olmadı 2 tane 1 tb alırsınız her türlü hallolur o iş tabi hic go prom olmadi kac gb destekler bilmiyorum max desteklediği x2 yetmedi x3 alırsınız
    ESGEL bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen ürünleri nerede bulup alabiliriz? Ciddiyim merak ettim bu çözümü.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen ürünleri nerede bulup alabiliriz? Ciddiyim merak ettim bu çözümü.
    Konuyu açan arkadaş geziyi 15-20 yıl sonrası için planlamış. Metilen , zamanı geldiğinde nereden temin edebileceğiniz konusunda bilgi verecektir.
    Metilen ve Serdarrr bunu beğendiler.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaş geziyi 15-20 yıl sonrası için planlamış. Metilen , zamanı geldiğinde nereden temin edebileceğiniz konusunda bilgi verecektir.
    Farkındayım da, kimbilir bir yerlerde bu ürünler vardır, hani bir göz atalım, nasıl teknolojilermiş. :D
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Yorumlar için teşekkürler, ben çözüme ulaştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Özel mesaj yoluyla ulaşıyorum size, çözümü buldum ben.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    medeniyetten uzak kalacaksan güneşten şarj aleti ve bol miktarda kamera pili. her istasyonda pilleri değiştirirsin artık.
    medeniyetle kalacaksan şimdilerde cep telefonlarını sarj eden yüksek kapasiteli pilleri kameraya bağlayacaksın. Bu konuda youtubede yayın yapan "royal jordanian" ın videolarındas seyahat donanımları hakkında veriler var. Kolay gelsin Allah kaza bela vermesin

Amin, cümlemize. Teşekkürler kanal önerisi için

Alıntı grandpicasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkürler, ben çözüme ulaştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Özel mesaj yoluyla ulaşıyorum size, çözümü buldum ben.
    Çözümü buldum , kendime yalnız kendime saklarım... kiymetlimisss...

Konu açıp hepinizi ters köşeye yatırdım hihihahahihahi ...

Olmadı genco , madem çözüm buldun , yazacaksın.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözümü buldum , kendime yalnız kendime saklarım... kiymetlimisss...

Konu açıp hepinizi ters köşeye yatırdım hihihahahihahi ...

Olmadı genco , madem çözüm buldun , yazacaksın.
    Merhabalar, şimdi gördüm yazdığınızı kusura bakmayın Gökhan Eren ile Facebook'ta iletişime geçtim yardımcı oldu kendisi. Buyrun, screenshot: http://hizliresim.com/nj0dbR

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Konuyu açan arkadaş bu işi yapacağı zaman yeni teknolojiler çıkar ama okuyan arkadaşlara şu anda bulabilecekleri tek ürünün sjcam olduğunu söyleyebilirim. Uzun araştırmalarım sonucunda su geçirmez kabın içindeyken aküden şarj alabilen tek modelin sj4000 sj5000 serisi olduğunu buldum. Tabi motosiklet kitini de satın alıyorsunuz yine resmi sitesinden. Ha güvenilirlik olarak bilindik markalarla aynı kullanım ömrünü sunar mı bilmem. Ben de 1-2 yazılım-donma sorunu yaşadım merkeze geri gönderidm, onarım bekliyorum (sj4000 vardı sorunsuz kullandım, sj5000plus modelinde bu sorunu yaşadım ama müşteri hizmetleri gereken desteği veriyor.) Bu arada çekim kalitesi çok iyi onu da belirteyim.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Özelde sakladığın şey en basit çözüm ki bizde 5250 km lik Karadeniz turumuzda aynısı yaptık. Yaptığımız çekimleri netbook yardımı ile taşınabilir HDD ya da USB belleklere aktardık. Batarya için ise yanımda yedek batarya ve Codegen 20K mA powerbank vardı. Ayrıca motora direk aküden bağlı 2 USB bir 12V çakmaklık çıkışlı güç kaynağı vardı.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kalem pil ile çalışan action kameram için bir kaç kutu pil ve yeterince taşınabilir bellek işimi görüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler