Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara- Mihalıççık-Gürleyik şelalesi- Beypazarı- Ankara

Motovento
    REKLAM ALANI
    WRgezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Evet itiraf ediyorum yaz sonu yaptığım geziyi bende soğuk kış günleri gösterimine sakladım. Orta derece yakın yerler diyeceğim bir gezi oldu. Toplam 360 km civarı yol yaptım. Yolun insicamında 1500 metrelerde bir dağ da aşıyorsunuz ve hakikaten serindi ve ıssızdı..

Temelli de ilk mola, arılar müsade etmedi yola devam ettik..

Yolumun üstünde Yunus Emre Türbesi olduğunu biliyordum. Zaten en çok görmek istediğim yer orasıydı.

Üç ayrı mezarı varmış gibi görünüyor Yunus un .. Fakat durum öyle değil. İlk mezarı, içeride Dergah Müzesinde eski siyah beyaz fotoğraflarda görünen çok sade bir mezar var. 1940 lar da Demiryolu nu yapan Fransızlar,Yunus un mezarına 4 metre mesafeden geçirmişler demiryolunu. Bu yüzden mezar aşağıda görünen yere taşınıyor 40-50 yıl önce.. Üstü kapalı olarak görünen yer ise bir anıt mezar olarak inşa ediliyor. Böylece Yunus un bir şiiri adeta kendi mezarında gerçekleşmiş oluyor.

İlahi,bir Aşk ver bana
    Neredeyim bilmeyeyim
    Yavı kılayım Ben beni
    İsteyiben bulmayayım

Kedi kesinlikle Dergah ın maskotu, uykusundan uyanması için uzun süre okşadım ancak bu kadar tepki verdi.

Türkmen Dergahında yörük çadırı olmaz mı? Çay ikram bir şey yersen onu ödersin.

Eveett aşağıdaki Resim de göreceğiniz yazı da Dünya ya bir manifesto gibi. Bazılarına kapak olsun. Açıkçası bana kapak oldu...Ben bu yolculuğa bu yazıyı okumak için çıkmışım meğer.. Pisagor Roma da yaptığı tapınağın giriş kapısına ...Buraya Geometri Bilmeyenler Giremez... yazdırmış.. Aşağıdaki yazı da bu dergah a kimlerin girmesinin kendisine pek faydası olamayacağını, önce kapıda yazan yazının manasına erişmesi gerektiğini , ondan sonra eşikten içeri adım adıp nasibini arayabileceğini ne eksik ne fazla söylemiş... Söz ola kese başı.. Söz ola pişire aşı..

Abdalın karnı doyunca gözü yolda olurmuş...

Bozkır da bir vaha.. Gürleyik şelalesi..

Su değirmeninde tam buğday unu üretiyorlar. Değirmenci ile su sesleri ve değirmen sesi arasında sohbet muhabbet. Bana közde yapılmış kara demlik çayı ikram etti. Dediğine göre resimlerde görünen, bir şelale bir havuz şeklinde, eğer bir kilometre yukarı yürüsem aynen böyle gidiyormuş. Bu muhitin denizi gibi adeta.. Bozkır da bir vaha.. Düşünmeden edemiyorum, O.. Dolap ne için inilersin diye başlayan dizeleri yoksa buralarda mı yazdı Yunus..

Motosikleti masa gibi kullanıp ,ayaküstü atıştırarak biraz güç topladım.. Buraya tekrar Nisan da sonra Mayıs ta gelmeli diye düşündüm. Bu kadar kalabalık olmayacaktır. Haziran Temmuz Ağustos da ise mutlaka Cuma cumartesi günlerini içine alacak şekilde kamplı gelinirse Pazar kalabalığına kalmadan daha doğal olacaktır her şey..

İşte bu hiç hesap ta yoktu. Gürleyikten çıkıp, Beypazarı yoluna varmak için sanırım 40-60 km arası ilerlemiştim ki Taptuk Emre Dergah ı ile karşılaştım. Bu kadar yakın olduklarını bilmiyordum. Taptuk Emre ve Yunus Emre ..İki Emre ilk defa dikkatimi çekti. Üstadının soy adını almış Yunus.. İnanılmaz sade bir yer.. Ve 800 yüzyıl dır ayakta..

Beypazarı yol ayrımına geldiğimde Eskişehir SRIDERS ten Aytekin zincir yağlamama yardım etti. Onlarda 10-12 motor Eskişehir den Nallıhan a gelmişler, dönüş yolunda kısa bir mola vermişlerdi..

Yorgunluk başladı, bu geziyi Beypazarı'nda büyük dilim baklava ve harika demli bir çay ile ödüllendirmeliyim.. Beypazarı na gelene kadar arkamdan, ta dibime yaklaşan kamyon ve tır şoförlerine sesleniyorum.. Ulan plaka yı okumak için yaklaşıyorsan ne zahmet ediyorsun.. Etme.. Paraşüt gibi plaka neyini okuyamıyorsunuz anlamıyorum.. Hem ne bu acele.. Relax... Sakin ol... Eninde sonunda menzile ulaşacaksın.. Çevreni ıskalıyorsun hızla geçip giderken... Panik yok yauww yetişir işler...

fz6_fazer, Buzzard, anafartas ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    hocam cok guzel bir gezi olmus bende ankaradayim ve pazar günleri bosum bu sekilde geziler yapmak istiyorum aslinda ama tek basima pek gezi yapmak icimden gelmiyor yaniniza arkadas ararsaniz yazin beraber gezilere gidelim 😊

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Buraları bu havada gezsem 2 gün kemiklerim ısınmaz sanırım 2 hafta kadar önce Ankara Beynam'a kadar gittim merkeze döndüm. 7-8 saat soğuğu hissettim içimde. Kemiklerim buz kesti.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Guzel yerdir....
    en tepelerine kadar cikip yuze yuze geri dondum...
    2 senedir gidiyorum.. gecen yaz da kamp yapmistik...
    gelenek haline getirip her sene gidecegim... ;)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel yerlermiş.güzel ülkemin derin kültürünün efsane insanlarını ziyaret etmişsiniz.ALLAH kabul etsin.paylaşım için teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Severim gezgin ruhlu insanları, motorun da yakıyor maaşallah.
    WRgezgin bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Süper bi gezi olmuş

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Güzel ve açıklayıcı bir gezi olmuş. Bahar aylarında bir kaç arkadaşımla giderim işallah.

WRgezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Selamlar,
    Hava 10 dereceleri görsün yerler kuru olsun ufaktan çıkmaya başlarım hocam.. Haberleşirizç

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Selam, Bende de geleneksel e saracak gibi. Harika bir yer. Pazar günleri hariç , Mangal dumanı her şeyi berbat ediyor.Bir de iç çamaşırı ile göletlere girenler Leman karikatürleri gibi bir görüntü oluşturuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Ankara dan da selam. Hatay gezisi yapacağımız vakit belkide birlikte süreriz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)