Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğuk Hava Dalgasıyla Balkanlar (#1-Romanya/Bulgaristan)

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep kendim yazıp kendim oynuyordum.
    Bu kez, çok seferime yoldaşlık etmiş olan Tubakız'ın gözünden ve kaleminden dinleyelim; satır aralarında bana da epey giydirmiş sağ olsun.
    Gülümseyerek okumanız dileğiyle: Alp Mor'un 'hiç bilinmeyen' yönleri ve "Birinci Balkan Seferi"

"Köftesiyle, Ezgisiyle, Soğuk Hava Dalgasıyla Balkanlar
    Yahut Alp Mor’u Tanıyalım
    Dünyayı bir alışveriş sepetine atlayıp gezmek istiyordum; lakin tek eksiğim, beni ardımdan tıngır mıngır ittirecek bir yigido idi. (Bundan kime bahsetsem de gülüyor yalnız, yapılamaz bir şey değil bence. )
    Fakat en az alışveriş sepeti kadar konforsuz, muazzam bir araçla tanıştım Alp sayesinde ve henüz dünyayı değil ama; Balkanlar’ın bir kısmını bir adet Bajaj Boxer ile gezme şerefine nail oldum.
    Evet popom düzleşti.
    Evet kabızlık çektim.
    Hafif olan kamburum daha da belirginleşti, bu sayede Alp’le ortak yönlerime bir çentik daha attım.
    Yazının daha en başında Alp Mor’un kamburlu bir kimse olduğu aşikâr oldu. Umarım finalde kötü biri çıkmaz."

Yazının tamamı için bloga buyrunuz: http://www.motorumla.net/koftesiyle-...yla-balkanlar/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Şahane bir gezi olmuş tebrik ederim, fotoğraflarda ayrı bir şahane. Umarım bu tarz bir gezi yapmak, isteyen herkese nasip olur. Tekeriniz düz bassın, nice güzel geziler temenni ederim.
    inzell bunu beğendi.

Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahane bir gezi olmuş tebrik ederim, fotoğraflarda ayrı bir şahane. Umarım bu tarz bir gezi yapmak, isteyen herkese nasip olur. Tekeriniz düz bassın, nice güzel geziler temenni ederim.
    Teşekkürler Halit, hepimiz için söylüyorum yolda olmak nasip olsun inşallah.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Her zaman muthişti bu seferki hem muthiş hem enfes olmuş. Sunum harika. Linki tıklayın gençler asıl olay orda :-)
    inzell bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Domuz, ayı, kurt gibi yaban hayvanları sizi gece hiç ziyaret etti mi? Etse önleminiz var mı?

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz, ayı, kurt gibi yaban hayvanları sizi gece hiç ziyaret etti mi? Etse önleminiz var mı?
    Domuz kolay kolay ınsana yaklasmıyor. Onun bolgesıne gırıp, onu urkutmedıkce yanı domuz sızı tehlıke olarak algılamadıkca sıze yaklasmaz. Bılmeden cadırı merak edıp karsılastıgınızda da urkutmedıkce pek problem olacagını sanmıyorum. Ayrıca domuz ıcın pek bır onlemde mumkun degıl, postu fazlasıyla kalın oldugundan govdesıne yapacagınız bır saldırı onu sadece yaralar, onun yaralanması durumunda henuz saglıklıysanız da pek uzun surmuyor. Bırbırınız ıcın tehlıke arzettıgınızde ya sanslıysanız kacıp kurtulmanız gerek, ya da öldürmeniz.
    Aklınızda bulunsun domuzlar kosarken manevra yapamaz saga sola, capraz kosmak ısınıze yarayabılır.
    Doga da kamp yaparken de etrafınızda mısır, celtık(prınc) gıbı tarlalar olmamasına dıkkat edın, prınc sureklı su ıcınde oldugundan en cok orada bulunurlar, mısırda bellı aralıklarla sulanır, camur ortamını domuz sevdıgınden sulama donemıne denk geldıgınız bır mısır tarlası cevresınde yapacagınız kamp domuzla denk gelme ıhtımalınızı artırır.

Bunun dısında tılkı, cakal gıbı hayvanlarda kuru, sazlık ortamlarda yasarlar. Bugday, arpa, gunebakan tarlalarında oldukca bulunurlar ama ınsana pek saldırmazlar. Aynı zamanda bu tarlalarda tavsan ve fare de gorulur.

Porsuk ve gelıncıkte pek bılınmeyen hayvanlardır, porsuk sıklıkla kavun karpuz tarlalarında gorulur. Cok tehlıkelı bır hayvan olmamakla beraber fare gıbı tehlıkesız de sayılmaz kı fare de cok tehlıkesız degıldır. Gelıncık kumes hayvanlarıyla cok ıyı anlasır, yılanda keza oyle. Ancak gelıncık fazlasıyla saldırgan bır hayvandır, ınsana buyuk zararlar verebılır. Yılan ev kedısı gıbıdır, onun ıcın tehlıke arz etmedıgınız surece sızı umursamaz, karsılastıgınızda saldırı hazırlıgı yaparsanız genellıkle once basını havaya kaldırır kalan kısmını ardında toparlamaya baslar, ok gıbı fırlayabılır. Genelde sızı kovalarken gormezsınız ama kafası yerden yukarda olan bır yılan saldırı hazırlıgı yapıyordur.

Ayının ve kurdun olacagı bolgelerde kamp yapacagınızı pek sanmıyorum, pek denk gelen hayvanlar degıldır ancak ac oldukları durumda saldırma ıhtımalı yuksek hayvanlardır.

Köy cocuguyum, bellı bır yasa kadar koyde buyudum, sonrasında lıseden mezun olana kadar her yaz koydeydım. Yasadıgım ve duydugum kadarını paylasmak ıstedım aklınızda bulunsun dıye. Kampa tufekle gıdemıycegımız ıcın doga karsısında fazla savunmasızız, bıcak bızı koruyabılecek bır sey degıl. Yerı ıyı secıp, tehlıke arz etmemeye dıkkat etmek gerek.
    Potenza, inzell, altora ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman muthişti bu seferki hem muthiş hem enfes olmuş. Sunum harika. Linki tıklayın gençler asıl olay orda :-)
    Ben de çok beğendim bunu

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziyaret ettiler mi bilemiyorum, sadece domuzu fark edebildim, kuş sandım hatta. R3d şahane cevap vermiş önlem için.

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz kolay kolay ınsana yaklasmıyor. Onun bolgesıne gırıp, onu urkutmedıkce yanı domuz sızı tehlıke olarak algılamadıkca sıze yaklasmaz. Bılmeden cadırı merak edıp karsılastıgınızda da urkutmedıkce pek problem olacagını sanmıyorum. Ayrıca domuz ıcın pek bır onlemde mumkun degıl, postu fazlasıyla kalın oldugundan govdesıne yapacagınız bır saldırı onu sadece yaralar, onun yaralanması durumunda henuz saglıklıysanız da pek uzun surmuyor. Bırbırınız ıcın tehlıke arzettıgınızde ya sanslıysanız kacıp kurtulmanız gerek, ya da öldürmeniz.
    Aklınızda bulunsun domuzlar kosarken manevra yapamaz saga sola, capraz kosmak ısınıze yarayabılır.
    Doga da kamp yaparken de etrafınızda mısır, celtık(prınc) gıbı tarlalar olmamasına dıkkat edın, prınc sureklı su ıcınde oldugundan en cok orada bulunurlar, mısırda bellı aralıklarla sulanır, camur ortamını domuz sevdıgınden sulama donemıne denk geldıgınız bır mısır tarlası cevresınde yapacagınız kamp domuzla denk gelme ıhtımalınızı artırır.

Bunun dısında tılkı, cakal gıbı hayvanlarda kuru, sazlık ortamlarda yasarlar. Bugday, arpa, gunebakan tarlalarında oldukca bulunurlar ama ınsana pek saldırmazlar. Aynı zamanda bu tarlalarda tavsan ve fare de gorulur.

Porsuk ve gelıncıkte pek bılınmeyen hayvanlardır, porsuk sıklıkla kavun karpuz tarlalarında gorulur. Cok tehlıkelı bır hayvan olmamakla beraber fare gıbı tehlıkesız de sayılmaz kı fare de cok tehlıkesız degıldır. Gelıncık kumes hayvanlarıyla cok ıyı anlasır, yılanda keza oyle. Ancak gelıncık fazlasıyla saldırgan bır hayvandır, ınsana buyuk zararlar verebılır. Yılan ev kedısı gıbıdır, onun ıcın tehlıke arz etmedıgınız surece sızı umursamaz, karsılastıgınızda saldırı hazırlıgı yaparsanız genellıkle once basını havaya kaldırır kalan kısmını ardında toparlamaya baslar, ok gıbı fırlayabılır. Genelde sızı kovalarken gormezsınız ama kafası yerden yukarda olan bır yılan saldırı hazırlıgı yapıyordur.

Ayının ve kurdun olacagı bolgelerde kamp yapacagınızı pek sanmıyorum, pek denk gelen hayvanlar degıldır ancak ac oldukları durumda saldırma ıhtımalı yuksek hayvanlardır.

Köy cocuguyum, bellı bır yasa kadar koyde buyudum, sonrasında lıseden mezun olana kadar her yaz koydeydım. Yasadıgım ve duydugum kadarını paylasmak ıstedım aklınızda bulunsun dıye. Kampa tufekle gıdemıycegımız ıcın doga karsısında fazla savunmasızız, bıcak bızı koruyabılecek bır sey degıl. Yerı ıyı secıp, tehlıke arz etmemeye dıkkat etmek gerek.
    Eline sağlık çok güzel bilgiler.
    www.motorumla.net

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Her seferinde ' bu çok iyi olmuş, bundan iyisi olmaz, bu kadar lezzet vermez' dedikçe ben içimden, siz daha güzel fotoğraflar paylaşıyor gezmeye daha çok teşvik ediyorsunuz. Çektiğiniz fotoğraflar duygu sanat yoksunu bir insanı bile alıp götürebilir düşsel olarak.

6. Fotoğraftaki plajdaki çadırlar ve gün doğumu.
    9. Fotoğraftaki tarlaya açılan pencere
    ve bence en güzeli, üzerinden su akan yarı açık tünel. Sanki soğuk savaş döneminde bir yer gibi duruyor halen. 2. Dünya savaşını ve sonrasını konu alan bilgisayar oyunlarından çıkmış gerçeküstü bir sahne gibi. Gerçekten muazzam.
    Bonus olarak ise Romanyanın meşhur yoluna çadırdan bakan ayaklar ise telefonumun duvar kağıdı resmi oldu müsaadeniz ile

İyi eğlenceler. Bizde gidebilsem keşke.

Alıntı DAYYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her seferinde ' bu çok iyi olmuş, bundan iyisi olmaz, bu kadar lezzet vermez' dedikçe ben içimden, siz daha güzel fotoğraflar paylaşıyor gezmeye daha çok teşvik ediyorsunuz. Çektiğiniz fotoğraflar duygu sanat yoksunu bir insanı bile alıp götürebilir düşsel olarak.

6. Fotoğraftaki plajdaki çadırlar ve gün doğumu.
    9. Fotoğraftaki tarlaya açılan pencere
    ve bence en güzeli, üzerinden su akan yarı açık tünel. Sanki soğuk savaş döneminde bir yer gibi duruyor halen. 2. Dünya savaşını ve sonrasını konu alan bilgisayar oyunlarından çıkmış gerçeküstü bir sahne gibi. Gerçekten muazzam.
    Bonus olarak ise Romanyanın meşhur yoluna çadırdan bakan ayaklar ise telefonumun duvar kağıdı resmi oldu müsaadeniz ile
    teşekkür ederim üstat. balkanlar güzel coğrafya gerçekten, hoş içerikler üretmek oldukça kolay. ve tabii ki müsade sizin, ne demek

Alıntı nobel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi eğlenceler. Bizde gidebilsem keşke.
    teşekkürler, inşallah
    www.motorumla.net

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    tertemiz yerler bravo, bizim ülke niye böyle değil ki....

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnzell Kardeşim gezilerini paylaşımlarını zevkle ve imrenerek takip ediyorum . Yanlız samimi olarak eleştiride bulunmak istiyorum . Bence kamp bölgesi fotoğraf ve kompozisyonunu çeşitlendirmelisin farklı fikirler üzerinden yürümelisin. Bakıyorum fotoğraflarda kompozisyon hep aynı birbirini takip eder şekilde Mesela ben olsam senin yaptıklarının üzerine nasıl devam etmeli diye düşünürüm. örnek:bir mola sırasında motorumla ilgilenirken onunla konuşurken ne bileyim yada akşam güneşine karşı birlikte dinlenirken .... Yani motorun ve sen aranızdaki ilişkiyi sevgiyi işlemelisin. Kamp ateşinin başında çadırın ve sen gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Buna benzer ... demek istediğim safi manzara resimleri bir noktadan sonra sıkar. İçine insanı,aşkı,ortak sevgiyi katmak duygularla yoğurmak gerek diye düşünüyorum...
    inzell ve crxforever bunu beğendiler.

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzell Kardeşim gezilerini paylaşımlarını zevkle ve imrenerek takip ediyorum . Yanlız samimi olarak eleştiride bulunmak istiyorum . Bence kamp bölgesi fotoğraf ve kompozisyonunu çeşitlendirmelisin farklı fikirler üzerinden yürümelisin. Bakıyorum fotoğraflarda kompozisyon hep aynı birbirini takip eder şekilde Mesela ben olsam senin yaptıklarının üzerine nasıl devam etmeli diye düşünürüm. örnek:bir mola sırasında motorumla ilgilenirken onunla konuşurken ne bileyim yada akşam güneşine karşı birlikte dinlenirken .... Yani motorun ve sen aranızdaki ilişkiyi sevgiyi işlemelisin. Kamp ateşinin başında çadırın ve sen gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

http://i.hizliresim.com/pXqbzo.jpg

Buna benzer ... demek istediğim safi manzara resimleri bir noktadan sonra sıkar. İçine insanı,aşkı,ortak sevgiyi katmak duygularla yoğurmak gerek diye düşünüyorum...
    haklısın hocam, işte bunlar hep zaman zamanım varsa ortaya güzel şeyler çıkıyor, ama tempolu bir süreçse, anı yakalamaktan ibaret kalıyor. ben bir de ateş falan da yakmıyorum, hem vakit gerekli hem de çevreye zarar veriyor. en fazla ayaklarımı salladırıyorum hehe ama güzel fikirler de yok değil, tavsiyelerin için teşekkür ederim.
    altora bunu beğendi.
    www.motorumla.net

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel resimler.Paylaşım için teşekkürler.

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel resimler.Paylaşım için teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim.
    www.motorumla.net

yazının devamını okumak isteyenlere part 2 hazır:

http://www.motorumla.net/sunusuyla-b...kanlar-part-2/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)