Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Köy Yolları ve Mutlu Çocuklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Geçtiğimiz hafta, projenin önderi İlker Kül ve onunla birlikte İstanbul'dan gelen Özge İlgi ile buluşup önce Maraş ardından Urfa'nın köylerine sürdük motorlarımızı. Projenin adı 1000Motorcu1000Çocuk. Motosiklet kullanıcılarının fotoğraflarını çekip belli miktarda bağış alan İlker abi, ayrıca sponsorlarının da bağışlarıyla köy okullarına gidp çocukları sevindiriyor. Mutluluk paylaşıldıkça çoğalır dedim ve ben de maddi olarak imkanım olmadığı için film ve fotoğraf çekerek projeye katkıda bulunabilirim diyerek Sertaç ve Ali Kurt'la beraber ekibe dahil oldum.

Tozlu topraklı köy yollarında muhteşem 3 gün geçirdik. Çocuklarla oynadık, köy kahvaltıları yaptık, sınıflarda ders işledik. Çadırlarımızı okul bahçelerine kurduk. Hatta ben ataması yapılmayan bir öğretmen olarak okulun içinde uyumayı tercih ettim. Çocukların oyun minderini bir köşeye serip kıvrılıp uyudum köy okulunun içinde, çok çok güzel bir duyguydu. Sanırım birazcık da ağladım... Yok çok ağladım Eve dönene kadar kaskın içinde de ağladım. Mahvetti beni bu gezi...

Son gün bir fotoğraf çekimi işi alınca, son okula gidemedim, Urfa'dan tek başıma gece yarısı İskenderun'a geri döndüm. İnsanın ayrılası gelmiyor tabi, inanın çocuklarla paylaşılan o muhteşem dakikalar bağımlılık yapıyor. Köy havası, anadolu insanın sıcaklığı... Her şey on numara idi. Biz mi çocukları sevindirmeye gittik onlar mı bizi sevindirdi pek anlamadım

Projeye destek olmak için bağlantılı olduğu siteden alışveriş yapabilir, İlker Kül'den fotoğraf çekimi taleb edebilir ya da hep beraber köy okullarına sürebilirsiniz. Motosiklet kullanmak sadece yiyip, içip; viraj yapmak olmasa gerek. Biraz da duyarlı sürücüler olduğumuzu göstermenin zamanı gelmiştir bence. Daha fazla 1000lere ulaşmak üzere.

Haydi çocuklar bekliyor!

Bu da etkinlik boyu kayıtta olan kameralarımızın aldığı kayıtlardan yaptığım kısa klip. İyi seyirler.

KmlTkn, crocodill, fazil ve 28 diğerleri bunu beğendiler..
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Suriyelileri beslemekten kendi evlatlarımızı unuttuk diyemiyorum çünkü Suriyede savaş yokken bile Anadolu hem öksüz hemde sanki biraz yetimdi...Allah yardımcıları olsun...fakirin daha fakir zenginin daha zengin olduğu canım yobaz memleketim...
    taglis, ogzcngdk, aonal ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    ben sizden daha çok sevindim çocukları öyle mutlu görünce hepinizi tek tek tebrik ederim.
    ubuntu67 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok güzel proje tebrikler
    hayatımda bi defa yetiştirme yurduna gittim orda ki çocuklara yiyecek birşeyler götürdük 5 kişiydik gerçekten çok eğlendik onlarla güreş ettik top oynadık
    küçücük şeyler bile mutlu oluyor
    birde kendime bakıyorum etrafıma bakıyorum son model arabalar lüks evler telefonlar ciks ayakkabilar kıyafetler ve inanamıyorum ki daha fazlasını istiyoruz köpek gibi çalışıyoruz
    yediğimiz önümüzde yemediğimiz ardımızda insanlıktan çıkmış vaziyette yaşıyoruz ve daha da insanlıktan uzaklaşıyoruz
    sonumuz hiç iyi değil
    ubuntu67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suriyelileri beslemekten kendi evlatlarımızı unuttuk diyemiyorum çünkü Suriyede savaş yokken bile Anadolu hem öksüz hemde sanki biraz yetimdi...Allah yardımcıları olsun...fakirin daha fakir zenginin daha zengin olduğu canım yobaz memleketim...
    Bebeklerin ulusu yoktur. Çocukların da. Hepsi insan hepsi masum...

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sizden daha çok sevindim çocukları öyle mutlu görünce hepinizi tek tek tebrik ederim.
    Teşekkürler. Selamlar.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel proje tebrikler
    hayatımda bi defa yetiştirme yurduna gittim orda ki çocuklara yiyecek birşeyler götürdük 5 kişiydik gerçekten çok eğlendik onlarla güreş ettik top oynadık
    küçücük şeyler bile mutlu oluyor
    birde kendime bakıyorum etrafıma bakıyorum son model arabalar lüks evler telefonlar ciks ayakkabilar kıyafetler ve inanamıyorum ki daha fazlasını istiyoruz köpek gibi çalışıyoruz
    yediğimiz önümüzde yemediğimiz ardımızda insanlıktan çıkmış vaziyette yaşıyoruz ve daha da insanlıktan uzaklaşıyoruz
    sonumuz hiç iyi değil
    Sonuna kadar katılıyorum. Ne mutlu insan olabilene.
    Teşekkürler. Selamlar.
    F54, arokh ve BigLion bunu beğendiler.
    Mustafa Kara

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    doğru diyon aga ...felsefesi para..çıkar..menfaat olan bir toplum bir millet olduk...bu durum Anadolu da Trakyada köylerde kırsal yerlerde böyle değil...onlarda yokluktan belkide kapitalizmden uzak olduklaır içindir...ama metropoller de insanlık onurumuzu yavaş yavaş kaybettik...biraz samimiyet biraz nur gördüğümüzde heyecanlanıp seviniyoruz...bu İstanbul belkide bizi böyle yaptı...ben bil ememleketimde insan oluyorum ama İstanbula gelince canavarlaşıyorum her anlamda...
    ubuntu67 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    doğru diyon aga ...felsefesi para..çıkar..menfaat olan bir toplum bir millet olduk...bu durum Anadolu da Trakyada köylerde kırsal yerlerde böyle değil...onlarda yokluktan belkide kapitalizmden uzak olduklaır içindir...ama metropoller de insanlık onurumuzu yavaş yavaş kaybettik...biraz samimiyet biraz nur gördüğümüzde heyecanlanıp seviniyoruz...bu İstanbul belkide bizi böyle yaptı...ben bil ememleketimde insan oluyorum ama İstanbula gelince canavarlaşıyorum her anlamda...
    senin insan görünce heyecanlanman normal bi durum
    arada sakarya ya gel burda köy kahvelerine gidelim yaşlı amcalarla sohbet edek ..
    bi bi defa sansarakta bi amcaya takıldık muhabbet öyle güzel di ki akşam hava karardı zor kalktık yanından o karşılık beklemeden birşeyler paylaşamak değişik bi duygu
    biz o duyguyu yavaştan unutuyoruz....
    saygılar metoşşş
    mete_han ve ubuntu67 bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Pulsar NS200

İstanbul'da 15 gün kaldım sadece. Koşarak geri kaçtım. Çok haklısınız. Anadoluda, köylerde, küçük kasabalarda gelenek ve göreneklerimiz yani insanlığımız devam ediyor.

Selamlar.
    BigLion ve mete_han bunu beğendiler.
    Mustafa Kara

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Harikasınız...

Şahane bir sosyal sorumluluk projesi. Bir Hamok'lu olarak, Hamok mensubu arkadaşlarımın bu girişimleri beni gururlandırdı.
    Senin nezdinde tüm arkadaşlarımı ve seni tebrik ediyorum Mustafa.
    ubuntu67 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Memleketin ahvalini uzaktan izlerken umutsuzluğa kapılıp,
    "gitti güzelim memleket"
    diye içim kararıyor.
    Sonra sizin gibi birileri çıkıp bişeyler yapıyor.
    "yok ulem bize bişey olmaz"
    diyorum.
    Umut veriyorsunuz sağolun.
    ötekiben, ubuntu67 ve bektanist bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Kinmin ne dediginin ve ne düşündüğünün hiç bir önemi yok bence,göstermiş oldugunuz bu örnek davranış takdire şayan gerçekten , yapılan iş,heleki gariban çocukları sevindirmekse çok güzel,çekilen fotoğraflar ile ortamı eniyi şekilde yansıtmışsınız zaten,bu sosyal sorumluluk projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim, sizin yerinizde olmayı çok isterdim,tüm dostlara selamlar.
    ubuntu67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harikasınız...

Şahane bir sosyal sorumluluk projesi. Bir Hamok'lu olarak, Hamok mensubu arkadaşlarımın bu girişimleri beni gururlandırdı.
    Senin nezdinde tüm arkadaşlarımı ve seni tebrik ediyorum Mustafa.
    Teşekkür ederim başkan amcam.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin ahvalini uzaktan izlerken umutsuzluğa kapılıp,
    "gitti güzelim memleket"
    diye içim kararıyor.
    Sonra sizin gibi birileri çıkıp bişeyler yapıyor.
    "yok ulem bize bişey olmaz"
    diyorum.
    Umut veriyorsunuz sağolun.
    Ne mutlu bize o zaman. Teşekkurler, selamlar.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kinmin ne dediginin ve ne düşündüğünün hiç bir önemi yok bence,göstermiş oldugunuz bu örnek davranış takdire şayan gerçekten , yapılan iş,heleki gariban çocukları sevindirmekse çok güzel,çekilen fotoğraflar ile ortamı eniyi şekilde yansıtmışsınız zaten,bu sosyal sorumluluk projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim, sizin yerinizde olmayı çok isterdim,tüm dostlara selamlar.
    Çok teşekkür ederim. Bir yolda buluşmak dileğiyle...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    çok güzel çok. bravo. imrendim gerçekten. kutluyorum sizi.
    ubuntu67 bunu beğendi.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    öğrencilikte 4 yılımı hatayda geçirmiş şehre ve insanına hayran kalmıştım hala da fırsat buldukça gider gelirim. kardeşim sizleri yürekten kutluyorum.kendim de köy okulunda okumuş biri olarak o çocuklara nasıl bir mutluluk kaynağı olduğunuzu inanın ki köy okulunda okumamış birisi tahmin bile edemez.şuan çoğu sizi gördüğüne bile inanmıyordur hayal gibidir onlar için hele o motosikletlere bindirmişsiniz ya hepsi düşünmüştür motosiklet almayı büyüyünce hepsinin hayaline girdi şimdiden. varolun.
    insan anadoluya gidince görüyor tabi böyle şeyleri Traktyada yok mu var Egede yokmu tabiki var ama nispeten bu yerler elimizin ayağımızın yetişebildiği yerler ama anadolu şehirleri ha deyince gidilebilecek yerler değil gözden ırak olan önülden de ırak oluyor malesef.

çok duygulandım valla ya tekrar tekrar tebrik ediyorum motosikletim şuan yok ama aldıktan sonra sizin gibi insanlarla sürmekten onur duyarım.
    bektanist ve ubuntu67 bunu beğendiler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok manidar ve faydalı bir gezi olmuş.
    Paylaşım için teşekkürler.
    bektanist ve ubuntu67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Teşekkürler, selamlar herkese.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu tarz organizasyon öncesi haber vermek lazım.
    Malum, isteyipte orada olamayan benim gibileri vardır elbet.

2 ay öncesinden bir kumbara açılır, yardım etmek isteyenler gönlünden ne koparsa atar oraya.
    Birikenlerle oyuncak, kalem, defter vs. alınır yola çıkılır.
    Çocukların yüzü gülerken 1 resim çekilir, herşeye değer işte o zaman..

Çorbada bizimde tuzumuz bulunur..
    ARçİL, bektanist ve ubuntu67 bunu beğendiler.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Çook güzel anlamlı bir gezi olmuş, haberimiz önceden olsa çorbada tuzum olsaydı. Çocuklarda artık motosiklet virüsü kapmıştır.
    ubuntu67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz organizasyon öncesi haber vermek lazım.
    Malum, isteyipte orada olamayan benim gibileri vardır elbet.

2 ay öncesinden bir kumbara açılır, yardım etmek isteyenler gönlünden ne koparsa atar oraya.
    Birikenlerle oyuncak, kalem, defter vs. alınır yola çıkılır.
    Çocukların yüzü gülerken 1 resim çekilir, herşeye değer işte o zaman..

Çorbada bizimde tuzumuz bulunur..
    Teşekkürler. Sosyal medyada 1000motorcu1000cocuk hesaplarini takip edin, herkesin katkisi önemli. Ayrica proje sahibini de takip edin ismi feysbukta "Ilker Kül".

Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çook güzel anlamlı bir gezi olmuş, haberimiz önceden olsa çorbada tuzum olsaydı. Çocuklarda artık motosiklet virüsü kapmıştır.
    Teşekkürler selamlar.
    Mustafa Kara

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Proje muhteşem de, yeterli duyurulmadı mı acaba, yeni duydum, birde face kullanmayanlar olabilir benım gibi, bir sonraki şehir, okul neresi, hesap no lar kaç burada da duyurursanız belki destek olmak isteyenler çıkar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler