Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc çinliyle ilk uzun yol deneyimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba forum sakinleri. Yaklaşık 6senedir motorsiklet kullanıyorum. Başta elektrikli, ehliyet gerektirmeyen sonra da 125cc çeşitli (hem japon hem çin) motorsiklet tür ve modellerinden kullandım. Chopper ve cub motorlarla yaklaşık 35bin km şehir içi yol yaptım. Artık 125lik motoru bırakıp 200±50 cclik bi makineye geçmeye, geçmenin vaktinin geldiğine karar verdim. Ancak şu an elimde bulunan ve en fazla kmyi yaptığım motorumla satmadan önce bütün bakımlarını tekrar yaptırıp kendimce 300km lik bi uzun yola çıkma planım var haftaya. Abilerim ablalarım, "300km uzun yol mu ehehehe" diyebilirsiniz ancak ilk şehir dışı deneyimim ve motorun 2007 Çinli bi kırık grenajlı cub olduğunu göz önüne alırsak baya bi uzun geçicek gibi yol 😂. Burada tepki gösterecek, 'gitme başına bela alma o motorla' diyecek kişiler illaki çıkacaktır. Onlara saygı çerçevesinde kendi işleriyle ilgilenmelerini öneriyorum🙂. Buraya yazma amacım ise ilk gezimin kalıcı olmasını sağlamak. Gezi başında ve gezi boyunca fotoğraf atmaya, motor ve kendi durumum hakkında bilgi atmaya çalışacağım. Başlığımı beğenirseniz ne mutlu bana. Tekeriniz düz bassın. Yazımda sürç-i lisan ettiysem af ola 🙂

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    güzergah konaklama yerleri için bilgi verirmisin. inş gönlünce bir gezi olur

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Gitme başına bela alma o motorla ↩☺
    geldikleri gibi giderler 1918

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Takipteyim

Güzergah olarak çıkış noktası Salihli, ilk gün sabah manisaya gidiyorum. Salihli Turgutlu güzergahından, öğleden sonra bir arkadaşımla sözleştim onunla buluşmayı düşünüyorum. Akşam üstü arkadaşla ayrıldıktan sonra Kırkağaca doğru yola çıkıcam izmir İstanbul sürat yolundan. Tabii ki yolda adını sürekli duyduğum ve yakın arkadaşımın ailesine ait olan 'tarihi koskoca köftecisi' ne uğrayıp bi yemek yemeyi düşünüyorum. Gece kırkağaçta kalıp ertesi gün tekrar Salihli için yola çıkmayı düşünüyorum. (tabi kırkağaçdaki arkadaşım müsaade verirse 😁) yol böyle olunca 240km civarı oluyor ancak manisa ve akhisarda biraz da şehir içinde dolaşmayı düşündüğüm için yaklaşık 300km yol yapmış olucam. Ayın 7sinde yola çıkmayı düşünüyorum.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yol üstünde zirve kokoreç var. Köftesi ve sucuk ekmeği çok güzel. Eskiden her geçişimde yerdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadas donebıldımı bılen varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)