Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EMOK - Festivalin ardından...

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba...

Buyuk heyecanla bekledigimiz EMOK festivalini tamamlayıp, dun aksam ustu evimize donduk. Muhtesem bir festivalde. Organizasyon mukemmeldi. Emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler.

28 Haziran Cuma gunu, aksam gec saatlere kalmamak icin ogleden sonra saat 15:30'da kardesimle (UYGAR) son hazirliklarida yapip, yola koyulmak uzere hareket ediyoruz.

E5'ten ilerlerken, arabalı vapura birka. km. kala, çadır motordan düşüyor ve kullanılmaz hale geliyor. Allah'tan bizi dusurmuyor. Biraz moralimiz bozuluyor ama nasıl olsa bir sekilde hallederiz diyip, yolumuza devam ediyoruz.

Iznik uzerinden Bilecik'e variyoruz. Daha sonra da Bilecik'ten hic durmadan Kirka'ya kadar devam ediyoruz. Eskisehir - Kırka arası yol çalışması vardı. Inanılmaz yordu. Gece 11:00'de festival alanına varıyoruz. Adrenalin buyuk bir cadır kurmus, kamp malzemeleri satıyor. 3 kisilik bir cadir alip, cadirimizi kuruyoruz. Etrafı biraz dolastıktan sonra uykuya geciyoruz.

Gece zifir karanlık oldugu icin, sabah uyandıgımda asagıdaki manzarayla karsılasıyorum. Inanılmaz guzel... (Yesil cadir, bizim cadirimiz )

Sabah erken kalktıgım icin etraf sessiz, sadece kus cıvıltıları..

Motorsuz cadir alanında kalanların motorları...

Cadıra donuyorum. Uygar'da uyanmıs beni bekliyor. Vakit kaybetmeden gezmek uzere sabah erkenden yola koyuluyoruz. SeyitGazi cevresini gezecegiz.

Ilk gezemeyi planladıgımız yer Yazılıkaya. Ancak Yazılıkaya'ya giderken yol uzerinde bir taberla bizi cezbediyor, "Frig Kaya Mezarları 1.km". Mesafe kısa olunca hemen dalıyoruz. Yol anormal derecede bozuk. 1.4. km. motorla gittikten sonra, artık motorla ilerlemek imkansız hale geliyor.

Motoru bırakıp yurumeye baslıyoruz. Yaklasık 2 km. daha yuruyoruz ama ne Kaya var ne Mezar var. Sıcak'ta bastırıyor, daha fazla yorulmamak icin biraz kufurler ederek geri donuyoruz.

Ve iste Yazılıkaya'dayız. Uzaktan cok guzel gorunuyor.

Bu anıt Uygar'ın ilgisini cekiyor.

Bu muazzem eser karsısında buyuleniyoruz.

Burasıda Yazılıkaya'nın hemen karsısındaki Kral mezarları...

Yazılıkaya'nın arka taraflarını dolasmaya baslıyoruz. Inanılmaz guzellikte bir manzara var arkamızda..

Yeraltı magarası, ama cıkmakta sorun yasarız diye, girmeye tırsıyoruz.

Friglerden kalma baska bir anıt. Bitmemis Anıt deniliyor buna da.

Asagidaki yol, Yazılıkaya'ya geldigimiz yol. Eskisehir'de ara yollar inanılma guzel. Eskisehir'de^yasiyor olsaydım herhalde koyler arasındaki bu yollarda oldukca kilometre yapardım.

Arkada Bitmemis Anıt.

Yazılıkaya gezimizi tamamlayıp, "Han Yeraltı Şehri'ne dogru devam ediyoruz. Yollar harika...

Suzuzluktan kırılan Uygar kana kana suyunu iciyor, hatta dayanamayıp, kafasını daldırıyor suya.

Yazılıkayadan 28 km. sonra Han Yeraltı şehrindeyiz. Yerin altında ilginc bir dunya.

Yerel rehberimiz Sübyan.

Yeraltı şehri gezimiz bittikten sonra, yolda bu tabeladan sapıyoruz tekrar.

Yol bitiyor...

Geri donuyoruz...

Burası da Gerdek Kaya... Gercekten cok guzel bir eser. Dagın icini oymuslar.

Burası'da Doganlı Kale. Kaleye giriste konan merdiven kırık oldugu icin icine giremiyoruz.

Arka tarafa dolanıyoruz. Uygar azimli girecek kaleye ama sonuc basarısız.

Bu da Kucuk Yazılıkaya..

Daha yakından.

Geziyi bitirip, festival alanına donuyoruz. Cesitli yarislar, aktiviteler...

Pazar gunu donus hazırlıkları. Bu sefer bagajlarımızı cok daha iyi yerlestiriyoruz..

Eskisehir'de kahvaltı molası.

Bu yolda, ziftlerle epey bi bogusuyoruz.

Son parkurumuz deniz yolu..

Yorgun ama mutluyuz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    eline saglık super bir foto-anlatım olmuş dostum....
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    çok güzel geçtiği belli oluyor paylaşım için sağol sayende bizde gezmiş olduk oraları

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Olay budur işte. Süpersiniz.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskişehirli olmama ve yılın 6 ayını eskişehirde geçirmeme rağmen ilk defa görüyorum bu yerleri teşekkürler resimler için en kısa zamanda bu resimdeki yerlere gideceğim

eskişehirli olmama ve yılın 6 ayını eskişehirde geçirmeme rağmen ilk defa görüyorum bu yerleri teşekkürler resimler için en kısa zamanda bu resimdeki yerlere gideceğim

Açıkçası ben de utandım kendimden!
    Memlekette ne yerler varmış da ; bizlerin haberi yok...

Bu yaz bitmeden ben de gezecem buraları...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler