Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Öğrenci İşi Motosiklet Turu ~ Ege-Akdeniz ~ Bajaj Boxer

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde orta sehpaya aldığında arka lastiğin yere değmiyor ise, bozmuş demektir ;) ben bozmuş diyosam bozmuştur ;)
    Aha, benimde eyirodinamikim bozukmuş ya la meğerse.
    Neyse arkadaşın konusunu şaapmayalım
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    güzel bir gezi olmuş size naçizane tavsiyem okulunuzu aksatmadan gezebildigiz kadar gezmeniz ileride mecburiyetler başlayınca gezmeye vakit bulamıyorsunuz sonra hayıflanıyorsunuz keşke şuraya da gitseydim diye. bir diğer konu eylül ayında günler kısa ve hava kapalı olduğu için erken karanlık oluyor. haziran temmuz ve ağustos aylarında günler daha uzun ve hava açık olduğu için günü birlik gezmelere daha uygun her şeye vakit kalır. birde o yüzme öğrenilecek

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmuş size naçizane tavsiyem okulunuzu aksatmadan gezebildigiz kadar gezmeniz ileride mecburiyetler başlayınca gezmeye vakit bulamıyorsunuz sonra hayıflanıyorsunuz keşke şuraya da gitseydim diye. bir diğer konu eylül ayında günler kısa ve hava kapalı olduğu için erken karanlık oluyor. haziran temmuz ve ağustos aylarında günler daha uzun ve hava açık olduğu için günü birlik gezmelere daha uygun her şeye vakit kalır. birde o yüzme öğrenilecek
    İzmir ve çevresinde gezilebilecek çok yer var. Daha anca yerleşebildim yurda. Düzenimi oturtayım, sık sık kamp atmayı düşünüyorum, özellikle haftasonları. Yüzme konusunda da bu sene okulun havuzuna kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Bu konu ile birlikte baya baskı yedim Önümüzdeki yaz dönemine kadar kesin öğrenmeliyim.

gezin güzel olmuş, tebrikler ancak ben en çok o saçları o kaska nasıl sığdırabiliyorsun ona aklım ermedi

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzmek benim için, insanın özgürlük hissini yaşayabileceği zirve noktalardan bir tanesi. Ben yüzebilen insanlara bu gözle bakıyorum ve imreniyorum.
    Ama çevresel duyumlar ve deniz ile iç içe büyüyememe durumundan dolayı deniz biraz ürkütücü geliyor bana. He bir yerden bir yere gidebilecek kadar yüzebiliyorum ancak yorulduğum zaman ayağım yere değmeli. Su üzerinde tutamıyorum kendimi. Bunun üzerine ne kadar eğitim videosu izlesemde o "Boğulurum" korkusunu bir türlü yenemedim. Su, kulak hizamı geçtiği anda panikliyorum.
    bende de tam tersi bi olay var. Boş fıçı gibiyim. Ama iyi gezmişsin, çantalar da çok hoş olmuş...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Samimi bir gezi yazısı. Keyifle okudum. Selfi fotoğrafını görünce "nasıl yani, hepsi kaskın içinden mi çıktı" filan dedim.

Birinci sorum, arka çanta ve yan çantalar tamamen dolu muydu? O kadar çanta ile dünya turuna çıkanlar var çünkü de. Yan çantalar olmasa bile idare edecekmişsin gibi geldi. Çantalar ne kadar doluydu?

İkinci sorum, kaskın markasını neden kapattın?

Üçüncüsü, kiliti kullanmak durumunda kaldın mı? Olmasaydı olur muydu?

dördüncü, çadırının büyük olduğunu düşünüyor musun? Büyük olduğu için daha mı iyiydi?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Samimi ve güzel bir anlatım olmuş, okuması zevkliydi.

Konuyla ilgisi yok ama bir şey sormak istiyorum.

Nerelisin ?

" diyesiye kadar " bölümüne istinaden merak ettim de bizim babalar,dedeler çok kullanır bu tabiri.

Güzel paylaşım !

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok güzel gezi dostum, tebrik ederim.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir fikir olmuş ama sanki biraz plan hatası var gibi sezinledim.
    Daha çok yolda zaman harcamış, tatil yapamamışsın gibi geldi ? (Tabi gördüğüm kadarı ile yorumluyorum)
    Kücük motosiklet ile dünyanın diğer ucuna da gidilir, bu problem değil sadece yorucu ve uzun sürer.
    Ciyes lazim değil demişsin, evet bu doğru, ama en altta 270 km gitmek cok sıkıcı oluyor 'da demişsin. Buda büyük-küçük motor farkı.
    Büyük motosiklet konforu ve zamanı artırır, bunun dışında Vespa ile dünyayı gezenler var.

Bir diğer bilgi mahiyetinde dipnot:
    Motosikletin ağırlığı aşırı olmuş,
    Çantalara haddinden fazla ağırlık yüklemişsin.
    Orta sehpa işlevini yitirmiş (Arka tekerlek yere değiyor) Ağırlık merkezi kaymış.
    Bu sürüş dinamiğini büyük ölçüde bozan bir durum, dikkat etmelisin.

Dipnot:Düşünceleri hayata geçirmek tamamen ona inanmak ve karar vermek ile alakalıdır, sen bunu yapmışsın, ve düşündüğün kadar zor olmadığını(Hem madden,hem de bedenen) görmüşsün.
    Düşüncelerini hayata geçirmekten asla korkma.
    Nice kazasız belasız gezilere.

Paylaşım için Teşekkürler.
    Arkaya o kadar yük yükleyince ön tekerde boşluk oluyor. Ani gaz açınca hafif havalanıyor. Dönüşlerde çok sıkıntı oluşturdu. Dediğiniz gibi yükü birazcık azaltmak gerekiyor.

Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezin güzel olmuş, tebrikler ancak ben en çok o saçları o kaska nasıl sığdırabiliyorsun ona aklım ermedi
    Sığmasına sığıyor da, 1-2 saat aralıksız sürdüğüm zaman böyle berduşvari bi görüntü oluyor, dağılıyor, çok düzensiz bi şey oluyor :D

Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimi bir gezi yazısı. Keyifle okudum. Selfi fotoğrafını görünce "nasıl yani, hepsi kaskın içinden mi çıktı" filan dedim.

Birinci sorum, arka çanta ve yan çantalar tamamen dolu muydu? O kadar çanta ile dünya turuna çıkanlar var çünkü de. Yan çantalar olmasa bile idare edecekmişsin gibi geldi. Çantalar ne kadar doluydu?

İkinci sorum, kaskın markasını neden kapattın?

Üçüncüsü, kiliti kullanmak durumunda kaldın mı? Olmasaydı olur muydu?

dördüncü, çadırının büyük olduğunu düşünüyor musun? Büyük olduğu için daha mı iyiydi?
    1) Çantalarım tamamen doluydu ama gereksiz bir sürü eşya almışız.
    2) Kasktan hiç memnun değilim. Reklamını yapmak istemiyorum. Belki birisi görürde göz aşinalığı olur da gider bu markayı alır diye çekiniyorum. Düşük bi ihtimal ama olsun.
    3) Kilidi sadece Kuşadası'ndaki otoparkta kullandım. Onun haricinde motosiklet sürekli yanımda olduğu için gerek duymadım.
    4) Çadırım, her ne kadar "3 kişilik" yazsa da konforlu kullanımı 2 kişilik. Bu büyüklükte olması benim için ideal. Daha küçüğüne sığamam. Gece biraz deli yatıyorum da

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimi ve güzel bir anlatım olmuş, okuması zevkliydi.

Konuyla ilgisi yok ama bir şey sormak istiyorum.

Nerelisin ?

" diyesiye kadar " bölümüne istinaden merak ettim de bizim babalar,dedeler çok kullanır bu tabiri.
    Teşekkür ederim. Eskişehirliyim. Siz söyledikten sonra farkettim bende. Bize çok yabancı değildir genelde kullanırız

Diğer tüm okuyan ve yorum atan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum, değer verip ilgi göstermişsiniz.

Güzel bir sahil gezisi olmuş,denize uzak yaşadığınız belli oluyor,bütün fotolar deniz üzerine olmuş,
    Tebrikler,insanın ömrüne ömür katar motor gezileri.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    kardeşim seni izmirde bajajın servis kampında tanıdım,motorlarımızda aynı,yaptığın gezi güzel geçmiş,yavaş yavaş tecrübe kazanırsın merak etme,resimler için teşekkürler.

Motosikleti
    CBR 125 R
    zevkle okudum, her sene datçaya tatile giderim motosikletle. çadır kampı daha önce hiç yapmadım ama yapasım geldi açıkçası...
    bu arada muğla marmaris yolu gerçekten çok virajlı ve inişli çıkışlı. ama en azından asfalt ve ayrık çift şerit.
    datça yoluysa tam bir ölüm makinası, tek şerit ve yollar bozuk.. aman dikkat..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)