Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

100 cc 2

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100

Eylül ayına girdik günler iyice kısalmaya başladı. Yağmurlar düşmeden fırsatı değerlendirip günü birlik bir gezi yapayım dedim. Başlangıç kilometrem

Başlangıç yerim

Pazar sabahı olması sebebiyle fazla trafiğe takılmada Pendik e varıyorum.

Yeni bir şehir Kocaeli ne ulaşıyorum.

Kocaeli farkı

Otoban normal yol ayrımına geliyorum. Hgs yok zaten otobanı tercih etmiyecektim D100 devam

Yeni bir yer Dilovası sanayinin yoğun olduğu bir yer hava kirliğinden dolayı kanser haberleri ile bir zamanlar gazetelerde baya konu olmuştu.

Başka yerlerin tabela rengi Hereke den neden farklı anlamış değilim.

Şaka maka körfeze ulaşıyorum.

Derinceyi görmekte varmış

İzmitteyim şehir merkezindeki yol kısa hemen şehir dışına çıkıyorsunuz.

İlk defa kilometre gösteren tabela ile karşılaşıyorum.

Benzin almak için pompaya yaklaşıyorum. Pompacı delikanlı ne kadar abi diyor. Muziplik olsun diye kadir inanır tonunda fulle baba diyorum. O motosikleti benzin ile yıka anlıyor boşu zaten 2.5 lt alıyor. Motor sıcak olduğu için benzin dumanları çıkıyor yanacak diye korkuyorum. Neyse daha önce muziplik olsun diye kasten ayarladığım 200 tl uzatıyorum. Malum benzinciler az benzin alıp büyük para verenlerden şüphelenir bir paraya bakıyor bir bana bakıyor bir şey diyecek gibi oluyor bende ilgilenmiyor gibi yapıyorum. Benzini döktüya mahcup tabi bir şeyde diyemiyor paranın üstünü veriyor.

İbrikdere bana eski nostaljik ibrikli günleri hatırlattı

Ne kadar güzel yollar

İlerde bir gün kayak yapmaya da geliriz kısmetse

Boşluğa düşüyorum.

Serdivan tabelasını gördüm ama serdivanı görmedim. Gördüysem bile neresi olduğunu anlamadım.

Sakaryaya ulaşıyorum.

Erenlerdeyim.

Kırmızı ışıkta beklerken emniyet şeridin deyim (emniyet şeridinde olmamım hatalı olduğunu biliyorum.) arkamdan hönk diye bir ses hemen motordan fırlıyorum telaşla arkamda aniden duran koca bir kamyon ya beni son anda fark etti zorla durdu ya da eşeğe cilve yap demişler çifte atmış misali

Sakarya dan çıkıyorum ama nereye geldiğimi bilmiyorum.

Gölün girişindeki ilk tabelasına ulaşıyorum.

Buda ikinci tabelası demek ki belediye ile bakanlık arasında göl kimin davası var.

Atların olması güzel bir görüntü oluşturdu.

Gölden bir manzara

Göl ve ben

Eşyaları alıyorum derli toplu kasa ile

Gezi treni bakmayın boş olduğuna akşama belediye otobüsü misali doluyor demek ki buranın halkı seviyor

Nevaleyi çıkarıyorum barbunya pilaki, yaprak sarma, hazır çorba, üzerine su konup hazırlanan makarna, ton balığı, sallama cay. Tabi barbunya, yaprak sarma, sallama çay yetiyor.

Kotil ailesi de ordaydı. Hoş bir süpriz oldu.

Açık hava insanı acıktırıyor.

Yemekten sonra vurup kafayı iki saat kadar uyuyorum.

Her güzel şeyin sonu gibi dönüş zamanı

Eşmenin ayvası meşhurmuş iki kilo alıyorum. Eşme yi ben egede zannediyordum. Sakaryanın ilçesiymiş bu sebeple onuda öğrenmiş oldum.

İzmitten geçipte pişmaniye almamak olmaz.

Tuzla D100 trafik işkencesinin başladığı yer eve daha 25 km var.

Eve varış kilometrem toplam 299 km
    Gezi yazımı okuduğunuz için teşekkür eder. Yapıcı eleştiri ve tavsiyelerinizi beklerim. Sağlıcakla kalın.
    Not: poyrazlar gölü yazısını yayınlayan ve o yazıya katkı yapıp benimde öyle bir yer olduğundan haberimin olup bu geziyi yapmama vesile olan Olcay AVŞAR ve arkadaşlarına teşekkürü borç bilirim.

Not: Geziden çektiğim kısa görüntüler. Videoda gözüken tarih yanlış. Ayarlamayı unutmuşum.
    https://www.youtube.com/watch?v=g-hkcep8btA
    Lebrama, MCV, polo34 ve 25 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Çok güzel bir gezi. Espriler de çok ince... Uğraşıp paylaşmışsınız teşekkürler.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    O kadar yolu tek başınıza, 100 cc bir motorla gidip gelmiş siniz, gerçek motorcu ruhunu yansıtmış oldunuz hepimize. Resimlere bakarken ve yazıları okurken bile çok eğlendim ve imrendim. Sizin için çok daha eğlenceli olmuştur. Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    cıks
    güzel gezi tebrikler

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bu gezilerin devamını dilerim. İyi bir gezi dizisi olacak gibi

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    vallahi bravo. aman 250 cc nasıl yol yapacam , 125 cc ile yol mu yapılır diyenlere kapı gibi örnek sunmuşsunuz. ellerinize sağlık.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam bravo 100cc motorla gerçekten sonuna kadar okudum dikkatli olun.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Keyif bu olsa gerek en son doga ya uzanıp yatma kısmı da ayrıca guzel olmuş tebrik ederim , bir başka ilham verici gezi olmuş

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Abi tebrik ederim. Keyifle okuyoruz, yazılarda fotolarda çok hoş.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam facebook sayfan var mı takip edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Espri anlayışın, sunumun, fotoğraflar, bakış açın gerçekten çok hoş
    Süpersin

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi. Espriler de çok ince... Uğraşıp paylaşmışsınız teşekkürler.
    okuyup beğendiğiniz için memnun oldum. sonuna video görüntüsünü de ekledim onuda seyrettiniz mi. ilk videom olduğu için o konuda da değerlendirmeye ihtiyacım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı DAYYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yolu tek başınıza, 100 cc bir motorla gidip gelmiş siniz, gerçek motorcu ruhunu yansıtmış oldunuz hepimize. Resimlere bakarken ve yazıları okurken bile çok eğlendim ve imrendim. Sizin için çok daha eğlenceli olmuştur. Paylaşım için teşekkürler.
    evet benim için çok eğlenceli oldu yola çıkarken gölü bulamazsan (navigasyon yok) şöyle bir dolaşıp gelirim dedim. süratte düşük (55 km)olduğu için etrafa doyasıya bakındım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi tebrikler
    zaman ayırıp okuyup beğendiğiniz için memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gezilerin devamını dilerim. İyi bir gezi dizisi olacak gibi
    olumlu dönüşler bana enerji veriyor. teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi bravo. aman 250 cc nasıl yol yapacam , 125 cc ile yol mu yapılır diyenlere kapı gibi örnek sunmuşsunuz. ellerinize sağlık.
    kurs ve imtahan hariçi başka motor kullanmadım. onlarda kısıtlı zaman ve koşullar altında. bu benim ilk motorum benden başkası da kullanmadı üzerindeki km göstergesi hem motorun hem benim km. tecrübe eksikliğinden dolayı kıyaslıyamacağım. güzel temennileriz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bravo 100cc motorla gerçekten sonuna kadar okudum dikkatli olun.
    diğer büyük cc ler hakkında bir fikrim yok ama sürat düşük olduğu için etrafa rahat bakınma fırsatı veriyor. bir yere yetişme gibi bir derdiniz yoksa problemde yok. başka vasıtalarla karşılaştığımda nasıl yol veririm diye düşünüyorum. videomu seyrettiniz mi bilmem kaska bağlıyamadığım için gidonda kamera çok titremiş. istediğim kaliteyi yakalayamadım. tavsiyeniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı balluf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif bu olsa gerek en son doga ya uzanıp yatma kısmı da ayrıca guzel olmuş tebrik ederim , bir başka ilham verici gezi olmuş
    yere yatmadan önce çok düşündüm. alışmışız bilmem ne teknoloji bilmem ne kalite yataklara şimdi sert zemin sağımı solumu ağrıtır mı diye. dedim ağrıtırsa bende adapazarlılara camur atarım uykuda beni dövdüler diye fakat inan o yaprak sesleri kuş cıvıltıları arasında çok huzurlu uyudum herkese tavsiye ederim. kalktığımda da hiç bir yerimde rahatsızlık hissetmedim.

Yaşamdan keyif almayı bilmek ayrı bir olay. Tebessüm ettirdiniz

Motosikleti
    YUKİ GOLD FOX-S
    100 cc ile milletin 250cc lerle yapamadıgını yapmıssın abı emeğine sağlık takipteyim devamını bekliyorum =)

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    [QUOTE=yaşlıveacemi;4001077]okuyup beğendiğiniz için memnun oldum. sonuna video görüntüsünü de ekledim onuda seyrettiniz mi. ilk videom olduğu için o konuda da değerlendirmeye ihtiyacım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

evet benim için çok eğlenceli oldu yola çıkarken gölü bulamazsan (navigasyon yok) şöyle bir dolaşıp gelirim dedim. süratte düşük (55 km)olduğu için etrafa doyasıya bakındım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

zaman ayırıp okuyup beğendiğiniz için memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

olumlu dönüşler bana enerji veriyor. teşekkür ederim.[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41

Merak ediyorum, maddi sürüm nedeni ile mi bu motoru tercih ettiniz ? Ana yollarda çok tehlike yaratır size . Allah korusun kamyonlar çok yakın ve uzun sürede solluyor sizi. Ben de maddi imkansızlıklar nedeni ile işe gitmek için uzun yıllar bu tür motor kullandım. Ama küçük kasabalarda kullanınca sorun yok. Hatta bu motorlar çok keyifli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Maddi sürüm nedir ya? Maddi durum demek istedim.

Ben video hakkında bişey söylemek istiyorum göstergelerin göründüğü çekimler daha iyi oluyor bence böyle sadece asfalt oluyo öyle motorla gidiliyormuş hissi oluyo

Bu arada çok güzel gezi elinize sağlık

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı nogayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tebrik ederim. Keyifle okuyoruz, yazılarda fotolarda çok hoş.
    zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı derdalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam facebook sayfan var mı takip edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Espri anlayışın, sunumun, fotoğraflar, bakış açın gerçekten çok hoş
    Süpersin
    facebook sayfam yok. beğendiğiniz için memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşamdan keyif almayı bilmek ayrı bir olay. Tebessüm ettirdiniz
    teşekkür ederim önemli olan basit şeylerle mutlu olabilmek bir parça çocuk kalabilmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı gokalpclskn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc ile milletin 250cc lerle yapamadıgını yapmıssın abı emeğine sağlık takipteyim devamını bekliyorum =)
    benim fazla tecrübem yok belkide yaptığım cahil cesaretidir bilemiyorum. fakat anladığım kadarı ile şehir içinde özellikle İstanbul trafiğinde motor kullanmak şehir dışında kullanmaktan daha zor ve tehlikeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

sayın SAZMAN maddi konuları konuşmak beni rahatsız eder. (çok şükür) daha pahalı motorları alabilecek bu seyahatları daha iyi koşullarda yapabilecek durumdayım fakat mevzu o değil. bu ilk motorum biraz bunu kullanayım duruma göre cc artırır veya bunda kalırım zaman gösterecek. şimdilik daha büyük cc leri kullanacak tecrübede değilim. not bu motoru alış amacım çocukluktan kalan hevesimi tatmin etmek hobi amaçlı kısacası
    crxforever ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    yere yatmadan önce çok düşündüm. alışmışız bilmem ne teknoloji bilmem ne kalite yataklara şimdi sert zemin sağımı solumu ağrıtır mı diye. dedim ağrıtırsa bende adapazarlılara camur atarım uykuda beni dövdüler diye fakat inan o yaprak sesleri kuş cıvıltıları arasında çok huzurlu uyudum herkese tavsiye ederim. kalktığımda da hiç bir yerimde rahatsızlık hissetmedim.

yaşlı ve acemi abim beni güldürdün, Allah da seni güldürsün emi

işin şakası geç ama temiz girdin motor işine... ufaktan da olsa çocukluk hayalini gerçekleştirmen harika, başlığı görünce ilk geziden kasalara meyveleri yükleyince bu gezide ne zaman meyve gelecek diye bekledim beni şaşırtmadın

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Blur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben video hakkında bişey söylemek istiyorum göstergelerin göründüğü çekimler daha iyi oluyor bence böyle sadece asfalt oluyo öyle motorla gidiliyormuş hissi oluyo

Bu arada çok güzel gezi elinize sağlık
    video tavsiyen için çok teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti. bu yazından sonra diğer çekimleri inceledim. özellikle kask üstüne takılan kamera ile yapılan çekimler daha iyi gibi yana takılanlarda kaskın bir kısmı gözüküyor oda başkası kullanıyor hissi veriyor. tekrar saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaşlı ve acemi abim beni güldürdün, Allah da seni güldürsün emi

işin şakası geç ama temiz girdin motor işine... ufaktan da olsa çocukluk hayalini gerçekleştirmen harika, başlığı görünce ilk geziden kasalara meyveleri yükleyince bu gezide ne zaman meyve gelecek diye bekledim beni şaşırtmadın
    saol güzel dileklerin enerjimi artırıyor. ben bazı şeyleri geç fark ettim. olsun trenin son vagonu da olsa yakaladım ya hediyesi de bir çok güzel insan ile bu form sayesinde tanışmam oldu.

Kanında motorculuk var belli..İçinde gezme isteği varsa 50 cc bile engel değildir.İlerde yine gezmek istersen Karasu-Kocaali tarafıını tavsiye ederim
    ama kışın değilde yazın daha uygun olur.Adapazarına girmeden direk Serdivan'dan geçip gidebilirsin..Çok keyifli gezi yapmışsın tebrikler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    150lik motorumu satıp Cup alınca acaba bununla da gezebilirmiyim diye düşünmüştüm.Siz bunun ıspatı oldunuz.
    Çok güzel bir gezi olmuş.Anlatım ve resimlerde çok hoş.Önemli olan gönlü hoş etmek.
    Paylaşım için teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)