Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-30- (KAMPLI BİR GEZİ)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam olsun ! tüm dostlara, bu seneki yıllık iznimi ailemle karadenizde arabamla gezerek başladım , karadeniz tatilinden dönüşte ise, motorumla kamplı bir gezi planlamıştım ,ama bu gezi daha önce görmediğim bir yer olmalıydı,
    Kurban bayramının da yaklaşmasıyla zamanda daralmıştı,03.09.2016 cumartesi günü sabah başlayıp 3 gündüz 2 de gece olmak üzere kısada olsa bir kamplı gezi planı yaptım,
    İstikamet ABANT GÖLÜ , ve yola çıktık, planladığımız rota da bazı yollarda yol çalışması sebebiyle, bazı yolları tamamen kapatmışlardı ,ister istemez rotamızı değiştirmek zorunda kaldık, çoğul konuşuyorum çünkü artçım ile beraber çıkmıştık bu yola, işte rotamız ve gezi fotoları

Rotamızın harita üzerindeki fotosu

Aslında daha erken yola çıkacaktık ama sabah hava biraz soğuktu

Sündiken dağlarına (hekimdağ geçidi ) geldiğimizde artçım İSMAİL ( kendisi kayın biraderimin oğlu olur) üşümüş ve içlik giymeye karar vermişti,

Nasıl olsa bu sefer tiripot kullanmaya pek ihtiyaç yok, hazırda fotoğrafçım var nede olsa,

Zirveden bir bakış sabahın ilk saatlerinde,

Motorumun çantalarıyla yüklü vaziyeti de baya güzelmiş

Burada ihtiyaç molası veriyoruz,

Abanta giden yollar kapalı olunca, birde bolunun seben ilçesi üzerinden gitmeye karar veriyoruz

İlçeye vardığımızda yolun zivt’li olduğunu ve yol çalışması olduğunu öğreniyoruz , maalesef nallıhan yol ayrımından seben ilçesine kadar geldiğimiz yolu gerigeliyoruz

Nallıhan yol ayrımına geldiğimizde biraz mola veriyoruz ( yolların kapalı olması biraz moralimizi bozuyor) ama yola devam ediyoruz

Vayyy arkadaş burada da yol çalışması var ( ankara Nallıhan ile göynük arası yolu)

Toza bak tozaaaa ! yanımızda bir araç geçse tozu dumana katıyor ( tozu dumana katmak deyimi bu olsa gerek)

Nihayet göynük’e gelebildik

Başlıyoruz daha önce hiç görmediğim göynük’ü gezmeye , AKŞEMSETTİN HZ. lerinin türbesi ve göynük evleri

ABANT GÖLÜ yolundayız,ama buraya çok DİKKAT ARKADAŞLAR ,yola mıcır asfalt çalışması yapmışlar çok tehlikeli ve motor yolda geziyor adeta,

Gölün ilk görüntüsü,

Ortamı görünce moralimiz düzeliyor, ortam harika

Biraz araştırma yapıyoruz, önce kamp alanına gidiyoruz oradaki kampçılardan biraz bilgi ediniyoruz, elektirik ve su yokmuş ,bir vatandaşın telkini ile çadırımızı kamp alanının dışına piknikçilerin biraz uzağına tuvalet ve çeşmeye yakın bir yere kuruyoruz,hiç kimse bir şey demiyor ,daha sonra etrafa baktıkça isteyen istediği yere çadır kuruyordu,

Kamp ateşini yakıyor ve keyifli saatlerin başladığını görmek güzel oluyor,

Karnimiz acıktı ve yemek zamanı,

Galiba gece uzun olacak, hava soğumaya başladı, ateşi seyretmek bir başka güzeldi,

Çadırın kapısından ABANT GÖLÜ manzarasıyla uyanmak harika bir duygu idi,

Güneş doğdu ve kahvaltı hazırlığına başlıyorum, önce ateşi yakıyorum

Çayda hazır

İşte kahvaltıda hazır (afiyet olsun bize)

Gölün çevresini gezmeye başlıyoruz, muhteşem bir manzara, gölü bu kadar temiz bulacağım aklıma gelmezdi, pırıl pırıl bir gölet,

Nilüfer yaprakları ayrı bir güzellik katıyor buraya,

Tozlu yollar ne hale getirmiş motorumu, neyse hepsi 2 tl ye bakıyor, bir benzinlikte yıkar geçerim,

Abant gölü nün en meşhur fotoğrafının çeildiği yerde, bizde bir hatıra fotoğrafı çekiyoruz

ABANT GÖLÜN’den son fotoğraftı, buradan ayrılıyoruz bu sefer istikametimizi SÜNNET GÖLÜ ne çeviriyoruz,

Abant gölü faytoncularına soruyoruz sünnet gölüne gidilecek başka yol var mı diye, (malum geldiğimiz yolda yeni mıcır asfalt çalışması vardı) bize tarif edilen yoldan , yani taşkesti beldesine doğru sürüyoruz motoru,

Güzel bir yol ve manzarayla karşılaşıyoruz ,şu sıralar abant gölüne gideceklere duyrulur bu yoldan gidin abant gölüne,

Muhteşem bir manzara eşliğinde ilerliyoruz , hız kesinlikle yok

Akan çeşmenin güzelliğine bakarmısınız, muhteşem bir güzellik, yaptıranda ALLAH RAZI OLSUN !

Burada her şey var, muşmula da var, fındıkta var, insanın bunları doğadan toplaması gerçekten güzeldi

Manzaranın tadına vara vara yola devam ediyoruz

SÜNNET GÖLÜNE geliyoruz

Kamp yerimizi görevliden öğreniyoruz, ve kamp ateşi için civardan kurumuş odun topluyoruz

Burası abant gölü gibi değil, tamam burasıda doğal bir göl ama sanki bir baraj göletini andırıyor

Sözüm ona doğaya hizmet etmişler ama kuşlara yuva yapacağız derken kos koca çam ağaçlarına çakmışlar çivileri

Ortam bu arkadaşlar

Başka motorcu arkadaşlarda gelmiş buralara

Karnımız zil çalmaya başlayınca, çadırı kurmadan yemeğe başlıyoruz

Sağ olsun güvenlik görevlisi de bize bir mangal verdi, yer ateşi yakma zorunda kalmadık

İşte akşam yemeğimiz

Çadırı kurunca akşam çayına başlıyoruz, eee başka işimiz yok, yeme içme işleri işte

Odun ateşinde ÇAYYYY , hakikaten çok güzel vakit geçiriyoruz,

Gün batımında sünnet gölü

Ve başlıyorum çevreyi gezmeye, ormanın derinliklerine doğru , burada farklı olan şey hissedilir derecede çam kokusu var,

Böğürtlenlere denk geliyorum, tamda olmuş vaziyetdeler

Ormanda tavşana denk geleceğim hiç aklıma gelmezdi (şaka şaka oradaki otelin beslediği bir tavşandı)

Kamplı gezimiz sona erdi , gezerek dönüş başladı, sırasıyla göynük , taraklı, Gölpazarı, vezirhan, bilecik ve Eskişehir olacak,

Mudurnu, göynük arası burada da yol çalışması vardı,

Taraklıya geliyoruz ve ilçeyi geziyoruz

Orman yolundan gölpazarı’na doğru yol alıyoruz

Vay be , lastiğin her yerini kullanmışım

Göl pazarına geliyoruz, çay molası veriyoruz, ilçenin sakinlerinden HÜSEYİN amca hoşgeldiniz yolculuk nereye diye soruyor ve başlıyor muhabbete,

- Yaş kaç hüseyin amca diyorum 40 diyor,ve hemen anlıyorum hüseyin amca 80 yaşında ,yalnızlıktan yakınıyor, hanımı rahmetli olmuş yıllar önce, tekrar evlenememişte anlaşılan
    Çayımızı içiyoruz ve bize müsaade HÜSEYİN amca diyoruz ısrarla bir çay daha için diyor bizlere, yurdum insanı işte çok samimi bir dostluk işte, bize çay parası bile verdirtmiyor, selam olsun HÜSEYİN dedeme,

Anız yakacağız derken, ormanı yakmış hergelenin birisi

Vay be, yola bak yola

Dağ yolları, tüneller ,derken Bileciğ’e gelmişiz

Eskişehire geldik , baya iyi gezdik be

Ve beni bu yolun sonunda oğlum karşılıyor

Gezi bitti,550 km yol yaptım ,kazasız belasız eve döndüm bu gezide artçım olan İSMAİL’e de teşekkür ederim, kamp yaptığımız yerlerde o kadar yol gitmeme ve yorulmama rağmen kendimi çok dinç hissetim, eve geldiğimin ertesi sabahı ise uyanmakta biraz zorlandım, demek ki bol oksijen iyi geliyor insana , tüm dostlara selam ederim, saygılar…

gif upload

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

güzel bir gezi oldu,ismail kardeşime teşekkürler
    arokh, shooter1, Karalı ve 26 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Gerçekten güzel bir gezi olmuş. Tekrarını yaşamanız dileğiyle...
    mesut hoca bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Mesut hocam, canım çekti akşam akşam kamp ateşindeki çayı. Güzergahınızın önemli bir kısmını daha önce bende gezdim o yerleri görünce tekrar gidesim geldi. Paylaşım için teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten güzel bir gezi olmuş. Tekrarını yaşamanız dileğiyle...
    teşekkürler kardeşim , saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Seve seve okudum valla Mesut hocam döktürmüşsün yine
    mesut hoca bunu beğendi.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Mesut Hocam elinize sağlık güzel bir paylaşım daha nice gezi paylaşımlarinizi burada okumak dileklerimle
    mesut hoca bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mesut hocam yine güzel bir geziye imza atmışsın.abant gölüne defalarca geldim ama sünnet gölünü hiç görmedim.ben sünnet gölünün doğasını daha çok beğendim.umarım birgün motorumlada oraları gezerim.teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam, canım çekti akşam akşam kamp ateşindeki çayı. Güzergahınızın önemli bir kısmını daha önce bende gezdim o yerleri görünce tekrar gidesim geldi. Paylaşım için teşekkürler.
    inşallah bir gün beraber kamp yaparız, o zaman senin içinde demleri o çaydan,motorla gezi için daha önce gitmediğim yerler olmalı benim için ve dönüş yolu geldiğim yol olmamalı ,abant gölü ve civarını hiç görmemiştim, benim içinde güzel bir gezi oldu ,Eskişehirden selamlar hocam...
    adm12 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Maşallah hocam güzel bir gezi olmuş , ama sormadan edemiyorum mangali nerede taşıyorsunuz merak ettim
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seve seve okudum valla Mesut hocam döktürmüşsün yine
    teşekkürler berk bey,selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesut hocam yine güzel bir geziye imza atmışsın.abant gölüne defalarca geldim ama sünnet gölünü hiç görmedim.ben sünnet gölünün doğasını daha çok beğendim.umarım birgün motorumlada oraları gezerim.teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    selam olsun ADANALI ABİME ,elbette bir gün buraları da gezmeye gelmelisiniz, türkiyede o kadar çok gezilecek yerler varki, say say bitmez,ESKİŞEHİRDEN SELAM OLSUN.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Herzamanki gibi harika bir gezi olmuş Mesut Hocam.
    Hangi fotografa yorum yapayım ki ? Hepsi birbirinden güzel. Ama illa ki ilk kampı attığınız yer. Bayılırım böyle yerlere.

Senin de, İsmail'in de ellerinize sağlık.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çook güzel bir gezi tebrikler. Yeni motorunuz da pek şık güzel günlerde kullanın. Selamlar
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam güzel bir gezi olmuş , ama sormadan edemiyorum mangali nerede taşıyorsunuz merak ettim
    selam kardeşim,gezimi beğendiğine sevindim,mangalı sormuşsun, orada bulunan görevli yer ateşi yakmak yasak deyince bende ondan bir çözüm istedim, oda bana oraya ait olan mangalı verdi,mangal benim değildi,selamlar...
    X-Slim bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Şu an antalya çıralı'da vanilya campingteyim.Eğer bu tarafa gelirseniz burayı es geçmeyin.Harika bir yer
    mesut hoca bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    hocam size imreniyorum.
    ama sizde gezmeyi biliyorsunuz.
    daha ben bir kaç günluk tatil yapamadım.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzamanki gibi harika bir gezi olmuş Mesut Hocam.
    Hangi fotografa yorum yapayım ki ? Hepsi birbirinden güzel. Ama illa ki ilk kampı attığınız yer. Bayılırım böyle yerlere.

Senin de, İsmail'in de ellerinize sağlık.
    selamlar güven abi,gezimi beğendiğine sevindim, bu işleri bizler sizlerin gezilerine bakarak ve izleyerek öğreniyoruz,teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çook güzel bir gezi tebrikler. Yeni motorunuz da pek şık güzel günlerde kullanın. Selamlar
    teşekkürler arıcan,saygılar...
    Guven bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an antalya çıralı'da vanilya campingteyim.Eğer bu tarafa gelirseniz burayı es geçmeyin.Harika bir yer
    inşallah önümüzdeki yıl geleceğim oralara,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam size imreniyorum.
    ama sizde gezmeyi biliyorsunuz.
    daha ben bir kaç günluk tatil yapamadım.
    selam karaca,yorumun için teşekkür ederim,inşallah sizde tatil yapma fırsatı bulur ve geziye çıkarsınız,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Bu gezi için güzel yorumlarınıza Teşekkürler.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    tebrik ediyorum her şey çok güzel olmuş
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)