Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Manisa Ekibi Karadeniz Turunda (3800km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Arkadaşlar Merhaba, Ramazan Bayramı sonrası uzun zamandır yapmayı düşündüğümüz 9 günlük Karadeniz turuna ait gezi raporumuzu sunuyorum.

Sabah kahvaltımızı Meşhur Cemilin yeri kahvehanesinde yaptıktan sonra;

İlk durağımız olan olan Sakarya ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Sakarya’da ıslama köfte yedikten sonra istikamet geceyi ilk geçireceğimiz yer olan Bolu ya doğru hareket ediyoruz. Sakarya da Cihan kardeşimiz ile görüşmek nasip olmadı ama gönüller bir olsun diyorum.

Bolu da abant gölü gezilerek oradan Kastamonu ya geçildi. Yollar, virajlar bir harika, doyulmuyor desem yeri var. Kastamonu tarihi ile gezilecek bir yer. Şehir içi son derece temiz ve düzenliydi. Yerlerde sigara izmariti dahi yoktu diyebilirim. Zaten Türkiyenin en temiz ili seçilmişJ Kastamonu da geceyi mütevelli otelde geçirdik temiz ve hesaplıydı. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra yolcu yolunda gerek diyerek yola çıkıyoruz. Buraya kadar gelip te Sinop’u görmeden gitmeyelim dedik. Küçük şirin bir şehir. Cezaevi müzesini gezdikten sonra ikinci durağımız Samsuna doğru yola çıkıyoruz. 14 yıldır görmediğim Asker arkadaşımı ziyaret ettim. Sağ olsun bizi ağırladı misafir etti. Samsun çok büyük ve kalabalık bir şehir içeri girdik ama çıkmamız sadece 1 saatten fazla sürdü.

Samsun sonrası geceyi geçirmek üzere orduda kalıyoruz. Gece teleferik ile dağa çıkarak güzel bir semaverde çay keyfi yaptık. Ertesi gün Trabzon’a geçerek Funda otele yerleştik. Aslında hanımlar planımızda vardı ama bizlerle bu kadar yolu geçiremeyeceklerini düşündüğümüz için onlar uçakla geldiler. Hep birlikte Sümela manastırı, Uzungöl ve konaklamalı Ayder yaylası yaptık. Son günümüzde de sınıra bu kadar yaklaşmışken bir de Batum yapalım dedik. Güzelde oldu farklı bir ülke ve kültür görmüş olduk. Ertesi gün hanımları uçakla Trabzon’dan uğurladıktan sonra bizlerde Ankara üzerinden dönüş yoluna geçtik. Polatlı’da bir gece konaklayarak çok şükür kazasız belasız Manisa’ya geldik.

Gezi boyunca Toplam da 3800km yol yaptık. 100 km/5.1lt benzin tüketimimiz oldu. (fazer800)

Not: Rapor konusunda çok iyi değilimdir ama kısa hali ile sizlere elimden geldiği kadar anlatmak istedim. Hatamız var ise af ola.

Serdarpirim, kdiner, cihan54 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    selam dostum , güzel bir gezi olmuş bu gezdiğiniz yerlerin bir kısmını bende gezdim ağustos ayında,sümela manastırının restore edildiğini duyunca üzüldüm doğrusu,uzungöl sanki bir arap şehri gibiydi , ayderi çok beğendim tabi park cezası yemeseydim, bana gezmiş olduğum yerleri hatırlattı,mesela sinop'u hiç görmedim o meşhur hapisaneyi,mesela abant gölündeki resimden sonraki o evin bulunduğu resim nereye ait, oresmi çok beğendim,emeğinize sağlık güzel görselliği olan bu gezi paylaşımı için teşekkürler,eskişehirden selamlar...
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Güzel gezi olmuş
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    A.S kardeşim. Abant gölü sonrası o evin bulunduğu yer gölçüke ait. Doğa harikası muhteşem yerlerdi. Ayder yaylasındaki park cezası nasıl oldu ki?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Çok çok güzel gezi olmuş.
    Manisa'da 4 yılım geçti. Ne günlerdi be. Farklı bir motosiklet kültürü vardı. Hafif apaçimsi.
    Sizleri görünce mutlu oldum. Normalde göremezdim şehirde yüksek cc'li bilinçli kullanıcıları.

Ayrıca burayıda gezmişsiniz.
    Ne acı be. İçine etmişler tarihi hapishanenin.
    2012 de bende gitmiştim de. Dışarıdaki araç çok kötüydü. Onu restore etmişler. ama içeriler hala aynı demek.
    Her yer karalı. Her yer yazı yazılmış. Çok utanç verici.

Samsundan doğusuna geçemedim daha. Oralara da gideceğim inşallah.

Çok güzel olmuş. Fotoğraflar ile içimizi açtınız.

Teşekkürler.
    Kazasız belasız.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ben teşekkür ederim. Karadeniz doğasıyla Samsum'dan sonra başlıyor diyebilirim. Yolların kalitesi ve güzelliği bol bol tünelleri ile çok keyifliydi. Allah tüm motorcu arkadaşlarımıza nasip etsin inşallah.
    sey_47 bunu beğendi.

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    çok özendim size motorları bir cafe nin içine koymuşsunuz da onun açıklaması nedir nasıl razı oldular böyle bir şeye
    ESGEL ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Trabzon da funda otelde kalacağımız zaman resepsiyondaki arkadaşlara otoparkınız var mı yoksa biz motorlarımızı dışarı bırakamayız dediğimiz de sorun değil abi içeri otelin kafetarya bölümüne koyabilirsiniz zaten şu an çalışmıyor dediler Sağolsunlar. İnsanlarda merak var tabi her yerde muhabbet sohbet boldu. Kaldığımız çoğu yerde otellerin özel otoparklarını kullandık. Hep insanlar yardımcı oldu, hoş karşılandık açıkçası.
    ESGEL ve cevran07 bunu beğendiler.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tekerinize sağlık üstadım
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel gezmişsiniz, ellerinize sağlık.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Sağolasin cihanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Teşekkür ederim sağolun.

Smdcvk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Çok güzel olmuş, sizin kadar ileri gidemedik biz inş bi sonraki sefere
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)