Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rx3i Evo ile İki Uyku Arası İtalyan Koyu Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinbakis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Saat 02:30’da Metin ve Süleyman ile Beşiktaş’ta kahve içmek için bir mekana oturmuştuk. Bu günkü toplanmanın nedeni benim 1 günlük izin süremde ne yapacak olmamdı. Beni tanıyanlar genelde bilirler, 1 gün içerisinde neredeyse Iğdır’a gitmeyi düşünürüm. Malum izin çok rastladığım bir şey değil.

Her neyse, bu haftaki seçeneklerim içerinde Gediz,Düzce,Edirne ve Bursa vardı. Sabah işten 4 gibi çıkıp, hiç uyumadan motora atlayıp gidecektim. Metin ve Süleyman, sorduğum sorulara sürekli ‘Sen Bilirsin’ tarzında cevapladıklarından kendi kendime bir sürü soru sormuş oluyordum. Konuşmalar arasında Süleyman’da bitmek bilmeyen yüzme sevdasını dile getiriyordu. Ben ise hala nereye gideceğime karar verememiştim.

Telefonu elime alınca Facebook’ta bir paylaşım gördüm. Berrak bir deniz, sakin bir sahil ve fotoğraf çekmek için harika bir koy. Üstelik yazıldığına göre Tekirdağ taraflarında bir yerdi. Bizimkilere gösterdiğimde onlar benden daha çok heyecanlandı. Ben duruma anlam verememişken, bizde gelelim, hadi yüzmeye gidelim dediler.

Ben eve gidip eşyaları topladım ve bizimkilerle evin orada buluştuk. Metin’de motosiklet olarak Fiddle var. Eşyaları hem benim motora hemde Metinin motoruna yükledikten sonra yola çıktık. Yakıtımızı aldıktan sonra E5 üzerinden hiç durmadan Silivri’ye kadar gittik. Silivri’de bir kamyon sürücüsü kamyonunu üstümüze sürünce kendisini tatlı dille uyararak kenara çektirdik. Kamyon şoförü, bizi gördüğünü ama arkadan gelen taksinin sürekli selektör yaptığından dolayı şerit değiştirmek zorunda kaldığını söyledi. Bu mantıklı cevap karşısında arkadan gelen taksinin biraz daha hızlı gitmesinin, 3 kişinin canının önemsiz olduğunu anladık. Özür bile dilemeden fabrikaya geç kaldığını söyleyerek kamyona atlayıp yoluna devam etti. Kask kamerası kullandığımız için kendisini sonrasında tabi ki süprizler bekliyor.

Bu tatsız olay sonrasında bizde yolumuza devam ettik. Silivri sonrasında hızımız zorunlu olarak 80’i geçmedi. Çünkü Metin’in motosikletinin son hızı buydu. Aklıma çok gelse de yolda onu bırakıp gidemedim. Tekirdağ’a gelmiştik ve oraya uğramadan direk Şarköy tarafına doğru gittik. Şarköy ayrımından sonra navigasyonumuz olan Süleyman bizi kestirme diyerek köy yollarına soktu. Yola girmeden önce Süleyman’a ne kadarlık mesafe kaldı diye sormuştum ve bana yarım saatlik bir yolumuzun kaldığını söyledi. Bozuk köy yollarında devam ettikten sonra önümde yüksek süratle giden Metin bir anda durdu ve bizide durdurdu. Yolculuğumuzun ilk sorunu ile karşı karşıyaydık. Metinin motosikleti çalışmıyordu. Biraz inceledikten motorda benzinin bittiğini farkettik. Hemen motora atlayıp yakındaki ilk köyden 2.5 litre benzin alıp geldim. Motora doldurduk. Köy yolundaki 30 kmlik kısmı gelmiştik. Süleymana dönüp ne kadarlık yolumuz kaldığını sorunca kendisi bana tekrar yarım saatlik yolumuzun kaldığını söyledi. Süleymana sadece baka kaldım.

Sonunda Mecidiye Köyünde bulunan ve Kale Koyu diye de bilinen İtalyan Koyunun yol ayrımına gelmiştik. Yola girdikten sonra yaklaşık 1 km boyunca çukurlu,büyük taşlarla dolu toprak yoldan devam ettik. Yolculuğun en keyifli yolu burasıydı. Motosikletin arka tekeri virajlarda sürekli kayarken düşmemeye çalışıyorsunuz ve arkanızda dumana katarak yolunuza devam ediyorsunuz. Bide motosiklet hayranı köpekler sürekli peşinizden koşuyor. Sonunda varmak istediğimiz yerdeydik. Çok güzel bir kumsal, oldukça çok tahrik olmuş bir kale ve mavinin en güzel tonları. Denize akan bir tane akarsu. Az insan ve çok huzur.

Buradan bahsedecek olursam İtalyan Koyu yada Kale Koy olarak bilinen ıssız bir kumsal. Adını aldığı kale oldukça tahrip edilmiş ve ilgisiz bırakıldığından iyi durumda değil. Buranın çok tercih edilmesinin nedeni kumsalı. Çok güzel bir kumsalı var. Bir sahil yerleşkesi olmadığından buraya gelmeden önce yiyecek ve içeçeklerinizi almayı unutmayın. Sahilde Mecidiye Belediyesinin 10 TL karşılığında gün boyunca kullanabildiğiniz WC-Duş ve Gölgelik hizmeti var. Gölgelikler güzel olsa da Duş ve WC’ler çok iyi değil. Bunun yanında 5 TL’ye şezlong kiralayabiliyorsunuz. Denizi oldukça berrak, temiz ve yosunsuz. Derinlik olarak denize girince 2-3 metre sonra artıyor diyebilirim. Sakin ve genelde ailelerin tercih ettiği bir kumsal.Çadır kurmaya ve ateş yakılmasına izin veriliyor. Unutmadan sizleri burada çılgın sinekler bekliyor. Kumsalda otururken sizi çok rahat bırakmıyorlar ve bayağı ısırıyorlar. Bide buraya toplu ulaşım yok.

Denize girdiğimizde hava biraz kapalı olduğundan deniz bize biraz soğuk geldi. Kumsalda kurulanıp gelirken köyden aldığımız karpuzumuzu yedikten sonra biraz denizi izledik. Sonra dinlendip tekrar motorlara atlayıp dönüş yoluna çıktık. Uykusuzluk ve yorgunlukla birlikte yol hiç bitmek bilmedi. Sürekli molalar vermek zorunda kaldık. Dönüşte Keşan’ın meşhur Satır Etini yemek için bir yerde durduk. Keşan’a ait Satır Et, parça halindeki etin satırla vurularak kıyma haline getirildikten sonra pişirilmesi ile hazırlanıyormuş. Basit gibi duran bu işleme rağmen çok farklı bir tadı var. Kesinlikle yemeden gitmemeli.

Dönüş yolunda Metin çok yorgun olduğu için Metin’in motorunu Süleyman kullandı. Metin benim arkamda otururken yolda bir çok sefer uyuya kaldı. Kaskıma bu yüzden sürekli kafa attı. Metin çok uykusuz yola çıktı, Metin gibi olmayın.

Neyseki akşama doğru sağ salim eve gelebildik. Gidilip görülen yerlere de bir yenisini eklemiş olduk.

Başlangıç : Ortaköy / İstanbul
    Varış : İtalyan Koyu / Mecidiye Köy / Keşan / Edirne
    Araç : RX3i Evo Motosiklet
    KM : 600 ( Gezmeler Dahil )
    Yakıt : 90 TL
    Sürat : 80-100 km/s arası

Yazıyı okumuşken gezimizin şu videosuna göz atmayı unutmayın.
    Macit250, polo34, basketci_m ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Güzel olmuş geziniz.
    Tekeriniz düz bassın.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    emeğinize sağlık ,güzel bir yerleri gezmişsiniz,paylaşım için teşekkürler.selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ergenler, 250 cc Ne alsam diye konu açsa ,50 kişi akıl verir.Şu güzel paylaşıma iki kelime yazmazlar.

Aferim gençlik ne güzel insanlarsınız hep böyle gezin inşallah.

sinbakis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş geziniz.
    Tekeriniz düz bassın.
    Teşekkür ederim Apala

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğinize sağlık ,güzel bir yerleri gezmişsiniz,paylaşım için teşekkürler.selamlar...
    Teşekkür ederim, dilimiz döndüğü kadar anlatmaya çalıştık

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergenler, 250 cc Ne alsam diye konu açsa ,50 kişi akıl verir.Şu güzel paylaşıma iki kelime yazmazlar.

Aferim gençlik ne güzel insanlarsınız hep böyle gezin inşallah.
    Teşekkür ederim hocam, hayırlısı diyebiliyoruz sadece

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Nefis boyle rotalar cok hosuma gider herkesin sevecegi yerler...

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    çok güzel . videonun sonuna doğru sizi sanırım arkadan çeken kişinin tekniği nedir hiç sarsılmadan bi an drone çekim ve havalanacak sandım.
    çekim ağırlığı vs. kullandı mı ki.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşem bir gezi olmuş. kumlarda debelenip denize atlayasım geldi

Motosikleti
    2016 nc 750 x
    çok güzel olmuş. bende gitmeyi düşündüm şimdi yeni yerler bekliyoruz

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Videoyu şuan için izleyemedim ama resimler enfes gözüküyor Daha güzellerine de gitmek nasip olur inşallah
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    deniz harika görünüyor.

tekeriniz düz bassın, devamlarını bekliyoruz

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    O küçük motosilette mi bir günde o kadar yol gitti?

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    cok güzel bir gezi olmus.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Sanki ben gezmiş gibi oldum. Tekeriniz düz bassın

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    harika bi yermiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler