Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dosta Giden Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan Bey bi dahaki sefere önerdiginiz yerlerden de gececegim. Cok guzel yerler, motosiklet icin enfes rotalar.
    motorun biraz daha arazi şartlarına uyumlu olsa size çok daha keyifli rotalar veririm oralarda.
    bu arada, bu motor ile uzun km ler yaptığınızı biliyorum, uzun yolculuklarda motorun artı ve eksilerini bir de sizden duymak isterim. örnek olarak mesela adana-mersin arası sabit 110-120 km arası hızlarda ilerlemek ne kadar mümkün, bu hızlarda rüzgar durumu nedir. yayla taraflarına tırmanışlardan sonra herhangi bir yağ eksiltme terleme mevcut mu? Fırsat bulup yazarsanız sevinirim.
    daha nice keyifli gezilere inşallah, umarım bir gün tavsiye ettiğim rotaları beraber gezeriz.
    ubuntu67 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Harika bir gezi olmuş, mis gibi havaları içinize doya doya çekmişsinizdir
    Buralara da bekleriz.
    ubuntu67 bunu beğendi.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun biraz daha arazi şartlarına uyumlu olsa size çok daha keyifli rotalar veririm oralarda.
    bu arada, bu motor ile uzun km ler yaptığınızı biliyorum, uzun yolculuklarda motorun artı ve eksilerini bir de sizden duymak isterim. örnek olarak mesela adana-mersin arası sabit 110-120 km arası hızlarda ilerlemek ne kadar mümkün, bu hızlarda rüzgar durumu nedir. yayla taraflarına tırmanışlardan sonra herhangi bir yağ eksiltme terleme mevcut mu? Fırsat bulup yazarsanız sevinirim.
    daha nice keyifli gezilere inşallah, umarım bir gün tavsiye ettiğim rotaları beraber gezeriz.
    Arazide motosiklete binmeyi pek sevmiyorum, dagları ve dogayı daha çok yürüyüş ile geziyorum. Gerçek anlamda doğanın tadı da içinde yürüyerek çıkıyor. O yüzden arazi motosikletlerine ilgim de çok az

Pulsar NS200 e gelince, şuan 10,300 km de. Çok memnunum, hem ekonomik hem de keyifli bir motosiklet. Otobanda rahatlikla 110-120 sabit gidebilirsiniz. Ben bi keresinde acil bir durumda 135 e sabitleyip (redline'a 137 de giriyor) hiç durmadan bir saatlik bir yolu gitmiştim, elimi hiç gazdan çekmedim bile. Rüzgar 100'den sonra kendini hissettiriyor, ne de olsa naked motor. Bende schubert kask var bir de kulak tikacı, epey işimi görüyor bu iksi Motorun tek sevmedigim yani 5-6 bin devir arası oluşan titreşim. 6bin devirden sonra kayboluyor 8 bin devire yani 120km hıza kadar neredeyse yok denecek kadar, rahatsiz etmeyecek kadar az bi titreşim var. Beni uzun yolda hiç yormadi zaten genellikle 95-105 gibi hızlarda gidiyorum. Bu hızlarda ortalama 3 lt yakit tüketiyor. Sabit 90 ile gittigimde 2.7 lt yakıt tüketimi var.

Bakımları ucuz, zaten servisi bizim gruptan bir arkadaş burada. Ona güvenerek aldım, hiç de utandırmadı maşallah. Benim aldıgım dönemde cbf150 en pahalı fiyatına ulaşmıştı, o na o kadar vereceğime enjeksiyonlu, su sogutmalı, 6 vitesli, 3 bujili, görünüşü daha güzel, daha kalın lastikli, frenleri daha iyi olan Pulsar'ı seçtim. Honda bu sene 250cc naked motor getirecekmiş diye duydum ne kadar dogrudur bilmiyorum. Ama fiyatı iyi olursa mesela ki zannetmiyorum, yine hondaya dönebilirim, honda her zaman en sevdigim markadır çünkü.

Unutmadan hala orjinal lastiklerini lullaniyorum, 15bin bakımında degistirecegim, her motorda oldugu gibi fabrika lastikleri iyi degil

Selamlar.
    Metehan07-70 bunu beğendi.
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)