Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Hayalim olan 11 günlük 4116 Kmlik Karadeniz Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    Bende gaza geldim bayramda çıkacağım. Bazı fotoğraflar duvar kağıdı yapmalık olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aga gezmisin güzel güzel, kendim gezmis gibi oldum.. fakat dönüs olmamis be aga, madem giresuna geldin ordan dönecektin sebinkarahisar yoluna, karadenizin anadolu kiyisindan dönecektin geri. ayni yoldan geri gidilir mi be, biraz pekmez yiyecektik, biraz cevizli pestil yiyecektik..

Motosikleti
    sym joymax
    çok güzel gezi olmuş. daha önce turla gezmiştim karadenizi ve kesinlikle motorumlada gelmeliyim dedim. ama nasip olomadı henüz. çünkü motorla kardenizde gördügüm rotalar için 3500-4000 km yapıncaya kadar yakıtın daha ucuz olduğu görmediğim avrupa turu yapmayı daha mantıklı buldum kendımce. haa henüz onuda yapamadım o ayrı. avrupayada gittim ama özellikle italya ve güney fransa,ispanya, hırvatistan gitmek istediğim güzergah. neyse Güzel Ülkem Türkiyemi gemeyenler için öncelik kesinlikle Türkiye ve hatta karadeniz olmalıdır bence. Okadar bol oksijen varki. nefes aldığınızda inanın sanki hava çarpıyor. saf temiz bol oksijeni cigerlerinize çekiyorsunuz ve yeşilin her tonunun görüyorsunuz heryerden sular akıyor mükemmel bir doğa. tekrardan paylasımların için çok teşekkürler anılarım canlandı ve çok hoşuma gitti. tekerin hep düz bassın kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    zx6r
    küfür arkadaş en büyük küfür,adamı oturdugu yerde dellendiriyon.olmuşmu bu gezi şimdi güzelmi olmuş sanıyosun... sil bu geziyi insanların hayalleriyle oynama.

çok başarılı. ama samsunda kalmamışsınız sanırım.foto yok benimde aynı şekilde bir çok etkinlik planlarım var. hayırlı kazasız yolculuklar.
    http://www.motogezilerim.blogspot.com

Motosikleti
    MT-25
    Ba yilll dimmmm

Motosikleti
    CBF 150
    Muazzam güzel bir gezi olmuş, dayanamayıp cbf150'yi değiştirmeden çıkıcam galiba yola

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga gezmisin güzel güzel, kendim gezmis gibi oldum.. fakat dönüs olmamis be aga, madem giresuna geldin ordan dönecektin sebinkarahisar yoluna, karadenizin anadolu kiyisindan dönecektin geri. ayni yoldan geri gidilir mi be, biraz pekmez yiyecektik, biraz cevizli pestil yiyecektik..
    Eyvallah abi. Normalde ilk planım Giresundan Kümbet Yaylasına çıkıp orada Şebinkarahisardan geçip Erbaa üzerinden Kastamonuya geçmekti fakat Giresunda 2 saat yürüyerek gezdiğimden yola çıkana kadar saat 11 oldu ve geceye kalmamak için anayollardan kaptırdım. Ayrıca 10. gün olduğu için vücut yorulmaya başladı bir önceki gün Ovit Yedigöller bayağı yormuştu zaten. Pilim bitti yani

Alıntı leventatik81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok başarılı. ama samsunda kalmamışsınız sanırım.foto yok benimde aynı şekilde bir çok etkinlik planlarım var. hayırlı kazasız yolculuklar.
    Sağol abi. Evet samsunda kalmadım malesef. Pek şehir merkezlerin de kalmadım. Aslında şehirleri de gezmek isterdim ama genellikle transit geçtim şehirleri. Daha çok şelale, göl, orman, doğa odaklı gezi yapmak istedim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    harikalar yaratmışsınız.. fırsat varken yaşamalı. yaş ilerleyince bir sürü sorun çıkıyor. ev iş aile sağlık bütçe falan filan..
    yine ve fırsat buldukça hep yapınız...

devamını bekliyoruz.
    takipçinizim

tekeriniz düz bassın

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    Uzun zamandır aklımda olan ve birsürede orda kalmaya devam edecek olan birşey Karadeniz turu yapmak.Böyle sende atınca bu fotoları yerimde zor duruyorum . Maşallah çok güzel gezmişsin
    Şimdi ben önümüzdeki baharı beklemeden bu gazla kışın ortasında Mkayan'ında dediği gibi CBFin üstüne bişey alamadan çıkacam bu yola

Öncelikle kocaman bir maşallah diyeyim, Dağ,tepe,çamur,yağmurda sizi yolda bırakmayan motorunuza..
    Daha sonra size teşekkür ederim kendi adıma ofiste çalışırken resmen gözüm gönlüm bayram etti. İnş kazasız belasız nice yolculuklar yaparsınız.

İlerde motor üzerinde tecrübelerimi artırınca bende bu tarz bir gezi düşünüyorum.

Motosikleti
    aprilia atlantic 500 maxi scooter
    Sizede motorunuzada maşallah diyelim, öncelikle şunu belirtmek isterim,karadeniz turu her motorcunun hayalidir tıpkı benim gibi ALLAH nasip ederse bende hayallere bi nokta koyup artık bu rota,yı gerçekleştirmek istiyorum ve hazırlıklarım devam ediyor inşallah mayıs ayı içerisinde yaklaşık 5000 km,lik yarı türkiye turuna çıkacağım, yalnız iş ciddiye bindikçe bu turun karadeniz ayağı beni biraz endişelendirmeye başladı.Nedeni ise bu tura tek kişi ve maxi scooter ile çıkacak olmam asıl önemlisi mayıs ayında karadeniz havası nasıl olur yağmur ve sis beni zorlarmı,birde konaklama kısmını hiç otel filan düşünmüyorum sadece çadır istirahati istiyorum hem maddi açıdan hemde manevi açıdan,paylaşmak istediğiniz bir konu yada tecrübelerinizi bilmek isterim

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Bu raporu nasıl atlamışım.
    Ayağınıza, emeğinize sağlık.
    Fotoğraflar güzel, anlatım tarzı güzel, detay ve açıklamalar güzel.
    Hiç ara vermeden, sıkılmadan okudum.
    Paylaştığınız için teşekkür ederim.
    iguven bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı KÖROĞLU 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizede motorunuzada maşallah diyelim, öncelikle şunu belirtmek isterim,karadeniz turu her motorcunun hayalidir tıpkı benim gibi ALLAH nasip ederse bende hayallere bi nokta koyup artık bu rota,yı gerçekleştirmek istiyorum ve hazırlıklarım devam ediyor inşallah mayıs ayı içerisinde yaklaşık 5000 km,lik yarı türkiye turuna çıkacağım, yalnız iş ciddiye bindikçe bu turun karadeniz ayağı beni biraz endişelendirmeye başladı.Nedeni ise bu tura tek kişi ve maxi scooter ile çıkacak olmam asıl önemlisi mayıs ayında karadeniz havası nasıl olur yağmur ve sis beni zorlarmı,birde konaklama kısmını hiç otel filan düşünmüyorum sadece çadır istirahati istiyorum hem maddi açıdan hemde manevi açıdan,paylaşmak istediğiniz bir konu yada tecrübelerinizi bilmek isterim
    Teşekkür ederim. İnşallah size de daha iyilerini yapmak nasip olur. Karadeniz ile ilgili şöyle bir bilgi buldum. İlkbaharda yağış az gibi ama hava sıcaklıkları çok değişken olabilir. Ben Temmuz 16da başlamıştım tura ve sahilde hava sıcaklığı 25-30 derece iken yaylalara çıktıkça hava sıcaklığı 10-15 dereceye kadar düşebiliyordu. Siz çadırda kalacağınız için mayıs ayı içinde daha fazla olacaktır bu sıcaklık farkı. Ben toplasan 5-6 saat yağmurluk giymişimdir motor üzerinde tüm gezide bana yağış denk gelmedi pek

- Her mevsim yağışlıdır.
    - Doğu Karadeniz Bölümü’nde maksimum yağış sonbaharda, minimum yağış ilkbaharda düşer. Yıllık yağış miktarı 2000 – 2500 mm dir.
    - Batı Karadeniz Bölümü’nde de maksimum yağış sonbaharda, minimum yağış ilkbaharda düşer. Yıllık yağış miktarı 1000 -1500 mm dir.
    - Orta Karadeniz Bölümü’nde ise maksimum yağış kışın, minimum yağış yazın olmaktadır. Yıllık yağış miktarı 700 -1000 mm dir.
    - Karadeniz ikliminin görüldüğü alanlarda kar yağışlı günlerin ortalaması 18 gündür.
    - Yıllık ortalama sıcaklık 13-15°C’dir.
    - Ocak ayı ortalama sıcaklığı 6 – 7°C’dir.
    - Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 21 – 23°C’dir.
    - Yıllık sıcaklık farkı 13 -15°C’dir.

turgayblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ,yamaha dragstar 250,xmax 250
    dostum,güzel bir gezi olmuş emek harcayıp yazmışsın eline sağlık,gitmiş gibi oldum.

mustafa_akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    hayran kaldım. paylaşımlarınız ile bizlerin hevesini hem daha da arttırdınız. bu kadar görsel biriktirmekte büyük başarı ben genelde anın büyüsüne kaptırıp foto çekmeyi unuturum .
    daha güzel yerlere gitmeniz yeni güzellikleri keşfedip gene bizlimle paylaşmanız dileğiyle.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Çok güzel bir gezi olmuş, emeğine sağlık.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Eline emeğine sağlık çok güzel bir gezi olmuş. O anları sayende tekrar yaşadım. Senin geziye başladığın gün biz dönüş yoluna geçmişiz. Aşağı yukarı aynı yerleri dolaşmışız. Tekrardan ellerine sağlık anlatım ve resimler süper.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...da-3800km.html

Sayın @iguven, gezi raporunuzu yeni okudum. Her doğasever motosiklet sürücüsü gibi benim de hayalimde bir Karadeniz turu var. Bu nedenle bu bölgeye ilişkin raporları kaçırmamaya çalışıyorum ama sizinkini okumak sona kaldı her nedense. İyi de oldu, en güzeli en sona kalmış çünkü. Okuduğum raporlar arasında Karadeniz'in yeşilini, gölünü, şelalesini, kısacası eşsiz doğasını en çarpıcı şekilde yansıtan raporlardan biri bu. Deneyimi az olan sürücülerin de hakkından gelebileceği bir gezi değil yaptığınız. Fotoğraflar ve anlatım mükemmel, ciddi emek harcamışsınız. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Linklerini verdiğiniz diğer gezilerinizi de okuyacağım. Allah nice güzel geziler nasip etsin inşallah...
    iguven bunu beğendi.

Harika bir rapor olmuş. Çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)