Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hayalim olan 11 günlük 4116 Kmlik Karadeniz Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    gitmiş görmüş kadar olmadık ki biz de gidelim tekerine sağlık
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Gezi çok güzel, ancak bi tane kendi resmin yok selfie yapamıyonmu

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otele vereceğin paraya kamp çadırında kalsaydın demekki 4110 km daha gidibilirmişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Kanıma girdin hemen rota oluşturdum toplam 2.200 km gibi çadır kuranlar felan varmıydı oralarda
    Çadır kuranlar vardı abi etrafta. Yaylalarda kurulabilir Karadenizde. Ya da göl kenarlarında sıkıntı yok.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk defa bu kadar uzun gezi yazısı gördüm. hepsine bakıp okumamam 1 saat kadar sürdü valla söylenecek çok şey varda gezi boyunca kaç kilo aldın dostum
    Gezi boyunca 1-2 kilo vermişimdir abi almak yerine Böyle gezilerde günde 2 öğün yiyorum sabah kahvaltıyı sağlam yapıyorum sonra bir de 4-5 gibi yemek yiyorum o kadar. Çok aktif olduğumdan yediklerim eriyor gidiyor yarım kilo etleri götürmeme rağmen

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çook güzel bir gezi olmuş, 15 agustosta bende kız arkadaşımla Karadenız turuna cıkıyorum Ist dan Kastamonu son durak hopa şeklinde birkaç sorum olucak yanıtlarsanız cok yardım edersınız bana

1- Hangı otele kaç para verdınız hatırlıyor musunuz? Pansıyonları oraya gıdıncemı buldunuz? Çadırdan vazgeçtik fakat otel konaklamaları bookıngde çok pahalı gozukuyorda

2- Rotayı maps uzerınden paylaşır mısınız bıze cok yardımcı olur

3- Yagmur durumu nasıldı ?
    Eyvallah abi. Şöyle yanıtlayayım.

1) Evet dediğiniz gibi karadeniz de oteller egeden ve akdenizden daha pahalı kimi yerde 2 kat daha pahalı. Ben fiyat performans olarak en iyi olanları seçmeye çalıştım otellerde. Hepsini booking.com dan ayırttım 1-2 ay önceden. Ücretsiz iptal ve otelde kalınca ödemek şekilde olanları seçtim.

Sinop Reis Otel 1 gece + kahvaltı : 130 TL
    Ünye Hotel Sebile Hanım Konakları 2 gece + kahvaltı : 160 TL
    Trabzon Hıdırnebi YaylaKent 1 gece + kahvaltı : 130 TL
    Çamlıhemşin Ekodanitap 2 gece + yarım pansiyon : 270 TL
    Borçka Aralık Köyü Meroli Pansiyon 1 gece + kahvaltı : 80 TL
    Erzurum Hotel Kervansaray 1 gece + kahvaltı : 70 TL
    Giresun Lonca Hotel 1 gece + kahvaltı : 85 TL
    Kastamonu SinanBey Konağı 1 gece + kahvaltı : 80 TL

2) Yapmak istediğim Rota buydu aslında. İlk gün deniz kenarından gidemedim. Borçka'dan Maral Şelalesine gidemedim. Giresundan Kastamonuya giderken Kümbet Yaylasından geçerim diye düşünmüştüm ama hızlı olsun diye anayollardan gittim. Bir de son gün Kastamonu Pınarbaşı şelalesine gidemedim zor geldi

Eğer buna yakın birşey yaparsanız mükemmel olur

https://goo.gl/photos/hyi98X8WjX1FMQ5H8

3) Yağmura pek yakalanmadım diyebilirim. Rize, Çamlıhemşin taraflarında hep yağmur çisiyordu ama pek ıslatmıyor insanı yağmurluk giymeye bile gerek yok. 2-3 kere yağmurluk giydim onlarda üzerime en fazla 30 dakika kaldı. Yol alınca iklim değişiyor yağmurlu kısımdan çabuk çıkıyorsunuz. Geceleyin Rize ve Çamlıhemşin taraflarında ise hep yağmur yağıyor ona dikkat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi çok güzel, ancak bi tane kendi resmin yok selfie yapamıyonmu
    Eyvallah. Selfie var tabi abi olmaz mı
    Ama kendimi ön planda tutmuyorum yazdığım yazılarda. Gezdiğim yeri, manzarayı ve motoru ön planda tutuyorum.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    cok guzel bır gezi olmuş zevkle okudum
    sorulmaz belkı ama toplam masrafınız ne oldu nekadar harcadınız paylaşırsanız sevinirim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    mükemmel olmuş. ne kadar yeşil dolu bi gezi

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İyi gezmişsin birader.
    Çor çocuğa karıştıktan sonra böyle maceralar yaşanmıyor :(
    Her şey bekarkenmiş..

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Muhteşem. Cağ kebabı fotoğraflarında ağzımın suyu aktı :D

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Çok güzel bi gezi olmuş.

Vecihi.H - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gezi ömüre bi 10 yıl artı katar vallahi

Paylaşımın için sağol varol.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,her zamanki gibi muhteşem bir gezi olmuş.yıllardır KARADENİZ'i gezme hayali kurup,bütün gezilerden bilgi / foto ve notlar alırım.senin gezinden de gerekli notlarımı aldım.teşekkürler.muhteşem fotolar ve anlatım.ADANA'dan selam olsun.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Akıcı anlatımınız ve o kadar ağır motorla tek başınıza o yollara girme cesaretiniz(aslında risk almışsınız) takdire değer...
    Herkesin hayallerini resimlere dökmüşsünüz güzel güzel ve güzel

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    zevkle okudum tebrikler.cok istiyorum bende boyle gezmeyi motor var imkan var ama zaman yok belki biraz da cesaret yok :D

benim en çok istediğim tatili yapmışsınız.tebrik ederim.aynı yolu ve güzergah arabayla yapılabilirmi?arabayla nerelere gitmek tehlikeli olur acaba?

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel bır gezi olmuş zevkle okudum
    sorulmaz belkı ama toplam masrafınız ne oldu nekadar harcadınız paylaşırsanız sevinirim
    Sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için inşallah sizler daha iyilerini yaparsınız.

Abi toplamda 1000 TL benzin + 1000 TL otel + 300 lirada yemek olsa = 2300TL dir bana maliyeti. Ama tabi bir de şu var Lastik bitti motorda iyice iz oldu ortası yeni lastik istiyor bir de bakım geldi

Alıntı ERCEYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim en çok istediğim tatili yapmışsınız.tebrik ederim.aynı yolu ve güzergah arabayla yapılabilirmi?arabayla nerelere gitmek tehlikeli olur acaba?
    Sağol abi. Araba ile yapılır ama arabaya yazık olur eğer altı yere yakınsa. Mesela Duster gibi araba iyi gider zaten her yerde vardı. Arabayla biraz da yavaş gidilir tabi bozuk yollarda, veya tek şeritli şelale yollarında geçecek yer aramak sıkıntı olabilir. Ama araba ile de Ovit Yedigöllere çıkılır ve inilir eğer arabanız spor araba değilse ve biraz da hor kullanmayı göze alırsanız.
    murat 60 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Valla süper bir gezi olmuş, çok imrendim. Hele anlatımlar ve fotolar, gıpta ile baktım hepsine. Elinize ve emeğinize sağlık. Kazasız tamamlamanız da ayrı bir mutluluk olsa gerek.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Harika bir gezi ve aynı harikalıkta gezi yazısı olmuş. Elinize sağlık.
    Her satırını sıkılmadan okudum. Hep gidip görmek istediğim yerleri gezmişsiniz.Yakın zamanda bana kısmet olmaz o taraflar ama sayenizde gezmiş kadar oldum.
    Teşekkür ederim

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Söyleyecek kelime bulamıyorum, anlatılmaz yaşanır. Muhteşem olmuş, muhteşem ötesi olmuş. Memleketim Erzurum u gezmeniz bunu fotoğraflamanızda hoşuma gitti. Tüm bunca emeğiniz için çok çok teşekkür ediyorum. Gönlümüzü açtınız. Allah nice geziler yapmayı kazasız belasız nasip etsin.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Uzun süredir böylesi güzel bir gezi yazısı okumamıştım. Tebrikler gerçekten çok güzel bir gezi olmuş. Ayrıca on numara bir anlatımla okuması da çok zevkliydi. Kazasız belasız daha nice gezilere inşallah.

Fotograflar, anlatim, yemekler, manzaralar harika olmus. Konuyu gece yatarken okumustum, manzarayi ve yemekleri gorunce bir an motora atlayip yola cikma dürtüsü geldi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadır kuranlar vardı abi etrafta. Yaylalarda kurulabilir Karadenizde. Ya da göl kenarlarında sıkıntı yok.

Gezi boyunca 1-2 kilo vermişimdir abi almak yerine Böyle gezilerde günde 2 öğün yiyorum sabah kahvaltıyı sağlam yapıyorum sonra bir de 4-5 gibi yemek yiyorum o kadar. Çok aktif olduğumdan yediklerim eriyor gidiyor yarım kilo etleri götürmeme rağmen

Eyvallah abi. Şöyle yanıtlayayım.

1) Evet dediğiniz gibi karadeniz de oteller egeden ve akdenizden daha pahalı kimi yerde 2 kat daha pahalı. Ben fiyat performans olarak en iyi olanları seçmeye çalıştım otellerde. Hepsini booking.com dan ayırttım 1-2 ay önceden. Ücretsiz iptal ve otelde kalınca ödemek şekilde olanları seçtim.

Sinop Reis Otel 1 gece + kahvaltı : 130 TL
    Ünye Hotel Sebile Hanım Konakları 2 gece + kahvaltı : 160 TL
    Trabzon Hıdırnebi YaylaKent 1 gece + kahvaltı : 130 TL
    Çamlıhemşin Ekodanitap 2 gece + yarım pansiyon : 270 TL
    Borçka Aralık Köyü Meroli Pansiyon 1 gece + kahvaltı : 80 TL
    Erzurum Hotel Kervansaray 1 gece + kahvaltı : 70 TL
    Giresun Lonca Hotel 1 gece + kahvaltı : 85 TL
    Kastamonu SinanBey Konağı 1 gece + kahvaltı : 80 TL

2) Yapmak istediğim Rota buydu aslında. İlk gün deniz kenarından gidemedim. Borçka'dan Maral Şelalesine gidemedim. Giresundan Kastamonuya giderken Kümbet Yaylasından geçerim diye düşünmüştüm ama hızlı olsun diye anayollardan gittim. Bir de son gün Kastamonu Pınarbaşı şelalesine gidemedim zor geldi

Eğer buna yakın birşey yaparsanız mükemmel olur

https://goo.gl/photos/hyi98X8WjX1FMQ5H8

3) Yağmura pek yakalanmadım diyebilirim. Rize, Çamlıhemşin taraflarında hep yağmur çisiyordu ama pek ıslatmıyor insanı yağmurluk giymeye bile gerek yok. 2-3 kere yağmurluk giydim onlarda üzerime en fazla 30 dakika kaldı. Yol alınca iklim değişiyor yağmurlu kısımdan çabuk çıkıyorsunuz. Geceleyin Rize ve Çamlıhemşin taraflarında ise hep yağmur yağıyor ona dikkat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Eyvallah. Selfie var tabi abi olmaz mı
    Ama kendimi ön planda tutmuyorum yazdığım yazılarda. Gezdiğim yeri, manzarayı ve motoru ön planda tutuyorum.
    Teşekkürler bookingden bakıp ucuz yakalarsak yakalıycaz yoksa çadıra talim rota kaba taslak belli bizde ama gezılecek yerleri sizin rotadan ekliycez hopadan geri dönüşlü bizimkisi daha ileri gitmiycez bilgiler için tekrar tşkler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)