Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tek başıma 10 günlük Ege-Akdeniz maceram (Hyosung GV 250)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Senelerdir hayalini kurduğum benim için büyük tur olan ege-akdeniz turunu gerçekleştirmiş bulunuyorum. Aslında daha başladığım yere dönmedim ama bitirmiş sayıyorum kendimi bu yüzden gezi yazısını hazırlamaya karar verdim.
    Tüm sahili vaktim ve param yettiğince gezdim, aslında aşırı sıcakların olduğu döneme denk geldiğim için bazı yerlere girip gezemedim ama yapıcak birşey yok, bir dahakine artık.

Motor genelde uzun yola çıkmaya hazır, bakımlıdır fakat yollarda uğraşmamak için erkenden de olsa yağ değişimi yapıyorum. Yanıma zincir yağı, gaz yağı, wd-40, ufak bir alet çantası, lastik tamir spreyi alıyorum, kıyafetlerimi ve çadırımı bir gün önceden hazırlayıp motora yüklüyorum. Lastik basınçları bile tam

İlk gün okulda sınavım var, sınavdan çıkar çıkmaz erdeğe gidiyorum. Amacım sadece konaklamak asıl hedefim bozcaada, erdekten çıkarsam 2.5 saat kadar zaman kazanıyorum.
    Bursa-Erdek arasından bir kare.

İlk molamı akşamyemeği için benim klasiklerden olan çamlıbahçede veriyorum, sacda kavurma 18 lira falan sanırım... çok lezzetlidir

Ertesi sabah saat 7 de kalkıp erkenden yola çıktım, çanakkale yolu mükemmeldi. havada optimum olunca pek keyifli gittim.

Yol dümdüz, sıkıntıdan telefonu çıkarıp resim çekiyorum

Çanakkale kordondayım, çanakkale çok güzel memleket yahu, bayılıyorum. bir çay bahçesinde oturup kahvaltı yapıyorum.

Karşıda gelibolu ve şehitlik anıtı gözüküyor, güzel bir manzara her seferinde dururum

Geyikli üzerinden feribot iskelesine giriyorum ve bozcaadaya merhaba diyebiliriz

Adadaki ilk işim kendime şarap almak oluyor.

Ayazma plajına yakın bir kamping ile anlaştım. ilk günüm olduğu için biraz garip hissediyorum, kamp yapmayalı uzun süre oldu. ama sonradan alışacağım

Ayazma plajı

Bozcaadanın içinden kareler, burası pahalı bir yer, merkezde bir lokanta var uygun fiyatlı ve yemekleride güzel. karnımı doyurup dolaşıyorum öylesine...

Ertesi sabah yine erkenden kalkıp çadırı falan toplayıp yola çıkıyorum, bugün hedef ayvalık. Kazdağlarının içinden güzel bir yol üzerinden gidicem.

Yol üzerinde Zeus Altarına giriyorum, edremit körfezinin tamamını gören 3 noktadan birisi. Müthiş bir manzara...

Ayvalığa ulaştım, burda seneler öncesinden ailemle birlikte kaldığım çamlık kamping var, oraya gittim. eşyalarımı indirip zaman kaybetmeden denize gidiyorum.

Akşamüstü karnımı doyurmak için akkuşlar dinlenme tesislerine gittim, resimde gördüğünüz lahmacunun çapı 50 cm falan vardır. acayip büyük

Kamp alanından kareler

Sabahında motoru yükleyip yola çıkıyorum bugün hedefim izmir fakat izmire arkadaşımın ricası üzerine gittim, pekte keyifli geçmedi o yüzden burada paylaşılacak birşey yok. resim çekmedim çünkü...

İzmir çıkışında ilk durağım şirinceye uğruyorum, sabahın 7.30 u ancak ben yinede kendime şarap alıcak bir insan evladı buldum

sonraki durağım kuşadası, amacım kahvaltı etmek ve nasıl bir yermiş görmek.

bu arada yazmayı unuttum, hefedim datçaya gitmek, yavaş yavaş iniyorum. bafa gölüne geldim, gerçekten güzel manzarası vardı. ama ben daha neler görücem neler farkında değilim

Gökova inişi, muhteşem virajlar

Datçaya gelmeden 30 km önce aktur tatil sitesinde kamp yapıyorum, tur boyunca kaldığım en kaliteli kampingti.
    eee o kadar yol geldik

denize falan girdik iyi güzelde, saat oldu 7 ben daha yemek bile yemedim çadırda kurulu değil, eh mecburen girişiyorum

nem çok nem

kampingin kendine özel 2 sahili var, şezlonglar,şemsiyeler falan herşey kullanıma açık

eski datça

datçada 2 gece konakladıktan sonra yola çıkıyorum ve ilk durak fethiye köyceğiz oluyor. kahvaltı yapıyorum, sessiz sakin kendi halinde bir köy... e malum turizm krizi yüzünden bir insan evladı yok köyde.

yola devam, hava 40 küsür derece...

fethiye ölüdeniz taraflarına geldim, bir benzinliğe girip şortu terliği çekiyorum, apaçi modda sahile doğru yola koyuluyorum
    ölüdeniz süper biryer, deniz mükemmel

3 saat falan burada denize girdikten sonra kelebekler vadisine gitmek için hazırlıyorum ancak kime sorsam gitme ölürsün oraya sadece tekne ile gidiş var diyorlar. neyse doğrudur diyorum yol tarifi istiyorum. meğersem yol bittikten sonra dağlık araziden aşağı inmek için patikadan düşüp ölünüyormuş. millet beni çadırla falan görünce aşağı inicem zannetmiş.. benim amacım manzara görmek.. ancak yolda çıkarken benim tahminim birisi motosiklet ile üst yoldan alt yola düşüp ölmüş, başında ambulans ve jandarma. bunu görünce benim konsantrasyon gitti kelebekler vadisinden bir şey anlamadım.

ölüdenizden çıktıktan sonra antalya tabelasını takip ederek kaş/pataraya ulaşıcam bu gece patarada konaklamayı planlıyorum. ancak ortamı çok sevdiğim için 2 gün kaldım, üstelik günlüğü 7.5 lira

eee o kadar yol geldik

Camel kamping türk ve yabancı gezginleri ağırlıyor, konsepti çok güzel barıda var fakat açmamışlar. kampingin bulunduğu gelemiş köyüde çok şirin bir kasaba fiyatlarıda uygun.

Gezinin geri kalanını ikinci bir mesajla devam ettireceğim.
    adm12, bursagsli, mstr88 ve 47 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Ağlamak istiyorum

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    çok iyi gezmişsin ama tek kişi uzun yolda sıkılır be
    ogzcngdk ve antilop_skul bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ozan, whatsapp grubundan da ilgiyle takip ediyordum harika bir gezi olmus. En kisa surede bursa bulusmasinda gorusmek dilegiyle
    ogzcngdk bunu beğendi.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Kulağa harika geliyor, lakin tek kişi sıkılmadın mı hiç ya
    ogzcngdk bunu beğendi.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunuz çok güzel.

Tebrik ederim harika bir gezi olmuş
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    helal olsun valla bizde de imkan var ama zaman yok maalesef
    ogzcngdk bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    gerçekten güzel gezi olmuş bu rotayı 2014 yılında bende yapmıştım,anılarım tazelendi ,birde keşke oruç ayında alkol almasaydınız daha güzel olurdu, bu tabi benim fikrim,muğladan sakar geçidinden aşağıya doğru çok güzel virajlar var gerçekten,datça desen çok mükemmel bir yer,keşke marmaristen de bir kaç foto paylaşsaydınız,uzaktan ölüdeniz fotosunu çok beğendim,kelebekler vadisi sadece tekneyle olurmu arkadaş keşke orayada bir yol yapsalarda oradada bir kamp yapılsa diyorum,yüreğine sağlık güzel bir gezi izledim sayende,kazasız sürüşler dilerim,saygılar...
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Ramazanda Alkol ? Bence bu forumun içindeki muhafazar arkadaşların hissiyatına saygılı olunarak paylaşımlar dikkatli yapılabilirdi diye düşünüyorum. Gezi olarak güzel bir tur olmuş.
    mitmuallim bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    meğersem yol bittikten sonra dağlık araziden aşağı inmek için patikadan düşüp ölünüyormuş

Bu kısmını okuyunca bi gülme geldi nedense :D güzel gezi güzel paylaşım. Devamını bekleriz

Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazanda Alkol ? Bence bu forumun içindeki muhafazar arkadaşların hissiyatına saygılı olunarak paylaşımlar dikkatli yapılabilirdi diye düşünüyorum. Gezi olarak güzel bir tur olmuş.
    kasmayın hocam bu kadar kasmayın. Bırakın insanlar istediği gibi hayatını yaşasın. 11 ay yemediği bok kalmayıp 1 ay müslüman kesileceğine insanlar, bırakın tüm ömrü boyunca kendisiyle çelişmeden, doğru bildiği şekilde yaşasınlar.
    Arkadaşın paylaşımını değilde senin yorumunu saygısızlık olarak değerlendirdim bende mesela.
    hattoi, adanalı, ilkeronat ve 23 diğerleri bunu beğendiler..

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatil diye buna derim. Devamını bekliyorum.
    Memleketim, tarihimiz Çanakkale'yi özlemiştim zaten, şimdi daha beter oldum.
    Biga'da canbaz ya da tarzanda biga köftesi yeseydin keşke, üstüne de peynir tatlısı efsanedir.

Muhafazakar arkadaşlarda zoruna gittiyse bir köşede ağlayabilir. Ya da sinirini alamazsa plakçı basıp gariban koreli ve bir kaç gence saldırabilir.

(Başkasını yadırgamadan, inancını kendi iç huzuru adına yaşayan müslüman arkadaşlar için demiyorum tabi ki bunu, onlar asıl bu toprakların insanları. Bu orta doğu çakmaları değil.)
    adanalı, ogzcngdk, ttan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Memlekette hicbir sorun,dert tasa kalmadı bir bu arkadaşın içtiği alkol dert oldu değil mi ? Tabii haklısınız.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Mükemmel bir gezi olmuş. Biz de eşimle bu sıralar Ege turu düşünüyoruz.

Sadece İzmir ve köylerini gezme hedefimiz var ama bunu gördükten sonra belki sahil şeridini dolaşırız.

Bu arada bir kere de çok değerli Müslüman ahali saygı duysa insanların seçimlerine.

Güzel gezmişsiniz, nice güzel gezmelere...
    adanalı, ogzcngdk, ttan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Güzel rota, güzel paylaşım, gezinin devamının da iyi geçmesini dilerim..
    Tepki duyulacak o kadar şey varken buna kafa yoran insanları da anlaması ayrı bi dert, sanki istemeyene zorla içiriyorsun.. Neyse afiyet olsun biraderim..
    ogzcngdk, ttan, avcagatay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    SANA NE? Isteyen istediğinı yapar. Milletin hayatına bi karışmayın artık.
    ilkeronat, ttan, avcagatay ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Tuborg sponsor luğunda güzel bir gezi olmuş ,anlatımda gayet başarılı tebrikler

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Bir kere ben ogzcngdk arkadaşımıza sizin bana saygı duyduğunuzdan daha çok saygı duyuyorum.(Burası ince herkes anlamaz). Müslümandır , Hristiyandır , yahudidir bu beni ilgilendirmez. İstediğini yapmakta özgürdür. Benim bir eleştiri yönlendirmem onun hayatına mı karışmak oluyor anlamadım ? Evet istediğim eleştiriyi yaparım. Size soracak halim yok. Siz de yapabilirsiniz kendinizce.Ama sizin eleştirilerineze göre yaşamak mecruburiytinde değilim pekala. Şeçme şansınız var değil mi ? İradenizi elinizden almıyorum sonuçta. Ha tabi bunu bile demem ile bazıları gocunuyorsa onlara lafım yok.
    flawless423 bunu beğendi.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Bir kere ben ogzcngdk arkadaşımıza sizin bana saygı duyduğunuzdan daha çok saygı duyuyorum.(Burası ince herkes anlamaz). Müslümandır , Hristiyandır , yahudidir bu beni ilgilendirmez. İstediğini yapmakta özgürdür. Benim bir eleştiri yönlendirmem onun hayatına mı karışmak oluyor anlamadım ? Evet istediğim eleştiriyi yaparım. Size soracak halim yok. Siz de yapabilirsiniz kendinizce.Ama sizin eleştirilerineze göre yaşamak mecruburiytinde değilim pekala. Şeçme şansınız var değil mi ? İradenizi elinizden almıyorum sonuçta. Ha tabi bunu bile demem ile bazıları gocunuyorsa onlara lafım yok.

Iyi de inanc konusunda elestirmenin ne mantigi olabilir ki.. Insanlarin inancini elestirmek yada oneri vermek zaten ulkemizin sorunu..

Ozaman ateistler de seni elestirsin cuma namazina gitmeseydin iiydi.. Oruc tutma vucuduna zarar veriosun... Yada hiristiyanlar gelsin.. Keske cami yerine kliseye gitsen yoksa cehemlemde yanacsksin... Bunlari sen saygisizlik olarak karsilamaz misin??
    hattoi, ilkeronat, kazma ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Çok güzel bir gezi olmuş. Devamını bekliyorum. Ben de dün arkadaşım ile agvaya gidelim çadır da kalalım dedik teleonla bir yeri aradım buyrun gelin dediler. Gittik damsiz almıyoruz deyip kovdular resmen. Bütün günümüz kamp yeri aramakla geçti arkadaşım da sinirlenince geri döndük. Sizi tek başınıza almaları güzel olmuş kiskandim.
    ogzcngdk bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş. Devamını bekliyorum. Ben de dün arkadaşım ile agvaya gidelim çadır da kalalım dedik teleonla bir yeri aradım buyrun gelin dediler. Gittik damsiz almıyoruz deyip kovdular resmen. Bütün günümüz kamp yeri aramakla geçti arkadaşım da sinirlenince geri döndük. Sizi tek başınıza almaları güzel olmuş kiskandim.
    Öf. Can sıkmıştır, telefonda söylemeliydi.
    Taygunho bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)