Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tek başıma 10 günlük Ege-Akdeniz maceram (Hyosung GV 250)

Motovento
    REKLAM ALANI
    exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 günde 300 km den sonra yorucu olmaya başlıyor. ancak 250cc segmentinde daha rahat yolculuk edilebilecek motor sayısıda fazla değildir.

motoru yormamak içinse 110-115 km/h sürati geçmemekte fayda var, geçilirse hem titreşim başlar hemde fazla yakar.
    yanınızda mutlaka kulak tıkacı bulundurun, rüzgar sesinin azalması epey konforlu yapıyor yolculuğu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Kulak tıkacını hatırlattığınız iyi oldu unutmuştum onu.

Genelde cruiserlar ile zaten daha üstü hız pek keyif vermiyor rüzgar yüzünden, 300km de gayet yeterli. GV 250 yi kullandım 50 km kadar, gerçekten 250 cc için çok başarılı bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ege ve Akdeniz sahillerinde öyle yer bulmak kolay değil.
    Ben bir defa polis bir defa da jandarma tarafından çıkarılmıştım kamp yaptığım yerden.
    Gören şikayet ederse çıkarmak durumundalar onlarda.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba;
    Keyifli bir yolculuk olmuş belli fakat bu tip gezilere çıkmadan önce rotanızı paylaşırsanız bölgede yaşayanlar olarak tavsiyelerde bulunabiliriz.
    Muğla bölgesinde daha çok yer var ve hemen yanından geçmişsiniz.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sayın ogzcngdk çok güzel bir gezi ben de imrendim doğrusu. keşke vakit bulabilsem de ben de gitsem diyeceğim ama motorumda bu aralar bir sıkıntı var. sizde de gv250 olunca buradan yazayım dedim.

Arkadaşlar bu konuda herkesin fikrine ve desteğine ihtiyacım var. bende de gv250 var 2009 model enjeksiyonlu. motor stop ediyor. yani giderken hareket halindeyken stop ediyor. bir kaç kişiye götürdüm. (kişi diyorum onlar kendilerine usta diyorlar) bujiden başladık sonra yakıt pompasını değiştirdim. üç beş gün sorunsuz çalışıyor. sonra bir gün yolda giderken stop ediyor. pompa şase geçirmiyor dışardan şase geçiricem dediler onu da yaptık. yine olmadı. son götürdüğüm kişi sigorta kutusu ve rölelerin değişmesi gerektiğini bunlardaki bir temas sıkıntısından dolayı bu kesmeyi yapabileceğini söyledi. şimdi 2 adet sigorta kutusu ve bir adet 30 amperlik 2 adet 20 şer amperlik role arıyorum. bilen duyan lütfen bana yazsın. tekeriniz düz bassın.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Dostum harika gezi olmuş. Bir daha ki gezine haber verirsen bende katılabilirim Bursa dan. Çadır aldık daha kamp atamadık :D. Güzel yerleri gezmişsin tam kafamdaki rota diyebiliriz Tekerin düz bassın kazasız belasız inşallah
    ogzcngdk bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı oralet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Keyifli bir yolculuk olmuş belli fakat bu tip gezilere çıkmadan önce rotanızı paylaşırsanız bölgede yaşayanlar olarak tavsiyelerde bulunabiliriz.
    Muğla bölgesinde daha çok yer var ve hemen yanından geçmişsiniz.
    selamlar, benimde kamp yerlerine ve gezilecek yerlere ihtiyacım vardı. çok pahalı olmayan ve denize uzak olmayan kamping tavsiyesi alabilirim, imkanları çok önemli değil. gezip görülecek yerlerde söylerseniz mutlu olurum.

yaz sonu daha büyük ve daha kapsamlı bir tur düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı alicanblmts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın ogzcngdk çok güzel bir gezi ben de imrendim doğrusu. keşke vakit bulabilsem de ben de gitsem diyeceğim ama motorumda bu aralar bir sıkıntı var. sizde de gv250 olunca buradan yazayım dedim.

Arkadaşlar bu konuda herkesin fikrine ve desteğine ihtiyacım var. bende de gv250 var 2009 model enjeksiyonlu. motor stop ediyor. yani giderken hareket halindeyken stop ediyor. bir kaç kişiye götürdüm. (kişi diyorum onlar kendilerine usta diyorlar) bujiden başladık sonra yakıt pompasını değiştirdim. üç beş gün sorunsuz çalışıyor. sonra bir gün yolda giderken stop ediyor. pompa şase geçirmiyor dışardan şase geçiricem dediler onu da yaptık. yine olmadı. son götürdüğüm kişi sigorta kutusu ve rölelerin değişmesi gerektiğini bunlardaki bir temas sıkıntısından dolayı bu kesmeyi yapabileceğini söyledi. şimdi 2 adet sigorta kutusu ve bir adet 30 amperlik 2 adet 20 şer amperlik role arıyorum. bilen duyan lütfen bana yazsın. tekeriniz düz bassın.
    selamlar, yaşadığınız problemi sanıyorumki ilk defa duydum. beyine reset attırmayı denediniz mi? ben pek sanmıyorum sigortadan veya röleden olacağını, elektronik, enjeksiyon ve beyin kaynaklı oluyor bu tür şeyler yada sensörlerden birisi arızalanıyor.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Enfes bir gezi olmuş, bayramda yol yapacağım ben de kısmetse.

Resimler için çok sağ olun.

Saygılarımla.
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Bu akşam bu güzel gezinin fotolarına yeniden bakayım. Kedi kucağıma gelirse bir yandan da başkalarının hayatına karışmayı normal zanneden zararlıların nasıl azaltılacağını düşüneyim.

ttan, ogzcngdk, tayyareci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum gezi harika olmuş, fotolar falan da on numara. yaz sonunda bir daha tekrar edeceğini söylemişsin. Görülecek bir kaç tavsiye vereyim belki aklına yatar uğrarsın.

- Sanırım sen Bafa Gölü'nden geçen kıyı yolunu takip ettin. Eğer 2. seferde Aydın-Muğla arası karayolunu kullanacaksan, yol üzerinde Ormancı Türküsü'nün çıkış yeri olan Belen Kahvesi var. Uğrayıp güzel bir kahve içebilirsin. Dama oyunu sahnesini de mankenlerle canlandırmışlar.

- Sakar geçidini indikten sonra Akyaka'ya uğrayıp Azmak dersinde kyık ile gezebiliyorsun, keyifli oluyor. Ayrıca dere boyunca çok sayıda güzel restoranlar var.

- Marmaris yolu üzerinde Kleopatra sahili var.

- Marmaris'e girdikten sonra İçmeler yönüne devam, yolun devamında Turunç var. Çok cici bir yerdir. Marmaris-Turunç arasında manzara kahvesi var adı üzerinde manzara harika. Daha ileri gidersen Kumlubük vs var. Ama çok da değecek bir yer değil, yolu virajlı ve keyifli.

- Marmaris Datça arasında Kız Kumu çok güzeldir. Yakında tarihe karışacak maalesef, görmek lazım.

- Fethiye'de sanırım Ölüdeniz'de lagünün içine girmemişsin, Belcekız'da takılmışsın. Bu sefer lagüne giden tarafa dönüp devletin sahip olduğu yere değil de, yolun sağından devam edersen ileride Sugar beach var. Lagün içerisinde rahat rahat denize girip, iyi hizmet alabileceğin ve abartı fiyatları olmayan bir yer. Giriş ücreti yok.

- Ölüdeniz'e varmadan Hisarönü yönüne dönüp devam edersen, yol orman içinden geçerek Gemiler Koyu'na gidiyor. Harika bir manzara, kamp alanı da var. Ayrıca parasailing yapmak istersen yapabileceğin en güzel yer orası. Kale kalıntıları arasında koylarda gezdiriyor paraşütü.

- Fethiye içinde kyıya inip sol tarafa dönersen sıra sıra 9 tane çok güzel koy var. Sarımsaklı mı öyle s ile başlayan bir ismi olan en güzeli.

- Saklıkent'e giderken Tlos antik şehri ve Yakapark çok güzel yerler. Yakapark'ın 1984'te açılmış olan orijinaline gitmeni tavsiye ederim. Oralar biraz karışık iyice bakınmak lazım. Orada bıldırcın yiyebilirsin, güzel yapıyorlar.

- Eğer Kaş'a kadar gidersen Türkiye'deki en güzel yat turuna çıkma imkanın olur. Kekova'da batık Likya şehirlerinin arasından gidiyor, yemekler harika ve geçtiği bölge zaten mükemmel. Kale'de ev yapımı kavunlu dondurma güzel. Yalnız tura direkt Kaş'tan kalkan tekneler ile çıkma. Mavi Bar'ı biraz geçince solda bir acente var. Sabah Mercedes minibüslerle oradan alıp Üçş ağıza kadar arabayla götürüyor. Böylece görülecek yerlerde daha fala kalma imkanı oluyor.
    ogzcngdk bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam bu güzel gezinin fotolarına yeniden bakayım. Kedi kucağıma gelirse bir yandan da başkalarının hayatına karışmayı normal zanneden zararlıların nasıl azaltılacağını düşüneyim.

http://i65.tinypic.com/jim4xg.jpg
    Cixs cixs cixs

Efesle kınadım seni. Esefle mi idi o yoksam :D
    zaferce ve ttan bunu beğendiler.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cixs cixs cixs

Efesle kınadım seni.
    Eyyyy yunusus, sen kimsin yaaa! Esas ben seni efesle kınarım! (Kedi bu akşam hanımın yanını tercih etti, idare et.)

ttan bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı enes doğru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kamp yapılan yerler campingler değil kendi bulduğumuz ücretsiz yerler olmalı o zaman daha özgür hissediyor insan kendini.
    Duş tuvalet işi sıkıntı olur o zaman.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    yazılanları okuyunca daha iyi anlıyorum cehhennemdeki türk çukurunda neden zebaniye gerek olmadığını resmen herkes bir taraf bizim gibi düşünmeyen bertaraf tü ka ka bu ne ya arkadaşlar bukadar birbirimize kindar olmaya gerek yok herkesin tuttuuğu yol kendine insanımız farklı görüşe hoşgörülü olmayı unutmuş yazık konu açan arkadaşımızı takdir ediyorum alkolle ilgili yorumlara katılmayıp konuyla ilgili sorulara cevap vermiş tebrikler

İçmesine lafım yok içebilir ramazan hassasiyeti sebebiyle o fotoğrafı paylaşmasa iyi olurdu diyorum şahsi fikrim. Ben 11ay abartmamak kaydıyla içerim ramazandada orucumu tutar tutamadığım günlerde sigarayı bile millete olan saygımdan avuç içinde içerim bir şeyde kaybetmem kendimden toplumumuz ne zaman karşıt fikirleri kınamamayı saygı göstermeyi öğrenir bilemiyorum her olayda düşmanmışçasına birbirine saldırmak tamda 3. dünya ülkelerine göre herkese ii forumlar.
    ogzcngdk bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum gezi harika olmuş, fotolar falan da on numara. yaz sonunda bir daha tekrar edeceğini söylemişsin. Görülecek bir kaç tavsiye vereyim belki aklına yatar uğrarsın.
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, dikkate alacağım.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    aynı rotayı farklı tarihlerde yapmışız ben senden 10 gün önce aynı yollardan geçtim. Çok güzel bir gezi rotasıdır bu.
    ogzcngdk bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc

kardeşim forumu iyice karıştırırsan benzer problemi yaşayan bi kaç kişi daha olacaktı. yanlış hatırlamıyorsam buji başlıklarında ki çatlaklardı sorunun kaynağı.

ayrıca gezi çok güzelmiş. 1 motorlu daha olsaymış yanında daha zevkli olurmuş.

bide gece neden sürmedin ki hem motor bunalmazdı hem sen tepende o güneşi yemezdin.

tayyareci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super gezi olmus. Darisi basimiza.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    harika gezi olmuş

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Valla süper, harika gezi olmuş, hem yediğini içtiğini hem gezdiğini güzel bi dille anlatmışsın. Bütçe vermişsin zaman vermişsin , aranıpta bulunmayacak kaynak olmuş Bu gezdiğin yerlerin hepsini gezdim bende ama motorla değil arabayla. Herseferinde de "ulan burda motorla olacaktık bee" demişimdir. Hele marmaris datça arasındaki o yola bayılıyorum. aslında datçada aktur da güzel ama kargı, hayıtbükü, kızılbük, karaincir, palamutbükü nüde aklında tut fırsatın olursa gezmeni tavsiye ederim. Zeus altarı panaroman müthiş ama 2 foto arasında kaynamış :D. Yağmura yakalanıcam fena olucak diye çıktın yola yana yana gezmişsin. Bravo :D

Debriyaj müşürü ve ayaklık müşürü çıkabilir sorunun. İkisinide iptal et o zaman bir süre sonra (20 kez çalıştırmadan sonra) fi ışığı yanacak. Ama önemli değil ben 1,5 yıldır öyle Kullanıyorum.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kış gelsin gezi yazilari can yakio yaa...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)