Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek başıma 10 günlük Ege-Akdeniz maceram (Hyosung GV 250)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazanda Alkol ? Bence bu forumun içindeki muhafazar arkadaşların hissiyatına saygılı olunarak paylaşımlar dikkatli yapılabilirdi diye düşünüyorum. Gezi olarak güzel bir tur olmuş.
    Adam kendi keyfine gore gezmis tozmus. Alkol kullanmis fotografini cekmis. Alkol kullanan arkadaslar o fotografi gorunce yuzunde gulumseme olur. Biraz ic ceker. Keske bende yapsam der. Ramazan diye o fotoyu koymasa, bu insanlardan bunu esirgemis olacakti. Yanlis olan ramazanda alkol degil. Alkol haramsa ramazanda da haram diger 11 ayda da. Ramazanda yemek fotografi koymasi degil de alkol mu dusuncesizce. Ramazanda kendi nefsinizi kontrol edersiniz. Baskalarini, sizin nefsinizi daha kolay kontrol edebilmeniz icin kisitlamak degildir ramazan. Lutfen insanlarin keyiflerini bu sekilde kacirmayin. Yaptiginiz sey haddinizi asmak oluyor.

Konuya donecek olursak, geziniz cok guzel olmus. Guvenli daha nice geziler yapma firsatiniz olmasini dilerim.
    Ali Sungur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bu arada patarada çadırım sizlere ömür oldu gece yatmadan off'u boca ediyorum üstüme dışarıda yatıyorum. ama kampingteki yerim güzel keyfim yerinde.

bu sabahki planım erkenden saklıkente gidip kanyonu gezmek ve ardından kaputaş plajına gidip akşama kadar denize girmek
    30 km lik bir yoldan sonra kanyon kendini gösterdi

kanyonun bir kısmını asma köprülerden, karşıdan karşıya gerilmiş iplerden geçiyorum. ardından kanyonla başbaşayım buz gibi suyun içinden yukarıya tırmanıyorum zaman zaman derinliği göğsüme kadar geliyor. en son bu karanlık kısmı geçemiyorum telefon ve cüzdan yanımda olduğu için, geçseymişim şelalede yıkanabilirmişim.

kanyonun ardından pataraya geri dönüp havluyu vs. alıp direkt kaputaşa geçiyorum burasıda 20 km mesafede...
    kaputaş plajı çok güzel.

patara patara yazıp duruyorum nedir bu patara diye merak etmiş olabilirsiniz. patara plajı 18 km uzunluğunda çöl kıvamında bir yer, caretta carettaların yumurtlama yeri ve büyükçe bir antik kent var içerisinde. hatta eski türk filmlerinde çöl sahneleri burada çekilirmiş.

buradan sonra antalya/alanya'ya geçiyorum aile dostumuz beni misafir etti, 2 gün konakladım ardından eskişehir'e döndüm.
    kaş-antalya arasındaki yoldan...

kemerde tahtalı dağı, 2000 küsür metre yükseliği var teleferiktle çıkılıyor. acayip bir manzarası varmış...

alanyadan eskişehire gitmek için seydişehir üzerinden bir yol seçtim, 1900 metrelere tırmanıcam güzel bir seçimdi.

karşıdaki dağın yükseliği 2000 metreden fazla, hava buz kesti. alanyada nefes alamıyordum halbuki

beyşehir gölü yakınlarında hititlerden kalan bir heykeller grubu vardı.

heykellerin 4000 yıl önceden kaldığını hatırlatmak isterim.

toroslara birde arkadan merhaba diyelim.

eskişehire girmeden güney taraflarından son bir kareyla kapatayım.

toplamda 2900 km yol yaptım, ortalama yakıt tüketimim 3.4 civarında idi.

herkeze güzel yorumları için teşekkür ediyorum.

Taygunho, ttan, DusenAdam ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Resmen içki reklamı yapılmış. Forum yöneticileri uyuyor galiba.
    Mukaddime ve ERCEYLAN bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    illa biri karışacak,mahalle baskısı üretecek,kendini önemli hissedecek.
    Burası bir motosiklet forumu ;burada insanların motor kullanma şekline,bakımda yaptığı hatalara,trafikte yaptığı hatalara yol gösterebiliriz ama yaşam tarzına,inancını nasıl yaşadğına asla karışamayız.
    yahu adam bir tek biranın parasını bizden ödünç alıp gitse tamam,parasını cebinden veriyor,hayat O'nun hayatı.
    günahsa O'na,haramsa O'na.adam bu resmi uygun görmüş paylaşmış.
    Paylaştı diye kimi günaha soktu,kimi özendirdi ?İlla kendi hayat tarzımızı başkalarında göreceğiz değil mi ?.
    Çok rahatsız olan,arkadaşı engeller yazdıklarını paylaştıklarını görmez.
    ben mütedeyyinim .Sadece kendi kusurlarımı düzeltmeye çalışırım.Rabbulalem'in bana emrettiği de bu.
    courser, sey_47, BIYIKLI ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Cadiriniz ne marka ve neden rahmetli oldu onu da yazabilir misiniz.

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öf. Can sıkmıştır, telefonda söylemeliydi.
    Hemde bayağı sıktı ama asıl dert arkadaşımın tavrı idi bütün günü zehir etti bana. Vay efendim o tecavuzcumuymus felan diye. En azından kimle kampa gidilmeyecegini öğrendim

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Onlar kendi yaşam tarzlarını bizde görmek istedikleri zaman da böyle konusabiliyormuydun. Herkes nasıl isterse öyle yaşasın. Ama rezilliklerini ilan etmeye hakları yoktur.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben alkol konusuna cevap vermemeyi tercih ediyorum, sizde vermezseniz hepimiz için daha kolay olucaktır. dünya sizin yaşam alanınızdan daha büyük biryer...

tek başıma kalmam konusuna gelincede, yolda tek başıma olmayı severim. kaldığım kampinglerdede sağolsunlar hiç bir zaman yalnız bırakmadılar her akşam birileriyle tanışıp sohbet ettim.

çadırım çok eski bir çadırdı, resimlerde görürsünüz zaten alçak dar bir çadır, iskeleti kırıldığı için kuramadım çadırı, bende dışarıda yattım 2 gece

size damsız girilmez diyen kamping olayı çok yanlış anlamış, kamp olayı böyle bir şey değil. çift olarak gelende vardı, aile olarakta benim gibi tek başına gelende vardı. böyle birşey söz konusu bile olmadı.
    Thracian, BIYIKLI, computeus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Gezi ve fotoğraflar gerçekten ama gerçekten çok güzel hocam. Yanlış görmediysem motosiklet hareket halindeyken fotoğraflar var ama bu durum biraz tehlikeli olduğundan dolayı motosikleti kenara çekip fotoğraf çekseniz daha güvenli olur 👍🏻

Muhafazakâr arkadaşlar neden bu şekilde yapıyorsunuz keşke bu konuya böyle müdahale etmeseydiniz. Sanki adamlar sizin yorumunuzla imana mı gelecek? Ya da adamların inancında bir değişiklik mi olacak ben bunu bilemedim yani.

Adamların ağzına laf veriyorsunuz, bu forumda çoğunluk İslami yaşam tarzına karşıt hatta çoğu İslamdan rahatsızlık duyuyor bizde böyle farklı uslup ile yazarsak insanlara karışıyormuş gibi izlenim veririz ve o saygıdeğer İslam dan rahatsız olan insanların ağzına laf veriyoruz.

Kendinizce güzel bir uyarıda bulunuyorsunuz alkol hakkında bu güzel ama millet zaten yanlış anlamaya laf sokmaya karşı çıkmaya yer arıyorken daha dikkatli daha yaftalanmayacak tarzda önerebiliriz...

Ben zamanında çok alkol aldım uyuşturucu kullandım kimsenin uyarılarını dinlemiyordum mesela...
    Neyse.Çok bilmiş gibi konuştum kendime ayar oldum.
    ogzcngdk ve ESGEL bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MÜKEMMEL BİR GEZİ OLMUŞ !! 2-3 kişiyle daha eğlenceli olabilirdi diye düşünüyorum. katılıma açık olsa kesin gelirdim
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Eline koluna sağlık kardeşim böyle güzel bir gezi yapıp bize de bu keyfi yaşattığın için teşekkürler. Çok güzel bir gezi olmuş resimler de bi o kadar keyifli, o kadar alkol içtiğin için bende esefle kınıyorum seni insan birkaç tanede benim içinde içer o manzaralara karşı
    ttan, ESGEL, computeus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    On numara gezi, ben de her sene ayni güzergahı farklı motorlarla yapıp uzun sure fethiyede konakliyorum

Buna ek olarak sen çok yanlış bir adamsın. Paylaştıgın fotoğraflara dikkat etmedin, bütün sözde Müslümanların canini çektirip günaha soktun. Ramazan ramazan alayının aklına çılgın partiler, bitmeyen geceler, alkol banyosu falan gelmiş olacak ki kendilerini kaybettiler. Olmaz dostum olmaz. Senin yatacak yerin yok
    hattoi, ogzcngdk, ttan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

camyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb250r
    Gezi harika olmuş....Alkolsüz gezi mi o

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Gezi harika olmuş....Alkolsüz gezi mi olur!..
    ogzcngdk, ttan ve computeus bunu beğendiler.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda son zamanlarda gördügüm en iyi
    gezilerinden biri gerçekten tek kelimeyle
    muhteşem olmuş anlatımda baya iyi fakat
    içki biraz bozmuş gibi mübarek ayda olmamız
    vede kötü örnek teşkil edeceğinden dolayı..
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Alkol ile serzenişte bulunan arkadaşımıza yüklenmeyin, tabbiki kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez herkes özgürdür bunda mutabıkız ancak yetiştiğimiz aile yapısı (istisnalar hariç) gelenek, görenek ananelere göre biraz tabi nasıl diyim uygun olmuyor, alkol dinimizde hem ramazan hem bayra ve hemde yılın geri kalan günlerinde velhasıl 12 ay haram, kabul edilir edilmez görüş meselesidir,isteyen inanır isteyen inanmaz burası laik bir ülkededir arab ülkelerinde içmek değil satışı bile yoktur, gizli içerler o başka herkese hayırlı bayramlar dilerim.
    ogzcngdk ve Mukaddime bunu beğendiler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başta zekizeki ve diğer arkadaşlar, bir aydır içmiyordum lafını yapa yapa canımı çektirdiniz.
    Amma velakin bu vesile ile serinledim azizler. Allah sizden razı olsun.

Manyas kelle peyniri kızartmasıda ironik olur diye düşündüm.

Bu arada gezinin ikinci bölümü de çok güzel, teşekkürler paylaşım için.
    ogzcngdk, ilkeronat, ttan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hakkını vere vere gezmişsin tebrik ederim
    ogzcngdk bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hocam çok güzel gezmişsin, ben de bu yaz sonlara doğru böyle bir şey planlıyorum.
    Tura çıkmadan önce ortalama bir hesap yaptıysan veya not aldıysan, bir mahsuru da yoksa gezinin maliyetini paylaşır mısın?
    ogzcngdk bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam o kadar gezmiş tozmuş,kaç kere kamp kurmuş,kaç yüz kilometre yol gitmiş,kaç tane fotoğraf çekmiş ama bazı yobazların dikkat ettiği 1-2 fotoğrafta biraz gözüken bira.Size söyleyecek çok şey var ama konuyu dağıtmaya gerek yok.Çok güzel gezmişin kardeşim.Yalnız bende bir şeye dikkat ettim; insan ara sıra Efes içer Miller içer farklı bir şeyler içer ne o öyle hep Tuborg Tuborg.
    ogzcngdk, ilkeronat, ttan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Asıl yobaz Allah ın hükmü ile amel etmiyenlerdir
    Mukaddime ve ERCEYLAN bunu beğendiler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan ara sıra Efes içer Miller içer farklı bir şeyler içer ne o öyle hep Tuborg Tuborg.
    Ne demişler; Madem sonumuz morg, önce Rakı sonra Tuborg
    ilkeronat, ttan, Thracian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)