Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Tekerle Kocaeli-Kısa Kısa Ramazan Turları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Selamlar;

İki tekerin üstünde çok vakit geçiriyoruz. Haliyle gezip,görme imkanımız diğer taşıtlara göre daha güzel oluyor.

Bende her ne kadar uzun yol yapamasam da Kocaeli'de gezdiğimiz,şehir dışından gelince sizlerin gezebileceği güzergahları niçin tanıtmalayım dedim ve kısa kısa turları bu başlıkta paylaşmak istedim.

22.06.2016

Rotamız.

[IMG][/IMG]

Önce evden çıkıp Kocaeli Üniversitesi tıp fakültesine gidiyorum. Orada ki işlemleri halledince yolumuzu eski İstanbul yolu rotasına çevirip biraz gezmeye başlıyoruz.

Yol nefis,asfalt kaliteli. Virajlar çok keyifli. Doğa ile başabaşasınız. Yolun sonu Gebze,Şile,Ağva gibi noktalara doğru gidiyor. Ya da tabelalara göre herhangi bir köye doğru da gidonu çevirebilirsiniz. Keyfinize kalmış. Biz çok fazla sıcakta şansımızı zorlamadan Körfez'e inen yol ayrımından geri dönüyoruz.

Yolun genel olarak kalitesi güzel.Virajlı pek keyifli

Kısa bir ağaç altı molası..

Ardından dönüyoruz. Hava sıcak ve Ramazan ayı. Hemen susuzluk başlıyoru

Seka Park'ta dinlenme molası.

Seka Park hakkında biraz bilgi verelim;
    Kocaeli izmitte bulunan sekapark Büyükşehir belediyesi tarafından önceden üzerinden fabrika bulunan araziyi 2005 yılından sonra devralmış ve üzerine izmit halkına harika bir park kazandırmıştır. Arazi yaklaşık olarak 580 döbüm olmakla birlikte oldukça geniş alana sahiptir. Proje sahibi kocaeli belediyesi en ince detaya kadar düşünüp seka parkı halka açmıştır. Seka park içerisinde oldukça fazla imkan bulunmaktadır bunların en başında gelenler şu şekildedir. kâğıt müzesi, kent müzesi, iskele, marina iskelesi, deniz gözetleme kulesi, ışık kuleleri, denize inen kızak alanları, rıhtım ışıklandırması, oturma alanları, deniz kıyısında büfeler, dinlenme sahaları, plaj, yürüme bantları, suda ışık gösterileri,kongre salonları,görsel sanatatölyeleri,gösteri salonları, koşu,festival sahaları, gölet,balıkçı restoranları,kafeler, sergi salonları, spor sahaları, çocuklarınız için oyun parkları ve oyun merkezi gibi önemli aktiviteler bulunmaktadır.

Seka park hemen hemen her yaştan insana hitap edecek şekilde inşa edilmiştir. Bunların dışında seka park içerisinde otopark hizmeti ve restoran hizmetleride verilmektedir. Kocaeli de seka parka alternatif başka bir yer yoktur.

Seka park Kocaeli izmitin kozluk mahallesinde bulunmaktadır. Nasıl Gidilir? D-100 karayolundan izmite doğru giderken derince hizasından d-100 karayolundan ayrılıp seka park tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında izmitin içerisinden seka park dolmuşlarını kullanarak kolayca ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Seka park ve çevresinde konaklama yapabilirmiyim?

Seka park içerisinde bir adet otel bulunmaktadır. Ama çevrede kalmak isteyenler için izmit merkezde konaklama imkanları oldukça fazladır. Hemen hemen her bütçeye uygun konaklama imkanları mevcuttur.

Seka parka giriş ücretli mi?

Hayır seka parka giriş ve spor alanlarından ve belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmak tamamen ücretsizdir. Fakat Seka park içerisinde bulunan özel kuruluşlardan alınan hizmetlerde çeşitli ücret tarifeleri uygulanmaktadır.
    ALINTIDIR.

Sekapark'tan ve Körfez'den manzaralarla bitirelim...

Yazımız Kocaeli'nin başka bölgelerini elimizden geldiğince tanıtmaya çalışarak devam edecek.

Gezide bana yol arkadaşlığı yapan Kocaeli MT'den sevgili oluroyle'de ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba )

Çok keyifliydi . Burda okumakta en az gezi kadar keyifliydi ellerine saglik

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Hey gidi
    Ne gezerdim oralarda

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel olmuş, çokta süper olmuş.

Fotoğraflar harika.

Tekerinize sağlık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)