Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ANKARA YAKIN YERLER KEŞİF GEZİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    WRgezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Selamlar,

Yarım günde ne yapabiliriz sorusu oturduğum Asmaaltı cafe d belirdi. Ve Alagöz karargah ı , Hisarlıkaya, Ballıkuyumcu köylerinden geçerek dönüşte Beytepe Sözeri Bahçe de harika bir bahçe de oturur serinleriz karar ı ile gaz açtık. Bu arada masa da gördüğünüz Puro bir karar ın ürünüdür, onuda gezi sonunda anlatacağım.

Öğlen civarı Eskişehir yolu üzerindeyiz.

Ankara dan gaz açtıktan 25 dk sonra manzara bu..

Gürültü yok, vızır vızır araba yok, rüzgarın sesi kuş sesi motorun sesi var.. Tam bir terapi..

Alagöz Karargahı...

Polatlı da top sesleri çınlarken, kartal göz lü Mustafa ve arkadaşları burada haritaları inceliyordu. Buraya Alagöz karargahı deniyor. Karargah ta verilen karar ı mütakip, Polatlı ya kadar dayanan, emperyalist devletlerin kukla ordusu İzmir e kadar kovalandı. Ve topraklarımızın dışına atıldı. Karar ve Sonuç..

Sizde hayatınızda düşünün neler için karar verebilir ve neleri gerçekleştirebilirsiniz..Küçük yada büyük şeyler hiç önemli değil. Ama oyuncu olmak ,seyirci kalmamak adına neleri talim edebiliriz..

En sevdiğim foto aşağıdaki oldu..

Yollar içime doğru yolculukların adeta konsantre arttırıcı tetikleyicisi..

Buğday tarlalarını geçince yeşil bir köy olan Hisarlıkaya ya yaklaşıyoruz..

Dalmaçyalı İnek ile göz göze geldiğimiz an.. Ben onu telaşsız ve özgüven dolu bir varlık olarak kutsarken sanırım oda beni gezgin olduğum için selamlıyor..

Hisarlıkaya köyü çıkışında yaşlı bir söğüt ve kaynak suyu süpriz oldu..

Atım şurda otlaya dursun...

Selfi pek beceremem, 125 cc lik siyah kısrağımla beraber bir foto verelim dedik..

Hisarlıkaya köyünden Ballıkuyumcu ya geçerken manzaralar..

Paintball dediğin böyle yerlerde oynanır ne öyle variller, lastikler falan)

Su ateş toprak ve tahta dan mamul köy evi. Bir asırlık olduğuna iddiaya girerim.. Diren Toprak Ev...

Yol tatlı kıvrımlarla devam ediyor..

illa böyle süpriz güzel yollar ile karşılaşacağımı biliyordum..

Hatta burada benim Wr 125 R de '' yol diye buna derim'' şeklinde bir yorum getirdi. EE haklı bu yoldan bir geçişimiz var, keçi keçi mübarek, motosiklet dile geldi.. Ben bu yolun motoruyum diyor..

Şaka gibi harika görüntüler foto çekmekten sürüş yapamıyoruz..

Gözlerim hep kiraz ağacı aradı fakat Ballıkuyumcu nun çıkışında özel bir arazide görebildim..

Evet Eskişehir yoluna çıktık ve gürültü içinde tatsız bir geri dönüş yapmamak için Yaşamkent ten içeri sapıp oradan İncek Bulvarına, oradan da Beytepe Köyü ( Mahallesi) ne , ve en üst noktasında bu mekan var. Tam bir toplanma yeri,kahvaltı ve etli olaylar da var..

Size foto da da gördüğünüz Puro nun hikayesinden bahsedecektim..Henüz mootosiklet almamıştım. Sigara içiyordum. Bıraktığım zaman ne kadar tasarruf edebileceğimi hesapladığımda 20 yılda havaya savrulan duman ile bugünün paket fiyatı ile karşılaştırırsak 72.000 TL yapıyordu. Bu para ile pekala bir Ktm 1190 yada BMW F 800 alınabilirdi. Para artık çoktan havaya uçmuştu. Ne yapacaktım.. Bir KARAR aldım.( Konu Alagöz Karargahın da da çıtlatılmıştı) Sigarayı bırakacak arasıra 2 günde bir falan keyif ile Puro içilecekti. Buradan tabiki Küba lı kızların uzun bacaklarında sarılan Pahalı Puro lar dan bahsetmiyorum) Dolayısı ile Puro su kahvesi bana 300 TL den her ay neden yaptığımı bilmeden içtiğim sigaraların maliyeti olan 300 TL den 100 TL lik alternatif giderimi çıkınca 200 TL aylık bir avantaj oluştu ona sadece 150 TL ekleyerek 350 TL kredi ödeyerek bu Şehir kaçkınını aldım. Doğal olarak her kredi ödemesi tamamlanınca bu beygiri de değiştireceğiz tabikii. Şimdi Bu ufak turlamalar, yarın Toros lar gezilerine, Kazdağları gezilerine, oradan Balkan lara uzayacak. Fenamı oldu şimdi.. Sigarayı bırakmamız... Karar ve Sonuç işte aşağıda... Yeni gezilerde görüşmek üzere..

ayhanş, babaduru, Motorcu-46 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok güzel bir gezi olmuş. Emeğinize yaktığınız benzine sağlık. Puroyuda bırak elektronik sigaraya geç biraz daha faydası olur

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş. Emeğinize yaktığınız benzine sağlık. Puroyuda bırak elektronik sigaraya geç biraz daha faydası olur
    Aklıma gelmedi değil

Tebrik ederim sigarayı bırakmak ve motosiklet ile ilgili bu aniniz çok keyifli ve orjinal.. kazasız belasız surusler dilerim.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Güzel gezi olmuş yeri gelmişken ben de bu bölgede çektiğim videomu paylaşmak isterim. Ankara'da motosiklet kullanmaya yeni başladığım zamanlarda incek'in ilerisindeki köyleri temelliye kadar sık sık gezerdim.

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler,yorum icin..Elektronigi bile artik cok geride kaldi,sigara ile yollari ayirdik..Puro da nadiren ,dumanin kolesi degil efendisi olmamin sembolu oldu..
    EmreKocyigit bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel gezi olmuş, fotolarda güzeldi,solo gezmek iyidir istediğin yerde durur istediğin fotoyu çekersin ,yani beynel minel takılırsın ,yüreğine sağlık,kazasız sürüşler dilerim.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş, fotolarda güzeldi,solo gezmek iyidir istediğin yerde durur istediğin fotoyu çekersin ,yani beynel minel takılırsın ,yüreğine sağlık,kazasız sürüşler dilerim.
    Sağolun Mesut Hocam, sizlerin gezilerini de keyifle takip ediyorum. Böylelikle gaz açılacak yeni yerler öğrenmiş oluyoruz hep birlikte.. Planımda , Yunus Emre istirahatgahı ve Gürleyik Şelalesi de var. Uygun bir vakte ayarlayabilir isek, Gürleyik şelalesi yolu girişinden sonra beraber de teker çevirebiliriz. Saygılar..

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Merhaba, öncelikle elinize sağlık güzel paylaşım olmuş..

Ankaralı motosiklet.net üyeleri olarak bi whatsapp grubumuz var..
    http://www.motosiklet.net/forum/baris-susut-mt-il-gruplari/10125-%5Bankara-mt%5D-1865.html

Eğer bilgilerini yazarsan, ara ara buluşmalarımız oluyor ve seni de aramızda görmek isteriz..

Şayet, bende de Tenere 660 var ve kafama estikçe Ankara civarı turlara çıkıyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)