Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kurtları Döktük(dökmüştük)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    Zamanında yayınlayamadığım gezilerimden en az fotoğraflı olanını seçtim iyiseyirler[IMG][/IMG]
    Kış bitisinde motoru bir çalıştıralım diyorum geçen sezon aldığım akü maalesef imkan bulup marş basamadığımızdan bitmiş bir önceki hafta yeni akü almıştım Nisan 2015 tarihi kesin htrlamyorum sbh erken kalkıyorum istikamet gölbaşı hasan abiyi kandırıp beypazarına götürecem bakalım.
    [IMG][/IMG]
    Elbiselerimde ve kaskım diğer motorumla beraber enson 2014 eylülünde yaptığım (Doğudan(van) Batıya(Edirne) 2301 km solo gezi)ismiyle sitedede paylaştığım van-edirne seyahatimde edirnede kalmıştı bir derimont,çakma bi kask altınada yedek motor pantolonlarından birini geçirdim hasan abiyede daha motor için erken sıkı giyinmesini söyleyip ankara çevre yolunun gölbaşı kavşağında buluşuyoruz şöyle bir sincan tarafına gidelim diyorum yoldada gerçek niyetimi söyleyip binbir lafla beypazarına doğuda beraber çalıştığımız bir arkadaşımızı ziyarete gidiyoruz
    [IMG][/IMG]
    tabi geçitlerde biraz soğuk hava kaskta kafamda oynayıp duruyor şimdi shoie kaskımın kıymetini daha iyi anlıyorum kafam sesten yüzüm soğuktan bir garip oluyor.
    [IMG][/IMG]
    yolda bol bol sigara molası veriyoruz sincanı çıkarken mondialde bir hortum yarılıyor egzosun oradan motor dahada bir ses çıkarıyor hasan abi başlıyor olum ben sana dedim bu motorla oralara gidilmez diye söylenemye.
    [IMG][/IMG]
    abi böyle daha ii büyük motor gibi sesi oldu işte ne olcak diyorum gülüp geçiyoruz.
    [IMG][/IMG]
    bi araba tamircisinden uyan bi hortum ayarlayıp elimizde takım taklavat ile yerine montajlıyoruz tam uymasada kelepçeyle işi çözüyoruz.
    [IMG][/IMG]
    nihayet beypazarına vardık arkadaşımız bizi çok güzel karşılıyor önce beypazarını geziyoruz.
    [IMG][/IMG]
    ankaraya 115 km civarı tabi biz çevre yolunu dolanınca 133 km'yi bulduk sürekli molalarla yaklaşık ikibuçuk saatte vardık.
    malum totişler epeydir motor görmüyordu.Beypazarı çok sıcak hemen motor kıyafetlerinden kurtulup bir çay içip doğru çarşıya.
    [IMG][/IMG]
    beypazarı tarihi evleri olan ve iklim olarak rakım'dan dolayı ankaradan biraz daha ılıman bir ilçe sodası felan meşhurdur.
    birde enteresan burada bi fabrikamı ne kurmuşlar acayip miktarda japon var arkadaşa dedimki bu capun turistlerde er yerde beya,oda onlar turist değil beypazarlılar dedi çok enteresan geldi o fabrikamı ne işte oranın çalışanımı neymişler.
    [IMG][/IMG]
    beypazarını gezerken buranın meşhur olan (beypazarı kurusu)dedikleri böyle kızartılmış ekmeğe benzer bişey var fırınlarda tazeside paketlenmişide oluyor hanım biliyormuş telefondan onların siparişini veriyor çayla güzel yeniyormuş alıyoruz bir kaç paket.
    [IMG][/IMG]
    daracık sokaklar ve evler çok güzel.buranın harbiden güzel bir dokusu var hani ankaranın soğuk tarihi eserden uzak bir yapısı varya burası tamtersi evler sokaklar sanki safranbolunun yandan yemişi gibi biryeer adeta.
    [IMG][/IMG]
    buradada eskiden kullanılan antika araçları görüp bir iki fotoğraf alıyoruz.
    [IMG][/IMG]
    sıra geldi yemek faslına arkadaşımız bizi buranın en güzel saç tavasının yapıldığı yere götürüyor epeyde acıkmışız.
    [IMG][/IMG]
    yemekten önce hatıra pozu veriyoruz
    [IMG][/IMG]
    yemek gerçekten çok güzeldi arkadaş hesapta ödettirmedi sağ olsun şimdide bizi ilçeyi 360 derece gören bir tepye çıkartıyor.

buranın manzarası süper çaylar söylendi cigarayıda yaktık deymeyin kayfimize hasan abi gece burda ii içilir diyor hakikaten yazları hafif hafif esintisiyle tam demlenicek bir yer.
    [IMG][/IMG]
    gelmezden önce internetten araştırmıştım biraz
    [IMG][/IMG]
    fotoğrafta işaretli olan kayalar değişik bir coğrafi oluşum şimdi adem burada olsaydı anlatırdı şurası basmış burası çekmiş diye coğrafyacıdır kendisi bu tarz yerleri engin bilgisi sayesinde güzelce yorumlar zaten paylaşımı görünce açıklamalarıyla bizi aydınlatır gezi dostum birgünde onunla buraya gelerek daha bi ayrıntılı geziceğiz inşallah.
    [IMG][/IMG]
    yavaş yavaş dönüşe geçiyoruz vedalaştık ankaraya devam.
    [IMG][/IMG]
    yolda biryerde mola veriyoruz küçük bir çanta var bende içerisinde yağmurluk olan mola yerinde hasan abinin motora asıyorum 2 şer bardak çay içtikten snra kalkıyoruz. ben biraz önden çıkıyorum yavaş yavaş allah allah aynada hasan abi yok kenara çektim yaklaşık 20 km olmuş dedim bişeymi oldu arıyorum telefonada cevap vermiyor 10 dak. beklyip geri döndüm 10km kadar allah allah kimseler yok ben durduğumda yanımdan bikaç motor geçmişti dikaatte etmemiştim bişeylerle uğraşıyordum acaba diyorum o ara onlarla berabermi geçti diye şüphede kaldım telefonuda açmıyor ben bu sefer ona yetişecem diye basıyorum.
    [IMG][/IMG]
    ankaraya girdim artık istanbul yolunda bir petrolde aradım açtı çok şükür meğersem benim onun motoruna astığım çantanın olmadığını 17-18 km snra fark etmiş çay içtiğimiz yere dönmüş ben geri dönünce o yüzden onu bulamamışım birazda karşı şeride geçmeye uğraşmış ben emniyet şeridinden 10 km geri tersten gitmiştim.
    [IMG][/IMG]
    vel hasıl çantayı bulmuş allahtan snra daha sincana bile varmadığını söyleyince ben tabi jandarma il kom.lığını bile geçmişim dedim bekliyeyimmi yok ben burdan çevreyolundan geçerim gölbaşına diyor ben devam 15 dakika snra eve vardım sırtım felan tutulmuş. kısa mesafe ama bizi biraz yordu artık yaşlanıyoruz hasan abinin dediği gibi biraz büyük nir motor alıp en azından rampalarda vites düşmeyip sabit 100-120 arası gitmek daha iyi olacak o yüzden şuan 13013 km'de olan cbf'imi üzülerekte olsa satılığa çıkardım inşaallah iyi bir arkadaşa nasip olur bizim yapamadığımız km'leri alan kişi yapar biz eskitemedik 5 yılda ancak 10400 yapabildik bir çoğuda uzun yol işte adm12 ile yaptığımız geziler,
    neyse sözün özü ankara ve yakınlarda oturanlar için beypazarı gezip görülesi biryer.
    [IMG][/IMG]
    hiç durmaz iseniz 150 lik bir motorla 1,5 saat aheste aheste 2 saatte gidilebilecek bir yer.
    [IMG][/IMG]
    fakat o jeolojik yapıyı dahayakından görmek isterdim bu arada çekemedik yolda da bi kaç güzel manzara var.
    [IMG][/IMG]
    sıkılmadan okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.iyi forumlar.
    Carbondioxid, adm12 ve Motorcu-46 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ookudum beğendim, şaad oldum , bolbol geziniz, keyif ile izledim .

Esas oğlan sorar soruyu " Kargo pantol'un , model/marka fiat lötfen, bilhassa paçaları bolmudur " Pm'de olur. elinize sağlık.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel bir gezi olmuş,Beypazarını böylece sizin kameranızdan izlemiş oldum,güzel ve tarihi bir meekan,,emeğinize sağlık, saygılar.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Güzel gezi birgün bizde gideydik çiçek gibin olurdu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bu paylaşım çok hoş oldu. Keyifle inceledim çizdiğin yerler ve en sondaki plato görünümündeki yükselti ile ilgili şunları söyleyebilirim.
    Bölge önemli aşınım sahası sular şekillendirmiş araziyi. Tabi farklı jeolojik çağlara ait farklı dirençte kayalar var. Bu nedenle çevre aşınırken dirençli sahalar yüksekte kalıyor. Son fotoğraftaki yükselti için şunu söyleyebilirim; belki çevredeki arazi geçmiş jeolojik devirlerde o tepe kadar yüksekti.
    Tabi bu söylediklerim üstünkörü değerlendirme. araştırma yapıp daha net ve doğru bilgilere ulaşılabilir.
    Son olarak: bu hafta geziye çıkabildin mi? Elimde videolar var yayınlayabilecek misin?

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ookudum beğendim, şaad oldum , bolbol geziniz, keyif ile izledim .

Esas oğlan sorar soruyu " Kargo pantol'un , model/marka fiat lötfen, bilhassa paçaları bolmudur " Pm'de olur. elinize sağlık.
    keyif almanıza sevindim pantolona gelince markasını siz sorunca gidip baktım COLLEZİONE imiş marka takıntım olmadığından üzerime güzel duranı pazardan bile alır giyerim tabi pekte eskitemiyorum fiyatını sorduğun pantolon tam hatırlayamamakla birlikte enaz 6 yıllık felandır uzun bir süre paçaları dahada bol olduğu için giymemiştim fotoğraflarda gördüğünüz daraltılmış halidir. ''Pm''nedir anlayamadım neyse çaktırma

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu paylaşım çok hoş oldu. Keyifle inceledim çizdiğin yerler ve en sondaki plato görünümündeki yükselti ile ilgili şunları söyleyebilirim.
    Bölge önemli aşınım sahası sular şekillendirmiş araziyi. Tabi farklı jeolojik çağlara ait farklı dirençte kayalar var. Bu nedenle çevre aşınırken dirençli sahalar yüksekte kalıyor. Son fotoğraftaki yükselti için şunu söyleyebilirim; belki çevredeki arazi geçmiş jeolojik devirlerde o tepe kadar yüksekti.
    Tabi bu söylediklerim üstünkörü değerlendirme. araştırma yapıp daha net ve doğru bilgilere ulaşılabilir.
    Son olarak: bu hafta geziye çıkabildin mi? Elimde videolar var yayınlayabilecek misin?
    çıkamadım adem maalesef hava durumu yağışlı dedi pazar akşam üstü hariç bir şeyde yağmadı 2. sorunu anlayamadım (elimde videolar var yayınlayabilecekmisin) ne demek ? hani sanki benim uygunsuz kasetlerim elindeymiş gibi ne diyon adem ya şantajmı yapıyon valla para mara vermem yiğidin malı meydandadır yayınla gitsin neyse özelden yaz anlamadım gerçekten demek istediğini.

abi bizim memlekete gelmişin cayırhanda oturuyorum bende

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı EkoEy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bizim memlekete gelmişin cayırhanda oturuyorum bende
    gelmiştik cayırhandan'da geçtik daha sonra bolu abant gezisi dönüşü nallıhan üzeri yapmıştım.
    bunu yazmak içinmi üye oldun siteye ? tarihe bakınca fark ettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler