Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 Gece 5 Günlük Ufak Ege Gezisi Çeşme-Datça-Knidos

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Çok güzel tekerine sağlık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Göğün yere indiği fotograf ürkütücü gerçekten. Elinize motorunuza sağlık keyifle okudum

Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    Gezi süper olmuş, Denizli-Afyon arası solladın beni bak olmadı, ama egzoz'un sesi güzelmiş hocam, chopper misali

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hafızaya aldım fotoları ve uyumaya gidiyorum

Yorumlar da ayrı bir tat katmış. Deniz feneri manzarazı fenaydı ama. Tekerinize daş değmesin. PAylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha R25
    Çok hoş olmuş baştan sona kadar okudum nerdeyse

Motosikleti
    Honda CB 500 F
    Harika bir gezi olmuş. Yemek ve otel fiyatları hakkında bilgilendirdiğin için iyi olmuş.
    Tekerin düz bassın. Teşekkürler.....

Belgesel tadında çok güzel bir paylaşım olmuş. Gittiğim ve gördüğüm yerlerdi ama sonuna kadar inceledim.Ellerinize sağlık kazasız sürüşler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Super canim cekti
    Birkac sorum olacak, marmaris datca gizergahinda daglik virajli yollarda kullanim nasil sizi rahatsiz eden oldumu yada ufak tefek tehlikeler atlattinizmi?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en azından kız arkadaş falan olsaydı yanınızda sıkılmıyomusunuz tek başınıza gezmekten

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Müthiş güzel bir gezi ve anlatım. Elinize emeğinize ve motorunuza sağlık. Bu kadar resim çekilen bir gezinin 5 günde yapıldığına inanamadım. Sanki bir ay gezmişsiniz gibi detaylandırmışsınız. Çok güzeldi. Tekrar teşekkürler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Nefis bir gezi olmuş. Ağır ağır okudum ve fotoları inceledim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Cumartesi sabahı iyi geldi bu gezi..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Herkese teşekkür ederim. İnşallah siz daha iyilerini gezersiniz.

Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto çekmekten geziye zaman ayırabildiniz mi?
    Güzel rotalarda foto çekerken tabi yol biraz uzun sürüyor ama sorun değil. Erken kalkan yol alır hesabı erken yatıp erken kalkıyorum daha çok gün ışığından faydalanmak için

Alıntı Jawa350TS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi süper olmuş, Denizli-Afyon arası solladın beni bak olmadı, ama egzoz'un sesi güzelmiş hocam, chopper misali
    Hehe, eyvallah abi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super canim cekti
    Birkac sorum olacak, marmaris datca gizergahinda daglik virajli yollarda kullanim nasil sizi rahatsiz eden oldumu yada ufak tefek tehlikeler atlattinizmi?
    Şöyle bir sıkıntı oldu, yolları iz yapmışlar bayağı bazı yerlerde. Yani gittiğim şeritin araba tekerleri hizasındaki kısımları çizikli alçak asfalt, yolun ortası ise çizlmemiş yüksek asfalt olarak yapılmış yerler var. Sanırım kışın karda buzda arabalar daha rahat çıksın diye yapılıyor bu yolu atılan çizikler. Motorla bu çiziklerden geçince arka oynuyor biraz ve viraj için konumlanırken ortadan yanlara veya yanlardan ortaya geçerken hafif denge bozuluyor. Biraz tırstırıyor yani
    Geri kalan da bir sıkıntı olmadı yollar gayet kaliteli. Datça Knidos arası biraz kötü yollardı orda da ıslak zemin olduğu için temkinli gittim.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en azından kız arkadaş falan olsaydı yanınızda sıkılmıyomusunuz tek başınıza gezmekten
    Vakit kalmıyor ki sıkılmaktan dolu dolu geçirmeye çalıştığım için elimdeki kısıtlı zamanı. Biraz yemek yerken sıkılıyorum sadece

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Harika olmuş ellerinize sağlık

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Mükemmel bir gezi olmuş, tebrikler...

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    çok güzel olmuş cidden ayağınıza sağlık :D

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    güzel gezi olmuş geçmiş gezilerinizede bir göz attım birazda motordan bahsetseniz yakıt,sürüş,konfor v.s. yeni bir model tanıtılmasında fayda var diye düşünüyorum (panaromikler güzel bu arada)

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Tekerinize taş değmesin. Çok çok güzel fotoğraflar. Ellerinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

+rep

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Tebrik ederim çok güzel bir gezi olmuş kazasız belasız inşallah.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş geçmiş gezilerinizede bir göz attım birazda motordan bahsetseniz yakıt,sürüş,konfor v.s. yeni bir model tanıtılmasında fayda var diye düşünüyorum (panaromikler güzel bu arada)
    Teşekkür ederim.

Şöyle biraz bahsedeyim.
    Yakıt olarak karışık 5lt/100 km yakıyor diyebilirim. Şehirler arası yasal hızlarda gidilirse 4'e yaklaşır bu değer. 18 litre deposu var 300 km rahat gidiyor yani.
    Sürüş olarak motorun 3 modu var gerçi ben 2 sini kullanıyorum. Eco mod - Standart Mod ve Racing Mode diyebiliriz. Eco mod yağmurlu havalarda, artçı ile giderken (artçı daha rahat etsin diye) veya sıkışık trafikte işe yarıyor. Alet dizginleniyor biraz daha yumuşak hızlanıyor ve gaz kesince yavaş yavaş yavaşlıyor kompresör azalıyor. Racing modu ben kullanmıyorum 115bg alet racing mode da çok acayip birşey oluyor. Gaz kolu çok hassaslaşıyor. Tırstıyor beni o yüzden standart modda takılıyorum genelde. Zaten uygun viteste olunca şimdiye kadar yetmediği, biraz daha güç olsun dediğim durum olmadı motorun, artçılı, çantalı farketmeksizin.

Standart gelen ön camı berbattı rüzgar direk kaskın çenesinde, vizörde falan patlıyordu o yüzden ön camı değiştirdim. Şehirlerarası yollarda gayet konforlu her hızda. Şöyle bir dezavantajı var ama; dolu/ıslak ağırlığı 210 kg olması lazım muadillerine göre 30-40 kilo daha hafif o yüzden çok yüksek hızlara çıkılırsa (180+) ön taraf boşalıyor ve öne doğru hafif eğilmek gerekiyor dengeyi daha iyi sağlamak için. Bu problem için amartisörleri biraz sertleştirdim ve biraz daha iyi oldu.

Selesi çok kötü tahta direk Bir 3-4 saat yolculuktan sonra acımaya başlıyor kase. Neden bu kadar sert sele koymuşlar bilmiyorum ama gerçekten sert yav.
    Ha birde motor bayağı ısınıyor eğer dur kalk trafiğe girersen direk 105 derecelere falan çıkıyor motorun sıcaklığı ve fan açıyor. Motor pantolonu ve botları yok ise bacakları pişirir hemen Akıp gitmesi için yapılmış motor

Sonuç olarak bence her ortama uyum sağlayabilen motor bu, istersen gazla, istersen toz toprak yola gir, istersen sakin sakin takıl hepsini yerine getiriyor. O yüzden çok severek kullanıyorum ben.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)