Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

küçük motoruyla TÜRKİYE'yi dolaşan ÜMMET PERKİTAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bazı maceralarını anlatayım ümmet abinin
    yolda giderken jandarmalar çevirmiş motorun plakaa 34.... herifler şaşırmış tabi ümmet abide ehliyet yokh adamlara durumu anlatmış jandarmalar yaw bu adam manyak koyuverelim gitsin demişler
    izmire daha önce geldiğinde polisler yakalamıs.. motoru 3 saat bırakmış olduğu yere adam beklemekten sıkılıp motoru bırakıp gitmiş bundan da kurtulmuş
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F

işte resimlerrr..

Resimlerin çoğunluğunu Ümmet abi için üşenmeden tek tek ekledim(120-125 fln).. Bir bunun kadarda servislerde çekilenler war.. onlarıda başka bir zamn eklicm..
    CBR 600F Honda,

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "PcKopatGhostRider",ellerine sağlık kardeşim.Yanlı Ümmet abinin ellerinden öperim.Aldı götürdü beni memlekete.Bakan herkeside Ah beee! dedirtecek resimler.

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    resimler için ellerinize sağlık,,,

http://img291.imageshack.us/img291/3...69smalljm8.jpg

abi bu oyuncak mı ( elindeki silah )

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    TOKAT MERKEZDEN SADETTİN İMER MONDIAL BAŞ BAYİSİ TOKATTAKİ KATKILARI VE YARDIMLRI İÇİN KENDİSİNE MİNNETTARIM .EŞİ BULUNMAZ GERÇEK BİR DOST

Motosikleti
    ümmet abi bbrr abinin yanındamısın ??
    akşamları marmaris başkadır
    kendine ii bk izmirde görüşürüz
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ümmet abi şu an yanımda sizlere uzun uzun Ümmet abi kimdir nasıl dolaşıyo yazacam ama akşama ...
    çok değişik biri ...biraz dinlensin uzun yoldan geldi yarın yine yolu uzun ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    rica ederim hocam.. inanın büyük bir zevkle attım hepsini.. kalanlar yani serviste çekilen fotolar war.. onlarıda uygun bir zmnda yollicam inş.. kolay gelsin..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    BBRR usta burdan sana özel olarak teşekkür ederım dün akşam beni rüyalar aleminde yaşattın abartmıyorum çünkü bu seyahatimde hiç böyle salmamıştım kendimi yemeğimi bile kendim yaptım arkadaş beni kendine borçlandırdın inşallah bir gün ödeşme fırsatı bulurum nazillide işler istediğim gibi olmadı çokta umurum değil ben ilerıye bakıyorum nazilliden slm

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı
    BBRR usta burdan sana özel olarak teşekkür ederım dün akşam beni rüyalar aleminde yaşattın

Allah muhabbetinizi arttırsın gençler...Barış Abi sen neymişsin be...Marmaris Dreams...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    marmarıs ne cabuk varmısın umet abı kazasız yolculuklar dılerım
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    marmarisi geçtim okan şuanda aydının nazilli ilçesinde istirahat ediyorum.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ıyı ıstırahetler
    Yeni yine yeniden

abi müthişsin ya!hele bir deyiver tek başına o küçücük motorla.hiç yolda kalmadın mı?hiç korkmadın mı?Vallahi tebrikler...

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    HARFANDEZ yolda kaldim tabii insanlardan yardım aldım ama ben 47569 km önce bunların hepsini bilerek yola çıktım istanbula enaz 11 kere van,a 3 kere muş,a 2 kere gittim yani türkiyeyi 6 kere turladım.bi sorun yok herşey normal nazilliden slm

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaslar burdan sızlere seslenıyorum ıste gorun bu durumu yok bu motor oraya gıdemezmıs gelemezmıs ole bır gıderkı sekıl a ummet abı
    ummet abı nın bır sozu vardı bu ıs yurek ıster yolu yapan motor degıl sensın
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ağzına sağlık okan çok doğru söylüyorsun

barış usta özlettin kendini yayında kal kardeş

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim bu Ümmet PERTİKAN

Yaklaşık 1 aydır narth yazdı takip ediyoruz hayretler içinde resimlere bakıyoruz …yok yok bu olsa olsa fotomontajdır bu yaşta bu motorla Türkiye turumu olur…
    Ümmet abi şu an kullandığı motorla 6. Türkiye turunu atarken daha öncede uğradığı ama tanışamadığımız Marmaris ziyaretinden sonra davetim üzerine bir kez daha yolunu bu güzergaha kırmış…

Aşağıda kendisi ile olan sohbetimizi ona sorduğum ve onunda içtenlikle yanıtladığı şekli ile sizlere aktarıyorum…

BBRR: Ümmet abi nerelisin ,ailen çoluk çocuk varmı….nerde yaşıyosun

ÜP: 1957 Manisa doğumluyum küçükken ailem beni başka bir aileye vermiş onlarda 6 yaşında Manisa yetiştirme yurduna vermişler..annem ve babamı çok sonraları buldum ama arada yaşanmış hiç bir şey yoktu yabancı gibiydik ailemle..bir ablam bir abim var ama onlarla da durum aynı…yani bir ailem, ait olduğum bir yer yok…Manisa da bir arkadaşımın apartmanının 4. katında boş bir yer var yolda olmadığım zamanlar orda kalıyorum…

BBRR:
    Ne iş yapıyosun abi..bir yerlerden gelirin olmalı ki bu seyahatleri yapabilesin…

ÜP: Aşçıyım ..Düğün yemekleri ,fabrika gibi yerlerde personel yemekleri yaparım…Düzenli bir gelirim yok

BBRR: SSK , Bağkur falan abi ..

ÜP: Yok barışcım toplam 200-300 gün bi SSK var o kadar eskiden çalıştırdılar bizi haklarımızı aramadık ki..

BBRR: Peki abi bu değirmenin suyu nerden..

ÜP: (önce bi gülüyor) Gittiğim yerlerde Mondial bayilerinde kaldığım oluyo bazen benzinliklerde yatıyorum …bazen yol üstünde şantiyelerde yemek yiyorum ya işte senin anlayacağın yola çıkan yolda kalmıyor….ha Sen bunları yazacan değimli sakın öle acındırmak gibi anlaşılmasın ben memnunum hayatımdan sakın yanlış anlaşılmasın…Ha mondial de Levent bey var o bana hep destek oluyor parça konusunda Allah razı olsun ondan…

BBRR: Estafurullah abi neden yanlış anlayalım…Ümmet abi bu ilk motorunmu???

ÜP: Yok daha önce Peugeot um vardı 3 tane onlarla da Türkiye turu yaptım …aldığım her motorla Türkiye turu yaptım ben …

BBRR: Anlatsana abi neler geçti başından bu turlarda….

ÜP: Neler geçmedi ki ….kasnaklıdır onlar, kasnak koptu,diafram çatladı,gömleği sattık ceketi sattık yaptırdık yola devam ettik …O zamanlar böyle değildi….sora enduro aldım ..

BBRR : Enduro….??????

ÜP: Peugeot un ortadan depo olanı …ön çamurluğu yüksektir onların cross tipi yani eskiler enduro der ona .. onla da Türkiye turu yaptım …Aldığım her motorla Türkiye turu yaptım zaten …Bir gezimde Yalova da benzinim bitti sattım motoru benzin bitince …Yalova da motorcu Erol , hala gelip geçtikçe uğrarım …Kütahya da Şühayip SARI ya sattım motorun birini kareteci büfe işletiyo…her iki motorunda hala ruhsatı benim adımadır…Ama bu uçak valla …(son motorundan bahsediyor)

BBRR: Peki Ümmet abi son motorundan memnunmusun…

ÜP: Valla barışcım bu uçak yaaa…11/08/2005 te aldım iki arkadaş plakayı çıkardık önce (34 FB) sora arkadaş abi ben binmiyorum al bari sen bin dedi bende aldım ve hala biniyorum …47500 km oldu çatladığı yere kadar dedim çıktım yollara tam 47500 km olmuş… Türkiye nin her yerinde bayiler ,servisler sağolsun hep yardımcı oldular …yolda trafik polisleriyle resimlerimiz var…Hakkari “de yol da devriye yapan panzere yanaştım önce fazla yanlarına gitmeden uzaktan konuştular benle … Baktılar ki uzun bir yoldan geliyorum ısındılar bana Allah razı olsun oracıkta menemen yaptılar çay demlediler beraber yedik içtik….yine Van Hakkari arasında bir ağaya ait benzin istasyonuna gittim ..ağa Gaziantep”e kadar yol ihtiyaçlarımı karşıladı…

BBRR:
    Ümmet ab çin malı motorlara karşı bir önyargı var sen nediyorsun…?????

ÜP: İşte barış motor dışarıda duruyo git bi bin istersen sen ne düşünüyosan onu yaz sorada… ben her 1000 km de yağ deişiyorum bujiyi 2000 de kesin değişirim …çıkartır bakarım eğer ucu kararmışsa onun işi bitmiştir ..kaldırır atarım çöpe…Motoru kullanmadan kullanmaya fark var adam kontağa anahtarı sokarken kırmış garantiden değişin diyo servise gözümün önünde …olmazki sen motoruna nasıl bakarsan oda sana öyle bakar…

BBRR: Ümmet abi bu gezme işi nerden aklına geldi…

ÜP: Ben kendimi bildim bileli geziyorum barış ..önceleri motorda yoktu sırtımda çanta dolaşırdım otostop yapardım ..şimdi motorla dolaşıyorum değişen bişey yok yani…Şimdi bir idealim var ..kendimi çok iyi hissediyorum…10 numarayım her yerde tanıdıklarım , arkadaşlarım dostlarım var…Motora bindiğimde yaşadığımı hissediyorum….

BBRR: Peki beklentilerini karşıladımı bu yolculuklar …daha doğrusu beklentilerin varmı bu yolculuklardan

ÜP: Yol boyunca her istediğim daha doğrusu beklentilerim hep oldu …aslında ben çok büyük beklentiler içinde değilim ..o yüzden mutluyum …Mondial bana yeni bir motor verirse çok daha mutlu olacağım …Zaten verirler sağolsunlar hep destek oluyolar zaten….

BBRR: yol boyunca nerelere uğradın abi son gezide

ÜP: Valla Hakkari den geliyorum Van “a uğradım Adana da entelektüel isimli üyebeni ağırladı mersin MT nin bi toplantısına katıldım sen Abi gel buyur deyincede buraya geldim …MT yi sıkı takip ediyorum senin anlıyacağın gittiğim yerlerde internet varsa muhakak girip bişiler yazıyorum…

BBRR: Abi hakkında bir çok yerel gazetede ve internette yazılar var , motorcular seni takip ediyor..sen ne düşünüyosun bu konuda

ÜP:Yazılanlar bana cesaret veriyor…O yazılanlar sayesinde yola çıkacak gücü buluyorum kendimde …Motor çatladığı yere kadar gidicem …Benim ailem olmadı hiç …sizler benim ailem gibi oldunuz ..siz yazdıkça dolaşacam ha bu arada inanmayanlar var dolaşmıyo resimler kopya diyolar..yanımda çeşitli yerlerden alınan benzin fişleri var biriktiriyorum ..sanada gösterecem şimdi ..sen inanıyomusun dolaştığıma

BBRR: (mahçup bir tavırla) Vallahada billahada inanıyom abi…

ÜP: yarın mondialin Nazilli deki fabrikası açılacak orda olmam lazım ..tüm bayiler orda olacak servislerin bazılarıda orda olacaklar artık benim yatmam lazım ..

BBRR: Ümmet abi senin gibi biri ile tanışmak şereftir …yolun açık olsun

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    ne mutlu bana ki ümmet abi ile beraber motor kullandım izmirde mt izmir toplantısına geldi beni kırmayıp

unutmadan ümmet abi motoruna cokh ii bakıyor titiz biri

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helal olsun walla bu adam yurt dışında bu işi yapsa şimdiye sponsordan köşe olmuştu bi beklentisi yok belli ama destek olmak lazım

mesela fenerbahçenin 100.yılı bunun şerefine bi türkiye turu düzenleyip fener formasıyla hem reklam olur hemde abinin masrafı çıkardı yöneticilere aktarmak gerek

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler