Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cunda Adasindaki Tek Regal Raptor Ve 781km.yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    Selam arkadaşlar Balıkesir Ayvalık Cunda adasındaki motorsiklet festivaline gitmek için sabah 05:15 de Yalova dan Oğuzhan la beraber yola çıkdık heyecan o biçim çünkü ehliyet yok ilk uzun yol deneyimim ve motorumun bana bir süpriz yapmasından korktuğum için besmele ile yola çıkdık..........
    Hava soğuk ve motorlada bu hava 5 e katlanıyo ama yolculuk süper motora fazla yüklenmiyorum km.1058 de yavaş yavaş gidiyoz Bursa dan İzmir istikametine yöneldik herşey güzel ama karnımız aç bir benzinlikde durup çorbalarımızı çayımızı ve 2 şer sigara içip haydi yola şimdi motor dan mı yoksa bendenmi kaynaklanıyo alet ha bire gaz istiyo anlaşılan kahvaltı iyi geldi ikimize Oğuzhana uygun bir yol olduğunda motorumu açmak istedediğimi söyledim ve nihayet o an geldi vitesi önce 4 den 3 e sonra 2 ye aldım ve uzun aralarla motorun sesini dinleyerek gaza basıyorum 4 de daha uzun tutuyorum enb son beş ama motor 110 u geçmiyo deli olcam vede bu arada dünya kadar araba geçtim ama ibre 110 dan yukarı çıkmıyo deli olcam.........
    Neyse hız macerası hüzünle bitti şimdi önemli olan cundaya gitmek sağ salim ama kafam takılmadı değil motorda kesin bir sorun olmalıydı o yüzden yüklenmemeye karar verdim tekrar bir çay molası sigara ve yola devam çok zevkli ya sol dikiz aynam çok titriyo her zaman da düzeltmek gerek ama motor da titreşim yok ayna dandik kesin değiştirmek lazım ..bakdım arkada ilerde siyah bir araba ve ben yolun (sırtımı çantalara yasladım rahatım yerinde)sağından gidiyorum gidiyorum ama birden nasıl olduysa o; K.....TAK o;O......PU o;Ş....LIK ne marka onu bile göremedim arkadaş sağdaki ana yola girmek için önüme direksiyonu kırdı arka frene basamadım sadece ön ve teker ggııııııııyyyyykkkkkk 3-4 saniye teker asfaltı kazıyo sadece yavaşlattı arabanın sağ arka tekerinin olduğu yere vurmama az kaldı arkada Ozy görmüş kesin vurmuşdun diyor ama Allah korudu kenara çekdim Ozy peşinden gidelim diyor ama benim elim ayağım titriyo tekrar yola devam en yakın yerde bir mola daha yeni kasa siyah Golf 34 plakalı kısa saçlıymış Ozy görmüş bu A.......M in Karısını çaylarımızı içerken bizde hayal ediyoruz ya şimdi bütün motorlar adada falan yeni insanlar yeni yerler falan hadi yola devam lafı uzatmayalım.........
    Yolda sürekli motorcular var ve slm laşıyoz Ayvalık, Burhaniye en sonunda Cunda ya geldik ama hiçbir tabelada Cunda yazısı yok Ali Bey adasıymış eski adı Cunda ama herhalde böyle daha modern olduğu için garip vay Türk çem vayyy......heryer motor dolu festival yerini soruyoruz dön Allah dön yok 1 saat bir suzuki motorlu arkadaşın yanlış tarifiyle dolandık ve karşıya geçin direk yukarı ama dikkatli olun virajlı yol dur dediler başladık tırmanmaya o kadar yol geldim yorulmadım ya çık Allak çık ama manzara müthiş kamp yerinin girişinde kocama U şeklinde balon ve üzerinde HARLEY DAVİDSON CLUP yazısı neyse içeri girdik her H.S. kaynıyo bakışlar o biçim(sizin ne işiniz var gibi) özel güvenlik ve bayanlarda H.D. yaka kartları giriş 30 muş ama indirim yapmışlar kişi başı 20 ytl. sadece o kapıdan giriş biz bir düşünelim dedik bayana daha yeni geldik (bu arada 9 saat sürmüş yolculuk geze geze) isterseniz yanda kamp yeri var orada çadır kurabilirsiniz dediler hemen yanda atladık motora yan kampa geçtik oooohhhh ne güzel VESPA CLUP de orda ama az dı BURSA CHOOPER CLUP (çok iyi muhabbet adamlar valla tanışdık) orda ne güzel çadır kurduk önce iyi bir yemek deniz duş ve terlik şort ve penye ile ayvalıkda motor gezintisi neden kask yok koruma yok gelirken gördük adada herkes öyle geziyo imrendik valla farklı yerlerde bi şeyler içtik gözüm hep regal raptor aradı ama yokdu benden başka yada ben göremedim ama tavsiye ederim çok güzel yerler muhakkak gidin derim yollarda harika........
    Tabiiki hayal kırıklığı MOTORSİKLET FESTİVALİ DEĞİL HARLEY GÜNÜ OLMUŞ herkes birbirine slm veriyo ama HARLEY DEN BUNU BEKLEMEYİN (bir kaçı hariç) zaten herkes de bunların aynısını diyor festival onlara abim bize sana değil diyor; gelen motorlar otel pansiyon hep motorcular var bir beraberlik yok akşam rock konserleri vardı ve egsoz hastası adamlar gümbür gümbür sırf ses motorlar ama ne yalan söyleyeyim güzel motorlar......
    Ertesi gün (harlaycilerden gece 03 de biten eğlencesi bitti öyle yattık) yorgun geçen yolculukdan sonra uyuduk sabah 7 de kalktık eşyaları topladık adada deniz kenarında kahvaltı artık eve dönme vakdi kızımı özledim en önemlisi hadi benzinliğe doyurayım kara atımı bu arada Ozy e giderken motora çok yüklencem peşimi bırakma dedim belki açılır motorum diyorum haydi EVE YALOVA MIZA...........
    Yolda 2 saatden sonra arkamızda Harleyciler yaklaşık 20 kadar biz gaza bastık onlar peşimizde önde Ozy arkada ben grup yaklaştı en öndeki liderleri ozy ye ters ters bakıp gaza basıyo sadece biri korna ile slm verdi o da sonlarda olan diğerleri tınlamıyo bile sonra grup lideri bağırtarak gaza bastı arayı açtı peşinden diğerleri ilerde büyük bir benzinliğe girdiler bi şeyler yemek için biz devem ettik Ozy düz geniş bir yolda gaza bastı bana hadi dedi önce vites küçülttüm sonra ver Allah ne verdiyse hiç acımıyom motora nasıl olsa 110 nu geçmiycek Ozy hala önde 3.vites 100-105 4.vites 110 hala 5 e atmıyorum baaaasssss baaaaasssssss en son 5 dedim herhalde krank şimdi kesicek hala gaz Ozy nin yanından fişek gibi geçtim(Ozy öle diyo abartmıyom) ibre hala 110-115 ama motor uzuyo ölece devam ettim ver gazı yürü be olum aç kendini yüüüürürrüü 2;üüüüüü ............hayda bir bakdım ozy yok aynada kenara çekdim inip bir sigara yakdım ozy yok piyasada tam sigarayı söndürcem geri gitcem ;Ozy nin farları göründü yanımda durdu ...
    -Abi 110 nu geçmiyo diyosun motorun günahını alma ben 130 la giderken fişek gibi yanımdan geçtin ......deyince acayip mutlu oldum anlatamam meğer benim gösterge arızalı yani ben sıkıştırdığım zaman hep 140 la gitmişim o moralle yalova ya kadar motoru öyle bir zorladımki ne yapcak diye banamısın demiyo inanın ....... S O N U Ç
    TOPLAM:781 KM.
    105 MİLYONLUK BENZİN
    NORMALDE 100 BİN YAKMASI LAZIM AMA 137BİN YAKDI
    REGAL RAPTOR UZUN YOL İÇİN İDEAL
    BİR DAHA CUNDA YA PARDON ALİ BEY ADASINA MOTOR FESTİVALİNE GİTMEM
    NEDEN GEZİ TOPİĞİNE MOTORUMU ANLATDIM DİYORSANIZ FESTİVALİ HERKES NE OLDUĞUNU ANLASIN DİYE O KADAR ZAMAN VE PARA HARCA SONUÇ HAYAL KIRIKLIĞI AMA GEZİ ZEVKLİ FOTOLAR ARKADAŞDA GÖNDERCEM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @icetoo çok güzel bir yolculuk olmuş tebrik ediyorum esasında festival bahene olmuş sizinkisi güzel bir gezi ve hoş yerler görmüşsünüz ben hersene giderim cundaya çok güzel yer hele temmuz ağustos gibi çok güzel oluyor. Bu arada ehliyetsiz iyi cesaret etmişsiniz ben yalovadan çınarcığa ehliyetsiz gitmeye korkuyorum iyi yakalanmamışsınız. Bu arada fotoları bekliyoruz
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    CBR 600F Honda,

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    Güzel yolculuk olmuş.Boşver kasma o kadar hız önemli deil 100 ü geçsin yeter

Motosikleti
    Teşekkürler sağolun............

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ee fotoğraflardan ne haber
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    muhsin kardeş saol paylaşım için oldukça eğlenmişsiniz artık gördüğünüz begendiğiniz yerlere bi gezi düzenler ve istanbul mt yi davet edersiniz

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    İşte regal bu ben bunu anlata anlata dilimde tüy bitti, arkadaşlar bu motor

H A R İ K A

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Usta Hersey Guzel Gecmis Ama Su Burnu Havada Harleycilere Yuhhh Diyom..biri Yolda Kalsa Donup Baksam Namert Olayim..yolun Ve Farin Acik Olsun Dostum..

Motosikleti
    as 200 gy
    harika bir gezi yapmışsın bizimle paylaştığın çin teşekkürler
    yeni gezi yazılarını bekliyorum
    ne danalar sevdim aslnda yoktular

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    icetoo arkadaşım eline sağlık regalle basıp gitmişsin güzel güzel.
    Motor gidiyor sen rahat ol dünde ben temde şöyle bi gazı açtım sonuna kadar bir anda 135km ve önümde arabalar geri gazdan çektim elimi.
    Çok rahattı anlatamam

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Boşver A...Satayım Harleycileri.Onlarda kimmiş.Kendilerini beğenmiş insanlar.Okudum ve seninle birlikte gezmiş oldum.Eline yüreğine sağlık.Daha nice sağlıklı kazasız gezilere.Sağlıcakla kal.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harley motosiklet = prestij'dir. harley'in varsa.. para durumun da iyidir. toplum içinde üst yerlerde bir yerlerdesindir. ancak, bu durum insan olduğumuzun unutulması anlamına gelmemeli. üst tabakadaki insanlar, alt tabakadaki insanlara kibir ve gurur yaparsa; alt tabakadaki insanlar, üst tabakadaki insanlara kin güderse işte o zaman anarşi olur.

harley'ciler.. kanaatimce diğer motorlara.. zaten "motor" da demiyordur. bu nedenle alt seviyedeki motorculara da "insan" gözüyle bakmıyor olan "kendini beğenmiş" ler topluluğu olabilirler mi acaba?..

muhtemelen böyle forumlara da girerek.. "alt tabaka insanlar ile" bir arada fikir paylaşmak da istemiyorlardır. bu nedenle bu soruların cevaplarını galiba öğrenemeyeceğiz. ama sizlere söz.. "ben harley alınca" bunun cevabını vereceğim.. bakacağım ki.. insanlara tepeden bakmak nasıl bir duygu imiş. onun için biraz sabretmeniz gerekecek.

ancak, yine de hoşgörülü olmak lazım diye düşünüyorum. para durumunun iyi olmaması demek, asil ve gururlu olmamak anlamına gelmez. biz yardımsever olalım da.. varsın başkaları menfaatperest olsun. balık bilmezse halık bilir...
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    mondial 125kt
    her guzel de keske sıgara ıcmeseydınız.
    gıcık

Motosikleti
    Alıntı gurolcbr125 adlı üyeden alıntı
    muhsin kardeş saol paylaşım için oldukça eğlenmişsiniz artık gördüğünüz begendiğiniz yerlere bi gezi düzenler ve istanbul mt yi davet edersiniz

Evet Gürol kardeş harika yerler kesin bir gezi düzenlemek lazım tanıdıklar var otel pansiyon yada kamp yeri pazarlık yapabiliriz..........görmek şart.

Alıntı hasan soner açıkgöz adlı üyeden alıntı
    her guzel de keske sıgara ıcmeseydınız.

Bu laneti elbet birgün bırakcam ama ne zaman?

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    harley motosiklet = prestij'dir. harley'in varsa.. para durumun da iyidir. toplum içinde üst yerlerde bir yerlerdesindir. ancak, bu durum insan olduğumuzun unutulması anlamına gelmemeli. üst tabakadaki insanlar, alt tabakadaki insanlara kibir ve gurur yaparsa; alt tabakadaki insanlar, üst tabakadaki insanlara kin güderse işte o zaman anarşi olur.

harley'ciler.. kanaatimce diğer motorlara.. zaten "motor" da demiyordur. bu nedenle alt seviyedeki motorculara da "insan" gözüyle bakmıyor olan "kendini beğenmiş" ler topluluğu olabilirler mi acaba?..

muhtemelen böyle forumlara da girerek.. "alt tabaka insanlar ile" bir arada fikir paylaşmak da istemiyorlardır. bu nedenle bu soruların cevaplarını galiba öğrenemeyeceğiz. ama sizlere söz.. "ben harley alınca" bunun cevabını vereceğim.. bakacağım ki.. insanlara tepeden bakmak nasıl bir duygu imiş. onun için biraz sabretmeniz gerekecek.

ancak, yine de hoşgörülü olmak lazım diye düşünüyorum. para durumunun iyi olmaması demek, asil ve gururlu olmamak anlamına gelmez. biz yardımsever olalım da.. varsın başkaları menfaatperest olsun. balık bilmezse halık bilir...

+1000 doğrusun sayın abim

Sağolun arkadaşlar tekrar teşekkür ederim hepinize.....

kardeş ne güzel anlatmışın be kitap gibi okudum vallaaa aman diiim biraz daha yavaşş

Motosikleti
    Alıntı MACGYVER adlı üyeden alıntı
    icetoo arkadaşım eline sağlık regalle basıp gitmişsin güzel güzel.
    Motor gidiyor sen rahat ol dünde ben temde şöyle bi gazı açtım sonuna kadar bir anda 135km ve önümde arabalar geri gazdan çektim elimi.
    Çok rahattı anlatamam

Macgyver arkadaşım motorumuz gerçekden güzel heryere gider bu alet dinlenmek nedir bilimiyor o kadar sıkıştırdım motoru kenara çekip dinlenmek istediğimizde yaklaşık 1 dk.rölantide çalıştırıp stop ediyorum motoru elimle kontrol ediyorum fazla ısınma varmı diye tahminim (işim gereği az çok anlarım) 50-60C' derecede hoşuma gitti araba olsa el değmez bu alete üstelik termostat ı sökmedim ben orjinal hali sadece özel bursa da yaplmış eksozlarım var o kadar.........

Motosikleti

Işte Cunda Dan Birkaç Resim.........

Bu Kadar şimdilik....

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Cok GÜzel Gezİ OlmuŞ, Yazin Da Çok Akici Ve Hİssederek OlmuŞ Elİne YÜreĞİne Saglik

Harleycİ Ustalarada Burdan Selam Olsun !!
    Bazi Arkadaslarin DÜŞÜncelerİ Cok Yanlis, Koca Bİ Kİtleyİ Havali Burnu Yukarda GÖstermek SaÇma

Onlarin KÜltÜrÜ Tabİİkİ Bİr Cogumuzdan Farkli Oluca, Para War, BakiŞ AÇisi Farkli, EĞİtİm Farkli, Hayat GÖrÜŞÜ Farkli ?

Anliyomusun ?
    Comfirmation Bias

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    icetoo süper yazmışsn.ayvalık,cunda oldumu dayanamıorum ben yerimde duramıorum süper yerler yazlıkta ayvalıkta zaten bizim,haftaya gidiorum kavuşucam sonunda.yaza kesin bişiler ayarlayın cundada bulusalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler