Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 ay 13 ülke 18 şehir scotter ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    turgayblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ,yamaha dragstar 250,xmax 250
    Siteye girmeyeli 3 yıl olmuştur bende bu siteyle başladım motor kullanmaya 8 yıldır kullanıyorum.
    İşi ilerletim avrupaya gittim.burada paylaşma ihtiyacı duydum,çünkü bende bu sitedeki yazılarla gaza geldim.dönüşte bana çok sorular soruldu.sonra bende yaşadıklarımı aktarırsam belki birisine katkım olur diye blog oluşturdum.ama blogtan amacım daha çok korkulanları ,endişeleri ve çözümleri noktasında cesaret vermek.haydi planlar başlasın. Motosikletle tur yazarsanız çıkar turgayblue.blogspot.com.tr. planlar nedenmi başlasın? Dalmaçya kıyılarında motor sürmek çok keyifli,illaki yaşamak gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    zor oldugu kadarda zevklıdır,blog ıcın sımdılık 5 dk bakabıldım ama adım adım harıtadan guzergah gosterımlerı falan oldukca acıklayıcı olmus,begendım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Selam kardesim fotograflarin var mi ? Videolar hatta blog tarzi yazilarin varsa scooter ile parise gitme hevesim var

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Çok uzundu hızlıca bir göz attım ama harika bir gezi olmuş sanırım birde yol arkadaşı olsa çok daha iyi olabilirdi

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    çok güzel geçen bir ay olmuş, imrendim

Harika gezi olmuş , Şu hayattan anladığım şey, " SU " var ise, ister tatlı ister tuzlu olsun, hayat yaşanır, yok ise boğuk betonlar arasında zindan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sayfanıza girdim o nasıl bir index 350 foto :D baya bekledim biraz daha pixelleri düşürseniz daha güzel olur keyifle inceliyorum bende benzer bir motosiklet ile parise kadar gitmek istiyorum şehir dışı tükiyedkei gibi araçlar fişek gibi geçiyormu yanınızdan ?

Motosikleti
    şimdi dikkatimi çekti profil resmim motoru aldığım gün ve kullanmayı daha bilmiyordum.nerden nereye

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bazı tabuları yıkan bir gezi olmuş. Benzer bir geziyi suzuki van van la ilerde ben de düşünüyorum. Geziniz bol olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    kaç para yidin

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    turgayblue bunu beğendi.

Motosikleti
    teşekkür ederim,genede bir eleştiriniz olursa başım üstüne,düzeltmeye çalışırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

selam,evet blogda tüm yaşadıklarımı detaylı anlatmaya çalıştım. blog adı :motosikletle tur turgayblue.blogspot.com.tr eğer gene bir isteğin olursa maildende ulaşabilirsin.inan sevindim ara detaylandıralım.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

doğru söylüyorsun,bir arkadaş vardı ama malesef geçen yaz istanbuldan vize için yunanistana randevu için bile ona eylüle gün verdiler .ben izmirden 15 günde aldım,istanbulda yığılma varmış.bende çok kafaya koymuş, çok plan yapmıştım.bir yıl daha bekleyemezdim bi gazla attım kendimi yollara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

motorcularda bir laf vardır bilirsin,o rüzgar bi girdimi bir daha çıkmaz diye,sende imrenmeye başladıysan doğru yoldasın demektir.istemek yolun yarısı zaten,birgün mutlaka olur.beni ençok hostellerde kendi çarşafını,yastığını kendin seriyorsun o yordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

ya sorma acemiyim bu blog işlerinde,evet biraz zor açılıyor, 4,5G ye güveniyorum şimdilik,yoksa uğraşmam lazım,yardımcı olursan sevinirim.o slayt zannedersem sorun.kesinlikle git arkadaşım.blogda korkularımı ve cevaplarını paylaşmaya çalıştım.
    Blogdada belirttim.türkiyede motor kullanan orda çok rahat kullanır.biz burda kelle koltukta dolaşıyoruz.avrupa yollarında motosikletlere şaşırtıcı şekilde saygı var.ne kenara çekil diye korna çalıyorlar nede boş yolda bile seni sollamıyorlar.inan birkaç yerde arkamda kuyruk oldu.tabi bende arabaların sağından geçmedim hiç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

doğru,özellikle dağ köy,kasaba yollarından gitmem dahada riskti,ama öbür türlü otobanda set var ,ülke değişiyor farkına varmıyorsun,böyle halkın hayatlarının içinde oluyorsun.suzuki van van la gezebilirsiniz.aslında bende yamaha dragstar 250 var onla gitmeyi düşündüm.ama sıfır motorla daha az sorun yaşarım diyede düşündüm biraz.tam bilmiyorum yanıltmış olmiyayım ama bazı otobanlarda motor cc sınırı var diye duydum.benim motora gişeden çıkıp baktı biri belkide bundandı,ama sorun değil,otoban harici çok daha keyifli.benim zaman sıkıntımdan dönüşte son 2-3 gün kullandım.sanada iyi rüzgarlar.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    pekde güzel gezmişin nede güzel gezmişin çokda güzel gezmişin tekerine sağlık okuyarak resimlere göz atmak ayrı bir zevk.

Motosikleti
    kısaca hemen özetliyeyim.6500 km 780 tl yakıt. 2 defa 75 tl den periyodik bakım.günlük öğün 5 euroya(3 öğün 15 euro) çok rahat doyar.kalma yerleri gecelik 10 euro ile 25 euro arası ortalama 15 euro diyebiliriz.ben 4500tl harcandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

arkadaşım,evet çok keyifli oldu,bende böyle hep turları görünce gaza geldim.seninde tekerine sağlık,iyi rüzgarlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

teşekkür ederim,su evet bide rüzgar olsun yeter.inanın bende arabada gidersem kendimi konserve kutusunda gibi hissediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Alıntı leylekbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para yidin
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor oldugu kadarda zevklıdır,blog ıcın sımdılık 5 dk bakabıldım ama adım adım harıtadan guzergah gosterımlerı falan oldukca acıklayıcı olmus,begendım.
    teşekkür ederim,genede bir eleştiriniz olursa başım üstüne,düzeltmeye çalışırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardesim fotograflarin var mi ? Videolar hatta blog tarzi yazilarin varsa scooter ile parise gitme hevesim var
    selam,evet blogda tüm yaşadıklarımı detaylı anlatmaya çalıştım. blog adı :motosikletle tur turgayblue.blogspot.com.tr eğer gene bir isteğin olursa maildende ulaşabilirsin.inan sevindim ara detaylandıralım.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzundu hızlıca bir göz attım ama harika bir gezi olmuş sanırım birde yol arkadaşı olsa çok daha iyi olabilirdi
    doğru söylüyorsun,bir arkadaş vardı ama malesef geçen yaz istanbuldan vize için yunanistana randevu için bile ona eylüle gün verdiler .ben izmirden 15 günde aldım,istanbulda yığılma varmış.bende çok kafaya koymuş, çok plan yapmıştım.bir yıl daha bekleyemezdim bi gazla attım kendimi yollara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı ötekiben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel geçen bir ay olmuş, imrendim
    motorcularda bir laf vardır bilirsin,o rüzgar bi girdimi bir daha çıkmaz diye,sende imrenmeye başladıysan doğru yoldasın demektir.istemek yolun yarısı zaten,birgün mutlaka olur.beni ençok hostellerde kendi çarşafını,yastığını kendin seriyorsun o yordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezi olmuş , Şu hayattan anladığım şey, " SU " var ise, ister tatlı ister tuzlu olsun, hayat yaşanır, yok ise boğuk betonlar arasında zindan.
    teşekkür ederim,su evet bide rüzgar olsun yeter.inan bende arabada gidersem kendimi konserve kutusunda gibi hissediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfanıza girdim o nasıl bir index 350 foto :D baya bekledim biraz daha pixelleri düşürseniz daha güzel olur keyifle inceliyorum bende benzer bir motosiklet ile parise kadar gitmek istiyorum şehir dışı tükiyedkei gibi araçlar fişek gibi geçiyormu yanınızdan ?
    ya sorma acemiyim bu blog işlerinde,evet biraz zor açılıyor, 4,5G ye güveniyorum şimdilik,yoksa uğraşmam lazım,yardımcı olursan sevinirim.o slayt zannedersem sorun.kesinlikle git arkadaşım.blogda korkularımı ve cevaplarını paylaşmaya çalıştım.
    Blogdada belirttim.türkiyede motor kullanan orda çok rahat kullanır.biz burda kelle koltukta dolaşıyoruz.avrupa yollarında motosikletlere şaşırtıcı şekilde saygı var.ne kenara çekil diye korna çalıyorlar nede boş yolda bile seni sollamıyorlar.inan birkaç yerde arkamda kuyruk oldu.tabi bende arabaların sağından geçmedim hiç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı tabuları yıkan bir gezi olmuş. Benzer bir geziyi suzuki van van la ilerde ben de düşünüyorum. Geziniz bol olsun.
    doğru,özellikle dağ köy,kasaba yollarından gitmem dahada riskti,ama öbür türlü otobanda set var ,ülke değişiyor farkına varmıyorsun,böyle halkın hayatlarının içinde oluyorsun.suzuki van van la gezebilirsiniz.aslında bende yamaha dragstar 250 var onla gitmeyi düşündüm.ama sıfır motorla daha az sorun yaşarım diyede düşündüm biraz.tam bilmiyorum yanıltmış olmiyayım ama bazı otobanlarda motor cc sınırı var diye duydum.benim motora gişeden çıkıp baktı biri belkide bundandı,ama sorun değil,otoban harici çok daha keyifli.benim zaman sıkıntımdan dönüşte son 2-3 gün kullandım.sanada iyi rüzgarlar.şimdiden en kısa zamanda yolda olman dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

kaç para yidin
    kısaca hemen özetliyeyim.6500 km 780 tl yakıt. 2 defa 75 tl den periyodik bakım.günlük öğün 5 euroya(3 öğün 15 euro) çok rahat doyar.kalma yerleri gecelik 10 euro ile 25 euro arası ortalama 15 euro diyebiliriz.ben 4500tl harcandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pekde güzel gezmişin nede güzel gezmişin çokda güzel gezmişin tekerine sağlık okuyarak resimlere göz atmak ayrı bir zevk.
    arkadaşım,evet çok keyifli oldu,bende böyle hep turları görünce gaza geldim.seninde tekerine sağlık,iyi rüzgarlar
    balamir01 bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Tebrikler süper bir gezi olmuş,

Tek mi gittiniz, tek gitmek sıkıcı olmadı mı

Motosikleti
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler süper bir gezi olmuş,
    barındıt
    Tek mi gittiniz, tek gitmek sıkıcı olmadı mı
    teşekkürler,tek gitmek sıkıcı olmaktan ziyade çok risk barındırıyor.en ideali en az 2 motor gitmek işi epey kolaylaştırır.sıkıcı pek olmadı çünkü ilgilinelecek çok şey var etrafınızda.2 kişi gidersenizde tamamen çok uyumlu ve daha önce birlikte yolculuklar yaptığınız arkadaşınız olması çok önemli.çünkü böyle sürekli yolculukta farkında olmadan yorgunluk,sürekli dikkat hali,sinirlerin sürekli gergin olması durumunuda yanında getiriyor.yani uzun yolda aynı zamanda kendinizle şavaşmak zorundasınız.örneğin sürekli yolda olunca bir sonraki noktaya biran önce varim moduna geçip kendinizi tehlikeye atabilirsiniz.yani giden her kişide çelik gibi sinir ve soğukkanlılık şart.sıkıcı olmuyor,çünkü herşey yeni etrafınızda ve sürekli değişiyor.sılkılarsınız hostellerde özellikle kız olsun erkek olsun iletişime geçebiliyorsunuz.hiç konuşmak istemeyen olmuyor,çünkü onun için sende başka bir dünyadansın.

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    kaç para yidin
    senin Türkiye içinde harcadığının yarısını belki biraz fazla geçmiş olabilir

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ben biraz göz gezdirdim, gerçekten çok yararlı bir blog olmuş.Yurt dışı tur planları olanların mutlaka bakması, ve öğreneceği çok şey olan bilgi kaynağı..

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biraz göz gezdirdim, gerçekten çok yararlı bir blog olmuş.Yurt dışı tur planları olanların mutlaka bakması, ve öğreneceği çok şey olan bilgi kaynağı..
    teşekkürler,arkadaşlar soru sordukça bende akıllarda soru işareti kalmasın diye, yaşadıklarımı aktarmaya çalışıyorum.çünkü insan bilmediği şeyden korkar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı onx09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin Türkiye içinde harcadığının yarısını belki biraz fazla geçmiş olabilir
    Aslında doğru sayılabilir,meyva,sebze bizle market fiyatları aynı hatta bazen daha ucuz,muz en pahalı 3,5 idi,benzin,alkol ,,et ,konserve daha ucuz..bunlarda yeter zaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)