Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

BİR MOTOR İKİ GENÇ (MONDİAL150KT) İÇ ANADOLU TURU 1000KM... TAMAMLANMIŞ VERSİYON:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben cbr 125 ile izmir yaptım bir dahamı tövbeeee

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel gezi olmuş..

Aksiliklerde bu gezilerin rengi diyelim.. Olmazsa olmaz..

Birazda teknik bilgi vereydin güzel olurdu.. kaç km gittiniz, yakıt tutarı, motosikletin performansı, toplam ağırlığınız..vb. şeyler...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    başlığı görünce aha dedim iki apaçi ve saçma sapan gezi
    ama resimlere bakınca kendimden utandım.
    maşallah çok güzel ve keyifli bir gezi olmuş.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Mondialle iyi olmuş ha.
    Nasıldı, yordu mu çok sizi yolda.
    Artçının ayakları nasıldı titreşimden, veya şoförün elleri.
    seyhan 150 ile 250 km yol gitmiştim 6 sene önce, kıçım koltuğun şeklini almıştı. o kadar rahatsız olamaz bir koltuk.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    tek kelimeyle aradığım başlık olmuş. bende de kt150 var ve ege turuna çıkmak üzereyim. hemen sorularımı sıralayayım.

1- motorla en fazla kaç dk da 1 mola veriyorsunuz? ısınma ya da hararet gibi bir durum oldu mu?
    2- 2 kişi en fazla kaç kmye çıktınız? o hızlarda titreşim vs oldu mu? bende 100ün üzerinde biraz titreşim oluyor hafiften
    3- motora en fazla kaç kg yük yüklediniz?
    4- lastik harici bir sorun çıkardı mı? yanıma buji, zincir, tel vs almama gerek var mı?
    5- yokuşlarda baydı mı hiç motor?
    6- toprak yol ya da çamurda gittiniz mi?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 1 senedir kullanıyorum motosikletimi ben. ama hep şehiriçi kullandım. hiç uzun yola çıkma imkanım olmadı.

Çok güzel bir gezi olmuş. Allah bize de nasip etsin. Böyle gezilerde aksilik olabiliyor ama hepsi tatli bir anı ve dünyayi gezen bir abimin dediği gibi iyi bir hikaye olarak akillarda kaliyor.

Motosikleti
    Kadırga 250gy
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş..

Aksiliklerde bu gezilerin rengi diyelim.. Olmazsa olmaz..

Birazda teknik bilgi vereydin güzel olurdu.. kaç km gittiniz, yakıt tutarı, motosikletin performansı, toplam ağırlığınız..vb. şeyler...
    2000 küsür km yol yaptık, benzin 5 lirayken 100km de 15tl yakıyordu 2000km de 300 tl ama yüklü olması ve karadenizin rampalı yollarında 400 tl yi geçti motorsikletin sınırlarını zorlamamıza rağmen performansı gayet iyiyidi. otoyolda ortalama 100 110km hız yapıyorduk zaten son hızıda 110km. motora binen yük toplamda 200 kg dı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

[QUOTE=sey_47;3851890]Mondialle iyi olmuş ha.
    Nasıldı, yordu mu çok sizi yolda.
    Artçının ayakları nasıldı titreşimden, veya şoförün elleri.
    seyhan 150 ile 250 km yol gitmiştim 6 sene önce, kıçım koltuğun şeklini almıştı. o kadar rahatsız olamaz bir koltuk.[/Q

motor balansörlü olduğu ve aynı zamanda yüklü olduğu için titreşim hissetmedik ama iki saat bi koltukta oturursanda kıçın ağrır zaten bide üstüne rüzgar olunca motordan inince kendimize gelmemiz biraz zaman alıyordu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek kelimeyle aradığım başlık olmuş. bende de kt150 var ve ege turuna çıkmak üzereyim. hemen sorularımı sıralayayım.

1- motorla en fazla kaç dk da 1 mola veriyorsunuz? ısınma ya da hararet gibi bir durum oldu mu?
    2- 2 kişi en fazla kaç kmye çıktınız? o hızlarda titreşim vs oldu mu? bende 100ün üzerinde biraz titreşim oluyor hafiften
    3- motora en fazla kaç kg yük yüklediniz?
    4- lastik harici bir sorun çıkardı mı? yanıma buji, zincir, tel vs almama gerek var mı?
    5- yokuşlarda baydı mı hiç motor?
    6- toprak yol ya da çamurda gittiniz mi?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 1 senedir kullanıyorum motosikletimi ben. ama hep şehiriçi kullandım. hiç uzun yola çıkma imkanım olmadı.
    1= standart bir mola süremiz yoktu yolun. havanın. motorun. durumu kendi durumumuz mola zamanlarını belirliyodu. zaten rampa çıkarken mola süreleri kısalıyordu doğal olarak
    2=Motor balansörlü olduğu için ve aynı zamanda da yüklü olduğu için titreşim hissetmiyorduk en fazla 110km hıza çıktık zaten motorun son hızıda buydu.
    3=motora 60kg yük yükledik 70 er kilodanda iki kişi toplamda motora binen yük 200kğ dı
    4=uzun yolda ne olacağı belli olmaz o yüzden yolda kaldığnızda en azından kendinizin tamir edebileceğiniz yada değiştire bileceğiniz malzemeleri yanınizda bulundurmanızda fayda var.
    5=yokuşlarda baydı ama bir ikiyle çıktıgında sorun çıkarmıyodu rampalarda aşırı ısınıyordu yüksek devirde düşük hızda bu normal ayder yaylasına vardığımızda stop ettik tekrar çalıştırmak istedik ama aşırı ısındığından çalışmamışdı biraz dinlendirdikten sonra çalışdı.
    6=asfalt yolda toprak yolda çamurlu yollarda yani bütün yol şartlarında sürdüm tabi enduro yada cross olmadığı için çamurlu yolda tekeri çamur sararsa motor kitleniyordu.
    Salih_T bunu beğendi.

gençlikde geziliyo...sizin adınıza çok sevindim...keşke motorla kırkından sonra tanışmasaydım...ama açığı kapatcam...sağlıcakla kalın...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    macera güzel

Çok güzel bir gezi olmuş. Bende zileliyim Ankara da oturuyorum 150 kt almayı düşünüyodum sizin bu gezi sayesinde %90 kararımı verdim

tekeriniz düz bassın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Dostum bu hava civa satan hız motorcularını salla bende commuter kullanıcısıyım bu gün 350 km yol yaptım senin gezin daha eğlencelidir ne öyle arabaları solluyonda ne oluyor eline ne geçiyor bak tıngır tıngır yolculuğunuzu yapmışınız zengindeki keyif sende yok bak bi tencerede makarna yapmışınız soslu oh daha ne olsun

Motosikleti
    Kadırga 250gy
    Alıntı leylekbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu hava civa satan hız motorcularını salla bende commuter kullanıcısıyım bu gün 350 km yol yaptım senin gezin daha eğlencelidir ne öyle arabaları solluyonda ne oluyor eline ne geçiyor bak tıngır tıngır yolculuğunuzu yapmışınız zengindeki keyif sende yok bak bi tencerede makarna yapmışınız soslu oh daha ne olsun

Benim için hayalimi gerçekleştirmiş olmanın verdiği huzur mutluluk. Paha biçilemez. O yuzden fazlasinda gözüm gözüm yok ben zaten dünyanın en zengin insanının

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)