Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 kafadar 2 motosiklet ege & akdeniz ve iç anadolu turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhaba arkadaşlar gectiğimiz kurban bayramı öncesinde 2 motor ( hornet 600 ve kle 650 versys ) 2 kişi çanakkaleden başlayarak sırası ile.
    çanakkale kabatepe
    balıkesir
    izmir
    aydın
    bodrum
    datça
    marmaris
    antalya
    konya
    ankara
    bolu
    ve dönüş..
    toplamda ben 3050 km yapmıştım eve döndüğümde. epey eğlendik iyi vakit gecirdik.. yediğimiz radar cezasını saymaz isek
    dip not:ilk defa gezi raporu düzenliyorum hatalarım olabilir. aslında çok üşengecimdir bu konularda birçok gezi resimlerim var ama nedense burada tek tek açıklama hazırlayıp ugraşmak zor geliyor bana

klasik başlangıc km resmi.

ahmet abimin evine gitmek için avcılara doğru sürdüm motorumu indiğimde birde ne göreyim... lastiğe çivi girmiş

neyseki çiviyi söktüğümzde yan girdiği için lastik patlamamıştı. şanslı günümüzdeymişiz..

ahmet abim ile benzin ikmali ve lastik basınç kontrollerimizi yaptıktan sonra koyulduk yolaa.. rotamız çanakkale kabatepe koyu..

yolda kısa bir mola..
    nescafe ikisi bir arada..

uçmakdere üzerinden gitmeye karar veriyoruz. ve o güzel virajların tadına doymak bilmiyoruzz.. havada epey sıcak. sık sık mola veriyoruz.. resim çekmekten ilerleyemiyoruz desek yeridir.

uçmakdere içerisinde bir köy camisinde duruyoruz.

tam olarak neresi bilmiyorum ama navigasyon bizi baya baya köy yollarından götürüyor. halimizdende pek şikayetçi değiliz. hiç arac yok miss gibi yollar. bir yerde bir çoban görüyoruz ve duruyoruz. ikimizin aynı karede resmimizin olması içinde çoban abimizden ricada bulunuyoruz. ve o çekiyor resmimizi

ve sonunda çanakkale kabatepe koyuna varıyoruz.. günlerden pazartesi kamp noktasında sadece biz varız. ve birkaç köpek dostumuz var..
    çadırımızı kuruyor ve serpiliyoruz etrafa... bu geceyi burada geciriyoruz..

uykum geldi arkadaşlar devamı yarınn... iyi geceler...
    Proxy1, badircik, TIGERSHARK ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ohooo olmazki böyle çok nazlı çıktın hocan sen, daha 200 km gittiniz reklam girdin
    engin_deniz, Mamba09, Proxy1 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

uykum geldi arkadaşlar devamı yarınn... iyi geceler...
    hahaa iyi geceler
    engin_deniz bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    street triple rs
    Ne zor ismis arkadaş gezi raporu düzenlemek. Bu aksam vakit bulursam tamamını hazırlamayı düşünüyorum

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zor ismis arkadaş gezi raporu düzenlemek. Bu aksam vakit bulursam tamamını hazırlamayı düşünüyorum
    Düşün ben yaptım geziyi 4 ay sonra paylaştım gerçi seninkide öyle ama Benim raporu hazırlamam 5 günümü aldı

Güzel gezi ellerinize sağlık.

Motosikleti
    street triple rs
    çanakkale şehitlik fotografları ile devam edelim o zaman...
    resimlere baktıkça duygulanmamak elde değil...
    çanakkale ejdadımızın bizlere bıraktığı en büyük miras..

hornet 600ün ne kadar yaktığını merak edenler için paylaşıyorum bu resmii

balıkesirde geceyi termal otellerden birinde geciriyoruzz..
    akşamda termal su ile rahatlıyoruz.. güre kaplıcaları diye hatırlıyorum.

ve sabah yola koyulup hasan boğuldu şelalesine gidiyoruzz...
    tabii hava çok sıcak motorun üzerinde full koruma ile epey terlemiştik. tabi şelaleye vardığımızda gördüğümüz manzara karşısında mest olduk. şelaleye girmek yasakmış tabii bize değil

dağ çileği ve incirler bizzat köylülerden satın aldık daha yeni toplanmıştıı...

yolculuk istikamet izmir ve aydına dogrü devam ediyor.. izmirde ahmet abimin abisinde kalıyoruz inşaatta
    konteyner dinlenme tesislerinde ertesi gün aydına geciyoruz..

doğduğum ev... aydın ovaeymir.. ve cemal amcam.. ben çocuktum amcam mahallenin en sevilen bakkalıydı.. şimdi 26 yaşındayım. ve o hala aynı dükkanda bakkal.. ve en sevilen bakkal..

ve aydından ayrılıp bodruma geçiyoruz.. açıkçası bodrumu sevmiyorum. ama yinede gittik kaldık bayada eğlendik. güneşin batışı bodrumda bir başka gerçekten. bodrumda çok güzel bir otelde herşey dahil kişi başı 35 liraya kaldık inanması güç ama gittiğimiz heryerde pazarlık yapmak zorundayız.. çünkü paramız bittiğinde eve dönecektik ahmet abimle. öyle konuşmuştuk..

bodrumda kaldığımız odanın hali içler acısı napalım çok yorulmuştuk

bodrumdan sonra datça feribotu ile datçaya geciyoruz. ahmet abimin bir arkadaşı orada yaşıyormuş. bizi ısrarla ağırlamak istedğini söyledi. bizde rotamızı datçaya cevirdik ve iyiki gitmişiz diyorum şimdi.

datçada bizi misafir eden abimiz gece ısrarla bizi evinde misafir etmek isteiğini söyledi. bizde kendisine izin verirsen dukkanda yatalım abi dedik. başta kabul etmesede ısrarlarımıza dayanamadı ve bizi bırakıp evine gitti
    bu geceyide tamirhanede geciriyoruzz ama keyifler yerindeee sıkıntı yokkk

sabah dükkandan motorlarımızla çıkıp datcanın o güzel koylarını gezmeye gidiyoruz yanımızda 2 rehper kardeşimiz ile.

bu gecede burada kalıyoruz datça mukemmel bir yer en etkilendiğim bölgelerden birisi

yarın sabah tekneyle açılacağız koyları gezmek için.. biz yüzüyoruz. ahmet abimizde dalgıc oldugu için dalıyor çıkıyor bişeyler yakalamaya çalışıyor zıpkınla...
    işte bizi misafir edip ağırlayan o güzel abimiz... sana ne kadar teşekkür etsek az.

sabah bizi uğurlayan küçük dostumuz.. iki günde epey alışmıştı bize.. giderkende baya bi üzüldü..

ve yolculuk ölüdenize doğru devam ediyor.. havanın yağışlı olacağını öğreniyoruz.. ve yagmurluklarımızı çekiyoruz üstümüze..

yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar şarkısını söyleye söyleye kabak koyuna dogru ilerliyoruzz

kabak koyunda daha öncede kalmıştım güzel bir yer. araçla inenlerde var aşşağıya ama biz patika yoldan yürüyerek aşğıya inmeyi tercih ettik. biraz zorlayıcı olabilir ama bence en güzeli patikadan manzarayı seyrede syrede inmek. bu arada motorlarımızın aşağıya inmesi imkansız. çünkü yağmur yağmış ve aşağıya inen yol aşırı bozuk ve çamurlu olduğu söylendi bize.

ve kabak koyunda bir gece kaldıktan sonra ertei gün ayrılıyoruz.. yine patikadan çıkmaya karar veriyoruz.. bu inişten daha zor olacak..

ve sonunda yukarı çıkmayı başarıyoruz. sırılsıklam olmuştuk terden..

ve gezimizin en kötü anılarından biri

ben 189 lira ahmet abimde 390 lira ceza yiyor.. gecmiş olsun.

benim morali sıfır sıfır sıfır

yapacak birşey yok. olimposta kadirin ağaz evlerinde kalmak için gittik. gece varmıştık. ve içeri girdiğimizde mekanın aşırı canlı gürültülü oldugunu görünce vazgecip alternatif otellere pansiyonlara baktık durduk. ve sonunda 45 lira gecelik herşey dahil mükemmel bir otel bulduk

ertesi gün ahmet abimle cezayı kafaya takmamaya karar verdik. amaaaannnn napalım yanii tatilimizi üzülerekmi gecirelimmm

olimpostan ayrılıyoruz.. hava yağışlııı

akşama doğru konya istikametinde namaz kılmak için bir camide duruyoruz.. yağmur durmak bilmiyordu.. üstümüz epey kirlenmişti. cami girişinde ahmet abimlene temizlendik biraz. sonra ben motordan temiz çorap almaya gittiğimde karşı seritte vstromlu birinin bizim motorlara baktığı gördüm ssonra el salladım gel gel diye. tabi abimiz geldii. o esnada kaskı bi çıkardı yabancı oldugunu anladık.. sonra ben ahmet abim be koreli abimiz yan taraftaki dinlenme tesisinde başladık muhabbete işaret diliyle.. kendisine birşeyler ısmarladık.. o antalyaya gidiyordu. biz ise konya mevlanaya gidiyorduk.

ve shin yong abimizi uğurladıktan sonra. yoğun yagmurla birlikte gece sürüşü yapıp konyaya mevlanaya sürüyoruz..

sabah konyadan ayrılıp kurban bayramında evde olabilmek için ankara üzerinden ahmet abimle ayrılıp tek başımıza sürmeye devam ediyoruz.. o giresuna ailesinin yanına gidecek 1300 km daha yolu var.. ben ise bolu üzerinden istanbula devam edeceğim.. üzgünüz buruk bir gülümseme ile ayrılıyoruz..

ve sonunda yolumu gözleyen annem ile kavuşuyoruz...

30bini devirdik. kazasız belasız... cezasız demek isterdim ama diyemiyorumm dedirtmediler....

hoş'ça kalın... ama motorsuz kalmayın....

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Paylaşım için teşekkürler.Gerçekten motorsikletle şehirler arası yol yapmak ve sizin gibi çadırda doğa da kalmak müthiş zevkli unutulmayacacak hep hafızasının bir köşesinde güzel bir anı olarak kalacaktır. bu arada Gop'un neresinden bende Bağlarbaşın da oturuyorum.

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    Guzel bi paylasim

Motosikleti
    4. motor Honda
    süper bir gezi olmuş

Toplam kaç gece oldu?

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper bir gezi olmuş

Toplam kaç gece oldu?
    12 gece 13 gün.
    sezginozkan bunu beğendi.
    elit motogaraj

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    valla ne diyim ki?.. süper gezmişsiniz, çok beğendim.

bu işin tadı dükkanda, konteynırda, plajada sağda solda yatmakta zaten
    engin_deniz ve sezginozkan bunu beğendiler.

Proxy1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha N Max
    Darısı diğer motor sevdalılarına...

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Sizin yerinizde olmayı çok isterdik mükemmel bir tatil olmuş darısı bizlerin başına emeğin için teşekkürler..

Benzin dahil toplam masrafınız ne kadar tuttu..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    harika bir gezi olmuş. ama eleştrilecek bir nokta var, oda fotoğraf neden bu kadar az? gösterip elletmediniz resmen, daha fazla fotoğraf isterdik!

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Tebrikler kazasız belasız Gönlünüzce gezmişsiniz trafik cezasıda nazar boncuğu olsun diyelim tekeriniz düz bassın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel gezi olmuş (cezalar hariç)
    yağmurluk nasıl memnunmusun?

Motosikleti
    street triple rs
    Sizin gezi raporunuzuda okumuştum gayet iyi gezmissiniz sizde. Yanlız olmadığım için sevindim usengeclik konusunda
    F54 bunu beğendi.
    elit motogaraj

Harikulerde bir gezi olmus. Ikinizide tebrik ederim. Bizde esimle boyle geziler planliyoruz ama hanimlara zor geliyor bu kadar cok durakli geziler. Tabi kesenin agzini acip guzel otellere gitmeye baslayinca isler dgisiyor😬. Aman abi zaten motora zor ikna ediyorum yerin kulagi vardir " he he " deyip boyun egmekten baska yolu yok. Imrendim en yakin zamanda aynisindan yapasaim geldim.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Mükemmel bir gezi olmuş, ceza yemeseydiniz daha iyi olurmuş ancak kim bilir? Bir musibet bin nasihatten iyidir derler boşverin kıskandım valla tekerine taş deymesin inşallah

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    Çok şahane bir gezi yapmışsınız. Hornet harika bir motor resimlere bakarken bile ağzımın suyunu akıtmaya yetiyor. Böyle motor bulmak zor şimdilerde muadili hiç kalmadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)