Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

27.08.2006 Mersin MT ve Adana MT Kayacı Vadisi - Deniz Sefası Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Yeni bir gezi yazımızla gene karşınızdayız. Bu gezi tam bir eğlence gezisi oldu diyebilirim. Motorumu satılması için galeriye koymuştum. Aklımda hiç gezi planı yoktu. Yapsam yapsam kız arkadaşımla birlikte deniz planı yapar ve yüzmeye giderim diyordum. Cumartesi akşam Mersin'den yakın arkadaşım Alper "abi pazar günü ufak çaplı bir gezi yapalım ardından da denize gireriz" dedi. Durumu anlattım ve arabayla katılacağımı söyledim. Buluşma yerini ayarladık ve gezimize başladık.

İşte sabahın ilk saatlerinde toplanmaya başlayan grubumuzdan bir kare.

Yunus ve Ahmet sabah doğal halleriyle

Şimdide Kaan ve Nezih görülmekteler. Kaan'ın durumu hiç iç açıcı değil

Mersin buluşma noktasında herkes toplandıktan sonra yola koyuluyoruz ve Limonlu'dan Alper'i alacağımız buluşma noktasına hareket ediyoruz. İşte yolda motorlar.

Sonunda buluşma noktasına varıyoruz.

Hep beraber Kayacı Vadisi'ne doğru yola koyuluyoruz. Kayacı vadisi hakkında bulduğum bir bilgiyi size sunmak siterim.

LİMONLU VE KAYACI VADİSİ

Limonlu Kasabasının başlıca geçim kaynağı narenciye. Erdemli'nin 8 km batısında bulunan Limonlu Kasabası tarihi kalıntıların yanı sıra doğal güzellikleriyle de cezbeder insanı. Kale ve sarnıçların yanı sıra KAYACI VADİSİ yeni tanınmaya başlamış durumda. Limonlu'nun kuzeyinde ve kasabaya 15 km uzaklıktadır. Adını sanki yüksek sarp ve kayalardan alan vadi, aynı zamanda tarih ve doğanın birleştiği bir mekan. Vadi içinde akan Limonlu Çayı 130 km uzunluğunda ve Orta Toroslar'dan doğup Akdeniz'e dökülüyor. Romalı'lar bu su sayesinde Korykos (Kızkalesi) kentini 450 yıl egemenlikleri altında tutmayı başarmışlardır. Limonlu Çayı ovalık Kilikya'da yani Çukurova'da 3500 yıl önce M.Ö.1700-1200 yıllarında kurulan bölgesel Kızzuvvatna'nın batı sınırı. Kayacı Vadisi'nde gezerken insanın kendisini Tunç ve Antik çağda hissetmesi normal. Hele bahar aylarında açan sümbüllerin eşsiz güzelliği görülmeye değer. Lemas Çayı yüksek ve sarp kayalar arasında "S" çizerek dolanır ve sonunda Limonlu Kasabası'nda denize dökülüp kaybolur gider. Kayacı Vadisi'nde kurulan piknik yerleri özellikle yaz aylarında ADANA ve MERSİN'in gürültü ve stresinden kurtulmak isteyenlerin akın ettiği bir mekan. Bu yörenin yeterince tanıtımı yapılmadığı için sadece günübirlikçiler tarafından biliniyor. Vadiye yeni yeni bazı lüks otel ve turlar tarafından günübirlik geziler düzenlenmeye başlanmış durumda 150-200 metre yükseklikteki Sarp Kayaları seyretmeye insan doyamıyor. Burada havanın yer yer pamuk gibi beyaz bulutlarla kaplı mavisi ile yeşilin binbir tonunun sonsuz çizgide buluşması ayrı bir özellik. Bölgede yaşayan yerli halk ise hala gelenek ve göreneklerini sürdürüyor. Toroslardan doğup Limonlu kasabasından denize dökülen Lemas çayından KORYKOS'a ve diğer yerleşim birimlerine su taşıyan su kemerleri Limonlu Kasabası'ndan Kız Kalesi'ne kadar uzanır. Su kemerinin yanı sıra da taştan bir yol uzanır.

Çevreden manzaralar.

Yol ayrımına geldiğimizde bakkalda kısa bir mola veriyoruz. İlk fotoğrafımızda Sercen ve nişanlısı Nazan hanım görülmekte.

Ekip su başında dağılmış vaziyette.

Alper bana bulaşıp canını tehlikeye atarken ki pozumuz

İşte benim Gri Şimşek.

Motorlar.

Sonunda güzel yollardan geçip vadi içinde yemek yiyecek hesaplı bir yer buluyoruz. Ekip hemen yerleşiyor. İşte motorlar ve Gri Şimşek

Ohh bee diyip rahatlamaya geçen arkadaşlarımızın görüntüsü.

İşte su içindeki sedirlerimiz. Doğa içerisinde yemek yiyip rahat edilebilecek çok güzel bir mekan.

Mutlu çiftimiz Sercen ve Nazan gene mutlu halleriyle.

Kaan birşeyler diyor ama ne diyor?

Şimdide bizim masamızdan görüntüler.

İşte ben.

Adana'dan aramıza katılan yeni tanıştığımız arkadaşlarımız. Ressam01 ve arkadaşı.

Evet etler hazırlandı yiyecekler gelmeye başladı. İlk olarak köy yufka ekmeği geliyor. Sıcak sıcak dalıyor herkes.

Ekmeği yapan teyzemizide karemize dahil ettik. Ellerine sağlık diyoruz. İşte teyzemiz.

Ardından salatamız geliyor.

Salatayı imal eden arkadaşta bu arkadaşımız onada ellerine sağlık diyoruz.

Etlerimizi kendin pişir tekniği ile pişireceğimiz için gönüllü 2 arkadaşımız görev başında. İşte etler ve pişirme ekibi Kendilerine teşekkür ediyorum.

Su, içecekler tabaklar vs. konusunda yardımcı olan arkadaş onuda çektik.

Bu çocuğuda çektik. Şeker çocuk dimi?

Ortamdan manzaralar.

Evet Kaan kız arkadaşı Deniz hanım ile birlikte çibinlik sefasında.

Alper suda oynuyor.

Yemek sonrası Karpuz keyfi yapan ben.

Yemek sonrası enerjisi fazla gelen arkadaşlar güreş, funk-fu, karete-do ve kamasutra arası bir spor - aktivite yapmaya başladılar. İşte o şok anlar

Didişme devam ederken etrafı çekmeye başlıyoruz.

Didişmeye giden Kaan 'ın boşalttığı yeri uyanık Sercen kapıyor ve Nazan ile çibinliğe giriyorlar. Kınıyoruz kendisini

Didişmeden yorulan ekip ayaklarını suya sokup rahatlama faslına geçiyorlar.

Diğerleri.

Kardeşim dalmış gitmiş. Nerelerde kimbilir.

Evet yemekler yendi sohbetler edildi. Artık dönüş yolundayız. İstikamet deniz.

Denize gireceğimiz Atlantis Yazlık Sitesine varıyoruz. İlk pozu Ahmet veriyor.

Biz üzerimizi değiştirmiş ve denize yol almaktayken.

Deniz sefamızda bittikten sonra Mersin'e Gül Kafeye grupça geçiyoruz ve sohbete başlıyoruz.

İşte gece karanlığında motorlar.

Gezinin anlam ve önemi meselesi gerçekleşirken ki pozumuz. Alper sandalye üstünde görülmekte

Son olarakta birşeyler yemeğe Mersin Üniversitesine Vadiye gidiyoruz.

Bu gezide emeği geçen ve geziye katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Diğer gezilerimizde görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    çok güzel bi gündü. iyi kudurduk değilmi
    bu haftanın mutlu çifti sencer ve nazan seçilmiş tebrik ederim ayrıca sencer abinin o güzel esprilerine bayıldığımı bellirtmeliyim.
    gelen bütün dostlarımızın ellerine,tekerlerine sağlık.
    seninde flaşına sağlık hasan abi
    son olarak debriyaj telimi tamir eden erene " sen olmasan ben ne ... yerim "
    hepinizi seviyorum
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    çok güzel gezi oldu. fotoğraflardanda belli değilmi? okuyunca ve fotoğraflara bakınca tekrar yaşadım olayları. hasan abi teşekkürler foto ve anlatımın için.
    ayrıca katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.

görüşmek umuduyle hoşçakalın
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    kayacı vadisi, 2-3 günde bir dereye yüzmeye gittiğim, sizin yemek yediğiniz mekanda sizlerle ilgilenen arkadaşlarla muhabbet etmeye gittiğim güzel vadi(kendim kayacı köyündenim), bence vadiye gezi yapmanız gerçekten iyi bir tercih olmuş, kayacı vadisi gerçek anlamda bir cennet, ama keşke yukarı taraflara da çıkıp heryeri keşfetseydiniz, sürekli orda olurdum ama bu sefer orda değildim, keşke orda olup sizinle tanışma fırsatını yakalsaydım ya neyse, güzel gezi, güzel fotoğraflar, teşekkürler paylaşım için....

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

güzel gezi olmuş bu sene mersin yapacaktım ama kısmet olmadı inşallah seneye artık, resimleri gördükçe o güzel yerleri hatırladım paylaşımlarınız için teşekkürler..

Motosikleti
    FZR600
    geziye katılan bütün dostlarıma teker teker teşekkür ediyorum.
    mükemmel bir hafta sonuydu.
    bir güne sığdırılabilecek en güzel gezi dizisi diye nitelendirebilirim bu gezimizi.
    eğlence,dostluk ve huzur birarada olunca hepimizin yüzleri foto karelerindeki gibi gülücükler saçıyor.
    hatta yapılan muziplikler gelince akla, ister istemez gülüyorsunuz monitorun başında.
    arabanın camlarını kim karpuzla silmiş
    adana'dan bizleri kırmayıp onca yolu tekbaşına arabasıyla gelen HASAN ABi'me çok teşekkür ediyorum.
    Adana-Kadirli'den yola çıkıp yanımıza gelen ressam( reşit) kardeşime , Adana merkezden gelen ( emre) kardeşime de ayrıca teşekkür ediyorum.
    geziyle yetinmeyip akşama da 2 farklı mekanı sığdırdık. daha ne isteyebiliriz ki
    motor sevdalısı dostlarıma teker teker teşekkür ediyorum.
    yolunuz açık olsun.
    bekle hafta sonu bomba gibi geliyoruz,
    yollar bizleri bekler...

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sok guzel olmus abı motorunuzun tekerıne kuvvet
    [COLOR="DarkRed"][/COLOR][FONT="Arial Black"][/FONT]MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ:queen:

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bi gündü. iyi kudurduk değilmi
    bu haftanın mutlu çifti sencer ve nazan seçilmiş tebrik ederim ayrıca sencer abinin o güzel esprilerine bayıldığımı bellirtmeliyim.
    gelen bütün dostlarımızın ellerine,tekerlerine sağlık.
    seninde flaşına sağlık hasan abi
    son olarak debriyaj telimi tamir eden erene " sen olmasan ben ne ... yerim "
    hepinizi seviyorum
    Teşekkürler kardeşlerim..
    mutlu çift seçildiğimiz için...
    ekmeğinizi paylaştığınız için...
    mutluluğumuzu paylaştığımız için...
    hayatımızdan bir günü paylaştığımız için...
    hepinizi seviyorum...

bu arada birini karınca ısırmış ya.... Karıncanın durumu nasıl nezihciğim??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ- İNTRUDER
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler kardeşlerim..
    mutlu çift seçildiğimiz için...
    ekmeğinizi paylaştığınız için...
    mutluluğumuzu paylaştığımız için...
    hayatımızdan bir günü paylaştığımız için...
    hepinizi seviyorum...

bu arada birini karınca ısırmış ya.... Karıncanın durumu nasıl nezihciğim??
    ARKADAŞLAR MERHABA
    BEN İST MT DEN İNCİ
    ADANALIYIM ORADA ARANIZDA OLMAYI ÇOK İSTERDİM . HEPİNİZE SELAMLAR
    [SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"][I][B]Alış, tahammül et, inan, asla geri dönme...[/B][/I][/COLOR][/SIZE]

Motosikleti
    250 mct
    salla ciks kim tutar seni bravooooooo
    ama haftasonu bizi bekliyor seni değil. çünki bu hafta seni götürmicez.sen çok konuşuyon yetmez gibi kurt varmış gibi durmuyon.sen bu hafta yoksun kusura bakma
    sen bitanesin sencer abi
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    FZR600
    sevgili 1000lik makina egzosu benkaan'ım,
    salla ciks kim tutar seni bravooooooo
    ama haftasonu bizi bekliyor seni değil. çünki bu hafta seni götürmicez.sen çok konuşuyon yetmez gibi kurt varmış gibi durmuyon.sen bu hafta yoksun kusura bakma
    sen bitanesin sencer abi
    bunları bana yazmışsın

seni yerim ıslak mendil seni

spiker gibi olan sensin, konuşmaktan halsiz düşüp cibinlikte uyumaya giden de sensin. arılarla husumeti olan da sensin.
    motorun bile sana dayanamıyor yakışıklı debriyaj teli isyan etmedi mi bu hafta. söyle yalan mı
    seni yerim ben ıslak mendil.
    zaten yazmasan bana birşey şaşardım. yani şaşırtmadın beni
    gene de seni seviyorum ( horlaman hariç)

inci,
    hoşgeldin aramıza. ileride birgün seni de aramızda görmek isteriz. bir hafta sonu yolun düşerse artçı olarak aramıza katılabilirsin.
    yolun açık olsun

Motosikleti
    250 mct
    debriyaj teli kırıldı evet ama ondan diil be canım sen ıslak mendilime kurban ol bu hafta seni götürmüyoz işte. sen git cumhuriyet alanına demeç ver yetmezse halka seslen doyarsın belki konuşmaya.
    ama seni dinleyen çıkmazki biz zavallılardan başka

balzeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosikleti şimdilik yok..
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj teli kırıldı evet ama ondan diil be canım sen ıslak mendilime kurban ol bu hafta seni götürmüyoz işte. sen git cumhuriyet alanına demeç ver yetmezse halka seslen doyarsın belki konuşmaya.
    ama seni dinleyen çıkmazki biz zavallılardan başka

Kankim yine vallahi döktürmüşsünüz... Süper gezi yapmışsınız gittiğiniz yer harika..... Bu arada canım nez'imide gördüm.... Diğer arkadaşları tanımıyorum ama hepsine sevgiler.....Herzamanki gibi motorunuza yüreğinize sağlık..... Bu arada arkadaşları tebrik ediyorum yemekten sonra bayağı iyi tepinmişler....

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Güzel bir gezi olmuş herzamanki gibi. Adana MT ve genellikle Hasan kardeşimin öncülüğünde olan geziler hep güzel oluyor nedense. Yeni motorumla henüz gezilere katılamadım ya görevde olmam ya da izinde olmam nedeniyle. inşallah bundan sonra aranızdayım dostlarım.
    Kılıçbalığı dostum neden kayboldun son zamanlar da yazılarını da göremiyoruz.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    inci kardeş, HOŞGELDİİİN.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

@tüzemen abi teşekkür ederim. Bahar ayında artık Adana olarak gezilerimize yoğun ilgi bekliyoruz.

@stunc63 teşekkürler.

@benkaan sağolasın kardeşim.

@inci senide aramızda görmeyi isteriz. İst MT deki arkadaşlara slm.

Arkadaşlar hepinizi çok seviyorum. Daha keyifli, daha kültürel güzel geziler yapacağımıza inanıyorum. Hayat güzel ve onun güzelliklerini doya doya tatmamız gerek. Geziye gelen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

muzo33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ulan başlayacam sınawınada,dersine de,üniversitesinede:(
    mis gibi geziyi kaçırdık,neyse çok güzel olmuş gezi.
    hasan abinin de ellerine saglık,
    herkese selamlar....

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    ben bu sefer yoktum
    siz deniz sefası yaparken ben aladağlarda ki alaca dagının zirvesinden o eşsiz manzarayı izliyordum bilmem anlatabildimmi
    bidahaki sefere yalnız bırakmam sizi
    [B]RR gençliği[/B]

ilker333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    arkadaşlar gezi çok güzel oldu bir güne en fazla bu kadar aktivite sığdırılabilirdi ne diyelim daha iyilerine insallah bu arada herkesi armızda görmek isteriz

badmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsxr 600
    selam tüm dostlarım gerçekten çok güzel gezi oldu herkese teşekkürler aranızda olmak gerçekten güzel sizleri seviyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler