Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul - Kapadokya - Ihlara Vadisi - Konya Mevlana Türbesi - Afyonkarahisar

Motovento
    REKLAM ALANI
    coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Bir süredir planladığım Kapadokya turunu paylaşmak istiyorum. Hava durumuna göre bu yıl sonuna kadar yapmayı planlıyorum kısmetse inşallah.

İstanbul - Kapadokya toplam Ankara üzeri 743 km. Ankara'dan sonra 3-4 saatlik bir yol kalıyor.

Kapadokya zaten anlata anlata bitiremeyeceğimiz kadar güzel bir yer. Açık hava müzeleri, yeraltı şehirleri, Bizanslılar döneminden kalan birçok tarihi eser var. Türkiye'de görmediyseniz, görülmesi gereken yerler içerisinde ilk 5'e girer diyebilirim bence. Kapadokya'da pekçok otel, pansiyon vs. bulunuyor. Pansiyonlar ortalama 30 TL den başlıyor kişibaşı. Bütün Kapadokya'yı gezmeniz 3-4 gün bulabilir.

Ürgüp, Göreme, Zelve, Avanos, Hacıbektaş, çevre köylerde bulunan yeraltı şehirleri görmeniz gereken yerler.

Kapadokya bölgesine gitmişken görmeniz gereken bir diğer tarihi bölge, Aksaray'da bulunan Ihlara Vadisi, burası da Türkiye'de tek, eşi benzeri olmayan bir kanyon ve vadi var. Ihlara için yarım gün yeterli olur. Çok uzatmadan dönüş yolunda 3-4 saatte gezebilirsiniz. Dönüş yolunda aynı zamanda Konya Mevlana Türbesi ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Konya baya büyük bir şehir ve uzun düzlüklerle dolu. Düz gitmekten sıkılabilirsiniz. Konya'da vakit bulursanız gezebilirsiniz, öğrenci ağırlıklı bir şehir denebilir. Yol üstü vakit kalırsa Afyonkarahisar'da bulunan termal otellerde de bir gün konaklayabilirsiniz. Termal otel severseniz, güzel büyük havuzları olan şifalı sular var.

Benim hedefim toplam 1.620 km, Kapadokya bölgesi için 2 gün Ihlara ve Konya için 1 gün belki vakit kalırsa Afyon için 1 gün.

Bölge ile ilgili fikirleriniz varsa, gezen gören, görülmesi gereken yol üstü önerilerinizi beklerim. Saygılar,

zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Ankaraya geldiğinizde
    çalıştığım cafeye uğrayın lütfen bir çay,kahve,yemek ısmarlamak isterim abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Ankaraya geldiğinizde mogan gölüne,ankara kalesine,ulus meydanına,etnoğrafya müzesine en önemlisi anıtkabire gitmenizi tavsiye ederim eğer atakuleye gitmek gibi bir fikriniz varsa şuan atakule bakımda avm yapılıyor girişler yasak

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    rota güzelmiş bende kapadokyayı merak edenlerdenim yazın inş gidicem

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir iki ay önce afyon konya arasını arabayla gitmiştim ara ara yol yapım çalışmaları var tek şeride düşüyor dikkatli git kardeşim keyifli bir gezi olur inşallah. Havanın özellikle gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı da olacak kıyafetlerini seçerken dikkate almanı tavsiye ederim.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rota güzelmiş bende kapadokyayı merak edenlerdenim yazın inş gidicem
    Yaza çok gezecez galiba )))) enduroları alırsak haha

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çare nc
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çare nc
    Almışken Versys alalım bare çift disk g.te gitmeyelim :D biz şimdi onuda racing gibi kullanıcaz ben ondan korkuyorum zaten :D

Motosikleti
    XJ6N
    Almışken Versys alalım bare çift disk g.te gitmeyelim :D biz şimdi onuda racing gibi kullanıcaz ben ondan korkuyorum zaten :D
    kawasaki =

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Sene oldu 2016 hani nerede ???

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Evet sonuç?
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene oldu 2016 hani nerede ???
    Yıldız Tilbeden takiliyoruz, kafam hafif dumanlı ...

Motosikleti
    ktm 1190
    Yıldız Tilbeden takiliyoruz, kafam hafif dumanlı ...
    2 motor satılır enduro alınır

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    2 motor satılır enduro alınır
    Enduro alırsam GS istiyorum bunun içinde - Arabayı - Motorları vs. satıp tek motosiklete kalmayı gözüm kesmiyor. O yüzden dumanlı.

Aksesuarlar ile fln 105 ;-( Bir de güzel ülkem şartlarında 10.000 €uro ötv ve kdv diye bişi var.. Şaka ile karmaşık 35 bin TL ediyor. Bir araç alacaksın ve 35 bin TL vergi ödeyeceksin, biz böyle hiç bir halta sahip olamayız.

Motosikleti
    ktm 1190
    Enduro alırsam GS istiyorum bunun içinde - Arabayı - Motorları vs. satıp tek motosiklete kalmayı gözüm kesmiyor. O yüzden dumanlı.

http://i.hizliresim.com/1MdjbD.png

Aksesuarlar ile fln 105 ;-( Bir de güzel ülkem şartlarında 10.000 €uro ötv ve kdv diye bişi var.. Şaka ile karmaşık 35 bin TL ediyor. Bir araç alacaksın ve 35 bin TL vergi ödeyeceksin, biz böyle hiç bir halta sahip olamayız.
    Olamazsın tabi 35 bin tl dediğin para şuan vergileri içinde bir ton motor satılıyor gerisini sen düşün....

Paranın değersiz olmasını geçtim alım gücünde düşük bizim memlekette.

Düşünsene adam orada her ay 1000 euro kenara koyunca 17 - 18 ayda motoru alıyor. Sen burada her ay 3000 tl kenera koysan 30-32 ay sonra alıyorsun. Oda 30 ayda euro bu seviyelerde kalırsa tabi...
    Levent bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olamazsın tabi 35 bin tl dediğin para şuan vergileri içinde bir ton motor satılıyor gerisini sen düşün....

Paranın değersiz olmasını geçtim alım gücünde düşük bizim memlekette.

Düşünsene adam orada her ay 1000 euro kenara koyunca 17 - 18 ayda motoru alıyor. Sen burada her ay 3000 tl kenera koysan 30-32 ay sonra alıyorsun. Oda 30 ayda euro bu seviyelerde kalırsa tabi...
    Aynen öyle.. iliğimizi kuruttular.. Bakalim daha neler olacak.

Motosikleti
    ktm 1190
    Aynen öyle.. iliğimizi kuruttular.. Bakalim daha neler olacak.
    Koyunuz biz ya o yüzden daha beterleride olucak normaldir.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir planladığım Kapadokya turunu paylaşmak istiyorum. Hava durumuna göre bu yıl sonuna kadar yapmayı planlıyorum kısmetse inşallah.

İstanbul - Kapadokya toplam Ankara üzeri 743 km. Ankara'dan sonra 3-4 saatlik bir yol kalıyor.

Kapadokya zaten anlata anlata bitiremeyeceğimiz kadar güzel bir yer. Açık hava müzeleri, yeraltı şehirleri, Bizanslılar döneminden kalan birçok tarihi eser var. Türkiye'de görmediyseniz, görülmesi gereken yerler içerisinde ilk 5'e girer diyebilirim bence. Kapadokya'da pekçok otel, pansiyon vs. bulunuyor. Pansiyonlar ortalama 30 TL den başlıyor kişibaşı. Bütün Kapadokya'yı gezmeniz 3-4 gün bulabilir.

Ürgüp, Göreme, Zelve, Avanos, Hacıbektaş, çevre köylerde bulunan yeraltı şehirleri görmeniz gereken yerler.

Kapadokya bölgesine gitmişken görmeniz gereken bir diğer tarihi bölge, Aksaray'da bulunan Ihlara Vadisi, burası da Türkiye'de tek, eşi benzeri olmayan bir kanyon ve vadi var. Ihlara için yarım gün yeterli olur. Çok uzatmadan dönüş yolunda 3-4 saatte gezebilirsiniz. Dönüş yolunda aynı zamanda Konya Mevlana Türbesi ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Konya baya büyük bir şehir ve uzun düzlüklerle dolu. Düz gitmekten sıkılabilirsiniz. Konya'da vakit bulursanız gezebilirsiniz, öğrenci ağırlıklı bir şehir denebilir. Yol üstü vakit kalırsa Afyonkarahisar'da bulunan termal otellerde de bir gün konaklayabilirsiniz. Termal otel severseniz, güzel büyük havuzları olan şifalı sular var.

Benim hedefim toplam 1.620 km, Kapadokya bölgesi için 2 gün Ihlara ve Konya için 1 gün belki vakit kalırsa Afyon için 1 gün.

Bölge ile ilgili fikirleriniz varsa, gezen gören, görülmesi gereken yol üstü önerilerinizi beklerim. Saygılar,

http://i.hizliresim.com/j1LPlJ.jpg
    gittinizmi bilmiyorum ama o kadar gitmişken aksarayda bulunan ihlara vadisi dışında yaprak hisar selime yılanlı kilise narlı göl bölgelerinide gezmenizi tavsiye ederim
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Kapadokya ıhlara taraflarına bir gezi yapmıştım yazın. Aşağıdaki konumdan fikir edinebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/151127-5-gunluk-ihlara-urgup-haci-bektas-ilgaz-ve-daday-gezim.html

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    Hani ne oldu gezi yaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)