Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 Yılı Benim Açımdan Nasıl Geçti? Fotoğraflarla Anlatıyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bu haftasonunu evde geçirmem sebebiyle şu anda sıkıntıdan patlıyorum, geçenlerde instagramda buna benzer bir uygulama gördüm, açıkçası özendim bende burada bu tarz birşeyler yapmaya karar verdim. Genelde gezdiğim yerleri burada paylaşırım ama bu sefer paylaşıcağım fotoğraflar çoğunlukla daha önceden paylaşılmadı...

Bildiniz üzere geçen kış çok sert geçmişti, bende bu süre zarfında hep motor tepesinde okula gidip geldim ama havaların soğuk olması benim motosikletten keyif almamı engelliyordu. Ne zamanki mart ayında havalar birazcık motosiklet sürmeye müsait duruma geldi. Ben heyecanla ufak ufak turlar yapmaya başladım.

Bunlardan birincisi Bursa-Tarihi çınardır efendim, evet biliyorum fazla yakın ama sonuçta ısınma turları bunlar

Hemen ertesi günü gölyazı-mudanya-trilye üçlemesi yapıyorum. Heryer sessiz sakin, kimseler yok.

Tarihini şimdi hatırlamıyorum Nisan başı olması lazım, tutamadım kendimi erdeğe gittim, dondum Dönüşte kuş cennetine gittim.

İlerleyen günlerde yine güzel bir hava denk getirip ufak çaplı mangal organizasyonu yapıyoruz.

Tarihler 25 Nisanı gösterdiğinde 800 km lik Ayvalık-Çanakkale şehitlik turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Birgün ani bir kararla arkadaşımla birlikte istanbula gidiyorum 2 günlüğüne, artık havalar ısınmaya başlamıştı ama sabahın 5 işnde yediğimiz soğuğu düşündükçe hala kemiklerimde hissederim.

Tarihler mayısı gösteriyor, artık havalar ısındı arkadaş, birgün yine bir çılgınlık yapıp akşam 21:00 da yola çıkarak erdeğe gidiyoruz, değişiklik olsun

Sarı tshirtli arkadaşım, can dostum yiğit ilk zamanlarda şaşırıyordu bizi görünce, ilerleyen zamanlarda alıştı erdeğe gidip gelmemize

Haziran ayında Eskişehire ailemi ziyarete gidiyorum. domaniç, tavşanlı, kütahya üzerinden. çok keyifli bir rota, motorla eskişehire girdiğimde konjektör yakıyorum ve 2 gün boyunca motorla haşır neşir oluyorum. Benim için baya ekşınlı bir olay oldu, motordan duman çıkarken indim karşıdan izledim ne zaman yanıcak diye bekledim ancak yanmadı

Biliyorum, sıkıldınız ama yine birgün ani bir kararla erdeğe kaçıyoruz, bu sefer çok fazla eğlendiğimiz için resim pek fazla çekemedik

Paylaşımın bu noktasına kadar bana yoldaşlık eden motorumu sattım, yerine cbf 150 aldım. Biraz zamansız oldu ama elimdeki motoru sonuna kadar kullanmayı hedefliyorum. Aldıktan sonra dur bakalım nasıl bişeymiş bu diyerekten deneme turları yapıyorum.
    Armutlu-Yalova-Gölyazı-Trilye gezilerim.

Geçtiğimiz yaz gerçekleştirdiğim en uzun ve kapsamlı tur; erdek, altınoluk, ayvalık, bozcaada, assos, babakaleden resimler.

Asya kıtasının en batı noktası olan Babakale

Aylardan eylül oldu, son olarak bayramda eskişehire ardından bursaya dönüp, uzun süre şehirdışına çıkmayacağım. Hafiften hüzün çöktü bile..
    Altınoluğun güzel denizine elveda diyorum

Eskişehire senelerdir gider gelirim, ilk defa bu sefer doğru düzgün gezme fırsatım oldu, eşi benzeri olmayacak bir hava
    Şimdi isimlerini hatırlamıyorum ama güzel sosyal tesisler vardı onları gezdim resimler farklı mekanlardadır.

Eskişehirdeki güzel havadan bursaya doğru çıkıyorum, önce sis ardından hafifçe yağmur başlıyor. Daha sonra yağmur şiddetleniyor ıslanarak eve dönüyorum. Güzel günler geride kaldı..

Vaktinizi ayırıp baktığınız için teşekkür ederim, umarım hoşunuza gitmiştir. Yorumlarınızı merak etmekteyim
    shooter1, mandarake, OnNumero ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Gezilerinden derleme yapman çok hoşuma gitti Oğuzcan.Eline sağlık.
    Nuansiyen ve ogzcngdk bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İyi gezmişsin valla, bravo. Merak ettim, gittiğin yerlerde kamp mı yapıyorsun yoksa günübirlik pansiyonda(veya otelde) mı kalıyorsun?

Birde 250lik motordan sonra cbf 150 ile uzun yol sana nasıl geldi? daha mı yorucu oldu yoksa daha mı keyifli?

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi gezmişsin valla, bravo. Merak ettim, gittiğin yerlerde kamp mı yapıyorsun yoksa günübirlik pansiyonda(veya otelde) mı kalıyorsun?

Birde 250lik motordan sonra cbf 150 ile uzun yol sana nasıl geldi? daha mı yorucu oldu yoksa daha mı keyifli?
    teşekkürler, geçtiğimiz yılda kamp yapma fırsatım hiç olmadı. öncelikle öğretmen evlerine bakıyorum, olmazsa pansiyonlara. uygun fiyatlı yerler bulunabiliyor. önümüzdeki yaz için bol kamplı planlarım var, bence kamp hepsinden daha rahat binlerce yıldızı olan otel ancak yanıma kanka bulmam lazım tek başıma cesaret edemiyorum

cbf 150 daha yavaş gittiğinden daha az rüzgar alıyor, uzun yolda cruisera göre daha az yoruluyordum. ama yavaş olması çoğu zaman can sıkıcı oldu.. rampalarda 3. vites tam gaz 60 km/h ile çıktım. düz yolda ise 80-90.. yollar bitmek bilmedi. yani kısacası daha az yoruldum ama keyifli olmadı
    SuleymanE bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tahmin etmiştim. Ufak cc tadı başkadır ama bomboş yolda akıp gidememek, sabit 80-90 la ilerlemek yol bitmeyecek hissi verebiliyor, eskiden bende yaşadım biliyorum

Geçen yıl 1 haftalık kamp maceram oldu. Gerçekten çok keyifliydi. Tek başına kamp yapmak istersen ıssız yerleri değilde Devlete bağlı veya özel işletmelere ait kamp alanları var. Fiyatları gayet cüzi. İçinde Eletrik, su, wc, duş, hatta bazılarında market bile bulunuyor. İlk etapta böyle yerleri tercih edersen hiç çekinmeden rahatça kamp yapabilirsin. Ama tabi yanında arkadaşların da olursa tadından yenmez.

Bende kamp yaptıysan eğer yeni kamp alanları tavsiyesi alırım senden diye ümitlenmiştim
    ogzcngdk bunu beğendi.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Keyifle okudum...yalova,armutlu,tirilye gezindeki on planda Mavi tekne olan insanlarin denizen girdigi yer neresi? Cok Hosuma gitti...gidilecekler listeme ekliycem, bana nedense 70'li yillardan kalmis havasi verdi...
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum...yalova,armutlu,tirilye gezindeki on planda Mavi tekne olan insanlarin denizen girdigi yer neresi? Cok Hosuma gitti...gidilecekler listeme ekliycem, bana nedense 70'li yillardan kalmis havasi verdi...
    teşekkürler, gerçekten çok güzel, sakin yerdir siği yani kumyaka köyü.. mudanya ile trilye arasında kalıyor.
    şöyle konumda vereyim işiniz kolaylaşsın https://goo.gl/maps/ZBXxfqnze8B2
    mandarake ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    o kaplumbağayı yemediniz di mi ? Tam da mangal resminden sonra tesadüfen denk gelmiştir umarım :D

iyi gezmişsin şaka bir yana
    ogzcngdk bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    çok güzel gezmişsin maşallah
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rsinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kaplumbağayı yemediniz di mi ? Tam da mangal resminden sonra tesadüfen denk gelmiştir umarım :D

iyi gezmişsin şaka bir yana
    diğer elimde sucuk ekmek vardı o sırada düşünüyordum hangisini yesem diye sucuk ekmeği yedim kıyamadım tospağaya

Motosikleti
    TRK 502
    Güzel paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Keyifle izledim, ne guzel olmus. Masallah nazar degmesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    birinci motorun plakası ikinci motorun olmalıydı

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    Güzel geziler olmuş, tebrik ederim.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)