Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-25-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    2015 sonbaharın son gezisi
    Selam olsun ! tüm motor severlere ,bu gün 29.11.2015 Pazar, belki bu senenin son gezisi bu,kış içanadolu da yavaş yavaş kendini göstermeye başladı, ara ara yağmur yağıyor bu gün ,inşallah ıslanmadan dönerim eve , havalar iyice soğumadan bir gezi daha yapayım diye düştüm yollara

İşte gezmeyi planladığım gezi rotam,

Şehir çıkışından bir resim,

Hava iyi çok fazla soğukta yok,inşallah güzel bir gezi olacak,

Buraya gelene kadar biraz tarla yollarına girdim toprak zemin olduğundan motorun hertarafı oynuyor,düşmeden geldimya çok şükür,

Porsuk çayı kenarından geze geze gideceğim bu gün,

Demir köprüdeki işçilik güzel ,adamlar emek vermiş nakış gibi işlemişler,

Bu bölgesel tren ,benim memleketime gidiyor, Kütahya ya selamlar…

Burası sel önleme göleti,çok yağmurlar yağdığı zaman,derenin devamındaki ekili araziler zarar görmesin diye yapılmış bu gölet, balık ta var galiba balıkçılar balık tutuyorlar RAST GELE…

Ormanın içlerine doğru ilerliyorum, havada ara ara yağıyor,

Bu zamanda derelerde su akıyorsa buralarda , demek ki geçen kış iyi yağış almış buralar,

Kayadaki katmana bakıyorumda , kat kat çizgilerle dolu, aslında buralarda kaba (yumuşak) taşta deniliyor buralarda,

Asvalt yol bitti, ormana dalıyorum buradan,

Orman yolunda ilerliyorum, yükseklerde yollar iyi, henüz çamur yok,

Hiç kimseler yok, bir ben varım buralarda, iyi de poz vermişim hani,

Yükseklerden İnişe geçiyorum, ileride beni bekleyen sürprizden habersiz yoluma devam ediyorum,
    Bu arada ileride bir çamura saplandım inanamazsınız, ön tekerleği çamur sardı ön teker dönmüyor,arka teker dönüyor gaz verince, ön tekerde hareket yok ben zorladıkça ön teker hareketsiz çamurun içine doğru kayıyor, burada enaz 1 saat uğraştım motoru çıkaramadım, kaldıkmı dağ başında ,derken 250-300 metre ilerideki çamlıca köyüne gittim yardım istemeye, sağolsun kendiside tcdd personeli olan , bir arkadaş arabasıyla beni çekerek çıkardı çamurdan,kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır

Çamurdan çıktıktan hemen sonra köydeki cami çeşmesinde elimi yüzümü yıkıyorum , botlarımında biraz çamurunu temizliyorum ve yoluma devam ediyorum,

Ne çamurmuş be ,her yere girmiş,

Burası eskişehirin en bildik mesire yerlerinden musa özü göleti, burada bir keresinde motosiklet festivali yapılmıştı,

Gölet çevresini güzelleştiriyorlar, burada çadır kamp için yerlerde var,

Burada at yetiştirilen yerlerde var, maşallah güzel atlar,

Ve trafik çevirmesiyle son buluyor bu günkü gezim, bu son resimdi, porsuk barajına da gidecektim ama yağmurdan dolayı oraya gidemedim, inşallah bir başka zamana,, kalın sağlıcakla, eskiişehirden selamlar…
    resim upload

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Tebrikler hocam süper bir gezi olmuş, inazuma ile ayrı bir güzel
    mesut hoca bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Mesut abi yine döktürmüşsün Bu ara işten fırsat bulamıyorum haftasonu yedigöller yapalım dedik en güzel zamanı malum... iptal edip ofise gittim Şuan seni kıskanıyorum
    mesut hoca bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla gezince güzel abi
    Bizim yerimize de gez
    mesut hoca bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut abi yine döktürmüşsün Bu ara işten fırsat bulamıyorum haftasonu yedigöller yapalım dedik en güzel zamanı malum... iptal edip ofise gittim Şuan seni kıskanıyorum
    hafta sonu yedigölledeydim. yapraklar dökülmüştü. ve dönüşte yolda kar yağmaya başlamıştı. ama o haliyle bile harika

mesut abi gene güzel bir gezi olmuş. bence sen bu sene bitmeden bir gezi daha sıkıştırırsın araya
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler hocam süper bir gezi olmuş, inazuma ile ayrı bir güzel
    teşekkürler kardeşim,sağ olasın,inazuma hakikaten güzel motor,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    sezonuda kapatmışsın hocam inazuma ile ilgili yakıt bilgisi paylaşırsan blgi sahibi olalım motor hakkında hocam ön çamurluğu sökseydin çamurda büyük ihtimal kalmazdınız inazumanın en kötü tarafı gereksiz ağırlığı ve şu uzun ön çamurluğu heralde onun dışında hoş bir motor iyi gezmeler.
    mesut hoca bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı tde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonu yedigölledeydim. yapraklar dökülmüştü. ve dönüşte yolda kar yağmaya başlamıştı. ama o haliyle bile harika

mesut abi gene güzel bir gezi olmuş. bence sen bu sene bitmeden bir gezi daha sıkıştırırsın araya
    Yapma ya desene kaçırdık artık neyse sağlık olsun...
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam BERK kardeşim!gezimi beğendiğine sevindim ,zaten bu da benim bu yılki son gezimdi,eskişehirde hava geceleri - lere düştü ,gündüzleride yakıcı bir soğuk oluyor,inşallah bahara gezilere devam,saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gezince güzel abi
    Bizim yerimize de gez
    merhaba lukas; senin yerinede gezdim say,eskişehirden selam olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gezince güzel abi
    Bizim yerimize de gez
    merhaba lukas; senin yerinede gezdim say,eskişehirden selam olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı tde adlı üyeden alıntı Mesajı göster

içanadoluda havalar soğudu, bakarsın hava iyi olur, mesut hoca yine gezide hayırlısı,saygılar dostum...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tekerine bilegine saglik abi.. camur olayini iyi bilirim. Bir kac ay once ayni olay bana da oldu. bende baraja baliga giderken baraj girisinde gv250 ile camura girdim battim. agir ve buyuk motor cikaramadim koyden gelen traktoru durdurdum sagolsun yardim etti halat bagladik ve geri geri cektik ama bende bittim kollar ve ayaklar derman kalmadi. Ertesi gun boyunca motorun on camurluk söktum ve zincir disliler vs didik didik temizledim.

Motoru gecen ay tertemiz ve dop dolu bir sekilde sattim. ilerleyen aylarda enduro uzun yol motoru alacagim insallah.

Tekeriniz duz bassin.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hiç haber bile vermiyorsun abi versen bende gelirdim
    mesut hoca bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,sezonu kapatmadan önce yine güzel gezmişsin.paylaşım için teşekkürler buradan selam olsun.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezonuda kapatmışsın hocam inazuma ile ilgili yakıt bilgisi paylaşırsan blgi sahibi olalım motor hakkında hocam ön çamurluğu sökseydin çamurda büyük ihtimal kalmazdınız inazumanın en kötü tarafı gereksiz ağırlığı ve şu uzun ön çamurluğu heralde onun dışında hoş bir motor iyi gezmeler.
    SELAM! HAKAN BEY kardeşim, öncelikle motorumu seviyorum,ortalama 3.5 - 4 litre yakıyor 100 km de,ben bir depo ile benzin ile 335 km yol gittim,daha önceki gezilerimin birisinde eskişehirden , balıkesir erdek'e gitmiştim o zaman ölçmüştüm,evet biraz kg olarak ağır bir motor 182 kg,ama yolda yanından büyük bir araç geçtimi rüzgarından etkilenmiyorsun,fazla kilonun avantajıda var tabi,mesela cbf150 motorumla büyük araçların arkasından giderken türbülansa giriyordum ,ama bu motorla fazla etkilenmiyorum,siz bakmayın bu gezi benim sezonun son gezisi dediğime havada biraz yumuşama görürsem gezilerime devam ederim,senin gezilerinide ilgiyle takipteyim,eskişehirden selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı cbfeses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç haber bile vermiyorsun abi versen bende gelirdim
    selamın aleyküm, muhammer nasılsın ! inan planlı bir gezi değildi,ne yapsam diye düşünürken kendimi geziye çıkmış buluverdim,söz bir dahaki gezide sana da haber vereceğim,hayırlı akşamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerine bilegine saglik abi.. camur olayini iyi bilirim. Bir kac ay once ayni olay bana da oldu. bende baraja baliga giderken baraj girisinde gv250 ile camura girdim battim. agir ve buyuk motor cikaramadim koyden gelen traktoru durdurdum sagolsun yardim etti halat bagladik ve geri geri cektik ama bende bittim kollar ve ayaklar derman kalmadi. Ertesi gun boyunca motorun on camurluk söktum ve zincir disliler vs didik didik temizledim.

Motoru gecen ay tertemiz ve dop dolu bir sekilde sattim. ilerleyen aylarda enduro uzun yol motoru alacagim insallah.

Tekeriniz duz bassin.
    selam DADAŞ, hakikaten çamurda zor işti,ama olsun onun zevki bir başka,tamda diyorsun kaldık mı dağın başında tek başına ,etrafta kimseler yok,işte tam burada kendi kendine söyleniyor insan, bok' u yedik, ama birde işin adrenalin boyutu var işte işin zevki orada, sizede yeni alacağınız motor hayırlı olsun,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ve aleykum selam abim sıkıntı yok yaa sen iyi ol yeter hayirli aksamlar
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut abi yine şahane bir gezi olmuş,eline sağlık.
    selam ! UĞUR kardeş,teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,sezonu kapatmadan önce yine güzel gezmişsin.paylaşım için teşekkürler buradan selam olsun.
    teşekkürler ADANALI abime ,eskişehirden de size selamlar..
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Mesut hocam fırsatları iyi değerlendiriyorsun.Helal olsun.Yine güzel bir gezi olmuş.
    Çamur seni çok sevmiş olacak ki bırakmak istememiş
    Paylaşım için teşekkürler hocam.
    mesut hoca bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam fırsatları iyi değerlendiriyorsun.Helal olsun.Yine güzel bir gezi olmuş.
    Çamur seni çok sevmiş olacak ki bırakmak istememiş
    Paylaşım için teşekkürler hocam.
    teşekkürler MEHMET KARDEŞİM ! her zamanki gibi önüme çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendiriyorum,bir gün sivasada gelmek ümidiyle,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Güzel bir sonbahar gezisi olmuştu, şimdilerde bakıp bakıp özlem gideriyorum,darısı bahara artık, saygılar.

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    paylaşım için teşekkürler
    inazuma ile gezmesi keyifli olmalı

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Güzel bir gezi olmuş hocam
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)