Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fikirlerimizi Degiştiren Cross / Arazi Dünyası..

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar herkese Selamlar ,,

Bizi asvafttan sogutan fikirlerimizi degiştiren enduro / cross maceralarımızdan bir kaç eglendigimiz kareleri koyalım

Mayıs ayı gibi Fazer'ın yanına bi nevi şehiriçi aldıgım wr 125 R Beni fazerdan sogutup üstüne wr 250 almaya kadar itti

Asvaftta 2 lakadan 2 çamurdan fazerla kaçarken yada sıkışan trafikte motosikletle olmamıza ragmen saf özgürlügümüzü tadamamıza sebeb olmuş..

Bi anda lakalar eglenceli çamurlar aksiyon gelmeye başladı Herkes yagan yagmurda motorunu garajına kapatıp pcde takılırken bizler yagan yagmurda araziye çıkmaya başladık.

Hatta hatun bile Wr'yi okadar sevdiki nişanımıza Fazerı degil Wr'yi dahil ettik

İlk önce Zonguldak karadeniz yaylalarından izmire getirmemizle başladı bu güzel maceralar

Fazercanın yanına ilk koydugumda papucun dama atıldı fazercan dedim

Yetmedi bu ufacık blogla İzmirden çanakkaleye varan 3 yoldaş 1000kmlik bir geziye daha imza attık.

Zemin toprak oldugu için motoru yatırırken aman bariyer aman kamyon aman karşı şerit korkusu olmadan eglenebiliyoruz.

İzmiri bilenler bilirler. Göztepe sahilden giderken solda kalan daglar. Hep zirvelerini merak etmişimdir.

Acaba şu dagın zirvesinde ne var yada nasıldır diye. Elinizi işaret ettiginiz yere cross ile özgürce gidebiliyorsunuz tabiki düşe kalka

Arazide ilk düşüşler asvafttan geçtigim için psıkolojı bozabiliyor. Nasıl düşerim nasıl düştüm neden düştüm düşmemeliydim yav bayadır düşmüyodum büyü bozuldu falan gibi

Daha sonra her pazar araziye gidince düştügünüz için alışıyorsunuz fakat arazi dediginiz zaman eger gerçekten araziye giriyorsanız hızınız öyle yüksek olamaz. Yada olmamalı.

Hızımız ortalama 15 /20 km arasında oldugu için düşmelerimiz genelde zararsız. Hatta yerini kahkalara bırakıyor ..

Motora bişi olmuyormu derseniz grenajları esnek yapıda ve kırılcak pek parçası olmadıgı için çok sert düşüşler yapmadıgınız sürece ayna kırılması yada en fazla gidon yamulması gibi problemler yaşıyorsunuz.

Bazen öyle yerlere gidiyorsunuzki kartpostal gibi oluyor.. Kendim için konusuyorum kımse üstüne alınmasın.. Fazerla giderken özellikle kışın dag yollarına girdigimde etraf çimledigi için yol kenarında dogayla foto çekilirdim . Şimdi ise gerçekten içinde oldugumu hissediyorum

Daha sonra yangın gözetleme kulesine denk gelip buralarda kahvaltı yaparak yangın çıkıp çıkmadıgınıda kontrol ediyorsunuz

Hatta buraya çadır atmaya düşünüyorum.

En sevdigim yanlarından biri ise izmir için konuşuyorum asvaft pist izmir ülkü yarış pisti yada istanbulpark gibi yerlerde sürmek ciddi para gerektiyor.

Ekipmanınız tam olsa bile maddi olarak piste çıkmak için çok büyük rakamlar istenıyor ( sadece anntreman )

Arazi pisti ise gir çık eglen dolaş çok cüzzi rakamlarda hatta öyle sıkı antreman yapmıcaksanız rica ile 5-10 tur atıp çıkabilirsiniz.

İnsana yetiyor zaten malum düz yol degil

İzmir MT'den benim gibi bi kaç arkadaşta cross'a geçti

Daglarda mangal yapmanın keyfide paha biçilemez

Dedigim gibi Wr'cigimiz nişanımızada dahil oldu Yüzüm rüzgar ve güneşten dolayı asık çıkmış sanki zorla gelmişim gibi

Neyseki burda gülmüşüz fırçayı yemedik

Son dönemlerde sürekli araziye çıkan insanlar tanıdıgınızda limitleri zorlamak istiyorsunuz hep beraber

Ve sonra böyle kareler ortaya çıkıyor

Anca beraber kanca beraber dostluklar güçleniyor

Bazen hüseyin abimiz gibi tekerle yokuş çıkanlarıda görüyorsunuz

Murat kardeşim gibi düştügünde hemen sessiz sedasız motorunu kaldırıp hiç birşey olmamış gibi gidenleride

Yada 2 zamanlı dt 125 ile motorla takla atıcak akrobasiler yapabiliyorsunuz

wr 250 Klx 250 wr 125 dt 125 grubu İşte herşey böyle başlıyor bu karşı daga çıkacagız diyorsunuz gerisi geliyor yada yarıda kesiliyor

Kısacası mt ahalisi ..

Elinizi gösterip şu kıyı çok güzelmiş diyip crossla gördügünüz yere , yola yordama koşullara bakmadan gaz açabilmek enduro / cross

Son olarak İzmir mt olarak her cumalarıda toplanıyoruz .. Gerek facabookta İzmir mt sayfamız gerekse Forumumuzun İzmir mt il grupları bölümünde toplantı saatleri ve zamanları yazıyoruz.

İzmirde olan arkadaşları bekleriz. Asvfalt arazi farketmez Asvaftda geziyoruz.

Buda yazdan kalma fragman tadında ilk videolarımdan.

Kış geldi bizim için Sezon açılıyorrr
    TAYFUNBORA, cenkito, Motorcu-46 ve 28 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel olmuş çok güzellll,yüreğine sağlık,kazasız sürüşler dilerim,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    Özendirmeyin kardeşim bizi
    halilom bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Nihihahahahaa aşıyı fena almışsınız geçmiş olsun :D hele bi de kamplı arazi sürüşlerine çıkarsanız eve döndürebilenin canını yiyeyim :D
    Güzel olmuş güzel
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş çok güzellll,yüreğine sağlık,kazasız sürüşler dilerim,selamlar...
    Mesut hocam teşekkür ederiz sizin gezilerinizide takip ediyorum arada çok güzel
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Hoş geldin dost..

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Olmamış,bir sunum daha yaparsan tekrar okuyup izlemek isterim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah kardeşim ah, küçükken bisikletlerimizle ormanda kilometrelerce tırmanıp, dakikalar içinde son sürat geri inerdik atlamalı zıplamalı
    Doğada olmak, tepelerde yalnız olmak gibisi yok. Bekle beni ben de motoru satıp geleyrum :D
    halilom bunu beğendi.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    evet bir kardeşimiz daha doğru yolu buldu arazide motor sürmek gibisi yoktur özelliklede kafa grup varsa tadından yenmez yunusus'un dediği gibi 2-3bin km'lik kamplı arazi sürüşleri müthiş olur eline sağlık nişanında hayırlı olsun buarada.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı moto_yunus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özendirmeyin kardeşim bizi
    Sen 2016 yarismassinda yunus protestoya katilirsin gel cross isine zaten iş geregi arazidesin hep

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Çok güzel bir sunum hocam, ben esasen benim motoru enduro gibi kullanıyorum da kasislere hızlanıp iki teker hava da girmek, kaldırımlardan atlamak, nerde bozuk yol görsem ayakta sürmeler falan bir enduro motorum yok tek eksiğim o gibi, size katılmayı çok isterdim

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üniversite bitsin hemen commuteri satıp wr almayı planliyorum
    Hatta araba olarak babamla 4*2 isuzu alsak diye düşünüyoruz öyle bir arazi aşkı girmiş içimize tabi bunlar için zaman lazım mesleği ele almam lazım
    2 sene daha sabır
    Türkmen şelalesinin zirvesine çıktık yorgunluğun üzerine o berrak akan sudan içince yorgunluğu gidiyor insanın bir kaç aksilik harici güzeldi
    Geçen de baraj yapılmaya başlanmış bir araziye girdim içimdeki o cross aşkı daha da arttı
    Hatta bugün sabahtan oyları atıp hemen balığa gidecektik malesef poyraz rüzgarı olduğundan gidemedik
    Aslında demek istediğim insan şehrin o tatsız sıkıcı havasından uzaklaşmak istiyor üstüne motosiklet tutkusu da varsa cross vazgeçilmez oluyor
    Bu arada unutmadan nişanınız için tebrik edeyim
    Kazasız sürüşler

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok ayıp!

Böyle anlatıp anlatıp özendiriyorsunuz, zaten meyilimiz var araziye girmeye, motoru satıp aldıracaksınız bir arazi motoru

Güzel paylaşım, tekerinize sağlık

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    İçimde bir yerlerde sürekli bastırdığımız, gizli kalmış duygular olur hani, bir türlü gün yüzüne çıkamayan, sanki yıllarca birikip sinsi sinsi pusuda yatan.

işte bu adam wr'si ile, azmi ile, coşkusu ile bunların hepsinin üzerinden geçip darmadağın etti, yetmedi bizi de peşine taktı

Yaşanılan duygular, güzellikler yolda karşılaşılan engeller, mücadeler ve dostlar, kelimeler ile anlatmak güç.

Yaşamak..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Enduro gibisi yok hakkaten. Yeter ki ekip kafa dengi olsun. Hiç gerek yok 30 40 binlik makinelere, 15hp bile yeter bu iş için. Çünkü amaç gezmek eğlenmek, yarışmak değil, seni sınırlayan gene sensin arazide, motorun değil.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İçimde bir yerlerde sürekli bastırdığımız, gizli kalmış duygular olur hani, bir türlü gün yüzüne çıkamayan, sanki yıllarca birikip sinsi sinsi pusuda yatan.

bu söze katılıyorum, içimde sürekli bir kross isteği var. belki yaza dandik 2000 tl felan bi çin malı kross alıp evimin orda kumsala felan dalcam. Bu iste cocuklugumdan beri var. Kucukkende bisikletle topraga girer düşerdim hep

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihihahahahaa aşıyı fena almışsınız geçmiş olsun :D hele bi de kamplı arazi sürüşlerine çıkarsanız eve döndürebilenin canını yiyeyim :D
    Güzel olmuş güzel
    Tesekkurler zaten crossu sevmemizin amaci kamp doga ve motosikletin birlesmesi. Kışlik kamp ekipmanlarini hazirlayalim onuda yapacagiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Resimler ve anlatım çok güzel olmuş, ellerinize sağlık.

Ayrıca nişanınız da hayırlı olsun. Allah tamamına erdirsin.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    Yahu kardeşim commuteri satıp cros mu SM mi alayim diye düşünüp dururken senin bu yaptigin vallahi olmadi. Nişanın hayirli olsun.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Cidden Cem'in dediği gibi arazi çok farklı bir olay.

Geçtiğimiz haftalarda R25'imi satıp yeni motor arayışındayken aklımdaki tek şey büyük hacim, kallavi bir motor almaktı. Elimde 15 lira var ha o kadar da çok değil, ama yine de büyük olsun diye tutturup 50 binde ölmüş motorlara baktım. Neden? Niye olacak, evimin etrafında gezip, Küçükpark'a motoru koyup seyredebilmek/seyrettirebilmek için. Anladım ki gösteriş için elimizdekilerin hepsini verip karşılığını alamıyoruz.

Sonra dedim ki kırosa geçeyim. Nasıl olsa hayatımın en keyifli anları doğada geçmiş, orman lafı geçmesi bile içimi hoş ediyor. Alayım bi Klx, hem az yaksın hem araziye girsin, keyif alayım. Motosiklet sürme çerçevem genişlesin, yeni yerler keşfedeyim. Düşünce üzülmeyeyim, bir yerlerim kırılmasın ya da ölmeyeyim, bunlar yerine arkadaşlarımla gülmekten kırılalım Forumdan Telike isimli arkadaşımın Klx'ini sürünce ve çok da zevkli olduğunu görünce zevkim pekişti.

Şimdi ne olacak, 15 liralık 36 beygirlik motosikleti satıp 12 liralık 20 küsür beygirlik bir motor alacağım. Motosiklet sürme eşiği düşük olan, sadece popülasyon içeren ortamlara girip hacmiyle hava atan arkadaşlar 'manyak mısın olum yeaa niye düşürdün' diyecek. Ben de onlara 'büyük cc hojdur ama benana' diyeceğim..

Çok iyi yaptın Cem, umuyorum ki yakında ben de size katılacağım. Kazasız belasız..
    Karacocuk ve BatuhanK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)