Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YOL ARKADAŞIM MT03 ( YOLA DEVAM...) 4000KM

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaan_furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city, x-max250, mt03
    YOLA DEVAMMM
    ROTA : İstanbuldan yola çıkıp karadeniz sahilini sahile sıfır olarak gidip ardından Erzincan/Kemaliye üzerinden Malatya/Darende yapıp İST da sonlandırmaktI.(Asıl planım doğu karadenizden Kars a inip ordan Erzincan yapmaktı malesef Kars-Erzincan yolunda terör örgütünün yolu kapatıp kimlik sorgulamasını nedeniyle rota dan kars ı çıkarmak zorunda kaldım - aile baskısı :D )
    Ve yol arkadaşım MT03

Evet daha önceki yolculularım da olduğu gibi yine sabah 4-5 sularında yola çıkıyordum , ama içimde bir burukluk bir terslik olacak korkusu vardı...
    Evet saat 5 de evden çıkıp sonra benzinciden benzinimi aldıktan sonra mp3 çalarım çalışmamasıyla başlamıştım :D ilerden bir tane kendime mp3 alıp müziklerimi ona atarım diyerek yola devam ettim 100 km sonra motorumdan bir yanık kokusu almaya başlamıştım ilk tesisi girdiğimde çadır kullanılamaz haldeydi :D evet artık çadırım da yoktu...

Bunu da fazla canımı sıkmayarak yola devam dedim...
    Düzce den karadeniz ereğlisine girerek karadeniz turumu başlatacaktım , tabiki bu arada kaskımın içine arı girmesiyle ardından da yağmurla sinirlerim iyiden iyiye bozulmuştu.Evet şaka değil tüm terslikler arka arkaya gelmişti...
    Ardından ereğli ye vardım karnımı doyuruktan sonra teknosa dan bir mp3 aldım ve müzikleri ona aktardık, hedefim ilk gün için zonguldak amasra ydı

Amasra - Kemere köprüsü
    Yorgunluğumu atmak için direk kendimi suya attım, bu köprü manzarasın da yüzmek baya keyifli oldu, amasra ya daha önceden de geldiğim için çoğu yerini biliyordum

Aslında planım ilk gün amasra da çadır kurmaktı tabiki çadırım yandığı için bu planda kaldı.Aslında benim planlarıma tek uyduğum nokta rota oluyo bunu çözdüm...
    Amasra dan saat 3-4 sularında ayrıldım

Amasra...
    Kendime ne istiyorum diye sorduğum da tek cevap olarak motosiklet kullanmak cevabına ulaşıyordum...

Gideros koyu...

Kastamanu cide...
    Yola çıkarken amacım devamlı olarak limitleri zorlamaktı, bunun için ilk kuralım cok zor durumda kalmadığım sürece çadır da kalmaktı. :D Limitleri ilk gün için baya zorlıyarak cami avlusunda kaldım :D tabiki cebim de otel de ve ya pansiyon da kalabilecek param vardı ama o bu kadar mutlu edemezdi

Kastamonu cide ve mt03
    evet limitleri zorladığımı belimin ağrısından artık hissedebiliyordum :D belim tutulmuştu , güzel bir iğne yedikten sonra her şey yoluna girmişti , pişmanmıydım kesinlikle HAYIR

Kelebekler vadisi :D

Karadenizi tamamen sahile sıfır olarak gidiyordum ve tam anlamıyla motorsiklet için süper yollar başlamıştı :D yol artık gidiş geliş tek serit , yolun bir tarafa minimum 30m uçurum ve maksimum 100m lik düzlükler... :D herkezin hayalidir heralde...

Sinop Hamsilos...

Atlamasak olmazdı ama...
    Bana sorulacak olsa karadeniz sahilinin en temiz ve denizi en güzel yeri hamsilos milli parkıydı..

Akşam saatlerinde samsun daydım ve yeni çadırımı almıştım...
    Biraz yamulmuş ama sorun yok

Samsun - amisos tepesi

Samsun - amisos tepesi

Atatürk ün samsun a çıkışını temsil eden heykeller - kurtuluş yolu

Atatürk ün samsun a çıkışını temsil eden heykeller - kurtuluş yolu

Ordu - (Ünye -Fatsa)
    birkaç farklı enstantane, güneşin altında faz gezmekten oldu heralde

Ordu - (Ünye -Fatsa)

Ordu - (Ünye -Fatsa)

Ordu - Boztepe

Ordu - Boztepe
    Giresun da okuduğum için Samsun la Ordu yu azda olsa biliyordum
    Motorumla hemen hemen her durduğum nokta da bütün meraklı bakışları üzerinize çekmek insanların size hayret ve imrenerek bakması diğer motorcuları bilmem ama beni onure ve motive eden süper duyguydu. Tabi buda üzerimizdeki motorsiklet ekipmanlarının , kamp eşyalarının ve tabikide böyle bir turu tek başıma yapmanın da gösterdiği güzelliğin resmiydi

Giresun Kalesi

Giresun Kalesi

Giresun Kalesi

Giresun meydan

Giresun da kamp alanı ve farklı bir enstantane...

Giresun da kamp alanı...
    Giresun da akşam denize girip yorgunluğumu attıktan sonra kamp alanında bisikletle samsundan gürcistana pedal çevirecek iki hemşerimle tanıştım(MALATYA).Ben tam grup sürüşü yapıyosunuz bunun dezavantajları çok dememe kalmadan henüz ikinci günleri olmasına rağmen birbirlerine söyliyemediklerini söylemeye başladılar(tartışmaya başladılar) ve bir tek onlara inşALLAH eve döndüğünüzde birbirinize kırgın olmazsınız diyebildim :D ikiside inşALLAH dedi
    Ben grup sürüşü de yaptım ve insanların hayata bakış açılarının zevklerinin çok farklı olduğunu gayet iyi biliyordum , isterseniz bu abiniz olsun (istisnalar kaydeyi bozmaz)

Trabzon kalesi...

Trabzon - Sümela manastırı

Büyük abiler ve mt03

Resimlerde veya belgesellerde izlemek ve burda o havayı teneffüs ederek o dokuları görmek gerçekten çok farklı ve güzeldi( gerçekten bana göre çok etkiyeci ve görülmesi gereken bir yerdi)

evet ben deniz furkan TAŞGIRAN...
    tam buldum diyordum ki yanlış yazılmış TAŞGIRAN olacaktı :D

Akşam saat 7 sularında uzungöle vardım , gölün kenarına moturumu çekip internet üzerinden kamp alanlarına bakmaya başladım ama malesefki bir tane bilene kamping yoktu tam o sırada biri yanıma geldi motoru ve beni görünce konuşamaya başladık ve bana arka tarafta bir kamp alanı olduğunu söyledi yeni açılmış ne desem bilemedim o an

trabzon uzungölde kamp alanımız...
    kamp yapmayı seviyorum ve kamp yapan kişilerin tamamının hayata bakış açısının çok farklı olduğunu düşünüyorum ,bunu orda oluşan sohbet ortamıyla daha da net anlaşılabiliyordu
    bu sırada kamp alanın da uzungölden yukarıya doğru çıkan bir kaç yamaha-tenere gördüm ve merak etmiştim nereye gidiyorlar diye fazla geçmeden de öğrendim orası Haldizen dağına çıkan yolmuş... :D

Trabzon - Uzungöl
    trabzon da akşam kamp yaptığımız sırada kamp alanındaki arkadaşlarla beraber konuşurken önümüzdeki 4 gün kuvvetli sağanak yağmur olacağı nı öğrendim ve her ne kadar yanımda yağmurluğum gibi ekipmanlarım full de olsa tatil için ayırdığım süre 2 hafta olduğu için bunu yağmurda fazla hiç etmek istemedim ve ardından trabzon dan rize ye üniversite den bir arkadaşımın yanına uğrıyarak erzincan - kemaliye ye doğru yola çıkmaya karar verdim.

trabzon - rize yolu...

Rize ve ben...

ÇAYKUR RİZE SPOR ' UN YENİ TRANSFERİ :D
    Rize...
    Rize de arkadaşımın yanına gittiğimde sağolsunlar kahvaltı sofrası hazırlanmış beni bekliyolardı tekrar dan hepsine herşey den dolayı tek tek teşekkür ediyorum
    trabzon da kamp yaptığım sırada navigasyon da en kestirme yol olarak konakladığım yer uzungöl ün arkasından gümüşhane ardından kemaliye haritasını çıkarmıştım

Siz siz olun sakın sadece navigasyona güvenip yol almayın ben aldım ve yol da her karşılaştığım kişiye tabela olmadığı için burası nereye çıkıyor diye sorduğum da çoğu bilmiyorum aralarından sadece bir kişi de gümüşhaneye çıktığı SÖYLENİYOR demişti :D (söylenti üzerinde gidiyorum)

Bir kere yolu yarılamıştık ve bundan sonra dönüş olmaz da diyerek namı değer HALDİZEN dağını tırmanmaya başladık

Yaklaşık tahminimce min 100 km resimde görüldüğü üzere tam bir enduro yolunda kullandım hatta off road programı filan için süper ideal bir yol :D iki kere çok düşük hızlarda ara menfeze düştüm ALLAH tanki menfezler derin değildi , çünkü belli bir yerden sonra araba yı geçtim insan bile yoktu...

Çık çık bitmiyordu sanki

Haldizen dağı nın eteklerindeki balıklı göl, burada donanımlı bir kaçtane offroad arabası gördüm ama benim için yol sanki yeni başlıyodu
    Bu arada trabzon da kamp yaptığım yerde konuştuğumuz kişiler balıklı göle traking yapacaklarını söylemişlerdi ben pek aldırış etmemiştim şimdi onları bana bişey olursa diye kurtarıcı olarak görüyordum

Haldizen dağı - Tahmini rakım 3200 metre
    Evet o resimde görülen ağustos ayının ortasında olmama rağmen kardı...
    Bana gelicek olursak ben motora bişey olucak endişesiyle motoru stop bile etmiyorum (stop ederim de bir daha çalışmaz diye) hem tek başıma yolculuk ediyorum hemde 40 km çeğrem de bir ALLAH ın kulu yok... :D

Evet her çıkışın birde inişi vardır... Gümüşhane yolu
    evet o abi doğru söylemiş bu yol gümüşhaneye çıkıyormuş bu yolu kullanacak delikanlılara duyrulur :D

Hatıra fotoğrafı 5tl
    evet artık gümüşhane ye inmiştim ve adeta üzerimden koca bir yük alınmıştı , sadece rakım olarak birden çok yükseğe çıkıp inmem den olacatıki kulağım çınlıyodu...

Gümüşhane den refahiye ye doğru giderken rusyadan kıbrıs a doğru giden bir grubun içinde buldum kendimi , her ne kadar ingilizcem olmasa da bir şekilde anlaştık ve yaklaşık 200km beraber sürüş yaptık

vfr - ktm - cbr - mt03
    face üzerinden arkadaş olduk ve gruptan ayrılma zamanı geldi , yollar ayrılıyordu onlar ürgüp üzerinden devam ediceklerdi...
    (yolun en güzelyanlarından biri dir yeni arkadaşlıklar)
    Bense akşam saat 7 sularında refahiye ye vardım akşam yemeği mi yedikten sonra etrafımı bir kalabalık sardı ve konuşmaya başladık.
    hava karardığı için yol zemini hakkında terettütlerim olduğu için etrafımdakilerin bilgisi aldğım sırada...
    -''burdan kemaliye 110 km sizce akşam vakti gitmemde bir sıkıntı olur mu'' dediğimde
    -aradan bir kişinin '' yavrum sen hiç şimdi devam etme bizim evlatlar çıkmıştır, refahiye de kal , olan motorundan da olma..'' :D (bizim evlatlar dağdaki teröristler oluyo ve yol kesiyo)
    - gülerek '' abi sen benimle dalgamı geçiyorsun '' dedikten sonra refahiye de limitleri zorlamayı bir kenara bırakıp otel e çekildim

Kemaliye - Eğin yolunda mola...
    ertesin gün 110 km yolun 30-40 km sini gittikten sonra yol yapım çalışmaları nedeniyle (devamlı yolun mıcır ve asfaltın yeni dökülüyo olması nedeniyle) refahiye ye geri döndüm ve yolu 80-90km uzatarak kemah üzerinden gitmeye karar verdim , kemah yolu tek şerit ve bir tanede yol boyunca ufak bir kasaba olsun dediğim bir yoldu ) motosilete şimdi bişey olsa bittim diyordum içimden , full çorak arazi...

Yol boyunca ciddi anlamda içimi titreten iki yolda biriydi
    refahiye - kemah - kemaliye yolu trabzon (uzungöl) - gümüşhane

Kemaliye - Eğin

Kemaliye ye gelmem deki birincil amaç youtube üzerinden izlediğim otobüs le kemaliye - eğin yolu oldu ( :D kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim ) tabi ardından bu eşsiz doğa mazarasını da hiç etmemek lazım...

Kemaliye motosiklet kullanmak için çok güzel extreme yollara sahip bir yer ama bu yolları iki kişi gitmek biraz daha güvenlikli olabilir tabiki

Kemaliye de motorumun üstünde indiğimde yine bir kaç kişi etrafımı sardı ve bunların hepsi kemaliye liydi sokaklar bom boştu , öğrendiğim kadarıyla kemah taki bombalı eylem sonucu turistler uğramamaya başlamış ardından Eğin in nasıl Kemaliye ismini aldığını öğrendim

Yaklaşık 1-2 saat muhabbet sohbet ardından çevreyi de gezdikten sonra yola tekrar koyuldum
    Hedef memleketim Malatya - Darende...

Kemaliye ye gelirken yol boyunca çok terettütler yaşadım gitmesem mi diye ama geldikten sonra iyiki gelmişim dediğim süper bir yerdi ve kesinlikle görülmesi gereken bir yerdi...

manzara ve motosiklet için süper bir yol daha (gidiş geliş tek şerit yollar , max 100m düzlükler ve yolun bir ucunun uçurum olması... ) :D

yol resimde de görüldüğü youtube da izlediyeseniz ( youtube kemaliye eğin yolu ) devamlı olarak keskin virajlı bir yol ve benim gibi virajları birazcık seviyorsanız bu yüzünüzün gülmesine süper bir neden oluyo...
    Akşam saat 5 sularından Kemaliyeden ayrılıp Malatya/Darende yolculuğu başlamıştı ,
    ve ardından....

Malatya - Darende (Gürpınar şelalesi)

Malatya - Darende (Gürpınar şelalesi)

Malatya - Darende (Somuncu Baba)

Malatya - Darende (köyümüzden bir kaç enstantane)
    Karadenize yağmur nedeniyle devam etmek istememiştim ve malatya da bulunduğum süre zarfı içinde haberlerde artvin deki sel felaketini duydum ardından da artvinde üniversiteden bir arkadaşımın da evinin bu sel felaketin de yıkıldığını öğrendim...
    Kendi adıma karadeniz turunu bitirmemde bir hayır varmış diye düşünürken diğer tarafta artvinde olanlar baya kötü ve üzücüydü

Malatya - Darende (Kudret hamamı - havuzu)

Malatya - Darende (Kudret hamamı - havuzu)

Malatya - Darende (Hasan Gazi Türbesi)

Malatya - Darende (evin önü kayısının çekirdeği çıkartılırken)
    Evet yaklaşık 1 haftamı da darende de geçirdikten sonra yola koyulma zamanı gelmişti
    Hedef İSTANBUL...
    ve Malatya dan sabah 5 sularında çıkarak akşam saat 7 sularında İstanbul a vararak finish yaptım...
    amacım varmak değil son kez yolun tadını çıkararak eve gitmekti

BEN VE MT03
    Motosikletim yolda bir kere problem yaşamadığım süper atak bir motor bana göre tek eksi yönü selesi benim gibi günlük 1000km yol yapayım derseniz vay halinize dedirten bir makina , uzun yolda yakıt tüketimim ortalama 4 lt lerdeydi yani 20krş
    Benzin 800 tl , kamp alanlarına maksimum 20tl ödeme yaptım
    Ve tabiki belki de en güzel yanlarına gelicek olursak yolda yeni arkadaşlıklar dostluklar kurmak ve hemen hemen her durduğum yerde devamlı olarak herkesin devamlı bişeyler sunmaya kalkması ; bazen bir bardak çay bazense bir tas yemek sunmak istemesi (ben elimden geldiğince şehir merkezlerinden çok ufak ilçelerinde mola ve konaklamaya çalıştım, şehir merkezinde kaybolan insanlığı hala bir yerde yaşandığını görmek ve tatmak için)

4000km yol ve furkan TAŞGIRAN
    ATAdamZU, computeus, smiles ve 36 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Tekerine sağlık güzel gezmişsin

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Çadır nasıl yandı ? Egsoza mı deydi?

Motosikleti
    Mondial Drift
    Guzel gezmissiniz tebrikler devamini bekliyorum. Karadeniz Candır...

Motosikleti
    Egsozun sıcaklığıyla yanmadı arka koltuğa esyalarimi yerlestirdiginde cadir biraz egsoz un ustunde kalmisti ve egsozdan çıkan sicak hava ile direk temasla erimis
    Teşekkür ederim...

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    tek kelimeyle on numara bir gezi olmuş,ALLAH gönlüne göre versin de ömür boyu geziler yapman dileğiyle,kazasız sürüşler dilerim,saygılar...
    kaan_furkan bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Çok güzel bir gezi ve sonrasında gezi yazısı olmuş. Emeğinize sağlık.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    güzel gezi olmuş.ne yidin içtin birader sorması ayıp?insan bi kaç yemek resmi atar...

Keremma1543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 > Kawasaki Z750R
    gerçekten şahane bi gezi ve gezi yazısı olmuş. Hatta hayalimde var böyle bi gezi yapmak. Fotoğrafları nasıl çektin onu anlamadım zamanlayıcı mı kullandın :D

Motosikleti
    Benim yemek adına öyle özel bir takıntım yoktur yeri geldi yöresel yemekler yeride geldimi dometes peynir ile ihtiyacımı gördüm , yediğim yemeğin açıkcası fotografını cekmeyi pek sevmiyorum
    Tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Alıntı Keremma1543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten şahane bi gezi ve gezi yazısı olmuş. Hatta hayalimde var böyle bi gezi yapmak. Fotoğrafları nasıl çektin onu anlamadım zamanlayıcı mı kullandın :D
    Öncelikle çok teşekkür ederim.Fotoğraflari bir cok sekilde cektim selfi cubugu kask kamerasi zamanlayici bazense bir kisi yardımıyla.
    İnş en kısa zamanda hayalinizdeki gezi yapmaniz dilegiyle...

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    tebrik ederim güzel bir gezi olmuş

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    işte örnek motorcu budur arkadaşlar bazıları gibi motoru alıp yılda 3000 km yapmayacaksınız şu x max ı alayımda yapacağım böyle bir şey

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Çok güzel bir gezi olmuş Malatya Darende'de 'The İmam' filmi çekilmişti resimde görünce hatırladım hiç değişmemiş

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflar tanıdık geldi ve hatırladım.

Bu motor bir ara malum sitede satılık idi sanırım. Bütçemin biraz üzerinde olduğu için boş yere geyik olmasın diye aramamıştım.

Kazasız belasız sürüşler, güzel bir gezi olmuş.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Biraz çok yakmamıs mı motor ? Banamı öyle geldi

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ellerine saglık

Motosikleti
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz çok yakmamıs mı motor ? Banamı öyle geldi
    yamaha mt03 660cc bir motordur ve yamaha tenere ile ayni motor bloguna sahiptir
    Sehir disinda 4lt sehir icinde ise 6lt ler normal olanidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Yorumlar icin cok tesekkur ederim

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler, güzel bir gezi olmuş. Darısı bizlere
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş.ne yidin içtin birader sorması ayıp?insan bi kaç yemek resmi atar...
    Cok güzel bir gezi ve ornek bir paylasim olmus. Yedigin ictigin senin olsun. Bunlari paylasmayarak guzellik yapmışsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tebrikler çok eğlenceli gözüküyor scooter ile yapıcam ben benzerini bayağı yüklemişşin çekişte felan düşme oldumu tur camı taksan gögsüne rüzgar yemzdin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler