Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 - 24.08.2015 Tarihleri arasındaki 2.628 km lik gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    Evet arkadaşlar uzun zaman önce planlayıp en sonunda yapabilme şerefine layık olduğumuz gezimize İstanbul Çağlayandan başladık yine aynı yerde bitirdik. 7 gece 8 gündüz süren gezimizde,

1. gece Antalya Kemer de çadırda konakladık, ertesi gün sinirli ve öfkeli bir şekilde uyandık, çünkü yeri bulana kadar gece saat 03:00 oldu o saatte çadırı kurduk sabah kalktığımızda güneş direk çadıra vurdu ve biz piştik çadırın içinde sözde büyük bir ağacın altına kurmuştuk çadırları Neyse ki evden getirdiğimiz poğaca ve börekle kahvaltımızı yapmaya başladık bu biraz sinirimizi aldı

2. Gün Ölüdeniz e sürdük orda motorları bi yere park ettik, gezdik dolaştık ve Antalya dan bi arkadaş daha bize katıldı. ikinci gece Ölüdeniz de mecburiyetten pansiyonda konakladık, çünkü o sıcaklarda Kemerde çadırda kalınmazmış, çünkü piştik çadırın içinde, bunu da tecrübe edindik

3. gün ise Ölüdeniz de biraz gezi dolaştıktan sonra dedik Marmaris 'e gidelim. Marmaris ' e vardık ben kamping yerleri arıyorum internetten , arkadaşım pansiyon arıyor, çünkü pansiyon baya rahatmış çadıra nazaran o sıcaklarda bir ara ümitlerimiz tükendi, tam da bulamayacağımızı düşünmeye başladığımız anda artık dedik sokakda kalacağız sanırım, bi ara karnımız acıktı, bi dönerciye gittik adamla muhabbet başladı, daha sonra adam bize Marmaris ' in göbeğinde bi pansiyon buldu gayet de güzeldi mecbur kaldık orda motorları kilitledik sonra çıktık dışarı Benim çok eski bi arkadaşım orda memur şuan bizi sağolsun gezdirdi bol bol , yani o kadar gezdik ki ayaklarımız koptu ama hala geziyorduk, yürüyorduk. Deseler ki bize ilerde Kawasaki H2 var diye gidin bedava süreceksiniz deseler gerek yok biz hala gezmeye devam edelim diyorduk . Sonra orda da sabahladıktan sonra, marmaris de ben halk plajına girdim, arkadaşım etrafı dolaştı biraz. Orda kendi motorsiklet grubumuzdan bi kardeşimiz varmış onu öğrendik, askerliğini yapıyormuş, onunla çarşıda dolaştık biraz. sonra o gitti birliğine teslim oldu. Bizde Bodrum a doğru yola çıktık. yaw ne güzel yollar oralar 130 km/h ile viraja giriyorum çok mükemmel yaa

4. gün Bodruma vardık , gezinin 4. günündeyiz. orda da biraz dolaştık etrafı ama baktık ki marmaris kadar beğenmedik orayı, bu arada evden getirdiğimiz yiyecekler bitti artık pamuk eller cebe yemek için
    gümbet e de gittik ama pek beğenmedik. Sonra düşünmeye başladık gezerken nerde kalalım diye?? Düşünürken gece saat 01:00 sonra 02:00 sonra 03:00 oldu ve hala geziyoruz yürüyerek artık bi yerde kalmanın anlamı kalmadığını farkettik biraz daha takıldık saat 05:00 gibi arkadaşımın memleketine yani Uşağa doğru yola çıktık uyumadan :D . Bi yerde kahvaltı yaptık çay falan derken kendimize geldik ama motora tekrar bindik saat 06:30 - 07:00 gibi yavaş yavaş şerit değiştirmeye başladık Allah dan intercom var konuşuyoruz yolda giderken. Sonra baktık ki acelemiz yok dedik uyuyalım. Ben baya iyi güzel yer bulmada kendimi aştım. Bu konularda çok iyiyimdir :D Yolda giderken bi baktım sağda hafif aşağıda çok güzel bi yer. Yaklaşık 20 tane çam ağacı altı fena bi gölgelik, hemen soktuk motorları oraya, şişme yatakları çıkardık şişirdik saat 08:00 den 13:00 e kadar uyuduk ve çok iyi geldi. ordan çıktık Uşağa doğru yola koyulduk, tabi Aydın civarlarında yandık fena sıcakmış oralar. Neyse ki sağ salim Uşağa da vardık.

5. gece de Uşak da kaldık, arkadaşım bendensin dedi bi mangal yaptık orda dere denilen bi yer varmış orda çok da güzel oldu, clandras köprüsü falan biraz dolaştık yine.

6.gün de Uşak ta uyandıktan sonra Ulubey kanyonlarına gittik orda cam teras varmış orayı dolaştık, aksaz a gittik yerin altından kükürtlü su çıkıyor ve çok sıcak ben çok beğendim şahsen tabi oralara arkadaşın akrabasının arabası ile gittik o da benzin pompasında sorun varmış sanırım yolda kaldık :D neyseki onu da ben hallettim vardık eve. O gece yine Uşak ta kalacaktık sözde ama benim dedem ALLAH ın izni ile hac görevini yapmaya gidecekti o yüzden ben Uşaktan çıktım kendi memleketim olan Kütahya ya geldim dedemi uğurladım. Arkadaşım 6. gece Uşak da ben Kütahya da kaldım.

7. gün ise Kütahya Dumlupınar şehitliğinde buluşup oraları gezdik. Gece de benim memleketim olan Kütahya ya gittik çarşıda dolaştık biraz sonra çıkıp köye Kütahya Seydi köyüne vardık 7. gece de orda kaldık mangal ıvır zıvır sessiz sedasız bi yerdi, o gece de gayet güzel geçti, en yakın zamanda yenisini yapıcaz inşallah.

8. gün sabah kahvaltı yaptık, sonra çıktık yola, malum geziye giderken yaptığımız gibi dönerken de köfteci yusufu ihmal etmedik ama dönüş felaketti nerdeyse, resmen 360 km lik yolun 200 km sini aşırı rüzgara karşı geldim. 120 km/h ı geçemedim. Yemek işini de genel olarak bim, a 101, şok gibi yerlerden hallettik, benim yanımda termos vardı 1 litre sürekli durup sallama çay içtik. Hee ben geziye full + full çıktım hiç eksiğim yoktu, malum maliyeti azaltmak içindi, pet bardak, plastik çatal, şeker, kahve, çay, hepsi vardı, hatta geziye çıkmadan önce arkadaşımın ailesi poğaca yaptı benim annem de börek yaptı, iki gün idare etti bizi Velhasıl akşam vardık İstanbul a sonra dinlendik whatsapdan konuşmaya başlayınca, dedik asıl motorsiklet gezisi budur. Bi çıkıcaksın misal 10 gün 4.000 km yapıp geleceksin.

Benim motorsikletim - 2014 BAJAJ PULSAR 200 NS 2.628 km - 346,5 lira yakıt

Arkadaşımın motorsikleti - 2005 YAMAHA FZ6 FAZER - 2.628 km 512 lira yakıt[IMG]tatil[/IMG]
    osmandzz, badircik ve kralaslan_21 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Böyle daha iyi oldu Tekerinize taş değmesin.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Güzel güzel gezi olmuş,
    Bir fotoları görsek müthiş olacaktı.

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    [/COLOR]Bu resim yükleme işinin normal bi tarafı yok mu acaba ? fotoğrafları seçiyorum, ama nereye atacağım , nereye yükleyeceğim bilmiyorum, millet yapmış ama nasıl yapmış

Herhangi Bir Resim Yükleme Sitesine Resimleri Yükleyiniz.
    Daha Sonra Resim Linklerini Aşağıdaki Kodların Arasına Yapıştırın.
    [IMG]Buraya Linkleri Yapıştırın.[/IMG]
    Yada Şu Siteye Üye Olunuz.https://imageshack.us/ Ondan Sonra Bu Programı İndiriniz.http://www.tamindir.com/imageshack-uploader/Resimleri Program Aracılığı İle Yükleyiniz.Üstteki Buraya Linkleri Verin Dediğim Yere Yapıştırın.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    tommymccayne ve osmandzz bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    Diyecek bişey yok napalım, sürekli hata verdi,

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Way Önder le mi gittiniz ?
    Gezi dediğin böyle olur tabi çıktığın zaman 5000 km yapıp geleceksin

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

kovboy03 ve seyyid47 bunu beğendiler.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Gezi dediğin böyle olur be 😀😀😀 helal olsun bize 👍🏻
    tommymccayne bunu beğendi.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Çok güzel yazı ve fotolar teşekkürler.ortalama ne kadar harcadınız bu geziye

Motosikleti
    2012 Honda NC 700 X
    Ben Bajaj Pulsar sahibi olarak abartarak hesapladım. 346,5 tl yakıt içinde toplamda 700 tl harcadım belki de 600 tl harcamışımdır ama abartarak hesaplıyorum. 346,5 tl yakıt geri kalanı yiyecek içecek. 7 gece 8 gündüz. Bu arada bu paranın içinde 50 tl Ölüdeniz 65 tl Marmaris de pansiyon ücretleri de var.

Paylaşım için teşekkürler.
    tommymccayne bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)