Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TRABZON-MANİSA YOLCULUĞUM

Motovento
    REKLAM ALANI

Trabzon Beşikdüzü’nden Manisa Selendi’ye gidecektim ama motorla gidebilir miydim? Yol çok uzundu ve benim uzun yol deneyimim yoktu. “Motorla o kadar yol gidebilir miyim?” düşüncesiyle geçirdiğim bir iki günden sonra Pazartesi sabah erkenden hazırlandım ve yola çıktım.

1. GÜN

Artık hazırdık ve yola çıkabilirdik

Yolculukta ilk durağım Giresun oldu. Kadir hoca beni karşıladı ve onun harika Giresun manzaralı evine gittik.

Giresun’dan istikamet Sinop olarak yola çıktım. Bafra’dan geçerken kenarda gördüğüm köprü dikkatimi çekti. Mimarisi güzel olan yapıları severim. Bafra’da yeni evlenenler bu köprüden geçerlermiş. Adet nasıl oluşmuş bilmiyorum ama güzel bir gelenek.

Bir iki fotoğraf çekiminin ardından yola devam ettim. Sinop Gerze’ye vardığımda güneş batmıştı ve ben çok yorulmuştum. İlk geceyi gerzede geçirdim.

1. Gün gittiğim yol.

https://imagizer.imageshack.us/v2/414x183q90/661/IeANzG.png

2. GÜN

Salı günü erkenden Sinop’a geçtim. Önce yarım adayı motorla turladım ve kuzeyden bir fotoğrafım olsun dedim. Tabi biraz farklı olmalıydı.

Daha sonra şehirde turladım. Küçük bir şehirmiş Sinop. Meşhur Sinop Cezaevi’ni gezdim. Gezerken aklımda hep “ Kim bilir burada kaç insan kaldı? Hangi şartlarda yaşadılar? Ben olsam ne yapardım?” soruları vardı. Özgür olmak gibisi yok.

Cezaevinin girişi

Çocuk Hapishanesi

Mahkum Nakil Aracı

Cezaevi ve avlusundan bir kare

Cezaevinden sonra adını çok duyduğum Hamsilos Koyu’na gittim. Müthiş!

Hamsilos’tan İnceburun Feneri’ne gittim. Burası Türkiye’nin en kuzeydeki noktası. Tabi bir iki fotoğraf çekmeliydim.

İnceburun’dan sonraki hedefim İnebolu’ydu. Yol dardı ama motorla gitmek çok zevkliydi. Bir tarafımda Karadeniz öbür tarafta hep yeşillik olması harikaydı.

Yolda sağa sola bakınırken çok güzel bir sahil gördüm. Orta Karadenizde böyle güzel sahil göreceğim aklıma bile gelmezdi. Sonrasında daha çok göreceğimi bilmiyordum. Burası Güzelkent sahili.

Akşama doğru İnebolu’ya vardım. Kalacak yeri ayarladıktan sonra şehirde biraz gezdim.

2. Gün gittiğim yol

3.GÜN

Sabah gördüğüm bir ev bana çok garip geldi. Çünkü çatısı kiremitle değil taşla örtülüydü. Daha sonra öğrendiğime göre bu taşlar denizden çıkarılıyormuş.

İnebolu’dan sonraki hedefim Amasra idi. Amasra’ya kadar yolda çok güzel yerler gördüm. Fotoğraflar çektim.

Güneşin ve nemin etkisiyle manzara bu şekildeydi

Yine birkaç harika sahil daha

İnşallah yolu olmayan bu sahile kimse dokunmaz

Karadenizde zeytin ağaçlarını görünce çok şaşırdım

Bu evde 1-2 gün kalmak isterdim

Ben motorla gezerken bisikletle gezenler de varmış

Cide ve sahili

Gideros Koyu

Ve Amasra göründü

Amasra’da biraz gezdim. Ama bir günün Amasra’yı gezmek için yetersiz olduğunu anladım ve daha sonra tekrar gelmeye karar verdim.

Amasra’da kalacak yer bulamayınca Safranbolu’ya geçmeye karar verdim. Amasra Safranbolu arası yol çok güzeldi. 9-10 km çınar ağaçlarının altında uzanıyor yol. Sonrasında çam ormanları arasından geçiyor. Safranbolu’ya vardığımda akşama bir saat vardı. Kalacağım yeri ayarladıktan sonra çok merak ettiğim Kristal Teras’a gittim.

Korkmuyorum tabiki. Yürüyorum en uca kadar.

Su kemeri de varmış

Gündüz Safranbolu

Gece Safranbolu

Eski ve yeni yan yana

3. Gün gittiğim yol

4.GÜN

Sabah erkenden yola çıktım. Yolum uzundu. Hendek’e varmalıydım. Yusuf hoca oradaydı. Ne kadar erken gidersem o kadar çok gezebilirdik. Hendek maceramızı Yusuf hocam çok güzel anlatmış.

Dikmen yaylası gezimiz ve Onun yazısı:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ici-gezi.html

4. Gün gittiğim yol

5.GÜN

Yusuf hocamla beraber önce Sapanca Gölüne gittik. Bir poz daha

Sonra Poyrazlar Gölüne gittik. Bu gölü çok beğendim.

Yusuf hocam sağolsun. Beni gezdirdi, karnımı doyurdu. Allah razı olsun. Gittik, gezdik, gördük. Artık yola çıkma zamanı. İlk kez böyle uzun bir yolculuk yaptım. 5 gündür yollardayım. Akşama evime varmalıyım diyerek yola çıktım ve gece yarısı olmadan evime geldim. Toplam 1680 km yol yapmışım 5 günde.

5. Gün gittiğim yol

biyeybaraküs, hgdr, MCV ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Çok iyi ne mutlu sana.Toplam kaç km yol yaptın dostum? Herhangi bir sorun yaşadın mı motorla ilgili? Yanına ne aldın? Çok sordum ama merak ediyorum. Son olarak yan çantalarin altında çanta demiri var mı? Tekerin düz bassin nice gezilere.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    hocam eline ayağına motorunun tekerine sağlık, yeter ki motor bakımlı ve sınırlarını bil gerisi hikaye her yere gider ve gidersiniz.
    melekoğlu bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Baklava tadında gezi,bu rotayı bir kenara not edilmeli,anlatım şiir gibi olmuş keyifle okudum,eline sağlık
    melekoğlu bunu beğendi.

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    Rota da anlatım da çok güzel ne mutlu size
    melekoğlu bunu beğendi.

Toplam 1680 km yol yaptım. Motorda herhangi bir sorun olmadı. Yanıma sadece yedek kıyafet aldım. Aslında çadır vs almak isterdim ama planlı bir yolculuk değildi. Çantaların altında demir yok. İple bağladım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Küçük Cc ile de gayet güzel yol Yapılıyor bunu birkez daha gördük tebrikler
    melekoğlu bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    cevap için teşekkür ederim. 1600 km uzun bi yol benim için ama hep uzun yol merakım var. Iyi geldi paylaşımın. Gezilerin hep güzel olur inşallah.
    fz6_fazer ve melekoğlu bunu beğendiler.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ümit hocam gezi yazını çok beğendim, fotoğraflar da çok iyi,beraber yaptığımız geziyle ilişkilendirmen iyi olmuş,Allah'a emanet ol görüşürüz
    melekoğlu bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Zonguldak üzerinden akçakoca karasu kefken cebeci ve kerpeyi görüp adapazarina indeydiniz özellikle karasu ve cebeci sahilini görünce egede sahil yokmuş derdiniz. Sahilleri beğendiğiniz için aklıma geldi
    Adapazarindan izmire gelince sahilden denize giresm gelmiyor.
    (Tabiki dals ve tekne turu etkinlikleri ile egenin asil su güzelliğine ulaşıyoruz ve buna aşığım. Bahsettiğim sadece kumsallar ve kıyılar )
    melekoğlu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    fotoğraflar ve paylaşım harika,gezmiş kadar oldum ben de,eline ayağına sağlık.
    yalnız Türkiye'nin kuzey noktası inceburun değil,Ahlatlı ( 42°06'19"K, 27°14'27"D)İnceburun Anadolu'nun en kuzey noktası.(42.05.50 K,34.56.54)
    yuti ve melekoğlu bunu beğendiler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel mekanlar ve resimler.
    Paylaşım için teşekkürler.
    melekoğlu bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)