Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayram gezisi 1800 km.

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar kaç senedir aklımda olan özellikle hep arabayla gittiğimde ulan bi gün bende bu yollardan motorla süzülüp gideceğim diye hayal kurardım ve bu seneye nasip oldu. Aslında rota çok farklıydı ve iki kişi çıkacaktık yola ama diğer arkadaş yolu pek iplemediği için bende onu iptal ettim ve abim arkadaşlarıyla kamp yaptıklara yere gittim.

İlk olarak sabah saat 9:00 civarında motoru yükleyip hazırlandım

gif upload

biraz hayvan bağlar gibi bağladım çantayı yola çıkmadan bide km'nin fotosunu çekelim iyi olur

resim yülke

bastım marşa besmeleyi çekip çıktım. Yolda acayip rüzgar vardı resmen Dinara kadar dayak yedim. İlk molayı Sandıklı civarında verdim ve yanıma bi araba yanaştı acaba dedim bi an..

resim yükle

Dinar suçıkan'a kadar geldim bi fotoğraf çekinip devam ettim

resİm yÜkleme

Karnımın açıktığını hissettim ve Dazkırı'yı geçmeden gözlemeci gördüm daldım içeri hemen

resim upload

Yemeği yedikten sonra hiç durmadan Denizli'ye geldim ama nasıl geldim bilmiyorum. Yollar erimeye oradan başlamış biraz zorluk çektim..

resim yüke

Hemen bi benzinlik bulup attım kendimi içeri hem cıbırın karnını doğurdum hemde ben dinlenmiş oldum

çoklu resim upload

Tekrar koyuldum yola fazla vakit kaybetmemek için merkeze uğramadan geçtim. Denizli çıkışındaki virajlarda araba karşı şeritten uçup gelmiş çok şükür sürücünün durumu iyi yalnız tam uçarken motorcu bi abimizi silme geçip gitmiş. Durdum yardım ettik falan derken 1 saat oyalandım. O virajlar bittikten sonra resmen felaket bi yol başladı asfalt komple erimiş ve trafik hızlı akıyor birde yokuş çıkıyorsun devamlı resmen piştim kavruldum. Gözlerim deli gibi benzinlik arıyor ve bi tane denk geldi direk daldım indim iki tane 1,5 lt su aldım birisini içtim diğerini kafama döktüm bi yarım saat falan bekledim. Buda arka lastiğin fotosu.

resim upload

Durmadan Muğla'ya kadar geldim yol belli yerlerde tek şerit ve asfalt erimiş durumda öyle bi durumda iken birde arkamdan gelip silme geçmeye çalışan garip insanlarla uğraştım. Ha bu arada daha o yollara gelmeden önce düzlükte radar varmış bende 110 falan sürat vardı uzun farlar yanıyordu ve radara girdim fakat radar arabası bana dehşetül vahşet bi şekilde selektör yaptı el kol hareketi falan derken ne olduğunu anlamamış şekilde uzadım gittim

çoklu resim upload

resim upload servisleri

Muğla ya girdikten sonra hiç durmadan devam etmek istedim vee benim çok hoşuma giden yola geldik SAKAR geçidi on numara sağlam bir yer sanırım zevkine 4 5 kere inip çıktım o yolu tabi yolun görüntüsünü alamadım sadece sağ tarafta fotoğraf çekmek için cep vardı orada durup manzaranın keyfine vardım orada bir kaç kişi ile de tanışma fırsatı buldum..

hızlı resim yükle

hızlı resim yükle

Geçit den indim Marmaris sapağına döndüm ve tekrar virajlar başladı zaten İRC lastikler yanıyor bende değerlendirmek istedim Ama beni en çok üzen bişey vardı oda bi aksiyon kamerası olmaması o güzelim yolları kayıt altına alamadığım için çok üzüldüm

hızlı resim yükle

Çubucak çadır kampına geldim ama oranın yoluda çok kötü olmuş zorlandım biraz.. zaten çadırlar hazırdı hemen eşyaları indirdim Marmarise geri kaçtım. Bu arada çubucakla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum on numara bir yer yeşil mavi yan yana oraya gelen insanlar nezii sakin kişiler kimileri resmen 3+1 ev kurmuşlar deniz çok güzeldi temiz lavabolar falan bakımlıydı yalnız tek bi sıkıntı var duşlardan resmen insanı donduracak derecede soğuk akıyordu ama yapıcak bişeyde yok
    Neyse eşyaları bıraktıktan sonra hemen Marmaris'i güzel gören bir yerde durup fotoğrafladım

yükle resim

Tekrar dönüp denize girip çıktıktan sonra hoop uyudum kaldım Ertesi gün arkadaşımı aradım kendisi Bodrum daydı geliyorum ben soğuk bir şeyler hazırla dedim çıktım yola

resim yüke
    Bu kareyi çekerken karşı yolda bir şey dikkatimi çekti şöyle biraz daha dikkatli bakınca arabanın teki domuza vurmuş ölüsü daha yolda duruyordu.. Her neyse devam ettikten sonra Bodrum'a geldim güzel yolu vardı hoşuma gitti ve tabi manzarası da güzeldi

yükle resim

Hemen biraz ileride Bodrum tabelası vardı durdum bir de onu çektim (nasıl olsa vakit boldu )

bmp resim yükle

İki Afyonlu bulduk yine birbirimizi

ücretsiz resim barındırma

Dönüşte telefonun şarjı sıkıntı olduğu için fazla fotoğraf alamadım. Tekrar Marmaris'e gelip biraz deniz den sonra merkeze indim gezdim fark ettim ki akşam saatlerinde motorla gitmek sıkıntı Ertesi gün yolculuk vakti. Sabah 9 gibi motoru ayarladım bastım marşa istikamet Fethiye

resim yüke
    Marmaris'den çıkarken km'nin fotosunu aldım tekrar

jpg upload
    Aslanı doğurdum ve devam durmak yok

çoklu resim yükle

hızlı resim yükle

Devamını yarın yükleyeceğim saat baya geç oldu sabah iş var yoksa bugün bunu bitirirdim Anlayışınız için teşekkür ederim
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yazı için teşekkürler devamını bekliyoruz iyi geceler
    afyonlu003 bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Çok güzel bir gezi olmuş ellerin ,ayakların dert görmesin,çok şükür kaza bela olmadan gidip gelmişsin.
    Yeni gezilerini bekliyoruz hayırlısıyla
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Güzel gezi olmuş. Elinize ayağınıza sağlık..Kazasız belasız sürüşler...
    afyonlu003 bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    yanlız ne gezmiş be
    afyonlu003 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    resimler hoş yazılanları okumak hoş.. devamını bekliyoruz...
    afyonlu003 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel yerleri gezmişsin helal olsun,keşke muğladan marmarise giderken akyakayada uğrasaydın,gittiğin yerlerden çok daha güzel bir yerdi orası ,yinede çok güzellikleri görmüş ve bizimle paylaşmışsın,tebrikler,eskişehirden selam olsun,saygılar...
    afyonlu003 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi yapmışsınız.Paylaşım için teşekkürler.
    afyonlu003 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Teşekkür ederim devamını akşam yazacağım nasip olursa çok yeri es geçmek zorunda kaldım vakit kısıtlıydı gönül isterki her yeri adım adım gezmek ama işten dolayı giremedim. Seneye daha detaylı gezmeyi görmeyi düşünüyorum artık

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel gezi tebrikler...
    afyonlu003 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yol asfalt deyilki zift üstüne mıcır dökmüşler sıcağı görünce eriyo yolun sıcaklığınıda vizörü açınca hissediyorsun birde sağolsunlar yola kum döküyorlar
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol asfalt deyilki zift üstüne mıcır dökmüşler sıcağı görünce eriyo yolun sıcaklığınıda vizörü açınca hissediyorsun birde sağolsunlar yola kum döküyorlar
    Ondan da bahsedeceğim biraz aramızda tartışma çıkmışdı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Evettt kaldığımız yerden devam edelim

Fethiye yolunda her şey yolundaydı sadece sıcaklar haricinde abi biz bu kadar sıcağa alışık değiliz daha geceleri afyonda motora bindiğimizde üşüyorduk Her neyse belki biliyorsunuz dur yer yer borulardan su akıtıyolar arabalar falan da altına girip devam ediyorlar bende o kadar bunaldım kiiiii birisinde durdum üstümde mont olduğu için şapır şapır terlemiştim sahibiyle biraz sohbet muhabbet falan derken dayı ben bu suyun altına girsem mi dedim gir gocum sıkıntı olmaz dedi vee üstümü çıkartıp daldım altına valla ilaç gibi geldi
    Biraz daha devam ederken dalyana uğradım durmadan devam ettim biraz sıkıcı geldi oradan direk fethiye ye daldım karnımı doyurup gezmeden devam ettim hava zaten sıcak dayanamadım Bu arada göcek geçidinden bi fotoğraf atayım gerçekten paralı yola girmenize gerek yok bu yol daha güzel

resim yülke

Durmadan devam ettim kaş kalkan demre yoluna girdim Antalya il sınır tabelası görüp bi foto da ordan aldım ha bu arada yolda çok güzel bi manzara gördüm gerçekten çok güzeldi ama neresi olduğunu bilmiyorum

çoklu resim upload

çoklu resim upload

Kaputaş plajına kadar geldim ama nasıl geldim birde bana sorun... yol resmen yalan olmuş.. plajın oradaki yol öyle bi hale gelmişki milletin terlikleri yolda saplanıp kalmış birde bayaaa bir kalabalık vardı durmadım devam ettim biraz ileriden resim aldım.

resim yuklemek

Oradan kaş demre yolunu takip ederken çok sinir olduğum vee çok korktuğum olay tam da gözümün onunda oldu adamlara saldırmamak için zor tuttum kendimi.. Bir anda kamyon tarzı birşey çıktı önüme bana da yol vermedi paso kum taş tarzı bişeyler atıyorlar dı yol istedim geçip gideyim diyorum yol vermiyorlar en son baktım karşıdan gelen yok geçtim önüne durdurdum arabayı napıyonuz falan derken adamlar bizde emir kuluyuz yapıcak bişey yok dedi ne diyeyim şimdi.. bunu düşünen mühendisin ben taa....
    ( Bu arada resim alıntıdır.. )

yükle resim

Her neyse zar zor kumluca ya kadar vardım orada da bir şey olmadığından ve bende çok yorulduğumdan dolayı olymposa daldım oteli ayarladım. Antalya merkeze gidip gezmeyi düşündüm ve orada zeki abi vardı (Mitaqondri) birde sym wolf kullanıcısı abi vardı onları görmeye gittim. Kemer den sonra Antalya girişinde yol acayip şekilde tıkandı motorlu olmamızın verdiği avantajlarla aradan dereden geçip gittim gezdik buluştuk falan derken olymposa geri dönmek için çıktım ama birde ne göreyim kısa farlarım patlamışşşşş :( uzunlarda Allah'a emanet saat oldu gece 12.. Kemere kadar sıkıntı yoktu ama asıl olay ondan sonra başladı olympos yolunda gece benden başka araba yoktu ışıklar da sıkıntı her neyse zar zor yol ayrımına geldim, girişte beklerken araba durdu otel sordu bende oraya doğru gidicem bana eşlik et dedim ben önde onun farlarından faydalanarak gittim otele geldim soğuk birşey içtikden sonra sanki ölüm uykusuna yattım
    Sabah kalktım çantayı yükledim bastım marşa

çoklu resim yükle

Ama aksilikler kesilmedi ben gece telefonu şarja takmayı unutmuşum ve bi baktım yüzde 5 şarjı vardı kemerde benzin aldığım yere rica ettim yarım saat durduktan sonra fazla vakit kaybetmemek için çıktım yola..
    Bu arada Tahtalı teleferiğe uğradım da baktım bana göre değil abii oney la dedim tekrar binerken motora birisi geldi burası senin yattığın virajlara benzemez dedi ve gitti

çoklu resim yükle

Fazla vaktim olmadığın dan durmadan geçtim gittim zaten şarjım da sıkıntılıydı.. Burdur da bi mola verdim sadece

resim

Ve sonra direk olarak Afyon'a geldim

resim yükleme servisi

Gezim boyunca 290 küsür liralık benzin aldım motor ortalama 16 kuruş falan yakmış.. Bence çok güzel bi değer.. ?? Eve geldiğim de tekrar km nin resmini aldım

resim yükle

Bu benim ilk defa 1000 + uzun yolum gerçekten çok güzeldi benim için ama bazı yerleri göremediğim için çok üzüldüm :( bakalım seneye bir daha nasip olursa tek tek her yeri geziceğim.. Bazı olaylar bana ders oldu bir dahaki yola çıkışta neler alacağımı şimdiden anladım.. Yazdığım uzun yazıları sıkılmadan okuduğunuz için çok teşekkür ederim her kezin tekeri düz bassın kazasız belasız
    avcagatay, karadenizz, kdiner ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Paylaşım için teşekkürler.
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler.
    Rica ederim hocam

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Çok güzel bir gezi olmuş yenisine sağlık diyelim Bizimle de paylaştığın için ayrıca teşekkürler. Uzun yola çıkacak olanlara verebileceğin tavsiyeler var mı mesela yanlarına ne alsınlar benim kafamdaki en büyük soru işaretlerinden birisi budur. Üşenmeden paylaşabilirsen çok memnun olurum olur da fotoğraflarla anlatırsan onları süper olur. Keyifli gezmeler dilerim
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş yenisine sağlık diyelim Bizimle de paylaştığın için ayrıca teşekkürler. Uzun yola çıkacak olanlara verebileceğin tavsiyeler var mı mesela yanlarına ne alsınlar benim kafamdaki en büyük soru işaretlerinden birisi budur. Üşenmeden paylaşabilirsen çok memnun olurum olur da fotoğraflarla anlatırsan onları süper olur. Keyifli gezmeler dilerim
    Teşekkür ederim hocam ne zahmeti elimden geldiğince anlatmaya çalışırım ama şuan mobilden yazdığım için resimler sıkıntı olabilir. Ben gibi bayramda çıkacaksanız eğer mutlaka ama mutlaka yanınızda yedek ampül ve takım taklavat bulunsun ha normal günlerde çıksan bile bulunması lazım yoksa o karanlık yollarda ben gibi ya tırsa tırsa gidersin yada arabanın peşine takılmak zorunda kalabilirsin Eğer motorun selesi rahatsızsa(!!) mutlaka bi çözüm bulmak gerekir.. ( bazen pişman etti beni o sele ) Ebay dan motosiklete uyumlu aküye bağlanan telefonun şarj aleti şart! yoksa aşırı sıkıntı çekebilirsin. Başkaaa birde en önemlisi hatta kulak tıkacı ben evde unutmuşum çıkarken kulaklıkla idare ettim ama oda bir yere kadar. Zincir yağı lazım olursa diye motor yağı vb ürünlerde bulundura bilirsin. Eğer kamp atacaksanız el feneri (pilli olursa iyi olur) olması lazım. ha birde lastik tamir kiti gerçi ben yanıma almadım ama patlasa ne yapacağımı bilmiyordum.. şuan aklıma gelenler bunlar tabii benden daha tecrübeli abilerimizi dinlemek daha iyi olur
    Safety First bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Olimpus yolu ormanlık alanda gundüz bile arabaları sollayamadığın yerler oluyor uzunları yakar gidersen karşıdan gelen arabalarda gıcıklık olsun diye uzunları yakıyor arabada yanından gecinceye kadar ne oldugunu anlayamıyorsun gelirken 150 km aksam karanlığında gelmek durumunda kaldın neyin ne olduğu virajın eyimi anlaşılmıyor her an tedirginsin bu virajda ucacakmıyım yola hayvan vs atlıyacakmı kuskusu var 3 -5 araba buldum onların pesine takıldım geldim
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olimpus yolu ormanlık alanda gundüz bile arabaları sollayamadığın yerler oluyor uzunları yakar gidersen karşıdan gelen arabalarda gıcıklık olsun diye uzunları yakıyor arabada yanından gecinceye kadar ne oldugunu anlayamıyorsun gelirken 150 km aksam karanlığında gelmek durumunda kaldın neyin ne olduğu virajın eyimi anlaşılmıyor her an tedirginsin bu virajda ucacakmıyım yola hayvan vs atlıyacakmı kuskusu var 3 -5 araba buldum onların pesine takıldım geldim
    Aynen katılıyorum size acayip bir yol ama sapasağlam inip çıktım ya ben ona şükrediyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kazasız belasız güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler!.
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler!.
    Ben teşekkür ederim hocam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)